PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yarışlarda "Utanç" tablosu

Sayfa : [1] 2

motordelisi
27 Nisan 2009, 05:57
http://www.motordelisi.com/foto/tmfsansur2.jpg
26 Nisan Pazar günü İzmir Pınarbaşı yarış pistinde yapılan Türkiye Pist Şampiyonasının ilk ayagı motosiklet sporu adına utanç verici olaylara gebe oldu.Türkiye’nin en köklü motosiklet kulüplerinden Motordelisi Spor Kulübü’ne geçtiğimiz günlerde TMF başkanı Süleyman MEMNUN istemiyle 4 yıl disiplin cezası verilmiş ve ceza henüz tahkim kurulundan onaylanmamıştı.

Motordelisi.com sitesinde geçtiğimiz yıl TMF yi eleştiren “muhalefet” içerikli bir yazıyı gerekçe göstererek Motordelisi Kulübünü Dünya’da eşi benzeri görülmemiş şekilde cezalandıran TMF, Pazar günü yapılan yarışlarda pit alanında yer alan M.D Racing Team'a ait garajdaki ve motosikeltler üstündeki Motordelisi logolarını gazete kağıtları ve bantlarla kapattırarak spor tarihinde bir ilke imza attı. Yarışlarda bulunan tüm seyircilerin ve sporcuların utançla karşıladıgı olayın talimatlardaki mevzuatını ve gerekçesini isteyen kulüp yöneticilerine federasyon tarafından yazılı bir gerekçe gösterilmeden “Kulüp logolarını gazetelerle, bantlarla kapatacaksınız yoksa yarışamazsınız” tehdidi yapıldı. Bir spor kulübünün en önemli simgesi olan “Kulüp Logosunun” gazete kağıtlarıyla kapatılmasıyla ilgili tutanak tutularak “suç” tesbiti yapıldı. Motordelisi Kulübü logolarını taşıyan motosikletlerin olaydan önce TMF kontrolörleri tarafından “Teknik Kontrolden” geçirilerek “Yarışabilir” onayı almasının ardından yapılan sansür uygulaması Türk Spor Tarihinde bir ilk olarak yer aldı.
Konuyla ilgili kulüp başkanı Hakan DİNÇER şu açıklamayı yaptı:

Kulübümüz yıllardır camiada logosunu onurla , gururla taşımıştır. Kulüpler için logo;, onur, şeref, şahsiyet kısacası çok önemli olguları temsil eder. Logolarımızın gazete kağıtlarıyla kapatılması, motosikletlerin üstündeki yazıların siyah bantlarla örtülmesi tüylerimizi ürpertti. Benim bildiğim gazete kağıdı ölülerin üstüne örtülür, siyah bantlarsa “Yüz kızartıcı suç işleyenlerin gözüne çekilir”. Motosiklet sporunda devrim yaratacak etkinliklere imza atan bir spor kulübüne yapılan bu uygulamayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yanı sıra FIM, UEM, ve BMU gibi uluslararası motosiklet kuruluşlarına da avukatlarımız aracılığıyla suç duyurusu yapılacak. Kulübümüz TMF başkanının”özel” istemiyle “4” yıl gibi Dünya’da eşi olmayan bir cezaya çarptırıldı. Ceza tahkim kurulundan henüz onaylanmadan yapılan bu uygulama ortada bir ceza olmasa bile kulüp haklarını zedeleyici, küçük düşürücü ve hepsinden önemlisi yürütmelikte olmayan ezbere, baskıyla yapılmış bir uygulamadır. Kulüpler devletin bir kurumudur ve cezalı olsalar dahi “sosyal” faaliyetleri engellenemez..Hele hele böyle utanç verici bir uygulamayla toplumda küçük düşürülmeleri çok ciddi sonuçlara yol açar.
10 binlerce insanı kapsayan bir motosiklet kulübünün bu şekilde taciz edilmesi taraftarlarımızı üzmüş, kızdırmış ve infial yaratmıştır. Üzeri gazete kağıtları-siyah bantlarla kapatılan logomuzu üstündeki t-shiertlerde gururla taşıyan binlerce taraftarımız var. Motordelisi kulübü taraftarlarının haysiyetiyle de oynanmıştır. Konuyla ilgili hakkımızı sonuna kadar arayacak ve uygulama hakkında hukuk –demokrasi çerçevesinde mücadelemizi vereceğiz.

Kaynak: Yenigün Gazetesi
http://www.motordelisi.com/foto/tepki_1.jpg
http://www.motordelisi.com/foto/tepki_2.jpg
http://www.motordelisi.com/foto/tepki_3.jpg
http://www.motordelisi.com/foto/tepki_4.jpg
http://www.motordelisi.com/foto/tepki_5.jpg
http://www.motordelisi.com/foto/tepki_6.jpg

bukaleon34
27 Nisan 2009, 06:07
Motordelisi forumunu belli aralıklarla takip ediyorum.

Bağlı olduğunuz bir federasyon var. Kimse size biat edin veya itaat edin de demiyor..Federasyonun tutumuda kapasiteside ortada..

Ama sitede tüm üyeleri Süleyman Memnun'a karşı kışkırtıp kendinizce muhalefet yaptığınızı sanıyorsunuz..

İşin aslı MD nin bu kafayla zihniyetle bir yere varacağını sanmam..Ayrıca MD çok kalitesiz bir site bence.. Kolay gelsin

asfalt meleği
27 Nisan 2009, 07:50
sanırım bu sülo bugün yarın birinden ii bi dayak yiyecek

Özer
27 Nisan 2009, 09:31
Motordelisi forumunu belli aralıklarla takip ediyorum.

Bağlı olduğunuz bir federasyon var. Kimse size biat edin veya itaat edin de demiyor..Federasyonun tutumuda kapasiteside ortada..

Ama sitede tüm üyeleri Süleyman Memnun'a karşı kışkırtıp kendinizce muhalefet yaptığınızı sanıyorsunuz..

