PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet ile yola çıkan baba oğul TEM'de yaşamını yitirdi

Sayfa : [1] 2 3

ErTech
08 Nisan 2009, 09:52
Baba ile oğulun cesedinin yan yana olması dikkat çekti.. Gözaltına alınan TIR sürücüsü yaşadığı şoku üzerinden atamadı

http://i.milliyet.com.tr/HaberAnaResmi/2009/04/08/fft17_mf216020.Jpeg

Edinilen bilgiye göre kaza, TEM Otoyolu Edirne istikameti Gaziosmanpaşa mevkiinde saat 21.00 sıralarında meydana geldi. 34 P 3142 plakalı motosiklet, emniyet şeridinde seyreden 27 YS 446 plakalı TIR'a arkadan çarptı. Kaza sonucu motosiklette bulunan Osman Oruç (52) ve oğlu olduğu öğrenilen Eyüp Oruç (30) hayatını kaybetti.

Kaza sonrası olay yerine gelen polisler, ismi öğrenilemeyen TIR şoförünü ifadesini almak üzere karakola götürdü. Kaza nedeniyle TEM Otoyolu Edirne istikametinde trafik bir süre konrollü olarak sürdürldü.

Olay yeri inceleme ekiplerinin yaptığı incelemelerin ardından cesetler morga kaldırıldı. Kaza yapan araçların olay yerienden kaldırılması ile trafik normale döndü.

Kaynak : Milliyet

akburak1
08 Nisan 2009, 09:55
allah rahmet eylesin acı büyük kaza haberleri çoğalmaya başladı lütfen dikkat

Orko_ye
08 Nisan 2009, 09:55
Bende şimdi okudum çok fena :pale:

Allah rahmet eylesin ikisine de :salut:

Limankalesi
08 Nisan 2009, 09:56
Bence direk çarpmamışlardır, sıkıştırılmış olmaları muhtemel.2 kişi maxi scooterla kaç km hızla gidebilirlerki tıra çarparken duramasınlar ...

comet-666
08 Nisan 2009, 09:57
Allah geride kalanlarına sabır versin. Hepimizin başı sağolsun.

m.s
08 Nisan 2009, 10:00
Allah rahmet eylesin geride kalanlara sabır versin...

Sanlı
08 Nisan 2009, 10:02
Allah rahmet eylesin çok üzücü bir olay Allah geride kalanlara sabır versin...

aSuBaYaH
08 Nisan 2009, 10:11
allah rahmet eylesin, baba ve oğul çok acı, geride kalanlara allah sabır versin.

neveragain34
08 Nisan 2009, 10:12
ALLAH rahmet eylesin ailesine sabır versin
Sabah sabah haberlerde gördüm moralim bozuldu.

jeansatar
08 Nisan 2009, 10:13
allah ganigani rahmet eylesin,ne acidir ki baba ve oğul ayni kazada can vermişler allah geride kalan ailelere sabirlar versin.......

yine motosiklet sürücülerine karşi önyargili toplum haberlerinden biridir bu haber ''tıra arkadan çarpan motosiklet'' bir türlü anlamayacaklar bizlerin trafik akişindaki zorluklarımızi ve bize yapilan tacizleri,malesef bu kültürün oturmasi için enaz 10yila ihtiyaci var memleketim düzeninin......böyle olduğu kesin

kadir_3483
allah rahmet eylesin ailesine başsağlığı dilerim

Ramazan Can
allah rahmet eylesin acı büyük kaza haberleri çoğalmaya başladı lütfen dikkat

allah rahmet eylesin.. geride kalanlara aallah sabır versin....

erol 62
08 Nisan 2009, 10:15
allah rahmet eylesin.. arkadaşlar mümkün olduğunca geceleri motor sürmeyin. çoğu insanın gözleri geceleri zayıflar ama çoğuda farkında değildir.en azından reflektörlü yelek giymek gerekir. ben gece kullanacaksam kesinlikle reflektörlü yeleğimi giyerim. lütfen maksimum dikkat

CBR-125
08 Nisan 2009, 10:16
Allah Rahmet Eylesin. Geride Kalanlara Da Sabır İhsan Etsin...

cousinecruis
08 Nisan 2009, 10:28
Bu sitenin moderatörlerine birşey söylemek istiyorum böyle haberleri okumak yaymak bize birşey kazandırmaz. Çok üzülüyoruz, lütfen bir çare bulun.

Allah rahmet eylesin...

askon
08 Nisan 2009, 10:34
ALLAH rahmet eylesın baba oğul cok acı çok üzüldüm hepımız sevdıklerımızle dolasıyoruz .yanı ne diyeceğimi bilmıyorum gerıde kalanlara ALLAH sabır versın sabah sabah ecelmi demeli kadermi deme li

tarikiko
08 Nisan 2009, 10:37
Allah yakınlarına sabır versin:salut:

Arkadaşlar reflektif yelek giyelim. Montun üstüne 5 tl vererek alacağımız bir reflektif yelek belkide hayatımızı kurtaracak.

juniyear
08 Nisan 2009, 10:38
sabah sabah acayip derecede moralim bozuldu :pale:
baba ve oğul çok kötü.. geride kalanlara allah rahmet eylesin:salut:

TanImsIz
08 Nisan 2009, 10:38
Cok cok acı bi olay Allah rahmet eylesin :(

MrSandman
08 Nisan 2009, 10:41
Allah rahmet eylesin... :(

mgu
08 Nisan 2009, 10:43
Bu sitenin moderatörlerine birşey söylemek istiyorum böyle haberleri okumak yaymak bize birşey kazandırmaz. Çok üzülüyoruz, lütfen bir çare bulun.

Allah rahmet eylesin...

Bence çok şey kazandırır.Okuyup ibret alalım.Okuyalım ki korkalım

Allah rahmet eylesin

STeReO
08 Nisan 2009, 10:46
yine mi yaaa!!! :salut: Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun..

muhozo
08 Nisan 2009, 10:47
Bence çok şey kazandırır.Okuyup ibret alalım.Okuyalım ki korkalım

tamam korkalım ama böyle şeyler duyunca motora başlamaktanda korkuyoruz ona ne yapacağız.

flying hellfish
08 Nisan 2009, 10:51
Korkarak motora binmekten ise hic binmemek bence en iyisidir. Trafikte kendine guven, sakin, soguk kanli davranmak motor uzerinde bence cok onemli.

Allah rahmet eylesin, baba ogul cok aci bir haber, Allah yakinlarina sabir versin.

Yulong
08 Nisan 2009, 10:51
Allah rahmet eylesın çok acı bır olay bır aılenın direği ve meyvesi allah gerıde kalanra güç ve sabır versin.

yürekçe
08 Nisan 2009, 10:53
Allah Rahmet Eylesin... :(

Deryali
08 Nisan 2009, 10:55
üzülmekten başka birşey gelmiyor elden :(

genç kaptan
08 Nisan 2009, 10:57
allah rahmet eylesin...
yakınlarına başsaglıgı diliyorum

omersirin
08 Nisan 2009, 11:01
allah ganigani rahmet eylesin,ne acidir ki baba ve oğul ayni kazada can vermişler allah geride kalan ailelere sabirlar versin.......

yine motosiklet sürücülerine karşi önyargili toplum haberlerinden biridir bu haber ''tıra arkadan çarpan motosiklet'' bir türlü anlamayacaklar bizlerin trafik akişindaki zorluklarımızi ve bize yapilan tacizleri,malesef bu kültürün oturmasi için enaz 10yila ihtiyaci var memleketim düzeninin......böyle olduğu kesin

sizinle aynı fikirdeyim,"motosiklettir çarpar,motosiklettir hızlı gider ve düşer düşüncesi,önyargısı" maalesef ki bizim şu anki az gelişmiş kültürümüze hakim.hiç tırın veya başka bir aracın emniyet şeridinde neden durduğu,durmak zorundaysa gerekli emniyet tedbirlerini alıp almadığı yarım akıllı gasteciler tarafında haber yapılmaz.sanki tüm kara yolları dört ve daha fazla tekerlekli makina için imal edilmiş gibi.

