PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : baskı balata kaçırması

o_yagmur
29 Nisan 2009, 22:58
selam arkadaşlar bir ay önce sıfır rmz 200 gy kros aldım şimdi ani kalkışlarda arazide genelde birinci viteste kalkış anında debriyajı bırakır bırakmaz ğğğğğ kısa bi ses geliyor acaba neden canımı sıktıı bu ses servise sordum baskı balata değişecek dediler sıfır motorun baskı balatası niye değişsinki normal kullanımda bi sorun yok sonradan düzelirmi yorumunuz nedir

mach1
29 Nisan 2009, 23:01
Ayarlanması lazım tam basmıyordur debriyaj balata kaçırıyordur birde yağını motosiklet yağı koy 4T olsun:cat:

yunusus
29 Nisan 2009, 23:02
sonradan düzelmez kardeş ilerde daha beter olmaya başlar kaptırır gidersin 5. viteste o gıcırtılı sesi bi duyarsın motor boşlar geri yakalar v.s v.s v.s gittikce kötüye gider. ha baskı balata niye gider ani kalkışlardan debriyajı çok hızlı bırakarak kullanmandan falan gider. yaaa degiştir zaten 30 lira bişey oluyor ama şuna dikkat et balatalar arasındaki sacları almasın tamirci motorunun üzerinde kalın sac var ve balata degiştirirken yerine ince balata atabiliyorlar buda motorda büyük bi performans düşüklügüne neden olabiliyor

kubilay_981
29 Nisan 2009, 23:17
büyük ihtimal balata atıyordur.bi baktırt derim ben:cat::cat: