PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Binek duası...

siyahatmaca
02 Nisan 2009, 19:15
Motorlarımız bizlerin bineğidir. İsteyene binek duası da;

'Bismillahi, sübhanellezi sahhara lena haza vema künna lehu mukrinin ve inna ila Rabbina lemünkalibün.'
'Allah'ın adıyla. Bu nimeti hizmetimize sunan Allah münezzehtir, yoksa biz buna güç getiremezdik. Şüphesiz dönüşümüz O'nadır.'

Ayrıca yol sadakası da var. 50 krş, 1 lira, 2 lira ne ise....

Birbirimize bir avuç dua...

Tüm arkadaşlara kazasız, belasız ve hayırlı, keyifli sürüşler dilerim....

canercamalan
02 Nisan 2009, 19:16
teşekkür ederim güzel bir tutum birliğimizi güçlendirmekte faydalı olacağına ve dua nın okunmasında fayda olduğuna yürekten inanıyorum :)

kuyucadısı
02 Nisan 2009, 19:18
amin..............

halilihsan
02 Nisan 2009, 19:21
Küçük harfler ile motora yazdırmayı planlıyorum.Yapacak arkadaşlar belden yukarıda yazdırsınlar.(bilginize)

AYGÜL
02 Nisan 2009, 19:22
teşekkürler

evet duayı eksik etmemeliyiz

axoyum
02 Nisan 2009, 19:31
Ayrıca yol sadakası da var. 50 krş, 1 lira, 2 lira ne ise....????????
kime verilecek?
ben alabilirim

esp
02 Nisan 2009, 19:54
Paylaşım için teşekkürler böle bi duanın olduğunu duymuştum ama araştırmak kısmet olmadı :) Soruyu birde ben sorayım kime verilecek yol sadakası :)

kalidor
02 Nisan 2009, 20:14
Okuyup yola çıkmakta fayda var...hem insan psikolojik olarakta kendini güvende hisseder. Faydalı bir paylaşım sağol.

STeReO
02 Nisan 2009, 20:20
Amin !!! Bu forumda açılmış en iyi başlıklardan birisi.. ::plus1:: ::plus1:: ::plus1::

kuyucadısı
02 Nisan 2009, 20:23
Okuyup yola çıkmakta fayda var...hem insan psikolojik olarakta kendini güvende hisseder. Faydalı bir paylaşım sağol.

katılıyorum dua etmenin herşeyden önce verdiği manevi huzur ve güven tartışılmaz :cat:

E-M-R-E
02 Nisan 2009, 20:47
amiinn herkesin tekeri düz bassın trafikte saygı. ... ve dikkat. ..

Naci63
02 Nisan 2009, 20:58
Sadakayı o an kimseye veremeseniz bile, daha sonra vermek üzere ayırmak bile yeterli. Ama harcamamak şartıyla!

siyahatmaca
02 Nisan 2009, 21:03
Paylaşım için teşekkürler böle bi duanın olduğunu duymuştum ama araştırmak kısmet olmadı :) Soruyu birde ben sorayım kime verilecek yol sadakası :)

İhtiyaç sahibine, hayırlı yerlere, çok geniş alanı var sadakanın.
Bir insana güleryüz bile sadaka parası olmayan için. Niyet bu olsun da...

genç kaptan
02 Nisan 2009, 21:07
amin amin ezberledikten sonra her seferinde okunabilir kısa bir dua.

csem66
02 Nisan 2009, 21:50

Her yola çıkıldığında illaki o onda birilerine sadaka vermek için uğraşmaya gerek yok.Eğer evimizde veya işyerimizde küçük bir sadaka kutusu yapar ve bunu müsait oldukça tanıdığımız ihtiyacı olan birine, bir ibatedhaneye veya yardım kuruluşuna verirsekte amacına uygun hareket etmiş oluruz.:cat:

Küçük harfler ile motora yazdırmayı planlıyorum.Yapacak arkadaşlar belden yukarıda yazdırsınlar.(bilginize)

bir kağıda yazıp kaskın içinde biryerlere sıkıştırsak ta olur herhalde

mitmuallim
02 Nisan 2009, 22:03
Her zaman motoruma bindiğimde okuduğum bir duadır. Allah selamet versin İmam hatip lisesinde iken Kuranı kerim hocamız bunu bize öğretmişti ve demiştiki uçak bile düşse size bir şey olmaz Allahın izni ile ..
Son iki günde izmitte motosiklet kazası ile 2 ölü bir yaralı
Allah cümlemizi böyle kazalardan korusun Amin.. Amin.. Amin..

halilihsan
02 Nisan 2009, 22:06
@csem66 o da cok mantıklı aklıma gelmemişti teşekkürler :rendeer:

Endurocu01
02 Nisan 2009, 22:11
teşekkürler,niyet önemli motora binip binmemek önemli değil,herşey için geçerli

dua için teşekkürler

StoneOfDeath
02 Nisan 2009, 22:37
amin.... saol bole bır baslık actıgın ıcın tesekkurler....

yuzucu
03 Nisan 2009, 11:05
tabıı gene de, kaskı takmakta, dızlık ve dıger korumalıkları kullanmakta, alkollu ve uykulu ıken motora bınmemekte, ve tum surus guvenlıgıne azamı dıkkatı vermekte fayda var.

ayrıca motora dua yazdırmak ya da muska tasımakla tehlıkelerden korunmak mumkun olsaydı, kaska ve dahı koruma ekıpmanlarına gerek kalmazdı.

sanırım gene Furkan'ın dedıgını yapmak en ıyısı : " once tedbır , sonra tevekkul "

:)

mustafa3265
07 Nisan 2009, 22:08
amin!!
hepiniz çok doğru söylemişsiniz.
" once tedbır , sonra tevekkul "
yayınlayan,okuyan,emeği geçen herkeze teşekkürler.

Levsy
05 Ekim 2009, 02:44
Motosiklet ve dua :) İlginç konuymuş, kaçırmışım. Hemen hortlatarak bir katkı da ben yapayım.

Motosikleti akşam parkedip (kilitleyip her türlü güvenlik tedbirini aldıktan sonra) kaderine terkederken:

Bismillahirrahmanirrahim (Esirgeyen ve bağışlayan Allah'ın adıyla).
Allah'ım, her türlü mülkün gerçek ve tek sahibi ancak sensin. Zalimin de mazlumun da tek rabbi sensin. Zalimlerden ve düşmanlarımdan gelecek zararlardan sana sığınır, gerçek sahibi olduğun ve lütfunla bana bahşettiğin bu vasıtayı sana emanet ederim.

CengizhanD
05 Ekim 2009, 04:16
....

ayrıca motora dua yazdırmak ya da muska tasımakla tehlıkelerden korunmak mumkun olsaydı, kaska ve dahı koruma ekıpmanlarına gerek kalmazdı.

....

:)

kimsenin "bu duayı okuyupta kask takmayacağım , iyiki söyledin sağol" dediğini okumadım.

çünkü bu cümleden duanın bizi korumayacağı , kaskın yada korumanın yanında duanın bir hiç olarak kaldığı yorumu çıkıyor.

lütfen düzeltelim böyle demek istemediğinizi sanıyorum.

Gültekin
05 Ekim 2009, 04:43
Bu dua, ayet içerisindedir. Kaynağı Kur'an-ı Kerim'dir.
Bkz. ZUHRÛF Suresi 12-13-14. ayetler

Levsy
05 Ekim 2009, 04:46
Bu dua, ayet içerisindedir. Kaynağı Kur'an-ı Kerim'dir.
Bkz. ZUHRÛF Suresi 12-13-14. ayetler

Evet, yanlış hatırlamıyorsam Hz. Nuh'un gemiye bindiği veya yolculuk başlayacağı zaman söylediği, veya Allah'ın ondan söylemesini istediği sözler aynı zamanda.

RunemagicK
05 Ekim 2009, 05:17
motora kasksız ve duasız binmem

iptaluyelik02
05 Ekim 2009, 08:16
Motorlarımız bizlerin bineğidir. İsteyene binek duası da;

'Bismillahi, sübhanellezi sahhara lena haza vema künna lehu mukrinin ve inna ila Rabbina lemünkalibün.'
'Allah'ın adıyla. Bu nimeti hizmetimize sunan Allah münezzehtir, yoksa biz buna güç getiremezdik. Şüphesiz dönüşümüz O'nadır.'

Ayrıca yol sadakası da var. 50 krş, 1 lira, 2 lira ne ise....

Birbirimize bir avuç dua...

Tüm arkadaşlara kazasız, belasız ve hayırlı, keyifli sürüşler dilerim....
Derin anlamlı bir dua
Teşekkürler.
Rabbim hepimizi kazadan beladan korusun
Ben yolda keyif aldığım anlarda şükrederim.
"Rabbim bu keyfi,bu mülkü bana nasip ettin,yolumu sonuna kadar hayır et,herkesin yolu hayırlı olsun".diye.

roadrunnergt
05 Ekim 2009, 12:02
Sabah ve akşam 2şer defa okurum. Her türlü kazadan beladan kötülüklerden korur. "Bismillahillezi la yedurru measmihi şey'un filardi vela fis semai ve hüves semiul alim."

kankicbf
05 Ekim 2009, 12:11
Paylaşım için Teşekkürler Öğrendiğim iyi oldu :)

m.şanveren
05 Ekim 2009, 12:34
Her yola çıkıldığında illaki o onda birilerine sadaka vermek için uğraşmaya gerek yok.Eğer evimizde veya işyerimizde küçük bir sadaka kutusu yapar ve bunu müsait oldukça tanıdığımız ihtiyacı olan birine, bir ibatedhaneye veya yardım kuruluşuna verirsekte amacına uygun hareket etmiş oluruz.:cat:

bir kağıda yazıp kaskın içinde biryerlere sıkıştırsak ta olur herhalde

okunup hatırlanmayan duanın kimseye faydası olmaz.en güzeli çokca okunup çokca hatırlanan duadır.yani sarıp sarmalanmış duanın kimseye faydası olmaz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:34 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:27 AM ----------

Motosiklet ve dua :) İlginç konuymuş, kaçırmışım. Hemen hortlatarak bir katkı da ben yapayım.

Motosikleti akşam parkedip (kilitleyip her türlü güvenlik tedbirini aldıktan sonra) kaderine terkederken:

Bismillahirrahmanirrahim (Esirgeyen ve bağışlayan Allah'ın adıyla).
Allah'ım, her türlü mülkün gerçek ve tek sahibi ancak sensin. Zalimin de mazlumun da tek rabbi sensin. Zalimlerden ve düşmanlarımdan gelecek zararlardan sana sığınır, gerçek sahibi olduğun ve lütfunla bana bahşettiğin bu vasıtayı sana emanet ederim.

bu dua gerçekten çok hoşuma gitti bunu ezberlicem inşaallah.

korkut 250
05 Ekim 2009, 12:42
Güzel paylaşım ezberlemek lazım:cat:

ad0man1ac
05 Ekim 2009, 13:11
Evet arkadaşlar duasız kask takmayalım !

The Dude
05 Ekim 2009, 13:26
Motoru adam gibi kullanmadıktan sonra hatim indirsen ne fayda.
Ne diyeyim Allaha kabul etsin. Allah teğet geçirmesin.

tigermbz
05 Ekim 2009, 14:22
her türlü beladan Allah'a sığınmak için sabah motoru çıkarıp üzerine binmeden evvel özellikle Muavvizeteyn(Felak ve Nas) surelerini okurum.
kaskımı, montumu, dizliğimi, eldivenlerimi giyer yola çıkarım. yolda da elimden geldiğince dikkatli giderim.

tedbir bizim payımız, takdir Allah' ındır.

yeschim
05 Ekim 2009, 14:37
Yazdım hemen bir kağıda eşimin montunun cebine koyacağım, çok teşekkürler daha önce bilmiyordum bu duayı :rendeer:

asm
05 Ekim 2009, 15:10
Dua için teşekkürler. Duanın hayat çizgimizde etkisi çok önemli kesinlikle.

Bir de;

Az sadaka çok belayı defeder- Hz. Muhammed(SAV)

Sadakadan kasıt da sadece para vermek vs. de değil.

Buyrun:

http://www.sorularlaislamiyet.com/subpage.php?s=watch&id=164

tubis
05 Ekim 2009, 15:12
Teşekkürler Allah'ım hepimizi korusun.

Silverwing
05 Ekim 2009, 16:00
Paylaşım için teşekkürler. Yüce Allah cümlemizi korusun. Bizde tedbirli davranalım. İhtiyacı olanlara sadaka vermeyide unutmayalım.

SAd0
05 Ekim 2009, 16:07
ben bu duayı cam kalemi ile kaskıma yazacağım, el yazım güzel olmasada çok güzel duracağına eminim

GKN
05 Ekim 2009, 17:12
Eunzubillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim, sübhanellezi sahhara lena haza vema künna lehu mukrinin ve inna ileyhi Rabbina lemünkalibun.

tam türkçe okunuşu bu şekilde, küçük hatalar vardı düzelttim. Peygamber efendizmiz (s.a.s) in binek duasıdır ve eunzü besmele ile okunur :wiinkk: