PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lastik Tamiri Nerede yaptırılır?

thecrasher
15 Mayıs 2009, 15:52
Arkadaşımla gezmediğimiz lastikçi kalmadı. Çoğu ya biz yapamayız diyor, ya da lastiğini sök getir diyor. Patlak bir lastiğimiz var. Önceden yama yapılmış ve şimdi o yamadan hava kaçırıyor. Herhangi bir sorun çıkarmıyor ancak yine de değiştirmek lazım.

Bir yer bulduk, 30TL'ye yapıyor. Zaten kendi de motor tamiri ile uğraşıyor. Büyük ihtimal tekeri söküp, lastikçiye verecek.

Bildiğiniz motosiklet tamiri yapan servisler var mı acaba? Motor Honda CBR 125.

OGLUMVE BEN
15 Mayıs 2009, 15:55
ciddimisin sen bu yazdıgın da arkadaşım ya:silent:

hasanpinar0537
15 Mayıs 2009, 15:58
buz motora git yapsınlar sana en kolay çözüm.

osmaniyeli
15 Mayıs 2009, 16:03
yama yapılan yerden kaçırıyorsa fazla uğraşma yapamıyorlar tekrar kaçırıyor. sonra diyorlar bu lastik özelliğini yitirmiş filan. en iyisi yeni lastik al. yada öye kullan. yada fitil attır dışarıdan oraya 5 liraya atar herhangi bir oto lastikçisi. tabi içten yama kadar uzun ömürlü değil ama 3-5 ay o fitil idare eder o deliği.

aslında lastiğin patlayınca yaptıracak yer çok fakat senin lastik yama tutmaz olmuşa benziyor

Olcay Avşar
15 Mayıs 2009, 16:14
Eğer lastik tubeless ise ve fitil yamadan hava kaçırıyor ise tekrar fitil yapılması bir işe yaramaz sanırım. Belki bi kaç fitil atmak geçici bir çözüm sunar ama en sağlıklısı lastiği söküp içten sıcak yama yaptırmandır.

Lastiği kendin sökmeyi öğrenmelisin, korkma zor bi iş değildir.

Lastiği söküp götürürsen her lastikci yapar yamayı, alacağı parada 5 TL olur.

Her zaman söylerim, her motorcunun kendi lastiğine göre lastik tamir takımları olmalıdır. Hatta bunları yanında taşımalıdır. İlk yatırımda vereceğiniz para 2 bilemedin 3 tamir parasıdır fakat bundan sonra neredeyse ömür boyu bedavaya getirirsin tamiratı.

kurubuz
15 Mayıs 2009, 16:59
Orta sehpası olan 100 -120 kiloluk motorların lastiklerini sökmek kolay da benimki gibi 200 kiloluk sadece yan ayağı olan motorun lastiğini tamirhane dışında sökmek pek mümkün değil. En iyisi motorcuya söktürüp lastiği yaptırmak ve tekrar taktırmak. Fazladan 10 lira sökme takma parası verirsin herhalde. kendin sökmek istersen lastiklerin nasıl söküleceği kullanma klavuzunda detaylı olarak anlatılır.

canali
15 Mayıs 2009, 17:26
Ben de hep bu konuyu merak ederdim. Usturuplu biyerde lastik patlarsa bir tamircide söktürüp gider bir lastikçide yaptırılır ama ya abuk bir yerde veya tem gibi bir otoyoldayken patlarsa?!? Yani yolda kalırsak metod nedir? Çekici çağırmak mı?

Bir de asıl zor olanı takmak sanırım. Sökmesi kolay da :)

boyraz
15 Mayıs 2009, 17:33
Yolda kaldığınızda köpük sıkıp devam edeceksiniz. Lastiğide Buz Motor'da düzgünce yaptırp ardından balansını yaptırmak gerekir.

thecrasher
25 Mayıs 2009, 12:56
Buz motora gitmiştik, yapamam ben demişti.

Lastikte zaten çatlaklarda vardı. İleride oluşabilecek sorunlara karşı, sorunu Pirelli MT75 lastik alarak çözdük ;)

cabaj
25 Mayıs 2009, 13:21
Buz motora gitmiştik, yapamam ben demişti.

Lastikte zaten çatlaklarda vardı. İleride oluşabilecek sorunlara karşı, sorunu Pirelli MT75 lastik alarak çözdük ;)

Buz motor yapamam ben demez. sana şundan şundan dolayı bu lastik olmaz demiştir. eğer bir lastiğin tamiri yapılabiliyorsa buz motor yapar, ama yapılamıyorsa yada yapıldığında sana tehlike doğaracaksa, yada sırf para kazanmak için sadece yama yapılacak ve o motora binen birisi tarafından bu ne biçim lastik ne biçim tamir denecekse ( yani Buz motor kendi arkasından kötü konuşturacaksa, küfür yiyecekse, en önemlisi kalitesinden ödün verecekse) lastiğin yapılmasını uygun bulmaz, yapmaz ve bu vebalin altına girmez.
Ama lütfen Buz motor yapamam ben demişti diye olayı basite indirgemeyelim, sitede herkes Buz motoru bilir. Hem kabataş hem bostancı hemde izmir şubeleri işini 10 numara yapar, muhabbetleride iyidir, bazen lastiğimin havasını bilerek indirip muhabbete ve çay içmeye gitmişliğim çok olmuştur.( İzmir şube hariç, kısmetse onada uğramayı düşünüyorum) :)

thecrasher
25 Mayıs 2009, 13:33
Ben işini kötü yapıyor vs. demedim zaten. Bostancı'da buz motora gittim, lastik zaten hali hazırda fitilli olduğu için yapamam dedi. Michelin lastik sordum, 190TL gibi bir fiyat alınca, şişirerek yola devam etme kararı aldım. Sonunda da Honda servisinden Pirelli ile değiştirdim lastiği.

Yoksa Buz motor'u bende biliyorum., gayet iyidir. Neden kötüleme yoluna gideyim ;)

cabaj
25 Mayıs 2009, 13:42
Ben işini kötü yapıyor vs. demedim zaten. Bostancı'da buz motora gittim, lastik zaten hali hazırda fitilli olduğu için yapamam dedi. Michelin lastik sordum, 190TL gibi bir fiyat alınca, şişirerek yola devam etme kararı aldım. Sonunda da Honda servisinden Pirelli ile değiştirdim lastiği.

Yoksa Buz motor'u bende biliyorum., gayet iyidir. Neden kötüleme yoluna gideyim ;)

:cat:::haapppy:::alkiis::