Giriş

Orijinalini görmek için tıklayınız : 270 km. hızla bariyere çarptı

Gökhan
13 Mayıs 2009, 12:20
Körfez Pisti’ndeki yarışlardan İstanbul’a dönen Oktay Özcan ile kız arkadaşı, motosikletle bariyerlere çarptı. Genç kız öldü, Özcan ağır yaralı. Motosiklet forumunda kazayı anlatan bir görgü tanığı, "270 km hızla, otomobille bariyer arasından geçmeye çalıştılar" diye yazdı.

İZMİT’teki Körfez Pisti’ndeki Türkiye Şampiyonası Pist Yarışı’ndan dönen Oktay Özcan ve artçısı kız arkadaşı Çiğdem Çakıcı, Honda CBR-1100 motosikletle, 10 Mayıs Pazar günü Kurtköy Mevkii’nde kaza geçirdi. Motosikletten fırlayarak bariyerlere çarpan Çiğdem Çakıcı (29) hayatını kaybetti. Vücudunda çok sayıda kırık bulunan Oktay Özcan ise Kartal Eğitim Hastanesi’nde tedavi altına alındı. CBF Türkiye Motosiklet Grubu forumuna, Icehockey takma adlı bir üye, "Arkasından gelen grup arkadaşlarının anlattığına göre, 270 ile giderken sol şeritte giden otomobil ile bariyer arasından geçmek istemiş. Motorun sağı arabanın sol tamponuna takılmış. Gerisi malum" diye yazdı.

Siz çıkın, arkadan yetişiriz

Motordelisi forumuna Bvlgari takma adıyla yazan bir üye de Oktay Özcan ve Çiğdem Çakıcı’yla Bayramoğlu OPET istasyonunda saat 15.20’de karşılaştıklarını belirterek şunları yazdı: "4 motosiklet birlikteydi. 3 motosiklet önden çıktı, Honda CBR-1100 geride kaldı. Kız arkadaşıyla hazırlanmaları uzun sürdü. Siz çıkın ben size yetişirim dedi. 5 dakika sonra yola çıktı. Onlardan 4 dakika sonra da ben çıktım. Kurtköy Viaport’u geçtikten sonra bir anda trafik tıkandı. 4 dakika önce gördüğüm arkadaşlar kaza yapmıştı. Onları kanlar içinde görünce elim ayağım boşaldı."

Hürriyet (http://www.hurriyet.com.tr/gundem/11637041.asp?gid=229)

korkut 250
13 Mayıs 2009, 12:26
ALLAH cc Rahmet eylesin mekanları cennet olsun

CBF150
13 Mayıs 2009, 12:48
Kaza geçiren arkadaşa acil şifalar vefat eden kişiyede Allahtan rahmet diliyorum.
Aile'lerine Allah sabır versin.
Haberi yapan gazetecide radarmı varmışta 270 km ölçmüş hızını:pr:
Salakça, saçma sapan haber yapıyorlar her yazılana itibar etmemek lazım:silent:

by_001
13 Mayıs 2009, 12:49
:salut: :salut: motor sagolsun dahaa çok okucaz böle haberleri..:salut: :salut:

praetorian
13 Mayıs 2009, 13:07
yorumlardan 270 km suratle gittigi cikarilmis..
yani haberi yapan derlemis forumlarda yazanlari dogru kabul ederek..

Memotor
13 Mayıs 2009, 13:09
Allah rahmet eylesin...:salut:

on8_kral
13 Mayıs 2009, 13:11
Allah rahmet eylesin geride kalanlara sabır versin...

plur
13 Mayıs 2009, 13:15
Haber üzücü, vefat edene allahtan rahmet, hastanedeki arkadaşa acil şifalar diliyorum. Fakat şu bir gerçek artçının durumuna bakılırsa bu düşük bir süratle olacak şey değil. Benim tahminim arkadaşın süratinin biraz fazla olduğu.

kıllıtarkan
13 Mayıs 2009, 13:24
ne kadar üzücü allah tahmet eylesin

scuderia06
13 Mayıs 2009, 13:28
anlamıyorum bununla ılgılı konu acılmıstı neden tekrar acılıyor bu tur haberlerı sıtede sık sık gormenin benı rahatsız ettigini ileten bir mesaj yonetıme yollamıstım ancak gerı donus olmadı ustune aynı konunun tekrarı acılıyor bilmiyorum toplum olarak kötü haber verip üzerinde tartısmayı cok seviyoruz sanırım.

road
13 Mayıs 2009, 13:38
Allah rahmet eylesin.
Hayattan ve yaşanılan üzücü olaylardan ders almayan bir milletiz.

willy_chorlu
13 Mayıs 2009, 13:51
diyicek bişey bulamıyorum artık

ethemm76
13 Mayıs 2009, 14:02
Allah rahmet eylesin, toprağı bol olsun, kaza yapan arkadaşımızın kaza esnasındaki hızının 270 km/h olduğu söyleniliyor. Hız yaptı diye dileyelim ki kimse ölmesin, kimsenin canı yanmasın, ama race kullanan arkadaşlarda artık motosikletlerini bu şekilde kullanmamaları gerektiğini öğrensinler. Race kullanıcısı arkadaşları teker teker kaybediyoruz. Lütfen birbiriniz arasında teşkilatlanıcakmısınız nasıl olucak bilmiyorum ama, elinizin altındaki gücü bu şekilde kullanmayın, tehlikelerden kolaylıkla kaçmak, trafikte düştüğünüz kritik anlardan hemen kurtulabilmek için kullanın. 270 km/h ile araç trafiğine açık hiç bir yolda sürüş yapılmaz. Bu hızla bence karada dahi gidilmez. Karayolunda yapılan bu hızı zaten mantık kabul etmez. Eğer bu artık sizin için heves veya tutku olmuşsa trafiğe kapalı yarış pistleri vs gibi organizasyonlar düzenleyin. Gecenlerde bi race kullanıcısı arkadaş ben 60-70 km/h hızla sağ şeretten ilerlerken sağımdan neredeyse 40-50 cm yakınımdan belki 200-250 km/h hızla geçti. Eşiminde benim de yüreğimiz ağzımıza geldi. O sürücüyü aynada görmemiş ve tam geçiş esnasından saniyeler önce sağa doğru da hafif bi manevra yapmıştırm. Az kaldı arkadan bana çarpacaktı. Şimdi ne diyiyim ben bu arkadaşa, teşekkür mü edeyim. Minnet mi duyayım. Kimse üzerine alınmasın ama, o arkadaşa içimden bastım kalayı, o şekilde trafiği ve kendini riske atarak motosiklet veya araç kullanılmaz. Kullanılırsa neler olduğunu görüyoruz işte. Trafik kurallarına harfi harfine uyduğu halde, trafikteki diğer araçların sebep olduğu kazalarda hayatlarını kaybeden arkadaşlara o kadar çok üzülüyorum ki. Bu üzüntümü anlatmaya o acı haberi aldığımda genellikle kelimeler yetmiyor. Ama kaza tarzı, aracın kaza geçirilen esnadaki pozisyonu (hızı-konumu-kaza geçiriş şekli) bu şekilde veya benzeri şekilde olunca aynı üzüntüyü yaşamadığımı ifade etmek isterim. En çok küçük cc çin malı scooterlar ve race ler kaza yapıyor. Neden: Scooterlar artık çok ucuz, her kezin, her yaşın, her deneyim ve kültürün sürebileceği kolay bi yapısı var. Her kez temin edebiliyor. Trafik teşkilatı bunları denetlenme konusunda oldukça esnek davranıyor. Dolayısıyla deneyimli deneyimsiz, büyük küçük, ehliyetli ehliyetsiz herkezin altında, ee kaza olmıyacakta ne olacak. Scooter kullanımı, iki teker sürmeyi scootar da öğrenen 13-15 yaşındaki, belkide daha küçük yaştaki çocuklardan, 60-70 yaşındaki, artık görme yeteneği ve refleksleri yavaşlamış amcalara kadar uzanıyor. Race motosikletler ise, kışkırtıcı yapıları etkileyici görüntüleriyle ve harika sesleriyle, yüksek hızlarda sürüş yapıp o heyacanı tatmak için insanı cesbediyor, tetikliyor. Ve bir race kullanıcısının ortalama hızı diğer moto. modelelerinin çok üstünde olduğundan, devamında elbete moto kullanırken ortalama 80-100 km/h hızı kullanan biri ile 150-200 km/h veya daha üstü hızlarda sürüş yapan bi moto sürücüsünün trafikteki güvenlik seviyeri aynı değil. Birde bu hızlarla sürüş yaparken aralardan geçmeler vs gibi kritik, güven vermeyen pozisyonlara girmek kazayıda beraberinde getirebiliyor.

Allah rahmet eylesin, dilerim bu son olur.

VALEO
13 Mayıs 2009, 14:04
Allah rahmet eylesin .ailesine sabır versin.
dikkatli olmakta fayda var
1 saat kadar önce kazada vefat eden bayanın kuzeni yanımdaydı.perişanlar tahmin edeceğiniz gibi. kuzeni olduğunu bilmiyordum .kazayı anlatınca iş cıktı ortaya
yaralı arkadaşada acil şifalar dilerim

mach1
13 Mayıs 2009, 14:19
Allah rahmet eylesin 270 km ile giden bir taşıttan sağ olarak çıkmak %99

flying hellfish
13 Mayıs 2009, 14:31
Gecenlerde bi race kullanıcısı arkadaş ben 60-70 km/h hızla sağ şeretten ilerlerken sağımdan neredeyse 40-50 cm yakınımdan belki 200-250 km/h hızla geçti. Eşiminde benim de yüreğimiz ağzımıza geldi. O sürücüyü aynada görmemiş ve tam geçiş esnasından saniyeler önce sağa doğru da hafif bi manevra yapmıştırm. Az kaldı arkadan bana çarpacaktı. Şimdi ne diyiyim ben bu arkadaşa, teşekkür mü edeyim. Minnet mi duyayım. Kimse üzerine alınmasın ama, o arkadaşa içimden bastım kalayı, o şekilde trafiği ve kendini riske atarak motosiklet veya araç kullanılmaz.

Ayni olay malasef benim de cumartesi yi pazar sabahina baglayan gecede yaklasik 01:00 sularinda TEM'den Atasehir'e dogru ilerleken basima geldi. Ben 100-110 km civari seyir ederken, aynada gordugum isik, duydugum ses ile yanimdan 1 metre ara ile gecen bir ss ve uzerinde iki kisi. Muhtemelen surati 250 km uzeri idi.

Diger baslikta da yazidigim gibi insallah bu son olur ancak tabii ki olmayacagi malum. Allah vefat eden arkadaslarimiza rahmet eylesin, ailelerine de sabir versin.