İşin aslı MD nin bu kafayla zihniyetle bir yere varacağını sanmam..Ayrıca MD çok kalitesiz bir site bence.. Kolay gelsin

Kusura bakma ama çok bayat ve saçma bir yorum olmuş bu:bounce:
Analamadan yapılmış bir yorum gibi olmuş??
Politikacılarımız 70 milyon T.C. halkını biri birine karşı kışkırtıyor farkındamısın:bounce:
Maden hak hukuk var... o halde Süleyman Memnun bunu adalet önünde almalı ve tescilk ettirmeli ki bir yaptırım uygulama imkanı olsun.
MD haklı ya da haksız beni ilgilendirmez ancak kimse kimseyi yargı organları suçlu ilan etmedikçe yargılama hakkını bulamaz kendinde hele bir kulübün simgesini hiç sansürleyemez.
Türkiyenin mahsus sanırım, eline biraz güç verildiğinde ne ya da kim olduğu gerçeğini unutmak.

sanırım bu sülo bugün yarın birinden ii bi dayak yiyecek

::offtp::..................

dark_face
27 Nisan 2009, 10:12
yuh demek istiyorum izninizle. bu adam iyice azıttı artık. nasıl bir federasyon başkanı bu adam kafasına göre kapatıyo kafasına göre taşıtıyo kırıyo döküyo inanılmaz gerçekten. bu adamlar başımızda olduğu sürece biz yırtınsakda bir yere gelemeyiz.:farao:

ÜmitDURA
27 Nisan 2009, 11:10
Bu federasyon başkanını yerinden indirmenin hukuki bir yolu yok mu?

Wallace
27 Nisan 2009, 11:12
olayların elle tutulur hiç bir yanı yok. MotorDelisi spor klübü ve federasyon arasında yaşanan bu talihsiz olay çok üzücü. Federasyon " Ben yaptım oldu" Ben öyle istiyorum kestim cezayı mantığı içinde bu spora zarar veriyor. :cat:

aYe
27 Nisan 2009, 11:18
Ben şahsen MD'yi(okuduğum kadarıyla S. Memnun ana eleştiricisi) destekliyorum, yazıcak çizicek eleştiricek tabi, hükümetide eleştiriyoruz, ne yani başbakan hepimizin kıçına gazetemi yapıştırıyor.

Herşeyin bir adabı var, bunlar tamamen ticari kaygılarla yapılabilecek haraketler, MD'nin bir ticari kaygısı olabilir, ama TMF'nin bir ticari kaygısı olması kabul edilemez.

ledo
27 Nisan 2009, 11:23
Yukarıda birçok foto ve uzun bir yazı var.

Ancak disiplin cezası konusunda pek fazla detay verilmemiş.

Ben MD ile federasyon arasındaki husumet ile ilgilenmiyorum. Kim haklı kim haksız önemli değil. Aynı şekilde verilen ceza da doğrumudur, haksızmıdır bilemem.

Ancak sapla samanı birbirinden ayırmak gerekir.

Bildiğim kadarı ile cezanın uygulanması için tahkim kurulunun onayına ihtiyaç yoktur. Çünkü tahkim onaylarsa ceza devam eder, cezayı düşürürse de bu durum cezanın bitiminden geriye doğru uygulanır.

Eğer söz konusu ceza dahilinde MD kulüp olarak yarışlara katılamayacaksa, yapılan uygulama da normaldir.

Hatta yarışçıların logoyu kapatarak yarışlara katılmasına izin verilmesi bir iyi niyet olarak bile görülebilir.

Yok eğer verilen cezada müsabakalara katılma ile ilgili bir kısıtlama yoksa, o zaman bu olay da bir skandaldır.

Yukarıdaki yazıyı yayınlayan kişiden bu detayı da belirtmesini rica ederim.

morrigan
27 Nisan 2009, 11:28
Motordelisi Kulübü logolarını taşıyan motosikletlerin olaydan önce TMF kontrolörleri tarafından “Teknik Kontrolden” geçirilerek “Yarışabilir” onayı almasının ardından yapılan sansür uygulaması Türk Spor Tarihinde bir ilk olarak yer aldı.

Yarışabilir onayı almış demek değil mi bu ?
Acaba teknik kontrolden mi geçirmediler:silent:
Kediciğin kafası karışır...

Mt'de yazdığınız her kötü laf Süleyman Memnun'un kara liste defterine kaydedilmektedir. Yarın siz de kazaya kurban gidebilir, dinazor altında kalabilir, üzerinize meteor düşebilir, asit yağmurlarında yıkanabilirsiniz :P

Bir dost..
:queen:

aYe
27 Nisan 2009, 11:36

Ben MD ile federasyon arasındaki husumet ile ilgilenmiyorum. Kim haklı kim haksız önemli değil. Aynı şekilde verilen ceza da doğrumudur, haksızmıdır bilemem.

Bildiğim kadarı ile cezanın uygulanması için tahkim kurulunun onayına ihtiyaç yoktur. Çünkü tahkim onaylarsa ceza devam eder, cezayı düşürürse de bu durum cezanın bitiminden geriye doğru uygulanır.

Eğer söz konusu ceza dahilinde MD kulüp olarak yarışlara katılamayacaksa, yapılan uygulama da normaldir.

Hatta yarışçıların logoyu kapatarak yarışlara katılmasına izin verilmesi bir iyi niyet olarak bile görülebilir.

Abi sende haklısın da, işleyiş doğru bile olsa etik değil, para cezası kessin başka bişey yapsın.

Logo kapat onu kapat bunu kapat bu motosiklet camiasına fayda sağlayacak bir disiplin cezası değilki.

Atın intikamı gibi bir şey.

Kes 20bin TL ceza, git o parayla piste kamera sistemi yerleştir, 7/24 kayıt yap.

Bu adam yıllarca biriktirmiş biriktirmiş, toplu intikam için başkan olmuş gibi.

Başkan olunca yapılcaklar listesi(morrigan hazırladı);

1)KTM çadırına tekme tokat dal

2)Kemal Merkit'in camına daşı goy:P

3)Petrol Ofisi'nin kolonlarını tekmükle

4)MD'nin logolarını günlük Sabah gazetesiynen ört

5)MT'deki kendiyle ilgili başlıkları zamanında kitlemediği için Gürkan Anbarlı'yı minibüsçülere kovalat.:mrgreen:

ledo
27 Nisan 2009, 11:45
Abi sende haklısın da, işleyiş doğru bile olsa etik değil, para cezası kessin başka bişey yapsın.

Logo kapat onu kapat bunu kapat bu motosiklet camiasına fayda sağlayacak bir disiplin cezası değilki.

Kes 20bin TL ceza, git o parayla piste kamera sistemi yerleştir, 7/24 kayıt yap.

5)MT'deki kendiyle ilgili başlıkları zamanında kitlemediği için Gürkan Anbarlı'yı minibüsçülere kovalat.:mrgreen:

Ben bu S. Memnun denilen adamdan pek haz etmiyorum. Federasyon başkanlarının iştigal konuları ile ilgili ticari faaliyette bulunmalarından hiç hoşlanmam çünkü...

Diğer yandan Gürkan'ın olayı hariç diğer 4 konu bize tek taraflı olarak yansıtıldı. Bu konu da öyle...

Ak ile kara yoktur. Grinin çeşitli tonları vardır.

Milleti galeyana getirip kamuoyu oluşturmak kolay.

Ceza konusunda da haklısın ! Anladığım kadarı ile bu ceza çok büyük bir ceza.

Ancak bu başlığın konusu verilen ceza değil.

Bir daha soruyorum : MD nin aldığı ceza, yarışlardan men edilmesi durumunu doğruyor mu ?

Eğer cevap evet ise, bu başlıkta yapılan da çığırtkanlıktır.

halis
27 Nisan 2009, 11:46

murat bak birgün yarışcak falan olursun kara listeye ekler senide :queen::queen:

mete_han
27 Nisan 2009, 11:51
ciddi bir konu yine perte doğru gidiyor...

kuyucadısı
27 Nisan 2009, 11:53
Yarışabilir onayı almış demek değil mi bu ?
Acaba teknik kontrolden mi geçirmediler:silent:
Kediciğin kafası karışır...

Mt'de yazdığınız her kötü laf Süleyman Memnun'un kara liste defterine kaydedilmektedir. Yarın siz de kazaya kurban gidebilir, dinazor altında kalabilir, üzerinize meteor düşebilir, asit yağmurlarında yıkanabilirsiniz :P

Bir dost..:queen:

skandallll :cyclopsan :P

susma sustukca sıra sana gelecek :queen:

tr.davutak
27 Nisan 2009, 12:05
Evet benimde merak ettigim MD nın neden disiplin cezası aldıgıdır gerekçenin ne oldugunu bilmeden yorum yapmak bana şaçma geliyo

:cat:+:cat:+

Yok eğer verilen cezada müsabakalara katılma ile ilgili bir kısıtlama yoksa, o zaman bu olay da bir skandaldır.

Yukarıdaki yazıyı yayınlayan kişiden bu detayı da belirtmesini rica ederim.

AYDEMİR
27 Nisan 2009, 12:39
MD neden ceza aldı???

1:federasyon secimlerin de süleyman memnu lunu desteklemedi
2:Ankara da olan secimlere md tam katro katıldı
3: md süleyman memnun lunu çok eleştirdi özellikle rahmetli sofuoğlunun ölümun den sonra
4:bir yarişcinin kaza sonrası yaralı olmasına ragmen ölüm haberini verdi
5:ve en önemlisi md başkanıyla yıldızı hiç barişmadı

tabi bunlar benim bildiklerim ne olursa olsun verilen ceza motor delisi kulub une çok agir bir ceza sonuç da bu bir spor...

STeReO
27 Nisan 2009, 12:46
böyle şeylerde oluyormuş vay be

motordelisi
27 Nisan 2009, 13:33
Dost grubumuz Motosiklet.net ailesi..
Konuyu haber olarak birebir alıntıyla yazıdıgımız için askıda kalmış ve sizlerde haklı olarak eksik bilgilendirildini..
Aslına bakarsanız bu habrde geçen olay buzdağının görünen kısmı.
Şu anda birçok sebeple birlikte Süleyman MEMNUN hakkında dava hazırlıkları yapılıyor.
Ancak bu olay bizler için çok vahim.Bizler derken MOTORDELİSİ nden bahsetmiyorum.Hepimizin tutkunu oldugu sporun başında böylesine zorba, diktatör, sevgisiz,saygısız bir insanın bulunmasını hazetmek kolay değil.
Bu gibi zamanlarda mücadele tek başına verilmez..
4 yıl ceza "adam öldürüne" verilir. M.D cezayı neden aldı?
Cezayı Süleyman MEMNUN a muhalefet oldugu için aldı ve bu muhalefetini dile getirdiği bir yazı gerekçe gösterildi.
Tam "9" ay önce internet sitesinde yazılan bir yazı.İçinde hakeret olmayan demokratik bir muhalefet yazsısı.
Dünya spor tarihinde bir yazı yüzünden "4" yıl Spor hakkı elinden alınan bir kulüp yok..Zaten buda ard niyeti açıkça gösteriyor..
Süleyman MEMNUN un biz motosiklet grupları için bir söylemi var; "Siz telsizci takımısınız, breko breko"
İşte bir konuyu görüşmek için bir grubun yöneticisine bu lafları söyleyen beyinin içini görmek çok kolay.
Motordelisi 30 Nisan da Tahkim Kurulunda kendisini savunacak ve cezanın akibeti belli olacak..
Çıkacak sonuç her ne olursa olsun Motosiklet.net in de dahil oldugu tüm gruplarla "Motosiklet" sporunun sahipsiz olmadıgını göstermek için biraraya geleceğiz..
En büyük güç sizler,bizleriz.. Bunu herkes böyle bilmeli, bilmeyenlerde ögrenmeli..
Yukardaki haber içinse söylenecek söz yok..
Logo bir kulübün namusudur, gazeteyle örtülmesi onurumuzu kırmıştır..
Bu sadece M.D ye değil camiaya yapılan saygısızlıktır.
Eleştileri hazmedemeyen insanlar kimseyi yönetecek kapasiteye sahip olamazlar..
Hepinize selam eder, görüşlerinize olan saygımı belirtirim.
İnşallah başınıza gelmez ama incindiğiniz her yerde MOTORDELİSİ ailesi olarak yanınızda olcagımızı bilin.

COQ
27 Nisan 2009, 14:02
Suleyman Memnun Rezaletler adi altinda ayri bir baslik açilmasini oneriyorum.
Bu adamin yaptiklarini veri tabani kaldirmayacak yoksa.

Geçen sezon Federasyon ve MD ile ilgili burada da farkli konular konusuldu.
SM ile arada bir takim husumetler oldugunu okuduk ogrendik.

