PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : plaka sorunu

SmileForMe
13 Mayıs 2009, 15:35
Selam arkadaşlar
Heves ettim uyduruk bir motor aldım hevesimi almak için.Çelik 150crown.Herneyse motoru aldım,parasını ödedim.Plaka çıkartmaya gittiğimde benim motorun kadro şase numarasıyla başka biri plaka almış.Motorun üstündeki numaraları kontrol etmeden kayıt aldıkları için böyle bir yanlışlık yapılmış.Herneyse adama ulaşmaya çalışıyoruz,adam çalıştığını söylüyor,şehir dışındayım bekleyin falan diyor.Muayeneye gidip düzelttirmesi gerekiyormuş.Yaklaşık 2 hafta oldu ve ben motora plaka çıkartamıyorum,kısaca motora binemiyorum.
Motoru yeni aldığım için plaka olmasa sorun olur mu.Kimisi olur kimisi olmaz diyor belki buradan daha sağlıklı bilgiler alabilirim.Teşekkür Ederim şimdiden.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:35 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:34 PM ----------

Bu arada ehliyetim falan var.

SaRı39
13 Mayıs 2009, 15:39
Motoru aldığın yeri yaptığı yanlışlığı biran önce düzeltmesini yoksa mahkemeye vereceğini söyle bak nasıl hallediliyo.
bu haliylede binme hem sen koşma bırak satışı yapan yer ilgilensin.
Bir mahkemeye bakar herşey donuna kadar alırsın adamlardan

SmileForMe
13 Mayıs 2009, 15:41
Zaten orası ilgileniyor ama yaklaşık 2 hafta oldu.Ayrıca mahkeme işide uzun sürer bence.Son çare mahkeme olarak düşünüyorum.

TuğrulÖzbek
13 Mayıs 2009, 15:42
diğer motoru bulamazsan işin zor
kayıtlarda aynı bilgili iki araç bulunmaz diye biliyorum

yucika
13 Mayıs 2009, 15:42
Bu duruma katlanmak zorunda değilsin ki! Sana başka bir motor versinler motor şasi numarasında sorun olmayan. Bu motoruda alsınlar naparlarsa yapsınlar.

asfalt meleği
13 Mayıs 2009, 15:43
tüketici mahkemesi uzun sürmez.
şimdiden başvurmanı tavsiye ederim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:43 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:42 PM ----------

Bu duruma katlanmak zorunda değilsin ki! Sana başka bir motor versinler motor şasi numarasında sorun olmayan. Bu motoruda alsınlar naparlarsa yapsınlar.

ki aynen katılıyorum

SaRı39
13 Mayıs 2009, 15:43
Sende baskı yap o zaman bu işi mahkemeye taşırsan çençten içeri bile girerler

korkut 250
13 Mayıs 2009, 15:45
Bencede şikayette bulun savcılığa..

serkanADH13
13 Mayıs 2009, 19:12
kesınlıkle peşlerını bırakma,
bırak ne hallerı varsa gorsunler,
sende kesınlıkle sıkıntı yaratacak bır motoru almayı düşünme başın çok ağrır,
kaldıki eğer çalıntı felan ise paran dahı kurtaramayabılırsın...

S40
13 Mayıs 2009, 20:11
valla arklar çok mantıklı yazmışlar
burayı seviyorum :)

bende bi plaka için 2 ay bekledim.
şehir dışından aldım motoru (siz sakın almayın)
bi gün uygunluk belgesi geldi.. plakaya gittim yetki belgesinide istiyolarmış

bi yolladılar fotokopi çıktı
tekrar istedik 2 hafta geçti o geldi
uygunluk belgesi orjinal çıkmadı bu seferde
sonra 2 hafta onu bekledik.
motorun plakası bööle alengirli bi şekilde çıktı. Ama ALLAH tan sonunda kabul etti Ank. Emn. Müdlüüde çıkardık ruhsatı.

anılyuksel
13 Mayıs 2009, 21:12
arkdaşım senin şase numaraların ile plaka alan motorun plakasından bastır nasıl olsa senin numaraların sonrada polise git böyle böyle benim motorumun aynısı plakada çıkarmış bu motoru bulun de sonrada rahat rahat gez