PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ist Kurtuluş Civarında Yaşayanlar Dikkat...

serkanADH13
02 Mayıs 2009, 00:15
Arkadaşlar çarşamba gecesi motorumu çalmaya gelmişler,
aynı gecede yagmur yagdıgından be eve ıslak gelmıştım ve evın sıcak olmasından uyuyup kalmışım,
bu nedenlede kilitlemeyı unuttum motoru,
semtımde benı tanıyanların çoklugundan mahallemden korkma çalacaklar diye,

fakat o gece scoter ile 2 kişi gelmışler ,
biri motoru yoklamış baglı degıl serbest götürürüz diye başlamış yürütmeye,
ayaklıgın kapandıgını fark etmemiz ile peşine düşmemiz bir oldu,
evın cıvarı rampa (bayır) aşaı oldugundan boşta saldı yokuş aşağı motoru,
ilk seferde yetişemedim ama ilerisi düz ve gidecek ihtimalı yok,
o sırada polısıde aradım ve çevirmelerin bol olması sebebi ile,
dier motoru kullanan yakalanmış,
fakat benım kmotoru yürüten İT motoru bırakıp kaçmış,
aşağı indiğimde motoru bır arabanın arkasında buldum,

hemen etrafa bakınmaya başladım bir sağa koşuyorum bir sola,
yakalarım dıye,

fakat,
bir tarafta YEŞİLPINAR TEPESİ,
bir tarafta DERE BOYU,
dier taraftaise KARLITEPE MEZARLIĞI oldugundan bulamadım:S

neyse motoru aldım,
eve çıkarken ahmet abi geldi (polıs memuru, tanıdık)
serkan birini aldık gel bakalım diye,

bir gittik ki,
ŞEREFSİZ'in motorun koltuk altında,
anahtar takımları,tornavıda seti,pense garga burun yan keskı,
muhtelıf kablolar,
akü,
5 lt benzın,
çamaşır ipi,
motorda plaka yk,ruhsat yk,kenısınde ehlıyet yk,aranıyor,
Dimyada pirince giderken Evdeki bulgurdan oldu Şerefsiz...
alabılınecek tüm cezaları kitleyeceklerdi kendisine:)

İT'în adı cengiz,
KURTULUŞTSA İKAMET EDİYOR.
KURTULUŞTA TAMİRCİDE ÇALIŞIYORMUŞ,
1,65,,1,70 BOYLARINDA,
HAFİF ESMER,
KISA SAÇLI VE,
VE ANLADIGIM KADARI İLE YANINA TAMIR İÇİN BIRAKILAN MOTORLARIN ANAHTARLARININ YEDEKLERINI YAPTIRIYOR VE KOLAYDA OLANLARI GÖTÜRÜYORLARMIŞ,
HIRSIZLIKTAN ARANIYORMUŞ,

yani demek istediğim eğer çıkar ise ve yıne o yakınlarda çalışır ise,
sakata gelmeyiniz.

kartalizma07
02 Mayıs 2009, 00:19
ucuz atlatmışsın, geçmiş olsun.
cezasını çeker şerefsiz inş.

korkut 250
02 Mayıs 2009, 00:20
VAy adi şerefsizler vay !! Geçmiş olsun Serkan kardeşim .

ahmet93
02 Mayıs 2009, 00:22
Geçmiş olsun..
Çalarken motora bişeyler yapmışlar mı kontak kilidi vs.

PIERzig
02 Mayıs 2009, 00:25
Kimse kusura bakmasın ama tamirciler içinden de bu işlere bulaşan çok oluyor bildiğim var böyle :pr:

ceyhun__22
02 Mayıs 2009, 00:28
motorları değil bunları bağlasınlar abi süresiz. Geçmiş olsun baya arka sokaklar moduna girmişsin.O kadar emeğini verdiğin gözünde tüten şey o itler için bu kadar işte adiler..

hasanpinar0537
02 Mayıs 2009, 00:35
çok geçmiş olsun ayrıca helal olsun sana..