Yani MD'nin bir ceza almis olmasi beni sasirtmadi.

Gonlum, motosiklet sporuna gonul verenlerin yaninda.
Bu konuda mucadele eden, para ve emek harcayanlarin yaninda.

SM bu konuda yuzde yuz hakli bile olsa, bizde pek olumlu izlenim birakmayan sicili ve geçmiste yaptigi taskinliklar nedeniyle haksiz gorunecektir.(Kaldi ki 4 yil ceza konusu komiktir.)

Motor Delisi buyuk bir yanlis yapmis.

Madem logolari gazete ile kapattilar.
Hiç olmazsa, SM'nin KTM tekmeleme, Kemal Merkit'in aracini taslama haberlerinin oldugu gazete kupurleri ile kapatsalardi.:)

MD ye bir iki ay once bir bassagligi dilemek için uye olmustum.
Bir daha da bisey yazmadim.
Ama gelismeleri takip edecegim.:cat:

ledo
27 Nisan 2009, 14:27
Dost grubumuz Motosiklet.net ailesi..
Konuyu haber olarak birebir alıntıyla yazıdıgımız için askıda kalmış ve sizlerde haklı olarak eksik bilgilendirildini..
Aslına bakarsanız bu habrde geçen olay buzdağının görünen kısmı.
Şu anda birçok sebeple birlikte Süleyman MEMNUN hakkında dava hazırlıkları yapılıyor.

Sevgili arkadaşım,

Burada 2 tane farklı olay var.

Bir tanesi, MD kulübünün 4 yıl ceza alması...

Öyle ki gerçekten dehşete düşürecek bir ceza. Bu yaşıma geldim bu kadar ağır bir ceza görmedim, duymadım.

Nerede kaldı ki, motor sporunun bu kadar düşük seviyede desteklendiği ve gerek kulüp gerek ise sponsor olarak sıfırlarda gezindiği bir ortamda, böyle bir ceza !

Ancak diğer yandan bu ceza verildi ise tabii ki uygulanacak da...

Varsayalım ki ceza 1 senelik. MD bu durumda yarışlara katılabiliyor mu ?
Anladığım kadarı ile, "hayır" ( 2. yazınızda da bu konuda bir açıklama yok )

Tekrar ediyorum, ceza ne kadar haklı ne kadar haksız bilmiyorum. Ayrıca bu Süleyman efendiden de hiç haz etmiyorum.

Ama eğer disiplin cezası sebebi ile MD nin yarışlara kulüp olarak katılma hakkı elinden alınmış ise, logoların kapatılması gayet normaldir.

Bu olayda normal olmayan konular, 4 yıllık bir ceza verilmesi ve sizin beyanınıza göre ( bilgim olmadığı için böyle yazdım, yanlış anlamayın ) sadece bir eleştiri yüzünden bu cezanın verilmesi...

DARKDIAMOND
27 Nisan 2009, 14:29
-Öncelikle tespit edilmesi gereken bir konu var:Federasyon denen oluşum,devlete bağlı özerk bir kuruluştur.İşleyişide içtüzük'ü ile belirlenmiştir.Bu kuruluşa üye olup tüm mevzuatı kabul etmiş üyeler için ayrıcalık ve yaptırımları vardır.Üyelerin haklarını kuruluş içinde arama hakkı olduğu gibi yasalardan doğan haklarının ellerinden alındığını düşündüklerinde hukuk sürecini başlatma hakları vardır.
-Şimdi gelelim şu an içinde bulunduğumuz başlığa:Burada TMF'ye üye olan ve sportif faaliyetlerde bulunan bir kulübümüz var ve haklı olarak rahatsızlıklarını dile getiriyorlar.Elimde olmayan sebeplerden dolayı,doğamda olan şüphecilik sebebiyle karşısındaki muhatabında en azından başkabir ortamda yaptığı bir açıklama varsa onuda görmek,duymak isterim.Çünkü bir karar verirken her iki tarafıda dinlemekte fayda var.Hoş Süleyman MEMNUN pek böyle ortamlara girip açıklama yapma gereği duymuyor fakat motosiklet sektöründeki en büyük kamuoylarından olan forumları dikkate almasını tavsiye ediyorum.
-Son olarak,bu başlığa konu olan cezanın gerekçeli karar metnini,konuyla ilgili bir arkadaşın eklemesini rica ediyorum.

motordelisi
27 Nisan 2009, 14:49
Arkadaşlar aşgıdaki linkte cezayı gerektiren yazıyı ve süreci bulabilirsiniz;
http://motoron.com.tr/1035-motor-delisine-sok-ceza.aspx
Ancak asıl düşündürücü olan henüz bu ceza ortada yokken M.D nin 13 yarışçıyı sezon başında bünyesine katıp lisans başvurusu yapmasıyla bu cezanın gündeme getirilmesidir.
Anlatmak çok uzun, ama merak edenler olabilir.
Geçtiğimiz yıl rahmetli Sinan SOFUOĞLU anısına bir mahalli şampiyona organize etmiştik. O dönemde bilindiği gibi Süleyman MEMNUN kişisel kavgası yüzünden İzmir Pınarbaşı pistine yarış vermiyordu ve çok yakında TMF seçimleri vardı.
İzmir Valiliği, B.Şehir Belediyesi ve birçok krumun detek verdiği yarışı TMF "Yetersisiniz" gerekçesiyle iptal etti...
Öylesine şaşırdıkki..Çünkü biz bu önemli organizasyon için teşekkür yazısı bekliyorduk..
Sonra araştırdık bir TMF yöneticisi neden kendi sporunun yapılasını istemez..Ve gördükki yaklaşan seçimlerin kaygısıyla bunu yapmışlar..Çünkü her yarış organize eden kulübün seçimlerdeki delege sayısı artar...
Ve bu koltuk sevdası ugruna verilen YETERSİZLİK kararını eleştiren bir yazı yazdık..
Neyse seçimler geldi ve Süleyman MEMNUN başkan seçildi..Aksi düşünülemezdi çünkü kendisine yakın olan kulüplerer yarış verip, muhalefet olanlara yarış vermediğin sürece hep orda kalırsın..
Başkan seçildikten hemen sonra kulislerde "Motordelisi nin işini bitirecem" söylemleri kulagımıza geldiğinde "Buna cesaret edemez" dedik..Lisans başvurularını yaptığımız sporculara yapılan bakılardan sonra şaşırdık. Kendisinin etkili oldugu kulüplerden lisans çıkartmaları konusudna TMF tarafından yapılan telkinlerden hemen sonra uydurma bir ceza geldi..
Tam 9 ay önce YETERSİZSİNİZ kararına cevaben yazdıgımız yazıydı cezayı gerektiren..
Yani arkadaşlar bu tüzükle , bu kafayla bu adam ömrü boyunca kendi işletmesi gibi Federasyonun başında kalır..
İşin daha komik olanı iste yeni kulüp başvurularının red edilmesi..
Örnek: Siz Motosikelt.net ailesi olarak bir kulüp olmak istediğinizde TMF ye başvurup bu sporu icraa etmelisiniz..Ama durum böyle değil malesef..Süleyman MEMNUN yanında değilseniz sizi kabul etmezler bile...
Bu anlattıklarım daha yüzde 1 dir..
İşin en can alıcı noktası; 2009 Kurallar kitapçığı "Kulüpler" listesine baktıgımızda MD kulübünün ismi geçmiyor..oysaki o kitapçık Ocak ayında bastırılıyor, bize disiplin cezası MART ayında verildi..buda gösteriyorki bu adam kafada bitirmiş olayı..Ortada bir disiplin cezasyı yokken o kitapçıktan bize Sultan Süleyman silmiş..Bu bize yapılan seçimlerde o na muhalefet olan diğer kulüplerede yapılıyor..Ancak M.D yi kendi önünde büyük engel gördüğü için yokedilmesi en acil olarak görüyor..
Daha çoooook şey var ama bunların hepsi yargıda sorulacak hesaplar...

