PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : eski performans yok yardımm

EVERRESTA
21 Nisan 2009, 00:47
arkadaşlar 150 cc çin scooterim var ama son 5-6 gündür eski çekiş gücü yok eskiden 120 ye dayanan ibre 100 biraz geçiyor (eşit koşullarda).sebebi neler olabilir.teşekkürler...

exile
21 Nisan 2009, 00:49
işin ehli bir ustaya göster bakımları zamanıda yaptırdıysan pek bir masrafın çıkacagını sanmam..

ceyhun__22
21 Nisan 2009, 01:03
mutlaka düşünmüşsündür ama hava filtresi, yağ değişimi fren ayarı gibi basit ayrıntıları umarım göz önünde bulunduruyorsundur?
Bir de koyduğun benzin! Acele ile farklı yerden filan aldıysan.(mesela bnm elite süper atınca 80 bile yapmıyor)

North_
21 Nisan 2009, 01:09
bi düşün bakalım ilk ewlendiin zamanki performansla sonraki performanslar bir mi !!!

motorda o mantıkta işte :D

ceyhun__22
21 Nisan 2009, 01:17
bi düşün bakalım ilk ewlendiin zamanki performansla sonraki performanslar bir mi !!!

motorda o mantıkta işte :D

:queen::queen::queen::queen::cat: bu da mantıklı tebr. ediorm abi!

EVERRESTA
21 Nisan 2009, 01:18
debriyaj kayış 10000 de acaba ondan olabilirmi bide hava filtresi kutu içi ben bunu açık dolaştım 100 km sonra tekrar kapatım acaba ondan olabilirmi

ceyhun__22
21 Nisan 2009, 01:38
debriyaj kayış 10000 de acaba ondan olabilirmi bide hava filtresi kutu içi ben bunu açık dolaştım 100 km sonra tekrar kapatım acaba ondan olabilirmi

pislik kaptıysa kapak açıkken eğer 4 zamanlıların da karburatorunda benim mobyletin karburatorundeki gibi memenin altında inceciz süzgü varsa onu tıkamış veya doldurmuş olabilirsin(gerçi o süzgü benzinden gelebilecek pislikler için)

EVERRESTA
21 Nisan 2009, 01:44
cwplar için teşekkürler birde 90 üstünde seyrederken gazı bırakyorum tekrar bastımmı çokaz süre 1 sn gibi gaz yemiyor.tekliyor gibi yani.bu gün 100 le giderken çektim tekrar bastım gaza 40 km ye gelene kadar motor gaz yemedi sebebi ne olabilir

mondialchi_
21 Nisan 2009, 12:06
kardeş supap ayarlarını bi kontrol ettir.ayar kaçmışsa tekleme yapar
ikincisi karbüratör şamandıra ayarı hava ayarı rolanti ayarın denk değilse motora dengesiz yakıt gider motor sağlıklı çalışamaz.Bunları kontrol et sorunun çözülecektir

EVERRESTA
21 Nisan 2009, 13:32
cwplar için teşekkür ediyorum ayrıca subab ayarı ne oluyor?

ceyhun__22
21 Nisan 2009, 19:06
cwplar için teşekkür ediyorum ayrıca subab ayarı ne oluyor?

İsmini yeni duyduğuna göre yapamıyacağın bişey.Her ustanın bile beceremediği işinin ehli ustaların yaptığında gayet iyi sonuçlar alınan motorun çalışma düzeninin ayarı.Ustana bir göster gerekli ise yapar.Anlıyacağın ince iş.

Akileos
21 Nisan 2009, 19:42
canını mı çıkaracan 100 yeterde artar.....bazen sekmandankaçırır zamanla:queen::queen::queen:

sebastian
22 Nisan 2009, 01:40
karbüratörü temizlet ve buji kablosunu da kontrol ettir. muhtemelen sorun ondan olabilir.

khazid-hea
22 Nisan 2009, 11:39
Hangi şehirdesin bilmiyorum ama önce iyice bir araştır düzgün bir usta seç ve ona durumu anlat, çözülür
Benim motor geçen sene kaç kere servise gitti yağ, filtre değiştirip gönderdiler ve hiçbirsorunu çözemediler, bu sene başka bir yere götürdüm 900 tl masraf çıktı motorda, usta heryeri söküp kontrol etti
Yani servisi iyi seç sonra da rahat et, zamanla motoru öğrendikçede arkadaşlar gibi sende pekçok sorunu kendin halledebilirsin