PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : biraz önce ilk kazamı yaptım

bttfemre
16 Mayıs 2009, 22:21
caddede normal hızla yani 40 gibi falan ilerlerken sağ taraftan tali yoldan birden önüme doblo çıktı yolun ortasında durdu,bende panikle ön frene basınca teker kitlenip kayıp motor sola yatarak sürüklendim tamamen suçsuzum,off daha motor 430 km de:cyclopsan

osmaniyeli
16 Mayıs 2009, 22:24
geçmiş olsun olur böyle ufak tefek kazalar. lastikler bu noktada çok önemli. refleks olarak öne basarken dikkat. tek ya da 2 parmakla basmak için alıştırma yap

hasanpinar0537
16 Mayıs 2009, 22:31
geçmiş olsun,
bir motorcunun ilk yapması gereken tehlikeden kaçmak sonra frenajdır
bu bilgi kafanın bir tarafında yer etsin...
tekrardan geçmiş olsun.

nick84
16 Mayıs 2009, 22:31
geçmiş olsun allah beterinden korusun

siyahatmaca
16 Mayıs 2009, 22:32
Geçmiş olsun kardeşim... Sende ve makinanda önemli bir şey yok inşallah?

victorius
16 Mayıs 2009, 22:34
çok geçmiş olsun

bttfemre
16 Mayıs 2009, 22:43
sağolun arkadaşlar motorda 200 liralık masraf var,zaten adamın süçlu olduğuna ikna ettim,tali yoldan birden çıktı önüme trafik beklemek istemedim,çünkü a2 sertifikası aldım ama b ehliyet kartıma işletmemiştim birde kaskım yoktu o yüzden bana ceza yazabilkirler diye trafiği karıştırmadım,adamın kimlik fotokopisini çektirdim arkasına cebini ve iş adresini aldım maaşını aldığı zaman yarı yarıya masrafı karsılayacakmısız neyse bende hiç bişey yok çizik bile yok bi yerimde,ayağa kalktım sonra motoru kaldırdım.

espri kutusu
16 Mayıs 2009, 22:45
geçmiş olsun arkadaşım. motoruna üzüldüm ama, sana bişey olmasından daha iyidir.

osmaniyeli
16 Mayıs 2009, 22:46
sağolun arkadaşlar motorda 200 liralık masraf var,zaten adamın süçlu olduğuna ikna ettim,tali yoldan birden çıktı önüme trafik beklemek istemedim,çünkü a2 sertifikası aldım ama b ehliyet kartıma işletmemiştim birde kaskım yoktu o yüzden bana ceza yazabilkirler diye trafiği karıştırmadım,adamın kimlik fotokopisini çektirdim arkasına cebini ve iş adresini aldım maaşını aldığı zaman yarı yarıya masrafı karsılayacakmısız neyse bende hiç bişey yok çizik bile yok bi yerimde,ayağa kalktım sonra motoru kaldırdım.

öyle dediyse helal olsun o adama. ama sıcağı sıcağına öyle diyorlar ondan sonra fikir değiştiriyorlar.

aya
16 Mayıs 2009, 22:46
benim ilk kazamla hemen hemen aynı. geçmiş olsun. benim motor daha 200 km'lerdeydi. olur böyle şeyler boşver... Allah beterinden korusun ve sana bi şey olmasın. mal her zaman yerine gelir...

mondialcii
16 Mayıs 2009, 23:02
geçmiş olsun ...

AYBERK
16 Mayıs 2009, 23:12
geçmiş olsun ...

genç kaptan
16 Mayıs 2009, 23:19
geçmiş olsun

RunemagicK
16 Mayıs 2009, 23:19
iyiki trafiği çağırmamışsın. bikaç gün önce burda okumuştum, sertifikasıyla ehliyetini almak için emniyete giderken çevirme oluyo ve motoru çekiyolar. 1000tl masraf çıkardı sonra

bttfemre
16 Mayıs 2009, 23:27
hem sertifikayla geziyom hemde kasksız çıktım yola dedim bak trefiği çağırırsak uğraşırız aramızda halledelim zaten sen suçlusun esnaflarda şahit senin sigortan benım masraflarımın hepsini öder ama sen ayrıyetten ceza alırsın deyince tamam dedi herif ama çok korktu hemen su aldı bana iyiki altıma girmedin iyiki sana bişey olmadı dedi .motor kanuni racer allahtan parçaları ucuz değişecek yerler
ön sol panel,sol sinyal,ön far komple,sol ayna ama takım veriyolar,debriyaj kolum çizildi,hepsi 280 lira tutuyo,adam yarı yarıyo öderiz dedi ama fiyatı iki katı söyleyip hepsini ona ödetecem çünkü tamamen o suçlu ve farkında,yoksa kimsenin hakkına giremem,1 lirasını bile almam.küçük belalar büyük belaları def eder bunada şükür allah hepimizi kazadan beladan korusun,insan yaşaynca anlıyo bazı duyguları:silent:

RunemagicK
16 Mayıs 2009, 23:30
bence ilk önce ehliyetini al, bu kadar yaklaşmışken yakalanırsan kötü koyar

csem66
16 Mayıs 2009, 23:39
Geçmiş olsun kardeşim.İnşallah bu gördüğün ve göreceğin son kazan olur inşallah. Yazdıklarından kazanın birazda senin acemiliğinden kaynaklandığını düşünüyorum.Araç az bişey çıksada sola veya sağa derhal kaçmadan sanki heyecanla frene yüklendin gibi geliyor bana. Ayrıca kaskını da devamlı takmanı tavsiye ederim kardeşim.Motosiklette hiçbirzaman (keşke....olsaydım, keşke ......taksaydım) gibi keşkelere yer yoktur.Bazan yaptığın ilk hatan allah korusun son hata olabiliyor.O yüzden sana kardeş tavsiyesi ekipmanlarını önce kendin sorada sevdiklerin için üzerinden eksik etme.Sevdiklerini üzmeye kimsenin hiçbirimizin hakkı yok. Tekrar geçmiş olsun.

bttfemre
16 Mayıs 2009, 23:46
csem kardeşim doğru söylüyorsun benim ilk motorum daha acemi sayılırım,araba gerçekten birden çıktı ve yolun ortasına kadar burnunu uzattı,bende acaba solamı kırıp kaçayım yoksa direksiyonu düz tutup ön frenemi asılayım seçeneklerini saliseler içinde hesaplamaya çalışırken ikisinide aynı anda yaptım,sola kırdım ve frenede basınca sola yatıp kızakladım,belki yerimde başka biri olsaydı kurtarırdı eminim buna.genede şükür yavaştım 40-50 falan,kaskımıda hergün takardım,saçlarım bozulmasın diye salak gibi bugün takmadım,ne derseniz haklısınız ama ders oldu bana

StoneOfDeath
16 Mayıs 2009, 23:47
gecmıs olsun emre walla dıkkat edın gecen bende yaptım bılıyosunuz dıkkatlı olun sana bırsey olmaması sevındırıcı bak bız ayagı kırdık 1ay oturcaz oturdugumuz yerde

titanxxx
17 Mayıs 2009, 00:12
geçmiş olsun ilk ve son kazan olur inş

canicellat
17 Mayıs 2009, 00:25
geçmiş olsun

RunemagicK
17 Mayıs 2009, 00:43
saçlarım bozulmasın diye salak gibi bugün takmadım

moruk, motor aldıktan sonra 3 numaraya vurdum saçları:) önceden jölesiz çıkmam abi diyodum:)

ergunpeduk
17 Mayıs 2009, 00:54
gecmış olsun..durmak yerıne yapabılıyorsak kacmak daha ıyıdır..

mertyagci
17 Mayıs 2009, 00:56
Aynısı Avcılar'da yan yolda benim başıma geldi.Tam yeşil ışık yanda yanımdaki arabalarla karşıya geçiyorduk tabi ben arabaların önündeydim.Önümdeki kavşakta kendini bilmez minibüste ışıkları dikkate almadan karşıya geçiyordu ve orda olan oldu.Refleksle ön frene asıldım ve lastik kilitlendi ve motor bir sağa yattı bir sola.Ama Allah'tan düşmedim motor öyle ağır motorki hafif motor olsa kesin asfalta yapışmıştım.Motorum kendini son anda dengeledi.Sonra sağa çektim bütün sinirlerim gerildi ellerim titredi.Motorumda daha 300 km deydi.Bakımdan geliyordum.Çektim sağa sigara yaktım,baktım minibüs şoförü bakıyor ilerden bana bişey olmuşmu acaba diye.Millet başıma toplandı bişeyim varmı diye.İşte bende böyle bir olay yaşadım.

Akileos
17 Mayıs 2009, 00:57
geçmiş olsun..sende bişi yokya boşver..düşe kalka öğrenirsin acemilik geçer dermişim.benim de durum aynı bir gün sağa öbürgün sola alışıyor insan artık

kıllıtarkan
17 Mayıs 2009, 01:15
geçmiş olsun allah beterinden saklasın gelen mala gelsin ne diiyiim artık takma kafana dostum

SAd0
17 Mayıs 2009, 02:02
olur böyle kazalar hemen hemen aynısı banada oldu hatırlarsan, ama olsun cana gelmemiş hatta kaskın bile yok yat kalk dua et

geçmiş olsun tekrar

alp_tunay
17 Mayıs 2009, 02:11
geçmiş olsun :rendeer:

mterayes26
17 Mayıs 2009, 02:12
neden vurmadın , doblocu ınıp senı kaldırdı mı ?

bttfemre
17 Mayıs 2009, 02:26
sağolun arkadaşlar,ben kendim kalktım düşrüğüm yerden sonra motoru kaldırdım,içim motora aktı gitti,ben ön sol grenajda ufacık çizik var nasıl yok ederim diye düşünürken şimdi piri reisin haritasına döndü sinyal lambası kırıldı,ön çamurluk kırıldı,far tırnaklarından kırılıp içine göçtü,egzoz koruma sacı çizildi,sola ayna çizildi ama toplam masraf 280 lira:) hepsinin siparişini verecem adamın kimlik fotokopisini çektirdik ve numarasını aldım yarıyarıya odicekmişiz ama hepsini odetecem, bunada şükür bende bişey yok ya hızlı gitseydim

hirkil
17 Mayıs 2009, 02:41
genede şükür yavaştım 40-50 falan,kaskımıda hergün takardım,saçlarım bozulmasın diye salak gibi bugün takmadım,ne derseniz haklısınız ama ders oldu bana

çarşamba günü seninle benzer düşünleri yaşayarak dizliğimi takmadım ve şuan topallıyorum sanırım bundan sonra sen kaskını ben dizliğimi takmadan yola çıkmayız:)

THE_LANCET
17 Mayıs 2009, 03:06
Geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın.

bttfemre
17 Mayıs 2009, 03:08
evet iyi bi kask almadan motora dokunmak yok,belkide bu bi şansdı benim için,mont yok kısa kollu,kask yok,dizlik onlar zaten yok,ehliyet sertifikayla geziyoz,ben akıllandım artık,şimdi nasil uyuyacam kaymak gibi motorumun çatlaklarını düşündükçe bilemiyorum:silent:insan bi 5000-10000 devirir yahu daha 430 kmde malın biri gelsin onume atlasın,sokaklarda demekki herzaman yavaş gitcez bunu öğrendim