mczaga
27 Nisan 2009, 14:57
ilginç 4 yıl biraz fazla olmuş utanma yokmu bu olayda başkan nederse o mudur bu nasıl bi federasyon????

COQ
27 Nisan 2009, 15:02
Sinan Sofuoglu adina duzenlemek istediginiz sampiyonaya red geldigini ve gerekçe olarak yetersiz oldugunuzun ileri suruldugunu yazmissiniz.
Devaminda da bunun için hukuksal sureç baslatacaginizi belirtmissiniz.
Ne oldu o konu?
Dava konusu oldu mu.
Olduysa, sonuç ne?
Sonuçlanmadiysa ne asamada.
Merak ettim.

Limankalesi
27 Nisan 2009, 15:06
Yuh diyorum ya nasıl bir ülkede yaşıyoruz ? Motosiklet sporu gibi keyif,zevk ve adrenalin için yapılan bir sporu bile bu kadar koltuk sevdası ve ticari amaçları için kullanan bir adam nasıl olurda hala başkan? Aynı chp deki baykal gibi adamlarını delege yap ilelebet başkan seçil oh ne ala...Süleyman paşa kendini ne sanıyor ya? Md ne yapmışki;? Takım olarak silahlı eylemmi yapmış? 4 sene ceza? Bir takım ne yapar ceza için? motorda oynamalar yapar,cc gizler,yarış kurallarına uymaz,diğer takımlara uygunsuz davranır falan filan ceza alır ama 4 sene hangi suça verilen ceza allah aşkına yuh diyorum ...

ERYİLMAZ
27 Nisan 2009, 15:16
M.D 'yi sonuna kadar destekliyorum.haklarını sonuna kadar arasınlar. böyle padişahlık sistemiyle yönetilmez kurumlar sonuçta sen federasyon başkanısın.
pretosto edilecekse sonuna kadar

DARKDIAMOND
27 Nisan 2009, 15:16
MD bildirisini ve TMF'nin disiplin kurulu kararını okudum.

MD'nin bildirisinde kinayeli ifadelerin olmasına rağmen bence hakaret adledilebilecek ifadelere rastlamadım.Ha! muhatab olan kişi yada kuruluşun bakış açısını bilemem,fakat hukuki olarak o yazıdan hakaret çıkarmak biraz zor.

TMF'nin disiplin kurulunun kararına konu olan bildiriyi belirtmesine rağmen neleri hakaret,neleri talimatlara uymamak vede neleri centilmenliğe aykırı olarak gördüklerini belirtmemişler.Gerekçeli karar denen yazıda bunların ayrıntılı olarak belirtilmesi gerekir.Sanırım hukuk danışmanları yok yada danışmadılar.

Son olarak final yazınızda belirtilen;Bundan sonraki aşamada FIM, GSGM, FEDERASYON kural-kanunları çerçevesinde bu YETERSİZLİK gerekçesinin yürürlülüğü, ve kuruluş amacı Motosiklet Sporu olan kulübümüze bu kararın hangi durumlar gözönüne alınarak verildiğiyle ilgili resmi açıklama istenecektir.. ,ifadesinin sonucunu alırsanız bizimle paylaşmanızı rica ediyorum.Zira yukarıdada belirttiğim gibi gerekçeli kararın gerekçesi işte bu sorunun cevabıdır.

ledo
27 Nisan 2009, 15:41
Süleyman efendinin MD ile ciddi bir takıntısı olduğu açıkça görülüyor. Verilen disiplin cezasında yönetmelikten cımbız ile çekilerek alınmış cezai şartları en ağır biçimde uygulamışlar.

Orada 3 tane madde var. Hadi hakareti anladık diyelim. (ki en ağır cezayı uygulayacak kadar ağır bir hakaret unsuru göze çarpmıyor. MD nin yazısı ancak hakaretimsi öğeler içeriyor )

Peki soruyorum, "centilmenliğe aykırı hareket" ve "talimatlara aykırı hareket" unsurları nelerdir ?

Bir diğer eleştirim de MD ye : Sevgili dostlar, niye bu ceza ile ilgili olayları bizimle paylaşacağınıza, logo kapatma olayını gündeme getirdiniz ?
Logo olayında bir şey yok. Ceza varsa logo kapatılcak tabii..
Ama esas almış olduğunuz cezada büyük bir haksızlık söz konusu gibi...
İyi ki olayı deşmişim. Esas pis koku şimdi ortaya çıktı !

Sedat
27 Nisan 2009, 15:41
MD neden ceza aldı???

1:federasyon secimlerin de süleyman memnu lunu desteklemedi
2:Ankara da olan secimlere md tam katro katıldı
3: md süleyman memnun lunu çok eleştirdi özellikle rahmetli sofuoğlunun ölümun den sonra
4:bir yarişcinin kaza sonrası yaralı olmasına ragmen ölüm haberini verdi
5:ve en önemlisi md başkanıyla yıldızı hiç barişmadı

tabi bunlar benim bildiklerim ne olursa olsun verilen ceza motor delisi kulub une çok agir bir ceza sonuç da bu bir spor...

Bu kısımlarıda es geçmeyelim..

Burada bu başlığa cevap veren kaç kişi olayın inceliğini biliyor ?
biri yazdı biri çizdi misali şuan gidiyor..
Herşeyin düzeni ile gitsin..
Önde davulcu arkada fermancı olarak gitmez bu..
M.D de bu olayı burada değil gidip mahkemelerde hallederse daha iyi olucak..
İsim karalamakla olucak bir şey olmaz bu..

AYDEMİR
27 Nisan 2009, 15:53

Sevgili sedat anladıgım kadarıyla sen olayın içerigini biliyorsun anlatki bilmeyen arkadaşlar yani bizlerde bilelim..

DARKDIAMOND
27 Nisan 2009, 15:58
Süleyman efendinin MD ile ciddi bir takıntısı olduğu açıkça görülüyor. Verilen disiplin cezasında yönetmelikten cımbız ile çekilerek alınmış cezai şartları en ağır biçimde uygulamışlar.

Orada 3 tane madde var. Hadi hakareti anladık diyelim. (ki en ağır cezayı uygulayacak kadar ağır bir hakaret unsuru göze çarpmıyor. MD nin yazısı ancak hakaretimsi öğeler içeriyor )

Peki soruyorum, "centilmenliğe aykırı hareket" ve "talimatlara aykırı hareket" unsurları nelerdir ?

Bir diğer eleştirim de MD ye : Sevgili dostlar, niye bu ceza ile ilgili olayları bizimle paylaşacağınıza, logo kapatma olayını gündeme getirdiniz ?
Logo olayında bir şey yok. Ceza varsa logo kapatılcak tabii..
Ama esas almış olduğunuz cezada büyük bir haksızlık söz konusu gibi...
İyi ki olayı deşmişim. Esas pis koku şimdi ortaya çıktı !

Aslına bakarsan bende senin yazılarından sonra biraz işkillenip konunun bağırsaklarını çıkardım Levent abicim.Ve de bu konunun sonundaki mahkeme kararınıda çok merak ediyorum.

Seninde belirttiğin gibi bende işin içyüzünü bilmeyenlerdenim Sedat kardeşim.Genelde ifadelerime yorum katmadan yazmaya çalıştım.Çünkü konunun diğer muhatabı (Bence TMF) kamuoyunu pek dikkate almıyormuş gibi geldi bana.Tabiki kendi internet sitesinde ve kendilerine yakın ortamlarda bunun açıklamasını yapmışlardır.Fakat motosiklete gönül vermiş insanlar olarak bizide ilgilendirdiğini düşünüp bişeyler yazmak istedim şahsen.Ayrıca konuyla ilgili senin farklı bilgi ve bakış açın varsa onuda öğrenmek isterim.

poyraz010
27 Nisan 2009, 16:08
Sonrada neden ülkemiz gelişmiyor neden spor yapmıyor kimse diyorlar bekleyin insanlar spor yapar bekleyin..

alp_tunay
27 Nisan 2009, 16:14

Bende tam olarak detayları bilmiyorum...... Ama burda paylaşması gayet mantıklı ve bizim açımızdan güzel... Sonuçta Dost site... MD de motosiklet camiası... Nerde paylaşıcaktı?... Sevgi kelebekleri sitesine yazacak halleri yok....:bounce::bounce::bounce:

Varsa fikrin yaz..Yoksa susup beklemeyi biliceksin... Bak çoğumuz öyle yapıyor.... :cat::cat:

motordelisi
27 Nisan 2009, 16:16
Cog,
Ytersizsiniz kararından sonra kararı bozmak ve mahkemeye gitmek için "Yetrsizlik" gerekçesinin hangi kirterler gözönünde tutularak, kimler tarafından alındıgını bildiren yazıyı o dönem TMF ısrarlı taleplere rağmen göndermedi..Defalarca "Ytersizlik1 neye göre diye gerekçe istedik ama yazı gelmedi..Böylelikle hukuk yolunuda kapatarak o dönem tahkime gitmemiz engellendi..
İşin komik tarafı bize "Yetersizsiniz" diye yarış vermeyen MEMNUN, Vespa Kulübüne yarış organizasyonu vererek tavrınıda ortaya koymuş oldu..
Küçümsemiyorum tabiki ama VESPA Kulübünün Enduro yarışı organize ettiği bir yerde, Türkiye şampiyonu olan sporcularında dahil oldugu 13 lisanslı sporcuya sahip MD kulübüne yarış vermemenin altında yatan düşünceyi görmemek körlüktür.
Bu adam çıldırmış, şaşırmış ve gözünü koltuk hırsı bürümüş..
Motosiklet sektöründen para kazanan birisi başkan olursa tabikide bizlerin federasyonunu kendi işletmesi gibi idare eder...
Pazar günü pistte yaşadıklarıız zulümdü, baskıydı...5 ekip arabası çağırmışlar MOTORDELİSİ olay yapacak diye..Bunun adı baskıdır..
Polislerden çoğu yönetim kurulundaki arkadaşlarımızın tanıdıkları çıktı.. "Bizi sizin için çagırdılar, olay çıkartacakmışsınız" dediler..Ama oturuldu çay içildi.
Gelen polis arkadaşlar akşama kadar beklediler ve M.D tarafından en ufak bir olaya şahit olmadan gittiler..
Pit alanındaki gazete kağıtlarıyla örtülmüş logolar, 10 larca polisin MD pit garajının önünde beklemesi, keyfe keder cezalar..
Bunların hepsinin hesabını tüm camianın katılacagı bir protesto ile vereceğiz arkadaşlar..
Kulüpler Birliği oluşumuyla ilgili M.D ye diğer kulüpler tarafından yetki verildi..
Bu kulüpler birliğüi içine MT ailesinide dahil edeceğiz..
Diğer MOTOSİKLET sevgisini yaşatan, içinde sevgi barındıran motosiklet gruplarıyla birlikte demokratik tepkimizi elbette gösterecegiz..
Yakın zamanda Erhan ile bu konuları görüşmek için İstanbul a geleceğim..
Aşagıdaki fotograf benim çok sevdiğim bir fotograf...
Bu forumlarda paylaşmak istedim:
http://img140.imageshack.us/img140/8849/img18351mq.jpg

Seda
27 Nisan 2009, 16:40
...
Eleştileri hazmedemeyen insanlar kimseyi yönetecek kapasiteye sahip olamazlar..
...

Gün gelir devran döner. Daha 2 ay önce motordelisinde MotoPlus vs MotoShow tartışmalarında, kendilerinin katılacağı MotoShow hakkında söylenen eleştirileri ve hatta eleştiri bile barındırmayan gerçekleri içeren mesajlar sessiz, sedasız, nedensiz ortadan kaldırılıyordu. Beğenmedikleri mesajları siliyorlardı kafalarınca. Şimdi kendi yaptıklarından daha acımasız ve daha büyük çaptaki bir haksızlıkla karşılaşınca nasıl feryat figan ediyorlar...

Motordelisi de eleştiri kaldıramayan bir site. (M.D.S.K.'ya değildir lafım) Yine de bir spor klübü olarak çok ağır bir ceza almışlar. Süleyman Memnun'un nasıl bir yöetici olduğu ortada zaten. Motosiklet tekmeleyen motosiklet federasyonu başkanı, peeeh :farao:

Motordelisini başlattığı hukuki mücadelede destekliyorum. Umarım kazanırlar ve umarım o dava motordelisinde Hakan Dinçer şakşakçısı olmayıpta forumda barınmak isteyen üyeler için örnek teşkil eder :queen:

halis
27 Nisan 2009, 16:46
Gün gelir devran döner. Daha 2 ay önce motordelisinde MotoPlus vs MotoShow tartışmalarında, kendilerinin katılacağı MotoShow hakkında söylenen eleştirileri ve hatta eleştiri bile barındırmayan gerçekleri içeren mesajlar sessiz, sedasız, nedensiz ortadan kaldırılıyordu. Beğenmedikleri mesajları siliyorlardı kafalarınca. Şimdi kendi yaptıklarından daha acımasız ve daha büyük çaptaki bir haksızlıkla karşılaşınca nasıl feryat figan ediyorlar...

Motordelisi de eleştiri kaldıramayan bir site. (M.D.S.K.'ya değildir lafım) Yine de bir spor klübü olarak çok ağır bir ceza almışlar. Süleyman Memnun'un nasıl bir yöetici olduğu ortada zaten. Motosiklet tekmeleyen motosiklet federasyonu başkanı, peeeh :farao:

Motordelisini başlattığı hukuki mücadelede destekliyorum. Umarım kazanırlar ve umarım o dava motordelisinde Hakan Dinçer şakşakçısı olmayıpta forumda barınmak isteyen üyeler için örnek teşkil eder :queen:

bir atasözü var bu konuda ve ben cok severim NE EKERSEN ONU BİÇERSİN diye

Wallace
27 Nisan 2009, 16:46
Arkadaşlar olayı farklı boyutlara çekmemeye özen gösterelim. Güzel bir bilgilendirme topiği açılmış burada önemle ve önemle görmemiz gereken nokta bu MOTOSİKLET sporunun ne şekilde yönetildiğidir.

İster MD olsun ister MT ya da başka bir site. gerekli şartlara sahipse ve altyapısı da uygunsa yarış düzenlemelidir. motosiklet sitelerinin bir sonraki amacı bence spor klübü olmak olmalıdır. sporcular yetiştirip bunları hem ülkemize hemde dünyaya kazandırmak olmalıdır. ve bu amaç doğrultusunda önlerine sırf kendilerine destek olmadılar, muhalefet ettiler diye taş koyanlara da gereken cevap verilmelidir.

Gelişmeleri her iki site üzerinden de takip edeceğim. pazar günü pistte o gazete kapalı manzaraları ve diğer olayları görünce izmirli bir motosiklet sevdalısı olarak çok üzüldüm.

xterkan
27 Nisan 2009, 16:47
olayları fazla bilmediğimden, konu hakkında yorum yapamam, ama şu bir gerçekki, bazı insanlar, Türkiye de bazı koltuklara oturunca ,hal ve tavırları değişiyor, bunları her platformda, her devlet kurumunda, görebiliyoruz ,üç günlük dünyada ,adam gibi adam olmadıktan sonra, neye yarar koltuk, makam, mevki, bence asıl sorun bu, ,,,,,,,,,,,,adam gibi adam olamamak ,,,,,,,,

VaScO1925
27 Nisan 2009, 16:57

:cat::cat::cat::rendeer:

aYe
27 Nisan 2009, 17:03
Süleyman Memnun'ı ırdalarmı bilmem ama bu başlık Sedat'a patlamış gibi gözüküyor.:mrgreen:

Mt'de eleştiri kaldıramıyo canım, bugün Discordian bi resim koydu diye tekmeyi yemiş.:queen:

Benim anlamadığım, sen motoplus'da vardın, motoshow'da yoktun zaten neyine isyan ediosun, bırak inanıp sadece motoshow'a gidenler isyan etsin.:cherry:

mus2aktas
27 Nisan 2009, 17:13
Yarışmayın arkadaşlar.Yarışada gitmeyin bakalım napçek s.m. efendi.Protesto yapın.Spor bakanına şikayet edin.