tubis
08 Nisan 2009, 11:05
:pale:Allah rahmet eylesin. Bende sabah hürriyette okudum. Tüylerim diken diken oldu. Allah hepimizi korusun. Biz de dikkatli olalım.. Lütfenn..

navigator55
08 Nisan 2009, 11:21
Allah geride kalanlarına sabırlar ve uzun ömürler versin,mekanları
cennet olsun....

blt_59
08 Nisan 2009, 11:26
sabah tv de izledim içim yandı,baba ogul olcak şey degil,tv de kaskları dahi yok diyorlardı öyle bi trafite hiçdegilse kaskları olsaydı ALLAH rahmet eylesin yakınlarına sabır ve baş saglıgı diliyorum çok zor bi durum gerçekten ..:pr: :salut:

buralpdi
08 Nisan 2009, 11:31
Bu kaza ile haberi milliyette okudum ama beni haber konusunda yapılan yorumlar daha üzdü.sizlerin de okumasını dilerim sonrada şapkamızı önümüze koyup trafikte insanlara nasıl gözüküyoruz diye düşünmemiz lazım..
Allah günahlarını affetsin,geride kalanlara sabır versin mekanlarını cennet eylesin

Gökhan
08 Nisan 2009, 11:33
Allah rahmet eylesin. Sevenlerine sabır dilerim.

Bu arada en son kaybettigimiz arkadaşımızdan sonra gazetelerin kaza haberlerine inanmıyorum artık.O olayda görgü tanıkları motosikletliyi başka bir aracın sıkıştırdıgını söylerken bu gazete ısrarla arkadaşımızın araca arkadan çarptıgını yazmıştı.

on8_kral
08 Nisan 2009, 11:35
Allah rahmet eylesin geride kalanlara sabır versin...

cousinecruis
08 Nisan 2009, 11:38
Bu tür haberler korkumuzu tasdiklemekten başka bir işe yaramıyor. Yapıcı bir tarafı yok dolayısıyla hangi yönden ibret alacağız?

NoVaRiX
08 Nisan 2009, 11:39
Herşeyden önce ölenler için Allah(c.c) rahmet eylesin diyorum. Geride kalanlara sabır versin.

Bu kaza ile haberi milliyette okudum ama beni haber konusunda yapılan yorumlar daha üzdü.sizlerin de okumasını dilerim sonrada şapkamızı önümüze koyup trafikte insanlara nasıl gözüküyoruz diye düşünmemiz lazım..
Allah günahlarını affetsin,geride kalanlara sabır versin mekanlarını cennet eylesin

Yıllardır istanbulda motosiklet kullanan biri olarak Milliyet'teki yorumların birçoğunun doğru olduğunu söyleyebilirim ne yazıkki. :pale:

"Bir arkadaş TIR'ın emniyet şeridinde ne işi var diye yorum yapmış. Motorsikletlerin geçiş önceliği mi var. Asıl ikisininde ne işi var emniyet şeridinde diye sormak gerekmez mi. Motorsikletler kaldırımdan giderler, Şehir içlerinde ters yönden giderler karşıdan gelen trafiği zor durumda bırakırlar, kaza oluncada herkes motorsikletleri madur olarak görür. Çünkü ölümlü veya yaralanma ihtimali çok yüksektir. Daha iki gün önce Bursa da motorsikletin sıkıştırması yüzünden üç kişi öldü."

Mesela bu yorum... Içerisinde 1 tane yanlış varmı sizce..? Yalanmı yazdıkları? Motosiklet sürücülerinin büyük çoğunluğu ne yazıkki bilinçsiz. Ve kurunun yanında yaşta yanıyor.

kuyucadısı
08 Nisan 2009, 11:46
Allah rahmet eylesin çok acı bir haber ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum

flying hellfish
08 Nisan 2009, 11:46
O hiyar, Bursa'da olen uc kisinin olum nedenini ilk once biraz arastirsin ondan sonra konussun. Gidecegim Milliyet'e uye olup yagdiracagim simdi, insanin sabah sabah aptal aptal yorumlarla sinirini bozuyorlar. Motosiklet sıkıstırması ne demektir yahu? Utanmasalar, motosiklet TIR i sıkıstırdı, TIR taklalar atti, sofor oldu diyecekler.

neveragain34
08 Nisan 2009, 11:49
Malesef olan olmuş ve bize gercekten ibret almak kalıyor artık
:pr::pr::pr:

buralpdi
08 Nisan 2009, 11:51
O hiyar, Bursa'da olen uc kisinin olum nedenini ilk once biraz arastirsin ondan sonra konussun. Gidecegim Milliyet'e uye olup yagdiracagim simdi, insanin sabah sabah aptal aptal yorumlarla sinirini bozuyorlar. Motosiklet sıkıstırması ne demektir yahu? Utanmasalar, motosiklet TIR i sıkıstırdı, TIR taklalar atti, sofor oldu diyecekler.

burda dikkat çekmek istediğim yorumların doğru olup olmadığı değil insanlarda bıraktığımız imaj ve bizleri nasıl gördükleri..

Ozcan
08 Nisan 2009, 11:54
Allah rahmet eylesin, geride kalanlara allah sabır versin, mekanları cennet olsun.

Tır önüne atlamış büyük bir ihtimal ile?

hanedan12
08 Nisan 2009, 12:12
Merhumlara Allahtan rahmet diliyorum ....

Üzücü ...

Ayrıca
E-5 (şimdiki adı da dağiştiya...) Emniyet şeridi mi kaldıki .... Emniyet şeridinden bahsediyorlar...

TUNARIDE
08 Nisan 2009, 12:32
allah rAhmet eylesin

flying hellfish
08 Nisan 2009, 12:34
TEM'de emniyet seridi var.

Okudugum kadar ile motor emniyet seridinde seyir ederken TIR gormeden emniyet seridine girmis, motorda arkadan carpmis, cok yazik, insan cok uzuluyor. Bir aynaya bakilsa, gorulse idi belkide cok kolay onlenebilecek bir kaza...

Bu arada, motor haksiz, niye emniyet seridinden gidiyormus, gibi yorumlara da kesinlikle, araba suruculeri ulkede bu sekilde arac kullandiklari surece, kabul etmiyorum.

Superlight kullanirken Atasehir'den TEM'de karsiya gecene kadar ne maceralar yasiyordum. Dusuk hacimli motor kullanicilari icin o yolda en emniyetli yer emniyet seridi. Eger 80-90 km den daha suratli gidemiyorsaniz, en sag seritte ilerlemenize ve solunuzda 3 tane daha serit olmasina ragmen, her turlu TIR'in Otobusun, arabanin (yanindan 30 cm farkla viiin diye gecenler, kornalar, flaslar vs vs) tacizine maruz kaliyorsunuz.

AYGÜL
08 Nisan 2009, 12:35
inanmıyorum ya :pale:

Allah rahmet eylesin
ailesine Allah sabır versin

TOP SPEED
08 Nisan 2009, 12:37
Allah rahmet eylesin ailesine sabırlar versin.

asfalt meleği
08 Nisan 2009, 12:39
allah rahmet eylesin. sanırım sıkıştırıldılar. yoksa kimse göz göre göre emniyet şeridindeki tıra çarpmaz.

Luxor
08 Nisan 2009, 12:46
Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olur inşallah
hem de baba-oğul, ne kadar büyük bir acıdır bu...
sevenlerine sabırlar diliyorum...

HazzaR
08 Nisan 2009, 12:49
Son gunlerde kaza haberlerinin artması ve her seferinde hayatını kaybedenlerin yerine kendimi koyup sevdiklerimi düşünmemden dolayı geçen hafta motosiklet almaktan vazgeçip araba aldım.

Hayatını kaybedenlere Allah rahmet eylesin. Sevenlerine sabırlar dilerim.