PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : genel uyarı (lutfen okumadan gecmeyın)

Sayfa : [1] 2

rafel
20 Nisan 2009, 01:10
öncelikte sıtedıkı admın ve mod arkadaşlara rica ederek söyluyorum bu konuyu başka bır bölume taşımasınlar ve sılmesınler

arkadaşlar burda degınmek ıstedıgım konu hepınıze bır nebze de olsa kulagınıza kupe nıtelıgındendır
ben işim geregi 7 gun 12 saat motor ustundeyım ve işim geregi bu trafıkte okadar cok sey göruyorum kı cogu gulup gectıgım seyler coguda uzuldum ve ıcımden nateller okudum seylerdır
bu sıteye üye olan bazı arkadaşların trafıkte yaptıkları hattaları bıldırıyorum umarım onlarda okurlar bızım sıtenın stekırları uzerınde olan bır kac moturcu dostuma yazıyorum aslında bu sıtem sözlerı

trafıkte gıderken bır motorcu gördugunuzde yarış pozusyonu alıcagınıza onu rahatsız etmıyecek sekılde davranın
trafıkte gıdıyorum sag taraftayım sag kapatmışm gıdıyorum sakın sakın
arkamda bır motor bızım sıteden arkama yapıştı ben ıkıkere uyarı nıtelıgınde frene basım motoru yavaşlatım ama dostumuz anlamadı daha sonra benım tam sagıma yanaşıp solamaya calıştı benı rıske atarak ızın verdık gectı
aynı olaya köprude oldu ses etmedım
sonra sıslı buyukdere caddesınde pızzacı yaptı artık yeterdıyerek motorcuyla karakolluk oldum
burda acemı arkadaşlara seslenıyorum motorcuyu gördgunuzde onlarla yarışmayın sakın ve onu rahatsız etmıyecek sekılde yolunuza devam edın
bakın sırf bu olaylar yuzunden artık yolda kalan mtorcular baska motor gecınde durmuyor

sunuda uyarım eger yolda bana catarsanız kım olursan ol senı hastaneye kaldırana kadar döverım
tabı bu işin esbırısı

lutfen arkadaşlar dıkkatlı olalım ve dıkkatlı kullanalım ve bırbırımıze sahıp cıkalım

bız kuryeler kelemızı cepımıze koyup ekmek davasındayız
özellıkle işaretlıyorum bıze bıraz daha özen gösterın

saygılarımla

kkorhann34
20 Nisan 2009, 01:13
haklısın doğru söze ne denir

koromako
20 Nisan 2009, 01:19
ee ben race motor kullanıyorum yarışıcam tabi :)) şaka bi yana söylediklerine katılıyorum, sadece motorla değil yürürken bile saygılı ve kurallara uygun davranmalı herkes

alper_satriani
20 Nisan 2009, 01:23
davanızda haklısınız size katılıyorum .

çabucak gaza gelen tipitiplerden korunmak lazım

uggus12
20 Nisan 2009, 01:24
Aynı olay burada meydana geldi malesef kuryeci abim de kafa tutup gaz verdi ve mobilet ile YBR 125 yolun ortasında yarış yaptılar :(

morveotesi
20 Nisan 2009, 01:28
haklı arkadas guzel yazmış

mterayes26
20 Nisan 2009, 01:28
abi döverken beni de çağır beraber dövelim onları

alper_satriani
20 Nisan 2009, 01:30
bence özellikle race motor kullananlar yakınıyo olmalılar bu durumdan, onu gören herkes gaza geliyordur haliyle ( spor arabasından scooter ına kadar ... )

yeschim
20 Nisan 2009, 01:31
Herşeyin yeri zamanı ve bi adabı vardır. Haklısınız. Dolduruşa ve gaza gelmeyelim dolmuşa binecek duruma gelmeyelim :mrgreen:

otopsici
20 Nisan 2009, 01:34
evet sana katılıyorum arkadaşım benim yaşadığım yerdede malesef böyle salaklar dolu bende 500 cc vitesli motor var ben şehir içi 50 km yi geçmezken özellikle scooterli hıyarlar yanaşıp veya sıkıştırıp (kapışalım mı) yarışalım tarzı hareketler yapıyorlar tai sallamıyorum bu bi basıyo bakıyo ben tınlamıyorum bu sefer gelip taciz ediyor
yahu arkadaş scooter ne kadar hız yapar en fazla :silent:şehir içinde karşına bir çocuk fırlasa nasıl duracaksın:farao: malesef özellikle motorun acemileri veya yeni motor almışlar oluyor bunlar

kartalizma07
20 Nisan 2009, 01:36
çok haklısın, birbirimize saygı gösterelim.
umarım bu hataları yapanlarda okur ve pişman olurlar.

Terrorizer
20 Nisan 2009, 01:38
Söylediklerinizde sonuna kadar haklısınız. Ben eğer benim geçemeyeceğim bir aralık varsa kapatmamak için şeridin ortasına geçiyorum ki geçebilenlerin önünü kapatmayayım. Ama işin esprisi bölümüne pek gülmedim

HeadbaNgeR
20 Nisan 2009, 01:40
benim motorlarla bi sorunum yok genelde taksi ve minibüslerle hadise çıkıyo.::angry2::::angry2::::angry2::

APV41
20 Nisan 2009, 02:27
MT stiker i taşıyıp hata yapan varsa yaz plakasını utanır belki, bu stiker i taşımanın bir ayrıcalık olduğunu bilmeyen varsa bilsin :cat:

shadow_57
20 Nisan 2009, 02:27
haklısın ama nedımkı turkıye burası :mrgreen:

onuray
20 Nisan 2009, 02:32
Bugün sitede çok güzel işler oluyor yahu.Önce Gencay abi, şimdi bu. Allah sizi başımızdan eksik etmesin ne diyim.

GorkeM
20 Nisan 2009, 02:44
Işin esprisi kısmı pek espri niteliğinde olmamış...

Bunun dışında , yazdıklarınız doğru.
Önce birbirimize saygı göstermeliyiz ki , başkaları da bize saygı göstersin...

THE_LANCET
20 Nisan 2009, 03:48
Normalde hızlı kullanıyorum ama Lambalarda rastlarsam böylelerine yarışacakmış gibi yapıp, sakince yola devam ediyorum. Böyle daha zevkli oluyor. :)

Serk21
20 Nisan 2009, 04:10
aynen sürekli başıma geliyor.heleki VN1500 varken motorları geçtim arabalar vs ler deli ediyorlardı özellikle ışıklarda..motorlarla gezmek bile tehlikeliyken yarışmak trafikte çok sakıncalı.en son 2 gün önce arkadaşımla gezerken yawaşladı ben geçtim biraz sonra ben 100 km civarı giderken yanımdan zuppp diye bi şey geçti az kalsın tıklayacaktı aklım çıktı :D ve farketmedim yani biraz kırsam gidonu ikimizde pert olacaktık =/ ölümcül hatalar bunlar

otopsici
20 Nisan 2009, 04:23
aynen sürekli başıma geliyor.heleki VN1500 varken motorları geçtim arabalar vs ler deli ediyorlardı özellikle ışıklarda..motorlarla gezmek bile tehlikeliyken yarışmak trafikte çok sakıncalı.en son 2 gün önce arkadaşımla gezerken yawaşladı ben geçtim biraz sonra ben 100 km civarı giderken yanımdan zuppp diye bi şey geçti az kalsın tıklayacaktı aklım çıktı :D ve farketmedim yani biraz kırsam gidonu ikimizde pert olacaktık =/ ölümcül hatalar bunlar

değilmi bir de gerizekalılar sıfırlıyorlar veya sıyırıyorlar atıyorum solumdan geliyor görmem mümkün olmuyor hafif bir sol yapsam direk ölümlü kaza

dunpa
20 Nisan 2009, 04:27
Zaten araç sürücüleriyle yeteri kadar sorun yaşıyoruz; birde motosiklet sürücüleri birbirlerini zora sokmasın...

Serk21
20 Nisan 2009, 04:37
değilmi bir de gerizekalılar sıfırlıyorlar veya sıyırıyorlar atıyorum solumdan geliyor görmem mümkün olmuyor hafif bir sol yapsam direk ölümlü kaza

aynen öyle artık korkar oldum sürekli ayna takibi yapıyorum paranoyak oldum önümden çok arkama bakıyor ss lerle gezerken

Khutuck
20 Nisan 2009, 18:21
sunuda uyarım eger yolda bana catarsanız kım olursan ol senı hastaneye kaldırana kadar döverım
tabı bu işin esbırısı

Gülmekten altıma ettim :farao::farao::farao:

B-A-N-U
20 Nisan 2009, 18:30
yazdığınız uyarılar ne kadar doğru bunu bilemem... Ancak; şuan düşündüğüm tek şey, bol miktarda imla hatanız olduğu...

ceyhun__22
20 Nisan 2009, 18:33
şımarılacak insan var şımarılmıyacak insan var, şımarılacak yer var şımarılmayacak yer var.Ama nerdeeeeeeeeee:pr:

emrello
20 Nisan 2009, 18:40
Kesinlikle katılıyorum. Motorcu motorcuya bunu yaparsa minibüsler, taksiler ne yapmaz?!

motorhocası
20 Nisan 2009, 18:45
Hataları bertaraf etmek elimizde , kendi sürüşünü otomotiğe bağlayıp hatalarla uğraşmak benim hoşuma gidiyor, yani karşımdaki sürücünün de yerine sürüyorum, tehlikeli ama garantiye alınabilen bir oyun, trafik.

genç kaptan
20 Nisan 2009, 18:47
haklısınız size katılıyorum

CBF150
20 Nisan 2009, 18:49
Motosiklet camiası olarak aramızdaki çürük elmaları ilk önce kendimiz ayıklamalıyız.Çuvaldızı kendimize iğneyi karşıdakine batırmalıyız.

Özeleştiride bulunacak olursak paketçiler ve kuryeler trafikte kural-kanun falan tanımıyorlar,
sinyal vermeden hatalı şerit değiştiriyorlar
araçların arasından slalom yaparak gidiyorlar,
kaldırımlardan geçiyorlar
adamların fren kullanma alışkanlığı yok

Ana sayfa da çoğunuz görmüşsünüzdür.Karmok kulubünün Ürgüp gezisini iyi bir şey yapmışlar gibi yaptıkları "tek teker" şovunu sitede paylaşmışlar

SS ciler trafik lambalarında dururken bile boş yere gaz açıp gürültü yapıyor ne gerek var

İlk önce motosiklet camiası olarak kendi kendimize saygı ve sevgi gösterelim sonrada diğer insanlardan saygı ve sevgi bekleyelim.

yürekçe
20 Nisan 2009, 18:54
ne güzel yazmışsın...
dikkat çektiğin konu gerçekten güzel... tebrik ederim kardeşim...

G.BEREKET
20 Nisan 2009, 18:58
Motosiklet camiası olarak aramızdaki çürük elmaları ilk önce kendimiz ayıklamalıyız.Çuvaldızı kendimize iğneyi karşıdakine batırmalıyız.

Özeleştiride bulunacak olursak paketçiler ve kuryeler trafikte kural-kanun falan tanımıyorlar,
sinyal vermeden hatalı şerit değiştiriyorlar
araçların arasından slalom yaparak gidiyorlar,
kaldırımlardan geçiyorlar
adamların fren kullanma alışkanlığı yok

Ana sayfa da çoğunuz görmüşsünüzdür.Karmok kulubünün Ürgüp gezisini iyi bir şey yapmışlar gibi yaptıkları "tek teker" şovunu sitede paylaşmışlar

SS ciler trafik lambalarında dururken bile boş yere gaz açıp gürültü yapıyor ne gerek var

İlk önce motosiklet camiası olarak kendi kendimize saygı ve sevgi gösterelim sonrada diğer insanlardan saygı ve sevgi bekleyelim.

Burada bir uyarı yapmak istiyorum Karmok kulübünü hatıarlar gibi oldum krossçuydular sanırım teker şovlarını görmedim ama trafiktemi yapıyorlar adam cross yaparken tabiki eğlencesine bakıcak.

Ha birde bende ss'cilerin arabaların arasında geçmelerini anlıyorum sonuçta büük motorlar ve dur kalk trafikte takılmak istemiyorlar yinede bu işi artistlik olsun diye değilde dikkatli bir şekilde yapmaları gerek bu şekilde çok kaza oluyor.
Yanlız ss kullanların trafik ışıklarında vs. gaz açmaları bence yanlış bu tip saçma hareketler milletin gözünde ön yargı oluşturuyor.

SOn olarak da kurye arkadaşlara gönderme yapmışsın tamam belki hatalı olanları vardır ama herkeze gönderme yapma sonuçta onlarda ekmek davalarının peşindeler hergün 100lerce kez ölümle burun buruna geliyorlar.

ozzy73
20 Nisan 2009, 19:00
ahmet keşke plakasını burdan yazıp teşhir etseydin.daha yararlı vede caydırıcı olurdu..neyse umarım bu topiği okuyup yaptığından utanır o arkadaş .

sakinseytan
20 Nisan 2009, 19:04
ya hangi akıllı kuryeyle yarışır ki :S ben cbf leri görünce genelde sollarım vs. ama kurye abi ekmek parasında her motorcunun onlara saygı göstermesi lazım ben hep yol veririm kuryeci arkadaşlara lütfen arkadaşın yazdıklarını dikkate alalım

Barış Şuşut
20 Nisan 2009, 19:10
öncelikte sıtedıkı admın ve mod arkadaşlara rica ederek söyluyorum bu konuyu başka bır bölume taşımasınlar ve sılmesınler

beni konunun bu bölümü ilgilendiriyor.

