PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Topcase

hao_asakura
23 Nisan 2009, 18:57
arkadaşlar topcase taktırmak istiyorum. ama nedir nasıldır.? nekadar olur hiç bir bilgim yok?

şöle bi kask taşcak. ıcabında dizlik branda kask neyse doldurup kapatabileceğim. bi topcase arıyorum. fiyatı 100ü geçmicek şekilde bildiğiniz varsa yazabilirmisiniz?

G.BEREKET
23 Nisan 2009, 19:16
Sana heralde en azından bi 46litrelik lazım.Yanlız fiyatları o kadar ucuz değil bende duyunca şaşırmıştım ama topcase fiyatları epey tuzlu.

Fiyatlara feyizoğlundan bakabilirsin.

axoyum
23 Nisan 2009, 19:22
başlık tapcase nedir veya önerisi olsa daha iyi

hao_asakura
23 Nisan 2009, 19:25
yuhh + cüşş+
altı üstü bir canta benim içine koycam kask dizlik zaten yolculuk sırasında bunlar üstümde olucak. yani toplasan fiyatı çanta kadar etmez. yani altı üstü bi çanta 300 ytl verilirmi iyi hoş kilitli ışıklı tek hareketle sökülüyo filanda
bu nedir ya resmen soygunn. kaska monta bu kadar para verirsin tmm seni koruyo bu ne yapıyo fiyatına baksan uçuyo sanırsın. motora binince önden o gidiyo bizim için yer kapıyo sonra motoru park ediyo. hatta ödev bile yapıyo yazsalar alırızda bu nee bee insanı motordan soğutmak için uğraşıyolar.

silinsin o zmn başlık.

G.BEREKET
23 Nisan 2009, 19:30
Sana kesinlikle katılıyorum fiyatları çok pahalı.

tarikiko
23 Nisan 2009, 19:47
yuhh + cüşş+
altı üstü bir canta benim içine koycam kask dizlik zaten yolculuk sırasında bunlar üstümde olucak. yani toplasan fiyatı çanta kadar etmez. yani altı üstü bi çanta 300 ytl verilirmi iyi hoş kilitli ışıklı tek hareketle sökülüyo filanda
bu nedir ya resmen soygunn. kaska monta bu kadar para verirsin tmm seni koruyo bu ne yapıyo fiyatına baksan uçuyo sanırsın. motora binince önden o gidiyo bizim için yer kapıyo sonra motoru park ediyo. hatta ödev bile yapıyo yazsalar alırızda bu nee bee insanı motordan soğutmak için uğraşıyolar.

silinsin o zmn başlık.

300 ucuzmus:queen:
Ben givi marka baktım baglantı demırıyle birlikte boyalı ve ışıklı olursa 46lt 450 avro civarı bişey dedi:cyclopsan
Şimdi kaskımı elimde taşıyorum:mrgreen: eldivenleri arkadaşın çantasına koyuyorum beleş..

Hee birde bmw nin yan çantaları ve topcase bağlantı demiri takım olarak sordum.. Yanılmıyorsam 2300 euro:)

Halaa 300tl çok geliyorsa sende benim gibi elinde taşıyacaksın:cat:

korkut 250
23 Nisan 2009, 19:55
İlla kaliteli bir çantamı olsun diyorsun .

hao_asakura
23 Nisan 2009, 20:16
ben sadece içine kask dizlik. taşıcak kadar yer olsun . yani 40 lt kadar filn
kalite önemli değil içinde altın taşımıcam.

yani benim takıldığım nokta şimdi benim motor profildede görüldüğü gibi ybr yani sıfırı 3500 tl
bi çanta alcan 350 tl yani onda biri altı üstü çantaa.

şimdi bende bmw olsa tmm eywallah veririz 500- 600- 1000 ama ybr be ulen 900tllk scooterım olsa nolcak motorun yarı parası kadar çanta
tezatlık var.

shad kappa yamaha filn marka önemli değil istese

tarikiko
23 Nisan 2009, 20:32
ben sadece içine kask dizlik. taşıcak kadar yer olsun . yani 40 lt kadar filn
kalite önemli değil içinde altın taşımıcam.

yani benim takıldığım nokta şimdi benim motor profildede görüldüğü gibi ybr yani sıfırı 3500 tl
bi çanta alcan 350 tl yani onda biri altı üstü çantaa.

şimdi bende bmw olsa tmm eywallah veririz 500- 600- 1000 ama ybr be ulen 900tllk scooterım olsa nolcak motorun yarı parası kadar çanta
tezatlık var.

shad kappa yamaha filn marka önemli değil istese

Eger istanbulda yaşıyorsan kızıltopraktaki motorculara bak, orda sel olduğunda malzemeleri ıslandı esnafın. Belki sana ıslanmışlardan uygun fiyatlı bir şey çıkar.
Çanta bu nasılsa plastik yıkadınmı tertemiz olur..
Yanılmıyorsam kızıltopraktaki korlas ta vardı.

hao_asakura
23 Nisan 2009, 20:37
istanbulda olsam buraya yazarmıydım malsef değilim. küçük bi şehir bizimkisi
yani öle ucuza alma şansımız yok istanbuldan gelen mallara koyuyolar komisyon öle geliyo. yardımşlarınız için çok saolun. walla öle selli depremli bi çanta bulsam dakka durmam

asfalt meleği
23 Nisan 2009, 20:52
shadlar 70-100 arasında alternatif olabilir. iyidirler nazaran.
maxem kolay kırılmaz yerli malı 40 tl..

demirgursel
24 Nisan 2009, 00:16
sen hangi ildesin, adanaya yakınsan sana buradan buluruz:silent:
markasız alırsan ucuza bulursun
markalıların en ucuzu shad dır, onunda 40 lt si 150-170 arası bir fiyat:bounce:

Endurocu01
24 Nisan 2009, 10:05
kardeş marka önemli değilse gürselimin dediği gibi burda 52 lt sini 70 tl ama marka değil,sonuçta işlevsel olarak aynı işini çok rahat görür ama ybr 125 e biraz büyük durur gibi geliyor bana

Predatör
24 Nisan 2009, 10:57
bence isteklerini 30 litre gerekli şekilde karşılıcaktır.bende ybr me taktıgım için uygun oldugu görüşündeyim içine cok rahat kaskla ekipman koyabilrsin abartı bi durumuda yok.eger adanaya yakınsan burdaki bi magazadan 90liraya dün aldım markasıda kappa gelme durumun varsa yardımcı olurum.

TOP SPEED
24 Nisan 2009, 11:23
Markalı istersen evet biraz pahalı mesela benim 47 litre Giwi çanta aparatsız 250 Euro aparatta 90 Euro ettimi sana altıyüzküsür lira çok pahalılar allahtan ben motorun üzerinde aldım :P İyi araştır çok daha ucuza bulabilirsin :cat:

omercem
24 Nisan 2009, 12:17
Dostum motosiklet olayında zaten adamı göçüren bu aksesuarlardır.

Ben suzuki scootera verdiğim para kadar neredeyse monta kaska kilite dizliğe çantaya bayıldım ...

Kesinlikle marka çanta alacaksın .. Ben iki defa çin işi çanta aldım böyle bir Shad etmiş oldu,, Sonra gittim Shad 33 aldım kurtuldum..

Diğerleri sarsıntıya düşmeye vs. dayanmıyor benim aldığım ikinci çantayı arkamdan bi taksici yetişdirdi :) " Adam arkamda korna klakson selektörr neyse durudum..Abi topkapıdan beri peşindeyim amma gidiyorsun yaaa yetişemedim dedi..hayırdır hocam dedim, senin kutu düştü benim bagada dedi aaa baktım yok hakkaten :)

Dediğim gibi biraz pahalı ama ömürlük hiç olmazsa

kurubuz
24 Nisan 2009, 12:30
Her ne kadar pahalı da olsa kappa veya gividen şaşma. Yoksa çantayı bir haftada eline alırsın. ben denedim ve dersimi aldım. Çanta pahalı ama paranı sokağa atmamış olursun. YBR 125 için kappa 26 litre yeterlidir, arkada kocaman durmaz. 120 ytl civarı bir fiyatı var. Kaskını çantaya koyma. 8 ytl ye bir bisiklet kilidi aldım, kaskı tankın üstüne koyup bu kilitle gidona bağlıyorum. Çok pratik oluyor.

hao_asakura
24 Nisan 2009, 12:44
o zmn ben bu hafta sonu bi geziyim kappa 33 filn alabilirim dediğiniz gibi büyük çantalar motorun havasını bozabilir. ufak bişey iyidir. biraz cebimiz yanıcak ama neyse. tekrardan saolun.

kurubuz
24 Nisan 2009, 13:05
o zmn ben bu hafta sonu bi geziyim kappa 33 filn alabilirim dediğiniz gibi büyük çantalar motorun havasını bozabilir. ufak bişey iyidir. biraz cebimiz yanıcak ama neyse. tekrardan saolun.

Doğru. Çantan ne kadar büyük olursa olsun hiçbir zaman yetmeyecek :) 50 litre çanta da alsan " keşke 60 litre olsaydı "diyeceksin. O yüzden dediğin gibi 30 litre civarı bir çanta yeterli. Daha fazla yükün olduğu zaman artçı selesine bir file takarsın olur biter.

RECOKARAP
24 Nisan 2009, 13:42
ben apacheme bağlantı demiri ve kappa 36 lt top case 2008 sonunda 200 ytl ye taktırdım. Gerçektan kaliteli bir topcase. 50-60 ytl ye de buşursun belki ama bi ara bi bakmışsın topcase yok nerde uçtuysa artık motordan :)
bazı topcaseler mondial grenajı gibi oluyo kırık çatlak v.s.
Dandik bişi alma iyisini al uzun ömürlü kullan. Ben kaza yaptım motorun yerle teması ilk topcase oluyo ama sadece bi iki ufak çizik var. Ona göre bütçeni ve amacını beirleyip kafana göre bişey alabilirsin

canercamalan
24 Nisan 2009, 13:44
bu burgerking motorlarında olan büyük dikdörtgen çanta nekadar acaba bilgisi olan varmı ??

melcor09
24 Nisan 2009, 13:44
http://www.feyizoglu.com/alisveris/product.php?pID=44714

canercamalan
24 Nisan 2009, 13:47
http://www.feyizoglu.com/alisveris/product.php?pID=44714

benim için mi yolladınız bu link i anlamadım ama benim dediğim bunlar değil daha büyük dikdörtgen bir çanta