PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : segmanlar kaçırıyormu

excalibur90
16 Mart 2009, 22:18
Arkadaşlar
Kompresyon segmanları sıkıştırma zamanında kartele yakıt karışımını azda olsa kaçırabilrmi.Motorumun kartelinin sağ kapağını söktüm elimle krank milinden yavaş şekilde motora hareket verdim.Motorum sıkıştırma esnasında kartele 1 metre uzaklıktan rahat duyulabilecek şekilde kaçırma sesi gibi bir ses geliyor sanki hava çok dar yerlerden geçiyormuş gibi.sıkıştırma esnasında bunun olması biraz toğaf geldi bana.Ayrıca motorumda yağ yakma sorunumda var.kompresyon segmanlarının kartele yakıt karışımını göndermemesi için tasarlanmış olduğunu düşünüyor ve size şunu soruyorum.Segmanlarım kartele hava sızdırıyorsa motor yağda yakarmı

mterayes26
16 Mart 2009, 22:20
yağ yakıyorsa sebebi tek segmanlardır .

ExTReMa
16 Mart 2009, 22:38
Şu senin motorunun sekmanları foruma dert oldu arkadaşım..
Aynı konuyu kaç kez açtın farkındamısın?

By_StaR
16 Mart 2009, 22:40
Şu senin motorunun sekmanları foruma dert oldu arkadaşım..
Aynı konuyu kaç kez açtın farkındamısın?

::plus1:: Katılıyorum..

excalibur90
16 Mart 2009, 22:42
Sizin derdiniz olsa bir yardımcı olmicakmıyız.Yardım etmiceksen etme ama açtığım konulara karışamazsın.

ExTReMa
16 Mart 2009, 22:44
Aynı konuyu 1 kez aç tamam..
Ayrıca açtığın diğer konulardan birindede yardım ettim zaten sana.
Hem senden yardım isteyende yok zaten arkadaşım sadece konu kirliliği yapma yeter..

halilihsan
16 Mart 2009, 23:02
Emrah Abi arkadaş daha yeni forumu kullanmayı bilmiyordur bu seferlik böyle olsun.http://www.motosiklet.net/forum/images/smilies/eskiler/glasses10.gif

excalibur90
16 Mart 2009, 23:05
tamam kardeşler başka foruma geçeriz.bir yardım arıyoz yediğimiz azara bak kullanmıyorum bu formu

attraction
16 Mart 2009, 23:06
Hem senden yardım isteyende yok zaten arkadaşım sadece konu kirliliği yapma yeter..

::plus1::
Katılıyorum

mach1
16 Mart 2009, 23:19

::plus1::::plus1::

digi_boy26
16 Mart 2009, 23:26
sabırlı olmak gerek dostum exca:) bazen öyle konular açılır öyle sorunlar dile getirilirki haftalarca çözülemez. konu hortlatma duydunmu? :) en az 4-5 aylık konuya bile bildiklerini yazanlar olabiliyor. o yüzden forum kullanımında biraz sabırlı olmak gerek :) sen konunu aç ve bekle :)

ExTReMa
16 Mart 2009, 23:27
sabırlı olmak gerek dostum exca:) bazen öyle konular açılır öyle sorunlar dile getirilirki haftalarca çözülemez. konu hortlatma duydunmu? :) en az 4-5 aylık konuya bile bildiklerini yazanlar olabiliyor. o yüzden forum kullanımında biraz sabırlı olmak gerek :) sen konunu aç ve bekle :)

Abi hort olsa tamam :)
Adama cevap yazıyorum diğer bi konusunda ama onu okumuyo aynı sorunu tekrar başka başlık açarak soruyor :)
Başlık açacağına eski açtığı konuları okusa çözülcek zaten sorun :P

digi_boy26
16 Mart 2009, 23:30
Abi hort olsa tamam :)
Adama cevap yazıyorum diğer bi konusunda ama onu okumuyo aynı sorunu tekrar başka başlık açarak soruyor :)
Başlık açacağına eski açtığı konuları okusa çözülcek zaten sorun :P

seni çok iyi tanıyorum dostum :) bir ara hatırlarsan avatarının altnda neden birsürü motor yazıyor diye sormuştum da motosiklet ustasıyım demiştin :mrgreen::mrgreen::mrgreen: bi gene yardımımızı yapalım dostum. sevaptır deyip bildiklerimi ben de yazmıştım ama demekki arkadaş unutuyor :mrgreen:

excalibur90
17 Mart 2009, 00:03
unutmuyorum tam net bir cevap alamıyorum o yüzden tekrar konu açıyorum ben ne soruyorum nelerle karşılaşıyorum.bana şu sebebten dolayı şöyle oluyor denilse tamam.yanlız bu durum biraz dandik.

osmaniyeli
17 Mart 2009, 00:18
kardeş senin sorununu ustaya götürsen usta 3 -5 parçayı değiştirip deneyerek anca bulur yada alır senden 150 lira değişecekleri en başta değiştirir ondan sonra toplar motoru
biz sana dedik bakmadan olmaz diye başta subab dedin keçe dedin segman dedin
senin yapacağın şey 5 lira ya segman 2 liraya keçe 10 liraya yolluk 10 liraya da subap alıp takmaktı zaten ustada hemen hemen bunu yapar
ha en başta sorunu görseydin bozulduğu gün yine olurdu sen subap ları pistona çarptırmışsın segmanım bozuk diyon vb....
git 5 lira ya segman al tak haksızmıyız neden almadın segman

hakkaten ben üzülüyorum bozuk motor lafı duyunca
aynı konuyu tam 10 kere açmışsın yazık değilmi segman almıyorsun burda o kadar kişi senin motoru uzaktan yapmaya çalışıyor
40 lira ver topla motorunu
ozaman da olmazsa ustaya ver 100 lira yapsın gitmezse götür kafasına çal o zaman demi kaç gündür uğraşıyorsun

excalibur90
17 Mart 2009, 21:37
Osmaniyeli sevdim seni ama ben senden önce davarandım.Motoruma segman attım yağ yakması kalktı.Motorumu yapan servisteki deyus :) benim 107 cc lik silindirime 97 cc lik silindirin yağ segmanını takmış zaten silindire yağ segmanı bol geliyordu burdan belliydi.Kompresyon segmanlarınıda yanlış takmış segmanların ikiside kalın olursa üst alt farketmezmiş ama biri ince biri kalın olursa ince alta kalın üste takılıyormuş.ve segmanların ağız açıklıkları arasındaki fark 120 dereceymiş.Anladımki herşeyden önce teknik bilgi gerekiyor sonunda kendi motorumu yaptım.

mterayes26
17 Mart 2009, 21:40
tebrikler , büyük başarı yapmışsın helal

osmaniyeli
17 Mart 2009, 21:46
Osmaniyeli sevdim seni ama ben senden önce davarandım.Motoruma segman attım yağ yakması kalktı.Motorumu yapan servisteki deyus :) benim 107 cc lik silindirime 97 cc lik silindirin yağ segmanını takmış zaten silindire yağ segmanı bol geliyordu burdan belliydi.Kompresyon segmanlarınıda yanlış takmış segmanların ikiside kalın olursa üst alt farketmezmiş ama biri ince biri kalın olursa ince alta kalın üste takılıyormuş.ve segmanların ağız açıklıkları arasındaki fark 120 dereceymiş.Anladımki herşeyden önce teknik bilgi gerekiyor sonunda kendi motorumu yaptım.

oh çok şükür:cherry:

neyse artık bol bol gezmeye bak 110 yapar artık senin mondi

motorhocası
17 Mart 2009, 21:51
Motorunun tamir el kitabını temin edin , ne yapacaksanız öyle yapın bari,
Motorcunun işini motorcuya bırakmak gerekiyor diye düşünüyorum, sonuçta onların her zaman yaptıkları, otomatiğe bağladıkları işler, kritik öneme sahip motor,vites kutusu ve debriyaj hususunu motorunuzun gerçek ustasına emanet etmelisiniz. Gerekiyorsa motorcunuzu değiştirirsiniz ,iyi usta yok diye bişey yok.

excalibur90
18 Mart 2009, 21:26
Hocam Kendimiz yapabiliyorsak nie para savuralım boş yere

moto-x
19 Mart 2009, 00:07
parada bi yana bu bilgiler altın değerinde bizim için öğrenmek en önemlisi dimi