PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şoförü çileden çıkartan 10 hareket

eeraktan
12 Mayıs 2009, 23:00
1. Otoyolda tampona kadar yaklaşıp bir de selektör yapmak: Hız sınırları ölçüsünde yol alsanız bile acelesi olduğunu zanneden bir sürücü mutlaka vardır. Ve ardınızdan hızla tamponunuza kadar yaklaşıp, peş peşe selektör yapar. Çileden çıkmak için daha ne olsun...

2. Emniyet şeridi ya da sağdan genişleyen yoldan önünüze geçme girişimi: Birçok araç şerit içerisinde birbirini takip ederken sayıları hızla artan uyanıklar, en sağdaki emniyet şeridini kullanarak ya da zaman zaman genişleyen yoldan istifade birkaç araç öne geçmek için var gücüyle sağlayarak yol alır.

3. Köprü gişesinde balon: Herkesin tek sıra girmesi halinde daha rahat geçeceği köprü gişe önlerinde aynı şeride 3-4 araç birden girmeye çalışır. Bu yüzden örneğin OGS gişesi açık bile olsa KGS gişelerindeki balondan dolayı oraya kimse geçemez.

4. Araç takip mesafesi boş bırakılmaz! Özellikle çevre yollarında güvenli olsun diye (ki bazı ülkelerde 50-60 metreye çıkar) bıraktığınız bir araçlık alan, sürekli şerit değiştirenlerin en sevdiği yerdir. Hem siz, hem de kendisi risk alır ama olsun, biraz da adrenalin olsun!?

5. Yeşil yandı geçsene: Bir grup hiperaktif sürücü grubu vardır ki, en büyük misyonları kırmızı ışıkta öndeki aracı uyarmaktır. Daha yeşil yanmadan korna yaparak bütün sürüş dinamizminizi yerle bir ederler. Aman duymazdan gelin.

6. Kimseyi tanımazlar: Aşırı kuralcılığı kural edinenler vardır, tabelada hız sınırı 40 km/saat yazıyor diye yol müsait olduğunda bile ibreyi 41'ye çıkarmazlar. Oysa, arkalarında oluşan kuyruk sık sık riskler atlatmaktadır.

7. Sollatmamak için yarışanlar: Özellikle çift yönlü işleyen şehirlerarası yollarda tam sollamaya çıktığınızda sağınızda kalan araç da gaza basarsa ne yaparsınız?

8. Ben geçeyim gerisi ne olursa olsun: Özellikle ışıklı kavşaklarda önü dolu bile olsa yeşil ışığın son saniyesinde geçip diğer yönden gelenlerin önünü kapamak da ülkemize has bir bencilliktir. Kısa bir süre sonra kördüğüm başlar.

9. Tüm yol benim diyenler: Özellikle şehiriçi seyirlerde önünüzdeki kararsız sürücü her an her yöne dönebilir. Sinyali de kullanmadığı için siz hem kendi aracınızı hem de onu kullanıyor kadar yorulursunuz, ama o farkında değildir. Muhtemelen bir adres arıyordur!

10. Yolcuyu da bırakmaz sizi de: Özellikle gün ortasında semtler arası yollarda bir minibüs arkasında kalmışsanız işiniz kolay değil. Sabah ve akşam saatlerinin aksine hızını iyice azaltan minibüs şoförü yolun ortasındadır ve yolcu almak için bile sağa geçip yolu açmaya tahammül edemez.

Lucastorn
12 Mayıs 2009, 23:08
Güzel yazı, teşekkürler.

hasanpinar0537
12 Mayıs 2009, 23:08
1 nolu şıkkı bana yapacak adam tanımıyorum...

mhrrmkpnr
12 Mayıs 2009, 23:10

yaz bunu biyere:bounce:

E-M-R-E
12 Mayıs 2009, 23:10
beni çileden çıkaran tek bir hareket var o da "bayanlara ehliyet vermeleri " :mrgreen: :mrgreen:

Deli Çerkes
13 Mayıs 2009, 00:36
Bende selektör ve korna ile uyarı yaptığım halde , tali yoldan anayola atlayan, ani fren yapmama sebep olan şöförlere hastayım.

Öküzün hal ve tavırlarından yola fırlayacağı bellidir.2 saniye sonra geçse kıyamet kopar. benimde duramayacağım bellirdir ki selektör korna uyarısı yaparım. ama onlar sadrazamın sol tarafından akrabası olduğundan her türlü yol önceliği onların olduğu varsayımı ile illaki yola atarlar araçlarını , durur nasihat veririm , dinlemeyenede , özellikle efelenenlere dalarım.

Buyrun emsal bir öküz videosu
http://www.youtube.com/watch?v=zISQ_ys7u_Q

ozan_bursa
13 Mayıs 2009, 00:59

deveden büyük fil vardır unutma

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:59 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:56 PM ----------

Bende selektör ve korna ile uyarı yaptığım halde , tali yoldan anayola atlayan, ani fren yapmama sebep olan şöförlere hastayım.

Öküzün hal ve tavırlarından yola fırlayacağı bellidir.2 saniye sonra geçse kıyamet kopar. benimde duramayacağım bellirdir ki selektör korna uyarısı yaparım. ama onlar sadrazamın sol tarafından akrabası olduğundan her türlü yol önceliği onların olduğu varsayımı ile illaki yola atarlar araçlarını , durur nasihat veririm , dinlemeyenede , özellikle efelenenlere dalarım.

Buyrun emsal bir öküz videosu
http://www.youtube.com/watch?v=zISQ_ys7u_Q

şerefsiz durmamış bile
vicdan azabı ile nasıl başedecek ki

raven71
13 Mayıs 2009, 01:21
6 madde de hız sınırına uymamayı mı önerdiniz? o hız levhaları yolun boş olup olmadığına göre konmazlar hız levhaları ya çevreye, ya yolun eğimi,ne vs. gibi durumlara göre konur.

hasanpinar0537
13 Mayıs 2009, 01:23
yaz bunu biyere:bounce:

arkadaşım 4 tekerleklilerden bahsediyorum.:queen:

Emrah.ark
13 Mayıs 2009, 01:25
9 nolu madde yüzünden 2 kere kaza qeçirdim:pr:paylaşım için teşekkürler:cat:

hasanpinar0537
13 Mayıs 2009, 01:25
beni çileden çıkaran tek bir hareket var o da "bayanlara ehliyet vermeleri " :mrgreen: :mrgreen:

sen bide sınav yerinde görecektin pazar günü milleti.
ah ah öyle bir zorlaştıracaksın ki ehliyeti kolay kolay kimse alamayacak.
en güzeli 90 alamayan geçemesin o kadar.

beykurt
13 Mayıs 2009, 02:05
güzel paylaşım teşekkürler

fehmiilker
13 Mayıs 2009, 02:08
5. Yeşil yandı geçsene: Bir grup hiperaktif sürücü grubu vardır ki, en büyük misyonları kırmızı ışıkta öndeki aracı uyarmaktır. Daha yeşil yanmadan korna yaparak bütün sürüş dinamizminizi yerle bir ederler. Aman duymazdan gelin.

bu 5. madde ışık larda bekliyoz adam sarı yanar yanmaz düt düt basıyo kornaya bende basıyom firene. bu sefer adam niye gitmiyon diyo ışık kırmızıya gecerken ben geçiyorum o bi tur daha bekliyor:mrgreen:

korkut 250
13 Mayıs 2009, 11:23
Güzel bir paylaşim Eyvallah.:rendeer: