PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yan ayaklıktayken benzin damlatıyor!

huceyn
22 Mart 2009, 14:03
arkadşlar bugün motoruma benzin aldım.depoyu fulledik.ama tam para çıksın diye ben motoru sallıyodum biraz daha koyuyodu pompacı.yani full görünürken sallıyodum biraz daha benzin alıyodu.daha sonra eve geldim.yan ayaklıkta bıraktım.pencereden bi baktım benzin damlamış.hemde baya!sonra arka sehpayı getirip taktım.motor dik konumdayken kesinlikle böle bişey olmadı neden oldu acaba:silent:

hurricane_cbr
22 Mart 2009, 14:07
deponun tepesine kadar doldurdun dimi :mrgreen: bende CBR varken yapmıştım akıyordu.... deponun üstünde tahliye deliği var tepeleme doldurunca depo kapağının ordan sızdırıyo tahliyeden boşaltıyo tam doldurma bi daha :wiinkk:

huceyn
22 Mart 2009, 14:10
deponun tepesine kadar doldurdun dimi :mrgreen: bende CBR varken yapmıştım akıyordu.... deponun üstünde tahliye deliği var tepeleme doldurunca depo kapağının ordan sızdırıyo tahliyeden boşaltıyo tam doldurma bi daha :wiinkk:

tepeside ne demk allah ne verdiyse:cherry:
babam 30 lira harçlık verdi bende iice doldurayım dedim bulmuşken parayı:cherry:.şimdi o tahliye borusumu oluyo:silent:

hurricane_cbr
22 Mart 2009, 14:14
tepeside ne demk allah ne verdiyse:cherry:
babam 30 lira harçlık verdi bende iice doldurayım dedim bulmuşken parayı:cherry:.şimdi o tahliye borusumu oluyo:silent:

evet... tam depo kapağının altında küçük bi delik vardır ve aşağı biraz kalınca bi boru gider ordan akar :wiinkk: hee bu arada o tahliye borusunu arada bi kontrol et.. tıkanma yapabiliyor sonra orda su birikip depoya gidiyor sonra karbüratöre gidiyor ortalık karışıyor :cyclopsan

kardereli
22 Mart 2009, 14:17
hayırdır benzine zammı gelecek depoyu fulledin:)

huceyn
22 Mart 2009, 14:21
hayırdır benzine zammı gelecek depoyu fulledin:)

yok ya ben böleyim işte.elime para geçince benzine yatırırım:cherry:

evet... tam depo kapağının altında küçük bi delik vardır ve aşağı biraz kalınca bi boru gider ordan akar :wiinkk: hee bu arada o tahliye borusunu arada bi kontrol et.. tıkanma yapabiliyor sonra orda su birikip depoya gidiyor sonra karbüratöre gidiyor ortalık karışıyor :cyclopsan

anladım birader korktum bende yahu:cherry:

hurricane_cbr
22 Mart 2009, 14:23
bende korktuydum :mrgreen: babam bi şamar attı dedi hortumu görmüyon mu nereye gidiyo salak dedi :queen:

huceyn
22 Mart 2009, 14:28
bende korktuydum :mrgreen: babam bi şamar attı dedi hortumu görmüyon mu nereye gidiyo salak dedi :queen:

:cherry::cherry::cherry:
benm babamda benzer bişey söledi ama anladım.o kadar niye dolduruyon depoyu millet aç aç! dedi:cherry:

asklapios
25 Mart 2009, 14:13
arkadaslar benim motor calistiktan sonra bayagi bayagi benzin sizdiryor ,altinda ufaktan bir golet olusuyor...ne yapmam lazim lutfen yardim

mach1
26 Mart 2009, 00:24
arkadaslar benim motor calistiktan sonra bayagi bayagi benzin sizdiryor ,altinda ufaktan bir golet olusuyor...ne yapmam lazim lutfen yardim

Nerden sızdığına bağlı uzaktan birşey diyemem:silent:

asklapios
15 Nisan 2009, 02:30
son iki haftadir motorsikletim icin taa gavur memleketlerinden getirttigim clymer tamir kitabini okuyorum..hiz gostergesini soktukten sonra yakit tankini kaldirip baktim,yakit filtresi ile delivery joint arasindaki hortumda catlama ve citirdasma vardi...biraz daha dikkatli bakinca hortumdan arter kesisi gibi benzin fiskirdigini gordum...gerekli organlari ekarte ettikten sonra hasarli hortumu soktum...simdilik bu kadar bi ara tamirini yapip sizlere bildiririm

mterayes26
15 Nisan 2009, 03:00
benzin otomatiğinden borulara kadar bir çok sebebi olabilir

asklapios
15 Nisan 2009, 16:41
benzin otomatigi nedir...biraz acabilir misiniz bu ifadeyi....
benim bildigim benzinin sistemdeki yolcugulugu soyle:
benzin deposu---->benzin pompasi---->benzin(yakit) filtresi---->delivery joint(bunun turkce karsiligini bilmiyorum)----->enjektor----->yakit subapi---->buji(patlama)-----emme subabi---->egzoz sistemi
benzin otomatigi bu sistemin neresinde rol oynuyor?

asklapios
17 Nisan 2009, 19:44
bugun yakit filtresinden cikip delivery joint e giden hortumu degistirdik ve yasli bayan eski gunlerindeki gibi homurdanarak calisti...yardimlariniz icin tesekkur ederim butun dostlar...:mrgreen: