PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : merhaba arkadaslar bu nasıl bır siteee???

derbici_52
02 Mayıs 2009, 23:49
merhaba arkadaslar yabancı dıl olmadıgından bu sıtenın nasıl bır ıcerı var bulamadım ama fıyatlara bakılırsa parca sıtesı ama burdan nasıl parca temeın ederız bılgııs olan bana yardımcı olabılırmı acaba ??http://www.dirtbikestore.co.uk/acatalog/DIRTBIKES_BREAKING.html

_JeM_
03 Mayıs 2009, 00:00
görkem birazdan cevap verir :P

edit: tr'ye göndermiyolar sadece avrupa birliği yazmış:silent:

xterkan
03 Mayıs 2009, 00:00
kardeş siteye göz ucuyla baktım ama yurtdışı malzeme sokmak çok zor artı gümrüğe takılıyor daha fazla ya geliyor bir limit vardı 50 euroya kadarmı ne gümrüksüzdü öyle birşey kısaca yurtdışından malzeme olayı zor ve zahmetli bende parça getirmek için araştırma yaptım baktım malı alması, kargosu, ptt gümrüğü, beklemesi, bozuksa geri iade sorunu gibi, sebeplerden vazgeçtim

derbici_52
03 Mayıs 2009, 00:04
anlıyorum kardes ama bakıyorumda ucuz valla hersey yaa komple motolrar 200 avro altında yaa ama saol bakıp cevapladıgın ıcın

Jagadam
03 Mayıs 2009, 00:13
Arkadaşım Amerika'dan defalarca Porşe motoru parçası getirdi, hiç sorun çıkmadı. 100 avronun altındaki teslimatlar doğrudan geldi. Hatta koskoca dört silindir, kapısına kadar geldiğinde yanındaydım, kutuyu beraber açtık. 100 avronun üstündekiler için de gümrük vergisini ödedi, öyle aldı.

Adresini verdiğin sayfa, parçalayıp sattıkları kullanılmış motosiklet parçalarına ait. İhtiyacın olan bir şey varsa sor adamlara, bakarsın Türkiye'ye göndermeyi kabul ederler. İki defa İngiltere'den alışveriş yaptım, sorun çıkmadı.

_JeM_
03 Mayıs 2009, 00:14
ismiyle tezat öyle adaletsiz bir ülkede yaşıyoruz ki;

yurt dışındaki fiyatlar aslında dediğin gibi çok uygun sadece bahsi geçen sitede değil her yerde neredeyse yarı yarıya fark ediyor ama güzel memleketim sınırları içine girince %30ötv +%10 gümrük vergisi + %18 kdv biniveriyor üzerine bizede bakıp bakıp iç çekmek kalıyor.

Jagadam
03 Mayıs 2009, 00:20
Sitede "AB haricine göndermiyoruz" demiyor. Hatta "International orders are generally delivered within 14 days" yazmışlar. Türkiye'ye de gönderirler diye tahmin ediyorum. Yüzde 95 ihtimal.

Yalnız, komple motor almaya kalkarsan gümrükten geçer mi bilmem. Bilen arkadaşlar varsa aydıtlatsınlar bizi. Ayrıca ağırlığı yüzünden kargo çok pahalıya gelebilir.

asfalt meleği
03 Mayıs 2009, 00:20
ismiyle tezat öyle adaletsiz bir ülkede yaşıyoruz ki;

yurt dışındaki fiyatlar aslında dediğin gibi çok uygun sadece bahsi geçen sitede değil her yerde neredeyse yarı yarıya fark ediyor ama güzel memleketim sınırları içine girince %30ötv +%10 gümrük vergisi + %18 kdv biniveriyor üzerine bizede bakıp bakıp iç çekmek kalıyor.

bide bu maliyeti ikiyle çarpıp satmaya kalkanları unutma..

derbici_52
03 Mayıs 2009, 00:23
Sitede "AB haricine göndermiyoruz" demiyor. Hatta "International orders are generally delivered within 14 days" yazmışlar. Türkiye'ye de gönderirler diye tahmin ediyorum. Yüzde 95 ihtimal.

Yalnız, komple motor almaya kalkarsan gümrükten geçer mi bilmem. Bilen arkadaşlar varsa aydıtlatsınlar bizi. Ayrıca ağırlığı yüzünden kargo çok pahalıya gelebilir.

tsk kardes ben yenı cr komple saşe aldım sımdı makınaya ıhtıyacım var turkıyede bulamadım ve bbende ınternetten bakıyorum mgozum buraya takıldı bendede yabancı dıl olmadıgından sıteye basvurtayım dedım saoö arkadsım mesajın ıcın

DeLi MoToRcU
03 Mayıs 2009, 00:42
bu site çok deli site süper site :queen:

_JeM_
03 Mayıs 2009, 00:44

http://www.dirtbikestore.co.uk/shippingcharges.htm

incelersen anlaşırız sanırım sayfanın sonunda "Zone 9, Rest of Europe (EU only):"

var diğer zone lar içinde tr'yi koymamışlar. ama konuşmakta fayda var belki gönderirler.