xterkan
02 Mayıs 2009, 00:53
kardeş ben istanbul feriköylüyüm, kurtuluş yan semtimiz ,şimdi ankaradayım neyse, bütün çingeneler, bu civarda ve çoğu adi işleri bunlar yapıyor, bilirim bunları, son yıllarda, doğudan gelen, pkklılarda buralara yerleşti ve olaylar dahada büyüdü, eskiden 1.2 hırsız ufak tefek hırsızlık yapardı, şimdi 4.5 grup bölge bölge hırsızlık, gasp, kapkaç, esrar, ne kadar adi işler varsa, yapıyorlar, bunların sonu, bu cezalarla, kolay kolay bitmez, şeriat düzeni gibi, bu adi işleri meslek edinip yapanların, elini kesiceksin, bak bakalım bir tane hırsızlık kalıyormu, ben yıllarca bu semtlerde büyüdüm, bu şe.. leri kovalamaktan, dövmekten, nasihat etmekten, inan bıktık arkadaşlarla, devlet iyi, eğitim, ahlak, maneviyat, dersleri verse okullarda, sonrada meslek, iş bulsa, verse, bu sorunlar olmaz, ama bu ortamda, hayal kurmak gibi, daha geçenlerde, gene 10 şehit verdik, bak cenaze töreni dışında ses yok yetkililerden, neyse azımı gene bozmayayım, sana geçmiş olsun, kardeş aklında olsun, bu tür olaylarda, eliniz dolu olsun, bu şe... boş gezmez çünkü ....

osmaniyeli
02 Mayıs 2009, 00:56
film gibi okudum bi solukta vay be
iyi yakalamışsın

G.BEREKET
02 Mayıs 2009, 01:02
Vay canına büyük badire atlatmışsın.

kuyucadısı
02 Mayıs 2009, 01:07
geçmişolsun arkadaşım ne ceza alıcak çok merak ediyorum dogrusu

zafersancak1
02 Mayıs 2009, 01:15
serkan geçmiş olsun arkadaşım

mevlutgs
02 Mayıs 2009, 01:17
olur böyle vakalar türk polisi yakalar:)

shadow_57
02 Mayıs 2009, 01:22
hehe kopekler yakalanmıs yasasın :queen:gecmıs olsun kardesım

ByBaTeR!ST
02 Mayıs 2009, 01:22
Adi İt ŞEREFSİZLERİN ALLAH BELASINI VERSİN Sen O Motora Ne Emek Harcadığını Ben Bilirim.. İnşallah HAK ETTİĞİNDEN DAHADA FAZLA CEZAYI ALIR..Burdaki Ceza Biter Ama ALLAHIN Verdiği Azap Ve Ceza Bitmez..

Szman!
02 Mayıs 2009, 02:00
cok buyuk gecmıs olsun inş. cezası bulur. Bu adilerin yüzünden kendi malımızı bir yere bırakamıyoruz

SAd0
02 Mayıs 2009, 02:03
çok çok geçmiş olsun çok ucuz atlatmışsın abi, o a.k.çocugu belasını bulur inşallah

serkanADH13
02 Mayıs 2009, 02:15
kardeş aklında olsun, bu tür olaylarda, eliniz dolu olsun, bu şe... boş gezmez çünkü ....

arkadaşım elbette bende sarıgölde büyüdüm,
2 yaşında temelli ist'a gelınmış ve kendimi bildim bileli sarıgöldeyim,
buralarda eskıden sadece ROMAN (çingene) vardı,
sonrasında ceza evınde doğulular ile samimiyet kurarak soktular kendi aralarına,
sonrasında doğuluya kız verdiler ve aldılar,
ardından sarıgöl'ü doğulular bastı,
esrar,eroin,kısaca bilimum uyuşturucunun mekanı oldu,
ardındanda bir birlerine düştüler,
şimdilerde ise mahalle KÜÇÜK KIYAMET filminin seti gibi oldu,
romanlardan ve doğululardan çoğu öldü,
kalanlarda son baskınlar ile yakalandı,
ardından belediye evlerını satın alarak onları yerleşim yerlerinin çok uzağında yer vererek veya tapusu olanın parasını vererek dağıttılar...

doğuluların hepsi bir değil,
insanlar gibi içlerinden çıkıyor kötüleri ve iyiden fazla kötü oluncada hepsi kötü adı altında toplanış oluyor,
4 tane enıştem var doğulu olarak,
2 tanesi belalı ve neredeyse tüm kodomanları tanır,
dier ikisi ise işinde gücünde çalışmaktalar...

kimin dolu olduğunu ve kimin çekince çekinmeyeceği belli
oluyor zaten,
Yinede Teşekkürler...

Arkadaşlar Umarım Başınıza Gelmez,,,
bilemiyorum o anda motorun üzerinde yakalasam ne olurdu,
ama şu bir gerçek,
polısı ne zaman aradığımın dahi farkında değildim,
komşular söylediler,
polıse dahi bağırmışım 3 sefer sarıgöl mah, diye...

c@n
02 Mayıs 2009, 03:00
wallaha bende 2 motorumu arka arkaya bağlıyorum cin malı motorun direksiyon klidini kırdılar bende kontak ve direksiyon klidini iptal ettim yine aynı yerde bağlı iken aynaları gevşetmişler derken gecen gece aynanın teki çalınmış allah belalarını versin hepsinin hayretmez haram mall

hell_rideRR
02 Mayıs 2009, 03:11
çok geçmiş olsun kardeşim bu şerefsizleri yakalayan biri olursa ibreti alem için linç edelim hiç düşünmeden onun bunun çocukları heriflerdeki zekaya bak buna harcıycağanız zamanı adam olunda namuslu bir işe ayırın delikanlımısınız

tnagas
02 Mayıs 2009, 03:14
cok gecmiş olsun bende kurtuluşta oturuyorum bizi bu konuda bilgilendirdigin icin tşk ediyorum eski motorumda ben sorun yasamadım ama arkadasımın genellikle benzini bosaltıyorlardı simdiki moturmu sokaga koymayı bırak evin önünde bile tutmuyorm tanımadıgınız tamirciye emanet etmeyin servislerde böyle anahtar olayı ile karsılasılmaz demi kimseye güven kalmıyor böyle olaylar oldugunda

Deli Çerkes
02 Mayıs 2009, 04:31
Bildiğim kadarıyla Kurtuluşta sadece dolapdere meydanında motorsiklet tamircileri var.beş tanesi meydan ve meydana çok yakın ara sokaklarda bir taneside ramada oteli istikametine çıkarken sağda.nerdeyse tamamı scooter tamiri yapıyor.
Bu civarda oturup ta buraya tamire bırakanlar dikkatli olsunlar.

http://img220.imageshack.us/img220/5466/adszekc.jpg (http://img220.imageshack.us/my.php?image=adszekc.jpg)

korkut 250
02 Mayıs 2009, 08:11
Sadece kurtuluşta değil İstanbulun heryerinde var bu çeteler.

yürekçe
02 Mayıs 2009, 09:52
Geçmiş Olsun...

Kadi®
02 Mayıs 2009, 10:15
ne biçim yaratıklar var yaa... geçmiş olsun..

siyahatmaca
02 Mayıs 2009, 10:20
Geçmiş olsun... Şerefsizlere de ..... geçmiş olsun.

storm150_mmk
02 Mayıs 2009, 11:34
gecmis olsun onları tekme tokat dövüceksinki akıllansınlar yada taxim meydan dasallandıracaksın ser.....ler

ugur92
02 Mayıs 2009, 11:54
serkan abi gecmıs olsun..
şimdi o kacan herif eline dusse nolurdu diye dusundum bian:) mahalleden yana kfan rahattı biliyorum ama gerizekalı heriflerdede buyuk cesaret varmıs sizin oraya girmekte yani . .

CBR- KADİR
02 Mayıs 2009, 12:06
büyük geçmiş olsun inş ağır bir ceza alırda bizimde içimiz rahat eder biraz

baklawah
02 Mayıs 2009, 19:38
geçmiş olsun arkadaşım; benim de bir bisikletim çalındı kapının önünden, bir de arabamız soyuldu. bırak hırsızlığı şimdi arabanın sağını solunu çiziyorlar, yıldızı kırdılar vs. dert bitmiyor ama büyük yemin ettim eğer ki denk gelsin biri ne yaşına ne başına bakıcam; sonucu umrumda değil cezasını kesecem şerefsizlerin.
peki aranızda kapalı garajı, bahçesi veya motoru koyacak bir yeri olmayanlar ne yapıyorlar merak ettim (motoru alınca ben de nereye koyacağımı bilmiyorum valla). yani işimiz şansa mı kaldı?
ayrıca o şe...efsizin tarifini vardiğin de iyi olmuş, ben bu tiplerin kimliğinin açıklanmasından yanayım, hani olmaz ama belki rezilliği hissedip uzak kalırlar.:cat:

Şenonar
02 Mayıs 2009, 19:42
Abicim geçmiş olsun :pr:

By_StaR
02 Mayıs 2009, 19:55
dostum büyük geçmiş olsun uucuz atlatmıssın

Akileos
02 Mayıs 2009, 20:15
çok geçmiş olsun kardeş.allahtan yakalatmışsın serfsizleri...e desenizie motorları tamircilere bile bırakamıcaz.ufffff uff fffff

Lucastorn
02 Mayıs 2009, 23:27
Gecmis olsun...

mterayes26
02 Mayıs 2009, 23:54
kardeş ben istanbul feriköylüyüm, kurtuluş yan semtimiz ,şimdi ankaradayım neyse, bütün çingeneler, bu civarda ve çoğu adi işleri bunlar yapıyor, bilirim bunları, son yıllarda, doğudan gelen, pkklılarda buralara yerleşti ve olaylar dahada büyüdü, eskiden 1.2 hırsız ufak tefek hırsızlık yapardı, şimdi 4.5 grup bölge bölge hırsızlık, gasp, kapkaç, esrar, ne kadar adi işler varsa, yapıyorlar, bunların sonu, bu cezalarla, kolay kolay bitmez, şeriat düzeni gibi, bu adi işleri meslek edinip yapanların, elini kesiceksin, bak bakalım bir tane hırsızlık kalıyormu, ben yıllarca bu semtlerde büyüdüm, bu şe.. leri kovalamaktan, dövmekten, nasihat etmekten, inan bıktık arkadaşlarla, devlet iyi, eğitim, ahlak, maneviyat, dersleri verse okullarda, sonrada meslek, iş bulsa, verse, bu sorunlar olmaz, ama bu ortamda, hayal kurmak gibi, daha geçenlerde, gene 10 şehit verdik, bak cenaze töreni dışında ses yok yetkililerden, neyse azımı gene bozmayayım, sana geçmiş olsun, kardeş aklında olsun, bu tür olaylarda, eliniz dolu olsun, bu şe... boş gezmez çünkü ....

SONUNA KADAR KATILIYORUM .

Esnaf çocuguyum , babamla konusurken itin biri dükkanı kapatınca toptancıya gıdecegımı duymus . Babam erken gıttı eve ben bıraz daha bekledım neyse bende kapadım . Giderken , karanlık bir sokaktan geçmek zorundaydım 3 kişi önümü kesti . Bu tarz şeylerle karşılaşma ihtimali olduğu için ona göre cep ayarı yaparız içten düğmükleme gibi . Neyse ya ver ya dürterim dedi . 1 adım geri atıp var gücümle bıçaklı olana kafa attım yere yığıldı kaldı . biri de küçük olduğu için 2 kişi ile güreşmek pek zor olmadı allahtan onlardan kesici alet yokmuştu . sürekli koli kaldır indir yaptığım için kollar sağlam allaha şükür 3 ü de yerde kaldı . Mahalle sakinleri polisi aramış eğer ki polis beni dükkan dan tanıyıp hadi git demese suçlu ben olacaktım . HIRSIZDA OLSA İNSANDIR . İNSANIN CANINA KAST SUÇTUR . ULAN BEN İNSAN DEĞİLMİYİM BANA KAST YOKMU DESEMDE NAFİLE

Sinan Er
03 Mayıs 2009, 00:09
Geçmiş olsun Paylaşım için teşekkürkler

cem_ali
03 Mayıs 2009, 00:16
geçmiş olsun,yakalayamaman daha iyi olmuştur belki çünkü insan o anda ne yaptığını bilemez duruma gelir

serkanADH13
03 Mayıs 2009, 00:27
arkadaşlar teşekkurler,

ben ucuz atlattım,allahtan ses çıktıda duyma ihtialı doğdu,
ya bırde duymasaydım??
gerçi emınım polıs cevırırdı,
buralardan ekıpler eksık olmaz,
zaten benım motoruda tanıyorlar,

bende esnaf çocuğuyum,
babanım tekel büfesi var burada,
o nedenle tüm ekıpler neredeyse tanır hepsi,
o konuda kuşkum yok yanii.

yinede kısmet işi gecen geçiyor...

Tekrar Teşekkürler Dostlarım...

Özer
03 Mayıs 2009, 01:52
geçmişolsun arkadaşım ne ceza alıcak çok merak ediyorum dogrusu

Sen yabancı değilsin onun için heceleyeceğim açıkça yazamadığımızdan dolayı.
Hiç bir B.. almayacak 3 gün sonra serbest olacak bu 100 de 100 kesin.
Türkiyede hırsızlığa bir ceza yok.

ozan_bursa
03 Mayıs 2009, 03:18
Mahalle sakinleri polisi aramış eğer ki polis beni dükkan dan tanıyıp hadi git demese suçlu ben olacaktım . HIRSIZDA OLSA İNSANDIR . İNSANIN CANINA KAST SUÇTUR . ULAN BEN İNSAN DEĞİLMİYİM BANA KAST YOKMU DESEMDE NAFİLE

geçmiş olsun
geçmiş olsun da eğer hal böyleyse hırsızların korkacak birşeyi yoksa işimiz hakkatten Allaha kalmış
cümlemize geçmiş olsun