PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : fotospordaki yazım yayınlandı

Sayfa : [1] 2

_cns_monero_
26 Mart 2009, 11:58
.http://i43.tinypic.com/6h5pfp.jpg

RÖPORTAJIN DETAYI:

17 yaşındayım.Lüleburgaz’da doğdum ve halen lüleburgaz’da yaşıyorum.Motosiklet tutkum babamdan geliyor.Babam çocukluğundan beri motosiklet sektöründe çalışıyor.2000yılında kendi iş yerini açtı.Malesef dükkanın ismini abimin ismi ONUR MOTOR yaptı.Kıskançlık yapmadım.Bu daha çok beni motosiklete teşvik etti.2002yılında mobylette motoru vardı.İlk tecrübem o motorla oldu.Bisiklete binmiş gibi sandım.İşin içine gaz-fren kolu girince neye uğradığımı şaşırdım.Birkaç dakika deneme sürüşü yaptım.Daha sonra alıştım.İçimde garip bi duygu oluştu.O günden sonra motosiklete merakım arttı.Motosiklet sitelerine üye olmaya başladım.Amaçlarını teker teker öğrenmeye başladım.Hepsinin ortak bir amacı vardı...
Bazıları motosiklet yarışlarını yayınlayan bir siteydi..
Bazıları ise Motosiklet tutkusuna gönül vermiş insanları bir noktada buluşturmak ve bunu yaparkende tutkularını olabildigince uzun süre yaşamaları için gerekli bilgi ve tecrübeyi paylaşmalarına yardımcı olmaktı hedefleri..
Bunların yanı sıra Şehitler için yapılan organizasyonlar, kaybettigimiz arkadaşlar için yapılan organizasyonlar, huzur evleri için yapılan organizasyonlar vb..
Artık sadece motosiklet konuşulmuyor , sanat , sosyal siyaset , bilim teknik , gibi yaşamın içinde var olan birçok alternatif bilgi türleride konuşuluyor bu sitelerde..
Bunları görüp okudukça motosiklete daha çok bağımlı oldum.Yaz aylarında babamın yanına sanayiye yardım etmek için gidiyordum.İlk başta telefonlara cevap verirken daha sonra firmalarla muhattap olmaya başladım.Firmalara yedek parça şiparişi verirken motosiklet ait tüm parçaları öğrendim.Arada babamın başına gidip nasıl motosiklet tamir ettiğini izliyordum.Yağ nasıl değişir,buji nasıl takılır,hava filtresi nasıl temizlenip değişir,lastik nasıl takılır ve hangi motora hangi parça takılır yavaş yavaş öğrenmeye başladım 3 sene boyunca..Motosiklet sesini duyunca heyecanlanıyorum ve mutlu oluyorum.
Ailem bana motosiklet verme taraftarı değil.Kimse bana MOTOSİKLET NASIL KULLANILIR? Diye öğretmedi!Ben kendi çabamla birşeyler öğrenmek istedim.Henüz acemiyim.Ama kendimi geliştirmek için elimden geleni yapıyorum.Henüz ehliyetim yok.Kısmetse bu sene alıcağım.ehliyetim olmadığı için ailem motosiklet kullanmama pek sıcak bakmıyor.Haklılarda..Sadece şehir içnde kullanmama izin veriyorlar.Çevremizdeki insanlar bayan motosiklet sürücülerine tuhaf gözle bakıyorlar.Bu normal çünkü yaşadığım şehirde bayan kullanıcı sayısı yok denilecek kadar az!Bayanların motosiklet kullanmaya hakları yok mu ?Bir kaç bilgisiz insanlar gelip sen motosikletten ne anlarsın motosikleti tutmayı bile bilmezsin deyip bayanların hevesini kırıyorlar.
Şehir içinde ve dışında bayanların motosiklet kullanabileceğini erkek motorculara kanıtlamak istiyorum.. Bayan sürücüler motosiklet camiası için çok önemli bana göre çünkü ; göz farklılığı olduğu zaman motosikletlerin fark edilmesinde daha fazla önem taşır. ama malesef ülkemizde bırakın motosiklet sürücülerini bayan otomobil kullanıcıları bile trafikte tacize maruz kalıyor. Öncelikle bayanlarımıza bunlardan korkmamasını ve telaşlı haraket etmeden soğuk kanlı bir şekilde trafikte devam etmelidir.
1- gaz acıp kaçmak
2- fren yapıp durmak
3- korna çalarak varlıklarını bir kez daha göstermek
Bu motosiklet tutkum çocukluğumdan geldiği için tek hedefim sadece motosiklete binmek değil!Genelde artçı olarak motosiklete bindiğim için fazla bir motosiklet duygusu hissetmiyorum.Ama ben kullandığım zaman kendimi çok mutlu hissediyorum kendimi.Dediğim gibi sadece motosiklete binmek değil diğer yanlarıda ilgimi çekiyor.Lastiği,grenajı,farlar vs..yine insanın içinde bir beğeni yaratıyor.İnsan beğenmediği sevmediği motosiklete binmek istemez.Her ne olursa olsun motosiklet tipi olarak ayrım yapmam.Turing,Racing,Enduro ne varsa kendimi geliştirmek için binerim.Birşeyler öğrenmek için çabalıyorum..
2007 yılında birkaç motosiklet tutkunu oturup düşünmüşler ve Lüleburgaz Motosiklet Klübünü kurmaya karar verdiler.Klüp kurucularını hepsi sanayi esnafıdır.LÜLEBURGAZ MOTOSİKLET KLÜBÜNÜN amacı Lüleburgazlı motosiklet kullanıcılarını bir araya getirmek,bilinçlendirmek ve gezilerle güzel vakit geçirtmek.Klübümüz resmilşetiğinde hemen geziler başladık.2008 mayıs ayında ilk gezimizi yaptık.Gruba ne kadar fazla motorcu gelirse gelsinherkes tam donanım kaskıyla pantolonuyla montuyla eksiksiz gezilere katılıyor.Gezilere gittiğimiz zaman herkes birbirine uyup temkinli bir şekilde yolumuza devam ediyoruz.7’den 70’e her yaştan motor tutkunu klümüzde mevcut.Ben klüpte organizatörlük ve fotoğrafçılık görevi yapıyorum.O işlerle ilgilenmek bana yetiyor mutlu oluyorum.Motosikletin her yönüyle ilgilenmek hoşuma gidiyor..
Geçtiğimiz günlerde bir hafta içinde bayağı üzücü kazalar oldu.Onları okumamaya gayret gösteriyorum.Çünkü motosikletten soğutuyor o haberler.Ne olursa olsun herşey bizde bitiyotr.Kurallara uyup temkinli motosiklet kullansak bu kazaların azalmasına faydalı oluruz.Yollar bozuk neden karşı çıkmıyoruz?? O yollar yüzünden kaç ailenin ocağı sönüyor.Benim fikrim gerekli terlere başvurarak yolları düzeltmelerini istemeliyiz.Motosiklet kullanıcılarını bilinçlendirmek için ise paneller seminerler düzenlenmelidir.Biz LÜLEBURGAZ MOTOSİKLET KLÜBÜ olarak OMM eşliğinde Motosiklet Eğitim Semineri düzenledik.Bence herkesin böyle eğitizi seminerler düzenlemesi gerekiyor.Seminerlerin devamı için uğraşıyoruz.Lüleburgazlılar olarak gelişmeye devam ediyoruz.
MOTOSİKLET BENİM HAYATIM..
YOLUNUZ ve FARINIZ AÇIK OLSUN..

hell24
26 Mart 2009, 12:12
helal olsun sana..
helal olsun sanaaaaaaaaaaa
ooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
helal olsun sana.......

barannet
26 Mart 2009, 12:18
süper olmuş.

kuyucadısı
26 Mart 2009, 12:21
tebrikler cansu :rendeer:

AYBERK
26 Mart 2009, 12:23
:cat::rendeer::)

BRAVOOOO......

aSuBaYaH
26 Mart 2009, 12:34
eşime motosiklet kullanması için çok baskı yaptım, ilk deneme sürüşlerinde kaza geçirip hastahaneye kaldırdım, dizine 20 dikiş attılar, sen sürüyorsunya ben arkanda gelirim dedi ve motosiklet sürme olayını kapattı.
kardeşim seni kutlarım yazı çok güzel olmuş, ben her zaman şunu savunurum bu ülkede bizim eşlerimiz çocuklarımız kızlarımızda motosiklet sürer ve biz destek olup motosiklet kültürünü yeni yetişen nesile aşılarsak serseri motorcu imajını o zaman insanların kafasından sileriz.

yaşın ve medeni cesaretinden dolayı seni yetiştiren baba ve annene sana başarılar kazasız belasız motosikletli yıllar diliyorum,

yola devam:cat::rendeer:

Alkan1970
26 Mart 2009, 12:46
dokturmussun yine

By_StaR
26 Mart 2009, 12:47
Güzel bir Yazı olmuş Cansu .. Ünlü oldun desene :) Herşey bir yana buralardan birinin gazetelerde örnek bir motor sevdalısı olarak gösterilmesi güzel bir duygu.. gezilerde daha aktif olmanı bekliyoruz..

_cns_monero_
26 Mart 2009, 12:48
bengüç abiyle az önce yayınlama ile ilgili konuştuk röportajın devamı diye belirttiğim yeri bi daha ki haftaya yayınlıcakmış ama artık ben size yayınladım mecburen başka şeyler yazcam bi daha ki röportajda hepinize teşekkür ederim :)

B-A-N-U
26 Mart 2009, 12:54
Tebrikler... :rendeer: ::alkiis:: ::alkiis:: ::alkiis::

cousinecruis
26 Mart 2009, 12:58
Bravoooo ::coool::

yeschim
26 Mart 2009, 13:00
Aferim sana :rendeer:

enver4486
26 Mart 2009, 13:03
tebrikler basarılarınızın devamını dilerim :cat:

willy_chorlu
26 Mart 2009, 13:08
cansu gerçekten örnek biri oldun tebrik ederim

Ramazan Can
26 Mart 2009, 13:11
çok hoş. güzel olmuş... emegine saglık....

G.BEREKET
26 Mart 2009, 13:41
Tebrikler.Çok güzel yazı olmuş.

stubborn
26 Mart 2009, 13:56
bravo gerçekten bravo :cat:
aklında soru işaretleri olan herkeziçin çok faydalı bir iş..
tebrik ederim :rendeer:

_cns_monero_
26 Mart 2009, 13:57
hepinize teşekkür ederim

ilhan1154
26 Mart 2009, 14:03
tebrikler cidden güzel yazı olmuş :rendeer:
ama şuda bir gerçekki türkiyede bayan sürücülerin yarısından fazlasından korkmak gerekir ancak oda onların suçu deıl bizlerin bayanlara karşı olan baskısından kaynaklanıyor..
örneğin ; ne işin var trafik te git evine işini yap ... ne anlarsın sen araba sürmekten v.s

CBR- KADİR
26 Mart 2009, 14:08
wauuueeewwww süper olmuşş tebrikler :rendeer::rendeer::rendeer:

driver600f
26 Mart 2009, 14:16
helal olsun valla kimin topriği

_cns_monero_
26 Mart 2009, 14:18
toprak mı bilmem ama benimki çocukluktan bağımlılık olabilir mi acaba

driver600f
26 Mart 2009, 14:24
yok bence babadan sana geçen bi bağımlılık olabilir bu arada ali ustayada saygılar

_cns_monero_
26 Mart 2009, 14:25
bu arada kim diyim :)

driver600f
26 Mart 2009, 14:27
sürücü desen yeterli heralde:)

_cns_monero_
26 Mart 2009, 14:35
gözde sürücü mü??

Bu arada yazdığım yazını benim olmadığını düşünen arkadaşlar var özellikle onlara söylüyorum

BURDA YAZILAN YAZI TAMAMEN BENİM DUYGU VE DÜŞÜNCELERİME AİT.İNANAMAYANLAR BENİ TANISIN ONDAN SONRA YORUM YAPSIN...

İyi forumlar

stahl
26 Mart 2009, 14:37
bravo cansu...

csem66
26 Mart 2009, 14:42
Tebrikler çok güzel olmuş. Bence bayan sürücüler bu şekilde öne çıkar ve kendini gösterirse gerek medya ve gerekse yetkililer sorunlarımıza daha fazla ilgi gösterir.Böylelikle çözüme daha erken giderler.

eyup39
26 Mart 2009, 14:48
Cansu kardeş,yoruma gerek yok,herşey birtarafa sadece medeni cesaretinden dolayı seni tebrik ederim.

lijoluna
26 Mart 2009, 14:53
iştee bee TÜRK kızı helaal

darısı korkup çekinenlerin başına

--volkan--
26 Mart 2009, 15:32
tebrikler kardeşim ağzına yüreğine sağlık :) :) ::biggrinn::biggrinn:cat:

kadir_3483
26 Mart 2009, 15:43
güzel bi makale olmuş eline sağlık

_cns_monero_
26 Mart 2009, 15:45
teşekkür ederim

hasanpinar0537
26 Mart 2009, 16:00
tebrik ederim yaşına göre yüksek performans sergilemişsin.

< iLk@yy >
26 Mart 2009, 16:02
süper olmuş bu yazı özellikle belli kesimler için insanı cesaretlendiren bir teşvik var :cat:

korkut 250
26 Mart 2009, 16:15
İşte bu son nokta helal olsun bee:rendeer:

AYGÜL
26 Mart 2009, 16:57
tebrikleeerrrr

::alkiis::::alkiis::

jeansatar
26 Mart 2009, 16:58
tebrikler cansu kardeşim,hoş bir makale olmuş umarım gazete de istenilen okuyucu kitlesine ulaşıp dikkatleri çekmiştir.....

desperadost
26 Mart 2009, 17:04
Gerçekten motosikletcinin sesinin duyulması adına harika bir adım daha gönlünüze sağlık.

motobike45
26 Mart 2009, 17:06
tebrik ederim arkadaşım:rendeer::rendeer:

vlamix
26 Mart 2009, 17:07
Tebrikler..Gerçekten güzel bir makale olmuş :)

_cns_monero_
26 Mart 2009, 17:08
beğendiyseniz ne mutlu bana :)

motobike45
26 Mart 2009, 17:14
çok beğendik hemde:)

_cns_monero_
26 Mart 2009, 17:15
çok beğendik hemde:)

off sen beğenmesen olmuyo zaten başbelası :cherry: (emrahhhhh gelde kurtar beni bu deliden)

motodrag
26 Mart 2009, 17:16
hadi gozun aydinn cansuu:D

osmanba
26 Mart 2009, 17:31
Sen neymişsin be...:cat::cat::cat:

_cns_monero_
26 Mart 2009, 17:34
UYARI:bu haberden sonra bana edilen çıkma,evlenme,reklam,oyuncu tekliflerine topuna cevabım HAYIR...!

duyurulur :P

tutankhamon
26 Mart 2009, 17:40
harika olmuş tebrikler:rendeer::rendeer:

jeansatar
26 Mart 2009, 17:41
UYARI:bu haberden sonra bana edilen çıkma,evlenme,reklam,oyuncu tekliflerine topuna cevabım HAYIR...!

duyurulur :P

dakika 1 gol 1,
sen daha şimdiden sanatçı megolamanlığına girdin bakıyorum da heeee :queen:

_cns_monero_
26 Mart 2009, 17:42
yok havaya girmedimde zorla sokanlar oluyo :mrgreen: