PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kask, kıyafet, koruma tavsiyesi lazım

polo34
03 Nisan 2009, 16:36
arkadaşlar yıllar sonra bir motorum oldu, ehliyet kursuna da yazıldım, kursta temel sürüş eğitimi de alıyorum, sıra giyim ve korumaya geldi, henüz birşey almadım, nakit fiyatına taksitle almak isterim:) bana kask, korumalı mont ve pantolon, eldiven ekstra koruma lazımsa önerirmisiniz? moto bot illa almalı mı? motor siyah-sarı olduğu için tamamen siyah düşünüyorum ama reflektör şeritte olsa iyi olur mu? yani siyah ağırlıklı olsun istiyorum, kask da çeneaçılır, havalandırmalı olsun, fiyat performansı yüksek şeyler önerirseniz iyi olur, min 500 tl bu işe gidecek ...

canercamalan
03 Nisan 2009, 16:39
öncelikle hayırlı olsun motorun kazasız belasız kullan inş :cat:

kask - shad var 65 lira sağlam güzel kask 100 liraya ls2 var oda güzel kask

mont pantolon HONDA nın yeni mont ve pant. takımı var 150 lira civarı

eldiven al

bot a ihtiyacın olmaz çok fazla yaz mevsimine geliyoruz :cat:

ergün1968
03 Nisan 2009, 16:50
İstanbul da isen hasanpaşada motomax a göz at kesene uygun birşeyler bulabilirsin :wiinkk:

skakfilozofu
03 Nisan 2009, 16:57
ben sana benim korumalarımı söyleyim kafana yatarsa artık
mont: nic marka kaliteli bir mont 190TL
eldiven: held 65TL
kask: LS2 cartoon 100TL

E-M-R-E
03 Nisan 2009, 17:10
Ls2 kask 165
ıxon mont 250
shark dizlik 40
held yazlık eldiven 44
toplam =499 tl nasıl ama :mrgreen::cat::rendeer:

genç kaptan
03 Nisan 2009, 17:20
motorun hayırlı olsun güle güle kullan
ekipmanlar için orta seviye bişey alacaksan 300 400 tl yi gözden çıkartmalısın

canercamalan
03 Nisan 2009, 17:25
Ls2 kask 165
ıxon mont 250
shark dizlik 40
held yazlık eldiven 44
toplam =499 tl nasıl ama :mrgreen::cat::rendeer:

ls2 kask 165 nasıl oluyor ya emre abi 95 lira

skakfilozofu
03 Nisan 2009, 17:28
ls2 kask 165 nasıl oluyor ya emre abi 95 lira

o dediğin cartoon modeli. LS2 nin birsürü modeli var.tek modelle yada tek fiyatla piyasaya çıkmaları saçma olur bence.

canercamalan
03 Nisan 2009, 17:29
o dediğin cartoon modeli. LS2 nin birsürü modeli var.tek modelle yada tek fiyatla piyasaya çıkmaları saçma olur bence.

:queen: ls2 nin cartoon u alırsın ozaman gayet güzel konforlu bi kask vizör ü de heryerde mevcut :cat:

by_001
03 Nisan 2009, 18:32
:queen: ls2 nin cartoon u alırsın ozaman gayet güzel konforlu bi kask vizör ü de heryerde mevcut :cat:

vizörü her yerde war diye iyi bi kask oldugu sölenemez..

sen taktın mı hiç ls2 yi..? 100 yaptın mı..? 200 yaptın mı? ya 200+

erkunt
03 Nisan 2009, 19:24
kask için shad:65 ls2:95 lazer:135
mont: nic:190 held:200
nebel mont+pantolon:250
eldiven:held,zen vs. 40-50-60
dizlik+dirseklik:40-50 civarı
bot işi sana kalmış;motobot filan olabilir...70-100 civarı
hadi kolay gelsin...

asfalt meleği
03 Nisan 2009, 20:32
ls2 yada shad yerine...

nolan n61-n62 yada lazer lz6 veya lazer lx.... orta sınıf iş görür kasklar..
boyasız sade alırsın hesaplı olur.... 125-225 tl arası

montta yazlık held air mesh, richa airmesh, nitro tarzı orta sınıf ürünlere bakabilirsin.. fiyatları 150-200 tl arası

dizlik dirsekli takımı olarak 30 tl.. gittigidiyorda bir motosiklet kullanıcısı kendi getirip satıyor.. tek dizlikten daha uygun fiyata dizlik ve drsekliği alıyorsun. geçenlerde ben başlık açmıştım. hatta 50 tlye (fiyatı toplam 50 tl motosiklet montu cordura kumaş.. şaka gibi değil mi?) taksitle mont bile satıyor..

bota para verme.. bot değil çizme alınır. bot çok çok kendini avutmak olur birazda.. ya çizme al yada sağlamca bir botla idare et.. yoksa gidip de motosiklet botu alma.. parana yazık derim. ama hiç olmamasından da iyidir..

eldiven.. yazlık bişi al.. korumaları tam olsun 60-100 tl arası.. genelde bizim motosiklet kullanıcıları düşene kadar eldivenin ne kadar önemli olduğunun farkına varmaz.. gider şekilli olsun da ucuz olsun diye çin malı eldivenlerden alır rengarenk.. yada koruması pek olmayan ucuz eldivenlere yönelir.. ne zamanki asfalta yapıştı.. elleriyle tutunmaya çalıştı yere.. bikaç dakika sonra elinin acısından aklı başına gelir ama iş işten geçmiş olur..

ve unutma yere düşdüğünde yere ilk değecek yerlerin ellerin ve dizlerin....

nce bot sonra pantolon derim.. o yüzden pantolonu sona bıraktım..
nitro richa held gibi ürünler uygundur. internet sitelerindeki fiyatlara çok takma.. git bir yere pazarlık yap.. internetteki fiyatların en az %10 aşağısına alamıyorsan da salla gitsin çık başka yerden alırsın..

bana gelince.. ilk montum held airmesh ti.. güzel ve şekilli ama çok güven vermiyordu. o zaman 190 gibi bir paraya almıştım ama sonradan 150 ye kadar düştü galiba..

yanlış anlama arkadaşım.. ama sana bir şey anlatacağım.. beyni küçükler gibi motosikletim şekilli olsun da ben ne olursam olayım mı diye düşünürsün yoksa kendini motosikletten daha mı değerli tutarsın bilmiyorum..

sana kendimden örnek vereyim.. memur bir ailenin çocuğuyum. oldukça iyice bir kazancım var kendi çapıma göre. ama bugün yarın bana bir şey olursa güvenebileceğim bir aile birikimim yok kendim de yapma gayretine girmedim.

1000 tl lik bir mz kullanıyordum..
ama sadece giysilerimin tek seti bile motosiklet fiyatına geliyordu.
polo mont..en az 200 e
polo bot.. en az 100 e
held mont.. 190 tl.. gibi...

bunlar yerine artık kullandıklarım..
lazer vertigo kask
macna mont..
çizme.. hein gericke..
pantolon spyke touring
eldiven hein gericke
artı dizlik (pantolon yüzünden takmıyorum) dirseklik (bi kaç saatten fazla dışarı çıkacaksam kullanıyorum).. ve sırtlık kullanıyorum.
montun korumaların da daha üst sınıf korumalarla değiştirdim..

bunların fiyatı motosikletin oldukça üzerinde.. hatta kıyaslanmayacak kadar. hoş kıyaslama gayretinde de olmadım hiç.

bindiğim motosiklet beni adam yapmıyor. yapmaz da.. ikibin liralık motosiklete binince boyun kısalmadığı gibi 20bin tl lik motosiklete binince de boyun uzamıyor. uzamaz da.. her iki boy için söylüyorum..

dediğim gibi motosiklet bizim adamlığımızı artırmıyor, ama giysilerimiz sağlam bir adam olarak kalmamıza yardımcı oluyor.. sana abi kardeş arkadaş dost tavsiyesi.. düşünce tarzın bu olsun.. ha istersen benim kadar temkinli olmayabilirsin.. ama önce kendini emniyete al sonra motosikleti düşün..