Eğer başlığı kuralllara uyarak uygun yere açtıysan sorun yok.. Yoksa sen rica ettin diye kural ihlali yapmana göz yumulmaz ..:)

superzzt
20 Nisan 2009, 19:15
Tabii ki kuryelere diğer meslek gruplarına gösterdiğim kadar saygı gösteriyorum ancak onlarda sütten çıkmış ak kaşık değiller.Trafik kurallarını gayet güzel ihlal ediyorlar.Tamam ekmek parası kelle koltuk ama kurallar çiğnenmek için değil uyulması içindir.Mesela yayalara ayrılmış yolda yani kaldırım diyelim her an bir pizzacı veya kurye çıkabilir ki çok rastlıyorum özellikle beşiktaşta ve kadıköyde.
Bir motorcunun diğer motorcuyu taciz etmesi olayı ki arkadaşın değindiği olay nedense benim başıma çok geldi ve çoğu kuryeydi.
Çok nadiren kırmızı ışıkta bekleyen,saçma sapan selektör veya korna kullaNmayan ve kaldırımları kullanmayan kURyE gördüm. onun için ss lu motorcular şöyle endurocular pizzacılar gerek yok yani kuRyeler adına konuşan arkadaşlar lütfen ilk olarak savunduğunuz meslek grubunun hatalarını göz önünde bulundurun.Hiçbir şey taşıdığınız paketten daha değerli değil.

ozan150zc
20 Nisan 2009, 19:43
Yazdıklarınıza katılıyorum;
Umarım bunları göz önünde bulundururlar..

rafel
20 Nisan 2009, 21:06
yazdığınız uyarılar ne kadar doğru bunu bilemem... Ancak; şuan düşündüğüm tek şey, bol miktarda imla hatanız olduğu...

iyi usta bidaha senle beraber yazarız
ozmn ıcınde rahatlar

anılyuksel
20 Nisan 2009, 21:14
ben ne zaman yolda özellikle 125cc scooter görürsem hemen rossi kesiliyorum içerden gelen bişey kendimi tutamıyorum:cherry:

siyahatmaca
20 Nisan 2009, 21:23
Her ağaçta çürük elma vardır....

korkut 250
20 Nisan 2009, 21:35
Evet trafikte dikkat edip gaza gelmemeliyiz :cat:

explosion999
20 Nisan 2009, 21:40
sonuna kadar haklısın
her motoru olan yarışacak diye bi kural yok
diğer motorculara saygı gösterelim

mach1
21 Nisan 2009, 00:51
Bende yarısırım ama diğer ısıktan diğer ışığa kadar onunda arası 400m kim geçerse,oyle kaptırıp 200-300 basmayı sevmem altımda ne kadar güçlü makina olursa olsun:)

schizoprenic
21 Nisan 2009, 01:00
ben yeni motor kullanıcısıyım yazdıklarını ve edindiğin tecrübeleri dikkate alıcam sizin gibi tecrübeli motor kullanıcıların benim gibi acemileri bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim ve bunların devamını bekliyorum kendi adıma

Sj's
21 Nisan 2009, 01:58
Ağzına sağlık rafel, söyleyecek başka hiç bir şey bulamıyorum, her kelimesiyle 10 numara bir bilgilendirme olmuş.

Ben gerçi o kadar insaflı olmayıp trafik boşsa yarışa hevesli çılgın motorcuya tozu yutturup kaçıyorum =p

ByBaTeR!ST
21 Nisan 2009, 02:38
Aynen Katılıyorum :) Benide Devamlı Pejolar Mobiletler Geçmeye Çalışıyor İzin Veriyorum Geçip Gidiyor :)

raven71
21 Nisan 2009, 02:49
benim motorlarla bi sorunum yok genelde taksi ve minibüslerle hadise çıkıyo.::angry2::::angry2::::angry2::

taksi, minibüs, otobüs şöförler::angry2:: arabayla olduğum zamanda aynı tipler (bazan de kendini yolların efendisi sanan özel şöförler) karşımda... kurye arkadaş haklı adamlar yaz kış 2 teker üzerinde ekmek peşindeler saygı ve sevgimizi desteğimizi esirgememeliyiz. ben yolda kalmış bir motorcu görsem arabayla da olsam duruyorum.

safak112
21 Nisan 2009, 03:21
ozmn ıcınde rahatlar

İlk once su yazıya bir iki kelime soylemek istiyorum.Öncelikle size yazı yazan kişinin bir bayan oldugunu hatırlatır ve daha saygılı bir cevap vermeniz konusunda dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum.

Ana konuya dönülecek olursak, ben hergün köprü yolunu kullanıyorum.Benim yanımdan sıfır gecen kuryeler, köprü yolunda oluşan tarafikte sagdan giderken arkamdan gelip daha hızlı git diye korna ve ara gaz ceken kuryeleri, yol vericek fırsatı bulup yol verdiğimde eliyle koluyla bana hareket çeken seref...z kuryeleri ben unutmuyorum arkadasım.O an orada kazara dursa, inan sorgusuz sualsiz hak hukuk neyse yerine getiririm.(Kendi adaletimi uygularım).Sonucta trafikte herkes cok iyi motor kullanıcak diye bir kayde yok.Zaten sıkışmış trafikte emniyet şeridini kullanarak hata işliyoruz.Buna birde kendini çok iyi motorsiklet kullanıcısı sanan dengesizler eklenince malesef dahada büyük sorunlar çıkıyor.Benim motorum scooter.Ben zaten sizin ulaştığınız hızlara ulaşamıyorum.Arkamdan hızla gelip aniden yol istemek ne kadar doğal.Allah aşkına söyleyin.Önünüzde yavas giden bir motorsikletli arkadas gördüğünüzde sabrınız ne kadar sürer.Bence cok az.hemen kendi kendimize söylenmeye başlamıyormuyuz.

Terrorizer
21 Nisan 2009, 03:25
ozmn ıcınde rahatlar

Usta ? içinde rahatlar ?

Eğer bağlaç olan "-de" ise buradaki ayrı yazılması gerekiyor. Yok değil ise ne kimin içinde rahatlıyor ? Bu nasıl bir tavırdır ? Haklı durumdayken haksız duruma düşüyorsunuz tavrınız yüzünden.

banistercaq
21 Nisan 2009, 04:46
Kusura bakmayın ama toplum olarak ne zaman trafikte tehlikeli araç kullananları kullandıkları aracın cinsine ve tipine göre ayırt etmekten vazgeçeceğiz?

Tabi ki trafikte ki bazı sınıf araçların sürücüleri diğer araç sürücülerine oranla daha duyarsız, dikkatsiz, tedbirsiz olabilir ama bu demek değildir ki tüm o tip (model) aracı kullananlara ön yargıyla yaklaşmalıyız.

Trafikte ki sorunların çözülmesi için herkesin bireysel yapması gereken bazı olaylar var ki sorunları çözme işlemi de bireye yönelik olmalı. Öncelikle karşımızdaki araçlara saygı ve hoşgörü içinde yaklaşılmalı daha sonra aynısını karşımızda ki araçlardan beklemeliyiz. Eğer ki gösterdiğiniz hoşgörü karşınızda ki araçtan gelmiyor ise;
Aracın plakasını ve gittiği güzergahı 155e şikayetinizle birlikte bildirirseniz, en yakın trafik ekibi o sürücünün ifadesini alacaktır ve bir daha o sürücü yapacağı hareketi önceden tartarak yapmaya başlayacaktır.

Önce bana saygı gösterilsin demek yerine önce trafiktekilerle çatışmayarak, astığım astık kestiğim kestik yapmayarak birşeylere adım atmalıyız...

kurubuz
21 Nisan 2009, 10:12
Haklısın kardeşim. Yarış pozisyonu alma olayını sadece kuryelere değil bütün motorlara yapıyorlar. Ne zaman bir scooter veya commuter ( cbf 150, ybr 125 veya benzeri ) beni yolda görse bir anda canavara dönüşüyor, anında yarış pozisyonu alıyor ve gazı köklüyor. Motorun sesi mi tahrik ediyor ne . Geçenlerde bir tanesi kendisini bu şekilde kendisini gösterecek diye az kalsın arasına girdiği iki araç arasında tost oluyordu. Hiç kimseye birşey ispatlamak zorunda değiliz, herkes kendi yoluna.