belifeless
03 Mayıs 2009, 00:46
Geçen gümrükle ilgili bir sorun yaşadık 100Euroyu aşan ürünlerin hepsi havalimanı gümrüğüne giriyor. 200 poundluk bir ürün için bize yaklaşık 380 tl lik bir masraf çıkardılar, o da işlemleri kendimiz yaparsak sadece ödeyeceğimiz gümrük evrgileri içindi

Özer
03 Mayıs 2009, 01:44
Geçen gümrükle ilgili bir sorun yaşadık 100Euroyu aşan ürünlerin hepsi havalimanı gümrüğüne giriyor. 200 poundluk bir ürün için bize yaklaşık 380 tl lik bir masraf çıkardılar, o da işlemleri kendimiz yaparsak sadece ödeyeceğimiz gümrük evrgileri içindi

Bir düzeltme yapayım..
Ürün ve navlun (taşıma ücreti) 100 €'u geçmemeli. Geçerse gümrüğe takılır ve
gümrük vergisi,stopaj,damga vergisi vs..vs.. ödenir.
Bayramlarda ve Yılbaşında 300€ kadar yine navlun dahil serbest ithalat yapılabiliyor.

Jagadam
03 Mayıs 2009, 01:55
incelersen anlaşırız sanırım sayfanın sonunda "Zone 9, Rest of Europe (EU only):"

var diğer zone lar içinde tr'yi koymamışlar. ama konuşmakta fayda var belki gönderirler.

Doğru söylüyorsun, ben orasını görmemişim. Ama soracam şimdi adamlara, cevaplarını bildiririm.

Ben de daha geçen cuma 230 dolarlık mı ne bir tork anahtarını teslim aldım Topkapı'daki PTT'den. 39 + 6,5 milyon lira ödedim. O 6,5 da biraz geç teslim aldığımdan galiba. "Ardiye ücreti" dedikleri zımbırtı olsa gerek. İkiteker'deki şu sayfaya bir göz atabilirsin: http://www.ikiteker.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=12020&start=30 Son mesaj benimki.

Yalnız, seninkine benzer şikayetler de okudum internette. Ama anladığım kadarıyla bu tip pürüzleri UPS, FEDEX falan gibi özel kargo şirketleri çıkarıyormuş. Konişmento ücreti mi ne diye bir şey istiyorlarmış. Sende durum öyle miydi? Ben ABD siparişlerinde hep USPS'yi, yani devletin posta kurumunu kullandım, pürüz çıkmadı. 100 avronun altında olanlar kapıma kadar geldi, 100 avrodan yukarı olanları da Topkapı'dan vergisini vererek teslim aldım. İngiltere'den yaptığım alışverişlerde de kargo oranın resmi posta kurumuyla gelmişti galiba ama yalan olmasın, onlar 100 avronun altındaydı.

Bir düzeltme yapayım..
Ürün ve navlun (taşıma ücreti) 100 €'u geçmemeli. Geçerse gümrüğe takılır ve
gümrük vergisi,stopaj,damga vergisi vs..vs.. ödenir.

Şimdiye kadarki hiçbir alışverişimde, gümrükte navlun dahil edilmedi. Edilirse de adamlar hatalı iş yapıyor demektir, zira kanunda "malın gerçek bedelinden" gibi bir ibare var.

kocc
03 Mayıs 2009, 17:11
Dikkat o sitede mallar POUND £ olarak satilkmakta AVRO € degil birde herhalde biliyorsunuz pound avrodan yüksek yani avro ile hesap etmeyin ucuz gelebilir .. mesela 80£ POUND yaklasik 100€ AVRO degerindedir haberiniz olsun.

Avrupa disi ülkelere göndermiyorlar , en son ülke olarak yunanistan onada 1 ile 30kg agirlik arasi parçaya 45£ pound gönderme parasi aliyorlar avroya çarparsak 55€ avro , diyelim alacaginiz ürün 31 kilo ozaman 2 x 55€ = 110€ gönderme parasi tutyor .
Diyecegim çok dikkatli olun ilk görüste uygun gelebilir ama hiçte öyle degil..

saygilar..

derbici_52
04 Mayıs 2009, 01:14
goruslerınız ıcın sonsuz tyesekkurler arkadslarrrrrrrrr

Jagadam
08 Mayıs 2009, 16:21
Cevap geldi. "Türkiye'ye de gönderiyoruz ama kargo ücreti alacağınız parçanın ağırlığına göre belirleniyor. Ne almak istediğinizi söylerseniz fiyat çıkarırım." demiş adam.

tarih 08 Mayıs 2009 Cuma 12:30
konu Re: international shipping

Hi,

Yes we do ship to Turkey but cost would depend on the weight of the item/s please advise what you wish to order so that i can give you a quote.weight of the item/s please advise what you wish to order so that i can give you a quote."

tubis
08 Mayıs 2009, 16:24
Alacağın şey Türkiye de yok mu ?