PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Montun Sırt Koruması

S40
05 Mayıs 2009, 01:23
http://www.feyizoglu.com/alisveris/product.php?pID=44522

arklar bende bu mont mevcut.
her yanını begenmeme rağmen sırt koruması tatmin edici değil
ama sonradan eklenebilir bi bölmesi var.
oraya nasıl bi şey yapılabilir.sürtünme yada darbeye karşı

bunun hakkında fikir edinmek istiyorum..!

deli_mavi
05 Mayıs 2009, 01:32
bak kardesim ben sirt kisminda korumasi olmasina ragmen esimin ve kendi montumun korumalarini cikarttim ve orijinal korumasini 3 mm'lik japon koselesi ile birbirine yapistirdim ve eski haznesine geri koydum ve simdi daha agir ama hareket kisitlanmadi,gayette guven veriyor arkadan herhangi birisi sert sekilde sakasina bile vursa tahta gibi ses cikiyor ama bana bi his olmuyor.bayagi iyi oldu bu bi oneri.ayrica bu malzemeyi kullanirkende cok uzun dusundum ve en dayanikli malzeme deriden sonra gelen cunku ayakkabi sektoruynde kullaniliyor....esnek.....sert.....dayanikli....

KUVVETMİRA
05 Mayıs 2009, 01:37
deli_mavi iyi demiş. bende kauçuk plaka tavsiye ediyorum. çeşitli kalınlıklarda satılıyo ama biraderin dediği gibi 3mm uygundur bencede. hem esnek hem dayanıklı hem ucuz hemde siyah. sanayideki keçecilerde kauçukçularda bulunur.

GKN
05 Mayıs 2009, 01:38
diğer markalardaki hazır sırt korumalarından da alabilirsin, montunla beraber bikaç mağza gezersen eminim uygun olan bişey bulucaksın:wiinkk:

< iLk@yy >
05 Mayıs 2009, 02:24
montun içine giymek üzere komple bellikli bir omurilik korumasıda alabilirsin :cat:

Serk21
05 Mayıs 2009, 05:44
dostum vrdiğin linki açamadım :( bende feyizoğlundna aldım montu sırttaki korumada çıkıyor yerinden ama aynı mont mu acaba?bi linki kontrol etsen iyi olur.bende aynı yolu izlemiş olurum senle gerçi bana yeterli gibi geldi korumalar ama =/

ozan_bursa
05 Mayıs 2009, 10:26
ben de montumun sırt korumasını beğenmedim ve aşağıdakine benzer bir ürün aldım
oldukça da memnunum

http://img385.imageshack.us/img385/9666/mtssirtkoruma.jpg (http://img385.imageshack.us/my.php?image=mtssirtkoruma.jpg)

enginer6
05 Mayıs 2009, 11:01
bak kardesim ben sirt kisminda korumasi olmasina ragmen esimin ve kendi montumun korumalarini cikarttim ve orijinal korumasini 3 mm'lik japon koselesi ile birbirine yapistirdim ve eski haznesine geri koydum ve simdi daha agir ama hareket kisitlanmadi,gayette guven veriyor arkadan herhangi birisi sert sekilde sakasina bile vursa tahta gibi ses cikiyor ama bana bi his olmuyor.bayagi iyi oldu bu bi oneri.ayrica bu malzemeyi kullanirkende cok uzun dusundum ve en dayanikli malzeme deriden sonra gelen cunku ayakkabi sektoruynde kullaniliyor....esnek.....sert.....dayanikli....

Arkadaşlar önümüz yaz. Mont dışında ayrıyetten sırta takılacak bir sırt koruması sıcakta epey zorlar diye düşünüyorum. BU japon köselesini hiç duymamıştım. BUnu nereden temin edebiliriz acaba delimavi?

Lucastorn
05 Mayıs 2009, 11:09
Bende Zandona sırtlık kullanıyorum. Tavsiye ederim.

http://www.ozenmotor.com.tr/a.htm?resim=images/urunResimler/63_1_b.jpg

Alkan1970
05 Mayıs 2009, 11:14
ucuz montlarin icinde cikan korumalar genelde de kalitesiz oluyor eger iyi bir sey istiyorsaniz extradan koruma alip yerlestirebilirsiniz.

S40
05 Mayıs 2009, 11:15
tavsiyeleriniz için sağolun. o tip bir madde düşünüyodum bende
bizim alt katta bi derici var ayakkabı falan yapıyo onunla bi görüşeyim bu meseleyi :)

hazır sırtlıklarda çok güzel ama mont kadar pahalı.
gerçi yavaş yavaş her türlü korumayı ediniyorum.
sırtlık muhakkak lazım.omurgayı felç edersen hayatın biter. 300 tl yi düşündüğün için ..!
bu sırtlığıda bi ara edinmem lazım. önümüz yaz normal bi mont bile giysem sadece dirseklik takıyorum oda tabi devede kulak.
Ama en azından sırtlıkta çok işe yarar.

Birde bi sorum daha var. Scooter kullanan biri olarak motor altımdan kaydı diyelim. Yerle ilk temas eden yer çanak tabir edilen bölge :) bunun bi koruması varmıdır ?? Hem yanlardan hemde kuyruk kemiğinden ?

ozan_bursa
05 Mayıs 2009, 11:22
korumalıklı pantalon
ya da tulum

Khutuck
05 Mayıs 2009, 11:38
Demirciye git, 1cm'lik profilden 20x50cm'lik çelik plaka kestir, kenarlarını zımparalatıp yuvarlat. En sağlamı o olur.

Ciddi cevap: Montun o kısmına bir şey eklemektense 70 liraya sırtlık al, daha sağlam olur. Ayrıca aynı mont bende var, o montu yazın giymeyi unut! Erirsin içinde, ben eridim oradan biliyorum.

kazurat
05 Mayıs 2009, 11:51
Arkadaşlar bende farklı bir mont var ama aynı şekilde sırt konusunda bende tatmin değilim.

BEndeki montun korulamarı cırt cırt diye tabir edilen birbirinden atrılabilir şeritler ile montun içine duruyor. istenildiğinde çıkarılıp tek mont şeklindede kullanılabiliyor.

Piayasada satışan bir sırt korumalığını bu cırt cırtlar ile monta sabitlemek gibi bir fikir var aklımda. yani sırtlık orada olacak ve istediğimde çıkacak şekilde de olabilir gibime geliyor.

tabi illa korumalık değilde japon köselesi veya farklı malzemelerde olabilir...

Emrah.ark
05 Mayıs 2009, 12:08
tavsiyeleriniz için sağolun. o tip bir madde düşünüyodum bende
bizim alt katta bi derici var ayakkabı falan yapıyo onunla bi görüşeyim bu meseleyi :)

hazır sırtlıklarda çok güzel ama mont kadar pahalı.
gerçi yavaş yavaş her türlü korumayı ediniyorum.
sırtlık muhakkak lazım.omurgayı felç edersen hayatın biter. 300 tl yi düşündüğün için ..!
bu sırtlığıda bi ara edinmem lazım. önümüz yaz normal bi mont bile giysem sadece dirseklik takıyorum oda tabi devede kulak.
Ama en azından sırtlıkta çok işe yarar.

Birde bi sorum daha var. Scooter kullanan biri olarak motor altımdan kaydı diyelim. Yerle ilk temas eden yer çanak tabir edilen bölge :) bunun bi koruması varmıdır ?? Hem yanlardan hemde kuyruk kemiğinden ?

Bence en mantıklısı çanak üstüne deilde yana yatırım yuvalanmak ben öle yapmıştım:queen:Koruma warsa sıyrık bile olmaz :mrgreen:ama kaskla monttan başka bişey yoksa baya bi sıyrık yarık..Bide 2 yerden kırık bi ayak olabilir:salut::P

canali
05 Mayıs 2009, 12:56
Ben de revit montumun sırt korumasından memnun değildim ama sebebi yazın çok aşırı terletiyor olmasıydı. Montu çıkarınca tişörtümde resmen izi kalıyordu. Montu sırtlığını çıkartarak kullandım, ki yanlış biliyorum. Buna bir önerisi olan var mı?

S40
05 Mayıs 2009, 13:02
Bence en mantıklısı çanak üstüne deilde yana yatırım yuvalanmak ben öle yapmıştım:queen:Koruma warsa sıyrık bile olmaz :mrgreen:ama kaskla monttan başka bişey yoksa baya bi sıyrık yarık..Bide 2 yerden kırık bi ayak olabilir:salut::P

var mont ve dizlik
hatta mont ve dizliği birebir olan bi arkadaş kaza yapmış baya bi yuvarlanmış
( benim için denemiş sanki zavallı )
gayet sağlam bi şekilde kalkmış.

ama benim ilk zamanlar hiç bişeyim yoktu :)

kask+plaka+mont+ruhsat+ehliyet+dizlik+vs vs :mrgreen::mrgreen:

bunlar olmadan kaza yaptım. motor alttan kaydı yere oturdum
bi hafta kuyruk kemiği sancısı çektim Allahtan düzeldi (kimse duymadan)
ve motor sağlammış ne bi kırık ne bi bişi oldu. Vw jetta vurdu onun sağ ön çamurluk göçtü benim çin malında hasar yoktu :D