PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kendi motorum ile yarışlara katılmak istiyorum

eemrullahh
15 Nisan 2009, 23:45
kendi motorumla yarışlara katılmak istiyorum ama nasıl yapıcam
lisanalsam bile yarışlara nasıl katılıcam bu konu hakkında bilgi verirmisiniz
motorum ise yamaha rx 115
bu motorla yarışlara katılabilirmiyim
ve hangi lisansı satın almam gerek genç lisansımı yoksa tek yarışlık lisansmı lütfen yardım edin
yarışlara katılmayı çok istiyorum
bu siteden hiçbişey anlamadım alttaki siteden
http://www.tmf.org.tr/index.php

COQ
16 Nisan 2009, 00:11
Canim kardesim;
sen geçenlerde yarisçi olmak istiyorum diye topic açmamismiydin?

Hala bir ilerleme kaydedemedin mi?

Hevesini kirmak istemem ama
Altindaki motorla yarisamazsin.

Yarismak istiyorsan, bir yaris motoruna ihtiyacin var.
Baslangiç olarak, motorunu bir CBR 125 ile degistirmen gerekecek.
O zaman isler daha kolay olur.:wiinkk:

Lucas
16 Nisan 2009, 00:20
Coq bu seferki imzanda çok hoş :)

COQ
16 Nisan 2009, 00:22
Coq bu seferki imzanda çok hoş :)

Devletimiz sagolsun.
Malzeme çok.
Uzun zaman oldu sirke gitmedim.:)

Lucas
16 Nisan 2009, 00:26
Ne diyoduk, hah Cbr 125 ile 125 cc klasmanında yarışabilirsin.. Detayları coq çoğumuzdan daha çok bilir :)

safak112
Türkiye Motosiklet Federasyonu

İstanbul: A.O.S.S. Nazmi Akbacı İş Merkezi No:87 - 34398 Maslak / İSTANBUL / TURKEY
Tel: +90 212 328 34 06-07
Faks: +90 212 328 34 08

burdan gereklı bılgılerı alabılırsın.arastırmak onemlı bence.

Lucas
Hatta Cbr cup vardı değil mi :)

xterkan
16 Nisan 2009, 01:00
kardeş türkiye de birçok şey gibi oda çok zor bende gençlik yıllarımda araştırdım ama sonuç vahim kısaca aklımda kalanları anlatayım şayet uzun süreli pist ortamlarına takılmak istiyorum diyorsan gerçekten zor ama 1.2 yarış olsun diyorsan ki o tarz da bulamassın gibi birşey :(
yazdıklarımı iyi okursan belki yardımım olur
1 para şart yada para kaynağı sponsor bulman ilk iş bu uzun vadede maddiyat çok önemli
2 paran varsa hangi katagoride yarışmak istiyorsan cross pist v.s ona karar ver öncelik düşük cc zaten
3 paran var katogeri seçtin kafanda türkiyede organize yapanlarla irtibata geçiceksin lisans ve makine alıcaksın
4 elemeleri de atlattıktan sonra türkiye çapında kendi kategorinde olursun yarışcı
5 yarışcı olduktan sonra tamammı devammı ? diye düşün tamamsa kendi zevkini tatmin edip harcadığın paralarda zarar hanende kalır yaşamaya devam edersin
6 şayet devamsa gene türkiye çapında kendi katogorinde yarışlara katılıp ya sakatlanırsın ya sıradan yarışmış olursun yada baya ilerlersin kendi çapında ve sonuçta geride hatıralarını yaşayacağın arkadaşlarına anlatacağın küçük anılar kalır bu anlattıklarım türkiye içindir
7 çok iyi giderse herşey maddi sorunda olmaz başarılı olursan türkiyede dünya çapını arzularsan 1000/1 ihtimalle sofuoğlu gibi olabilirsin unutma binde bir ihtimal
8 türkiye de fabrika olarak yerli üretim olmadığından yani yerli marka olmadığından yarış falan hikaye oluyor ayrıca en önemlisi pistimiz bile yok arkadaşım f1 pistini bile özelleştirdiler ? körfez ise adam öldürür ki baya sakatlıklar oldu abi sofuoğluda orada öldü galiba yeni pist olabilir lafları var ama sen ben göremeyiz herhalde :)
9 ben 5.6 sene uğraştım ne para ne zaman bulabildim bu işlere para için çalışmak çalışmak içinde zaman lazım olduğundan bıraktım uğraşmayı arkadaşlarım una cup ta ve 125.600 cc yarışlara katıldılar bir kısmı sponsor bulabildi bir kısmı kendi imkanı ile katıldı sonuçta onlarda kıyıda kenarda muhabbetini yapıyorlar anıları kaldı :) bu işlerinin
10 son cümlelerim paran yani yeterince paran ve zamanın varsa olur elbette olur oda türkiye şartlarında sınırlı ün şöhret ekstra kazanç bekleme hayal kurma şayet 1000/1 olurum dersen sen bilirsin ben çok uğraştım ama hikaye oldu yazdıklarımı iyi okursan yardımcı olur zannederim kolay gelsin:)

fearlesboyy
09 Haziran 2009, 17:40
abi valla film gibi anlatmışssın ama gerçek asıl öz konuya değinmişssin sagolasın

Motör
09 Haziran 2009, 23:23
kardeş türkiye de birçok şey gibi oda çok zor bende gençlik yıllarımda araştırdım ama sonuç vahim kısaca aklımda kalanları anlatayım şayet uzun süreli pist ortamlarına takılmak istiyorum diyorsan gerçekten zor ama 1.2 yarış olsun diyorsan ki o tarz da bulamassın gibi birşey :(
yazdıklarımı iyi okursan belki yardımım olur
1 para şart yada para kaynağı sponsor bulman ilk iş bu uzun vadede maddiyat çok önemli
2 paran varsa hangi katagoride yarışmak istiyorsan cross pist v.s ona karar ver öncelik düşük cc zaten
3 paran var katogeri seçtin kafanda türkiyede organize yapanlarla irtibata geçiceksin lisans ve makine alıcaksın
4 elemeleri de atlattıktan sonra türkiye çapında kendi kategorinde olursun yarışcı
5 yarışcı olduktan sonra tamammı devammı ? diye düşün tamamsa kendi zevkini tatmin edip harcadığın paralarda zarar hanende kalır yaşamaya devam edersin
6 şayet devamsa gene türkiye çapında kendi katogorinde yarışlara katılıp ya sakatlanırsın ya sıradan yarışmış olursun yada baya ilerlersin kendi çapında ve sonuçta geride hatıralarını yaşayacağın arkadaşlarına anlatacağın küçük anılar kalır bu anlattıklarım türkiye içindir
7 çok iyi giderse herşey maddi sorunda olmaz başarılı olursan türkiyede dünya çapını arzularsan 1000/1 ihtimalle sofuoğlu gibi olabilirsin unutma binde bir ihtimal
8 türkiye de fabrika olarak yerli üretim olmadığından yani yerli marka olmadığından yarış falan hikaye oluyor ayrıca en önemlisi pistimiz bile yok arkadaşım f1 pistini bile özelleştirdiler ? körfez ise adam öldürür ki baya sakatlıklar oldu abi sofuoğluda orada öldü galiba yeni pist olabilir lafları var ama sen ben göremeyiz herhalde :)
9 ben 5.6 sene uğraştım ne para ne zaman bulabildim bu işlere para için çalışmak çalışmak içinde zaman lazım olduğundan bıraktım uğraşmayı arkadaşlarım una cup ta ve 125.600 cc yarışlara katıldılar bir kısmı sponsor bulabildi bir kısmı kendi imkanı ile katıldı sonuçta onlarda kıyıda kenarda muhabbetini yapıyorlar anıları kaldı :) bu işlerinin
10 son cümlelerim paran yani yeterince paran ve zamanın varsa olur elbette olur oda türkiye şartlarında sınırlı ün şöhret ekstra kazanç bekleme hayal kurma şayet 1000/1 olurum dersen sen bilirsin ben çok uğraştım ama hikaye oldu yazdıklarımı iyi okursan yardımcı olur zannederim kolay gelsin:)

güzel anlatım bu anlatımdan sonra motorunu satmayı dşünecek millet :queen:

hasanpinar0537
09 Haziran 2009, 23:40
bende film gibi okudum...

MeTaLiuM
18 Haziran 2009, 23:39
gerçekten karşılaşacağımız sorunlara değinmişsin bizler için gerçekte çok yararlı bilgiler... önümüzde ne engeller var onları biliyoruz az da olsa...

Bende inş.. Sponsor ayarlayabilirsem çok arzuluyorum ama bakaLım artık biraz da şans yanımızda olursa istediğim gibi olucak inş... :)

mczaga
10 Ağustos 2009, 23:11
ya aslında Amatör ruhlu yarışlar'ın yaygınlaşması adam gibi 4 tane yurdun heryerinde pist olsa Doğuda,Batıda,Kuzeyde ve Güneyde tabikide kendi çabalarımız ile başlanacak ama Altyapıyıda mı biz yapıcaz? o imkansız işte nebilim bu bahsettiğim pist Projelerini kimler üstlenebilir işte mesele bu .Çok şey mi ki bu fikrim?

Neden 4 tane yurdun etrafında diceksiniz demi arkadaşlar sponsorluk da amatörce başlamazmı yerel bölgesel uluslararası gibi değilmi?