StoneOfDeath
03 Nisan 2009, 21:01
ben sana benim korumalarımı söyleyim kafana yatarsa artık
mont: nic marka kaliteli bir mont 190TL
eldiven: held 65TL
kask: LS2 cartoon 100TL

mont nıc 190 lira
kask ls2 carton 100tl
ama eldıven held deıl 65mılyon dedıgı gıbı sıteden cok guzel gozukuyordu ama elıme alınca sungerımsı bıseydı bu arada aynı takılıoruz arkadasım :)

asfalt meleği
03 Nisan 2009, 21:13
bak sana ne buldum..

sahibinden de ve motosiklet sitelerine bakabilirsin..

nitro alt üst takım 350 tl (sahibinden)
lz6 kask 125-130 tl.. (sahibinden)
eldivenlerde çeşit çok 80 de ona da.. (her site)

550 tl ye çizme hariç herşey tamam.. hemde kaliteli ürünler.. birde istanbuldaysan bunları pazarlıkla %10 aşağısına alırsan.. 500 tl ye tamamladık.. en kısa zamanda bir de çizme alırsın tamamdır..

cakalaz
03 Nisan 2009, 21:39
Kask oLarak ; Lazer LZ6

Eldiven ; HeLD olsun

MoNT ; Ben HeLD Air 6666 kulanıyorum cok memnunum ama NİC ler de güzel :)

polo34
04 Nisan 2009, 00:33
linkte komple zırh var:) böyle birşey çok mu fantazi bir ürün mü olur? komik olur mu sizce? 159 tl/12 taksit
http://urun.gittigidiyor.com/Komple-Koruma-ZIRH-GG-TEK_W0QQidZZ15960947#aciklama

kask: lazer, ls2, nolan,
eldiven: held,
mont + pantolon: nitro, nic, richa, polo, ıxon, honda, held
dizlik: shark

gdr, 140 tl, çene açılır, siyah:) bu marka için ne dersiniz? bir arkadaş vizörlerinin mekanizmaları bozuluyor dedi bazı ucuz malların, doğrumudur?
http://urun.gittigidiyor.com/GDR-FF803-VIZORLU-CENEDEN-ACILIR-KASK-SOK-FIYATA_W0QQidZZ16437184

aşağıdaki zeusu nasıl bilirsiniz, 270 tl, siyah çene açılır, 2 gün sonra bir tarafı bozulacak birşey olsun istemiyorum, çoğu kask artık bir sürü belgeye sahip CE vs
http://www.sahibinden.com/zeus_zs_3600_fiber_compositte_black_cenesi_acilir_ kaskkredi_kart-54WQQaXQQ8405535WQQpXQQdisplayitem&keyword=kask

ayrıca armode nin de montları ve eldivenleri var, bu yerli firma mı ? kullanan var mı? ne kadar çok sordum :)

cakalaz
04 Nisan 2009, 00:39
Linki inceledim ; Enteresan ; alınabilir aslında ; denemek lazım ... Güzel fiyat ..

polo34
04 Nisan 2009, 01:14
ilgilenen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum, bu iş ne ne yazık ki motor seçmek kadar zor bir işmiş:) o kadar çok alternatif var ki ....

raven71
04 Nisan 2009, 02:20
hayırlı olsun...
kask: airoh sv55 sport modeli, çene açılır ve güneş vizörü var.
mont: nick
eldiven: nic
pantolon:lbc (pantolon üzerine giyilebiliyor ve kullanımı çok rahat.
dizlik: ufo (mafsallı)

alışveriş için feyizoğlu'nu ve ya yıldız ticareti gezebilirsin. şimdiden hayırlı olsun.

asfalt meleği
04 Nisan 2009, 02:37
linkte komple zırh var:) böyle birşey çok mu fantazi bir ürün mü olur? komik olur mu sizce? 159 tl/12 taksit
http://urun.gittigidiyor.com/Komple-Koruma-ZIRH-GG-TEK_W0QQidZZ15960947#aciklama

kask: lazer, ls2, nolan,
eldiven: held,
mont + pantolon: nitro, nic, richa, polo, ıxon, honda, held
dizlik: shark

gdr, 140 tl, çene açılır, siyah:) bu marka için ne dersiniz? bir arkadaş vizörlerinin mekanizmaları bozuluyor dedi bazı ucuz malların, doğrumudur?
http://urun.gittigidiyor.com/GDR-FF803-VIZORLU-CENEDEN-ACILIR-KASK-SOK-FIYATA_W0QQidZZ16437184

aşağıdaki zeusu nasıl bilirsiniz, 270 tl, siyah çene açılır, 2 gün sonra bir tarafı bozulacak birşey olsun istemiyorum, çoğu kask artık bir sürü belgeye sahip CE vs
http://www.sahibinden.com/zeus_zs_3600_fiber_compositte_black_cenesi_acilir_ kaskkredi_kart-54WQQaXQQ8405535WQQpXQQdisplayitem&keyword=kask

ayrıca armode nin de montları ve eldivenleri var, bu yerli firma mı ? kullanan var mı? ne kadar çok sordum :)

eğer kaska ayıracak o kadar paran varsa sana dediğim modellere bak önce. nolan n61-n62 ve lazer lz6, lx, vertigo...

body armor iidir. ama bu ürünün yeri iyi değil (halk tabiri ile :) )..

anlamadığım sana bahsettiğim ürünlere bakma tenezzülünde bulundun mu? :) yoksa sallamadın mı? :) bakmış olsan hala bu soruları sorup durmazsın çünki..
:)

neyse benden bu kadar. dinlersin yada dinlemezsin. her iki halikardada bana madalya takmıyorlar :)

shadow_57
04 Nisan 2009, 02:43
kaskta LAZER VERTİGO DRAGON derim :cat:gayet guzel sıyah wızoruyle 400 tl falan bende war cokta memnunum

polo34
04 Nisan 2009, 22:57
kask olayını sonuçlandırmak istiyorum, adayları belirledim

1- GDR, mat siyah, çene açılır, 165 tl/4 (feyizoğlu) + kargo olabilir
2- ls2, delta, mat siyah, çene açılır, 190/12 (anes motor) kargo dahil
3- zeus, 3600, siyah, çene açılır, 270/(var ama ?) (endura martket) + kargo
4- laser granville, mat siyah, çene açılır, 300/12 (anesmotor) kargo dahil

bu dördünden hangisini alayım arkadaşlar? daha ucuza bunları satan varsa söylerseniz memnun olurum

hondaRED
04 Nisan 2009, 23:18
benimkileri söyliyim :):):)
kask:1000 euro uvex poly carbon
eldiven:hediye :mrgreen: sparco
maskeler:hediye :mrgreen: sparco yani kask çok önemli kardeşim kaska verebildiğinin en fazlasını ver al

Enduromania
04 Nisan 2009, 23:21
Ayakkabı-bot konusunda bir tavsiyede bulunmak isterim.

Yumuşak tabanlı bir spor ayakkabı ile motosiklete binersen korunma açısından kendini tehlikeye attığın gibi ayakkabının tabanının esneme payı yüzünden (senin kullandığın rx 125'in de peg ve fren-vites kolları demir diye biliyorum)
arka frende problem yaşarsın.

Çoğunlukla ön fren kullanırız ama arka fren de önemlidir.

Bileği sağlam tutan sağlam tabanlı her ayakkabı-bot iş görür bence.

polo34
05 Nisan 2009, 01:33
laser granville siparişini verdim, şimdi sıra eldiven ve mafsallı dizlikte, bunlarıda alınca birkaç ay motoru öğrenene kadar alımı durdurmak istiyorum ama yaza sezon geliyor diye fiyatları gazlarlar mı acaba?

prosev scyco 50 tl/5 (yıldız tic), SCOYCO MX14 YAZLIK KORUMALI ELDİVEN 40 tl/5 (yıldız tic) bunları alsam mı acaba? feyizoğlunun sitesinde bu eldiven için 26 adet yorum yapılmış, herkes memnunmuş, prosev dizlikte mafsallıların en ucuzu, acaba dandikmidir? kullanan var mı? aslında bileğimi de koruyacak, parmakları kabarık tutmayacak birşey aklımda ama göremedim, tabi fiyat performansı alım şartları uygun olsun ...