Limankalesi
27 Nisan 2009, 17:39
Bence gazete kağıdı ironi olsun diye kullanılmıştır işlemin ne kadar ...lakça olduğunu daha iyi göz önüne getiriyor....

halis
27 Nisan 2009, 17:52
dayanamadım şimdi benimde düşüncem geldi madem öyle yarışlara girmeyin katılmayın ama olmaz bizde birlik yok gecensene bilenler bilir yarışlar bulgara gittiginde boy a katılma dedim ne işin var orda dedim olmadı katıldı şimdi bu yönetim kötü ise katılmayın tüm yarışcılar birlik olun o zaman sülüman kendi cocuklarını yarıştırsın ama o zamanda ben nediyeceklerini biliyom derlerki bir iki kişi katılır türkiye birincisi ve ikincisi olurlar o yüzden katılmamız lazım ben bilmem insan haketigi bulurmuş yönrticiler içinde bu gecerli bizler ne hakediyorsak onu buluruz siz sadece yazxıyla eleştırmeyle bu işler olmaz benim bildigim md 4 5 tane yarışcı var katılmasınlar yarışlara artı herkesi örgütlesinler ama yapamazlar çünki onlarında mutlaka birilerinin kovanına comak sokmuşlugu vardır o yüzden onlara inat birileri katılır bunlarda onlara inat tekrar yarışırlar bu böyle gelmiş böyle gider bir ata sözü daha size balık baştan kokar nasıl yönetilmek istersen ona göre adamları seceriz bizler.....

onuray
27 Nisan 2009, 18:12
dayanamadım şimdi benimde düşüncem geldi madem öyle yarışlara girmeyin katılmayın ama olmaz bizde birlik yok gecensene bilenler bilir yarışlar bulgara gittiginde boy a katılma dedim ne işin var orda dedim olmadı katıldı şimdi bu yönetim kötü ise katılmayın tüm yarışcılar birlik olun o zaman sülüman kendi cocuklarını yarıştırsın ama o zamanda ben nediyeceklerini biliyom derlerki bir iki kişi katılır türkiye birincisi ve ikincisi olurlar o yüzden katılmamız lazım ben bilmem insan haketigi bulurmuş yönrticiler içinde bu gecerli bizler ne hakediyorsak onu buluruz siz sadece yazxıyla eleştırmeyle bu işler olmaz benim bildigim md 4 5 tane yarışcı var katılmasınlar yarışlara artı herkesi örgütlesinler ama yapamazlar çünki onlarında mutlaka birilerinin kovanına comak sokmuşlugu vardır o yüzden onlara inat birileri katılır bunlarda onlara inat tekrar yarışırlar bu böyle gelmiş böyle gider bir ata sözü daha size balık baştan kokar nasıl yönetilmek istersen ona göre adamları seceriz bizler.....

Abi muhalefet her zaman iş yapar ama bu ülkede muhalefet yapmak zor."İşçiyiz,haklıyız,kazanacağız" diyen insanlara bile panzerlerle su sıkıldığı bir ülkede, cumhuriyet mitinglerine katılanların "Ergenekoncu" olarak nitelendirildiği bir ülkede muhalefette zor.Tabi imkansız değil:cat:
Birde şunu anlayamıyorum.Zaten toplasan 1 elin parmaklarını geçmeyecek sayıda motosiklet klubü var bu ülkede.Yanlışsam düzeltin ama bu nasıl bir bol keseden atmaktır yani.Birde ne olursa olsun 4 yıl olmaması gerekir diye düşünüyorum.

Taner YILMAZ
27 Nisan 2009, 18:12
Şeriatın kestiği parmak acımaz.. Üzgünüm M.D.
Ben kına almaya gidiyorum..

Ozcan
27 Nisan 2009, 18:17
Bakalım daha neler göreceğiz!

morrigan
27 Nisan 2009, 18:22
Hangi forumu seçsem acaba :P
http://img140.imageshack.us/img140/8849/img18351mq.jpg

Seda 'ya katılmaktayım.

Aye'ye de kaıtlmaktayım

halis ' e daha çok katılmaktayım :P. Hatta eklim hala yarış pisti denemeyecek bir "pist"imiz var...
Ama MD'ye bağlı 12 yarışçı varmış sanırım, onların durumu ne olacak bu 4 yıl içinde? Eğer bu tür işlerde senelik anlaşma yapılıyorsa tamam ama o yarışçıların katılamadıkları ve katılamayacakları yarışlar için harcadığı para ve emeğin de hesabı olmalı.

Arıca hepimiz Discordian'ız :mrgreen:

He bi de Dokunmayın Aye'me bir kaç aya kalmaz terör estirirkonvoylarda, köprüde, ağva yollarında :P. Ben de peşinden bezimi toplaya toplaya gelirim artık
http://media.bigoo.ws/content/gif/babies/babies_261.gif

AYBERK
27 Nisan 2009, 18:48
bu konuyu; merakla ve heyecanla takip ediyorum...

MD,bu konuyu basına ve medya'ya taşımayı hiç düşünmüyormu acaba? yoksa basın-medaya kuruluşlarıdamı S.M tarafında?...

bir çok motorsporları programı var... bakalım kim ne yapıyor...

aynı şekilde motosiklet dergileri ve günlük gazeteler var!!! nasıl burdan yorum yapılıyorsa,aynı şekilde ajanslara ''BASIN BÜLTENİ'' yollana bilinir...

eğer bu yazdıklarım yapıldıysa,haber verirseniz sevinirim...

motordelisi
27 Nisan 2009, 19:05
Ayberk, burda kişisel reklamını yapıyor diye düşünülmesin diye BASIN da çıkan görüntüleri eklemek istemedim..
Bu mide bulandırıcı durumla ilgili DHA ile yapılan roportaj basında yer aldı..Hürriyet, YenİaSIR, MotorON gibi yazılı medyada yer verdi..
Ancak bu gazetelerle yapılan sansür uygulamasından önceki CEZAYLA ilgiliydi ..
Şimdi Kulüpler Birliği olarak önemli bir protesto konvoyu planlanacak..
Bu planalamayı MD değil tüm gruplar yapacak..Kimse sahiplenmeyecek..ortak bir düşüncenin yansıması olarak MOTOSİKLET SPORU adına planlanacak...
MT de bu konuyu paylaşmamın sebebine gelince..
Birçok motosiklet tutkunu arkadaşıızın bu olaylardan haberi yok ve buda yıllardır bu adamın istediği gibi AT KOŞTURMASINA sebep oluyor..
Herkes yapılan zulmün, yapılan icraatların neler oldugunu bilsin..Bilsinki motosiklet özgürlüğüne kavuşsun...
Sizleride daha fazla sıkmak istemeyiz..
Ancak dediğim gibi yakında yapılacak çok önemli protestoda MT ailesiyle dirsek temasında olmak ve daha güzel günler için görüşmek üzere..