PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motorum çalışmıyor !!!!!!!!

tsp77
14 Mart 2009, 13:35
arkadaşlar yuan f150 motorum var çoğunuz bilirisniz honda cbr125 in çin versiyonu

ben bu motoru 3 ay önce apartmanın bodurumuna kaldırmıştım şimdi çıkarttım fakat bir türlü çalıştıramaım elektrikli marş tık deyip kalıyo ayak marşından çalıştırmaya çalışıyorum olmuyo vurdurmayı denedim tam çalışcakgibi oluyo çalışmıyor

bir kaç kişiye sordum karbiratörün tahliye civatasını gevşet dediler bide aküyü şarj ettir deyenler oldu bende en iyisimi buraya yazayım dedim mutlaka bilen birileri vardır bu forumda

şimdi eğer karbüratörün civatası gevşetilecekse bana biraz tarif edermisiniz çünkü okadar iyi bilmiyorum parçaları motorun üsttarafındaki bi parca bildiğim kadarıyla da tahliye civatası nedir onu hiç bilmiyorum işte

lütfen birisi bana yardım etsin

ilgilenenlere şimdiden çok çok teşeekür ederim

huceyn
14 Mart 2009, 13:37
jikleyi çek.
gaz vermeden ayak marşına bas.
4-5 kere dene.
sanırım boğmuşsun motoru.
bi arada bakımını yaptır motorunçaküyü falan şarj et.

bygrm
14 Mart 2009, 13:39
tahliye vidası karbüratördeki pisliğin atılması için bir vidadrı bütün karbüratördeki benzini ve pisliği dışarıya tahliye eder...

akünüde şarj eetimelisin söyleyenler doğru söylemişlerr bodruma saklarken motoru kutup başlarını sökmediysenakü bitmiştir...

road
14 Mart 2009, 13:39
Motor uzun süre yattığı için karbüratörün şamandırasındaki benzin uçmuştur.Büyük ihtimalle karbüratöründe hiç benzin yok.Jigle varsa jigleyi çek.25-30 sefer ayak marşına bas.En sonunda çalışacaktır.

osmaniyeli
14 Mart 2009, 13:44
arkadaşlar doğru demiş
ayakla çalıştırmayı dene ama pedal şekil açısından biraz zor basılıyo
cikleyi en başta sonuna kadar çek
arkadan biri iyi bir itsin o zaman çalışır eğer ayakla çalıştıramazsan
akü de zayıflamış bu arada tık sesi ondan
motorunun modeli f5 f 150 değil

tsp77
14 Mart 2009, 13:48
arkadaşlar hemen deniyorum inşallah yapabilirim sonucu size yazacam biraz sonra

teşekkür ederim

huceyn
14 Mart 2009, 13:50
arkadaşlar hemen deniyorum inşallah yapabilirim sonucu size yazacam biraz sonra

teşekkür ederim

hadi bakalım bekliyorum:cherry:

tsp77
14 Mart 2009, 13:51
yanlız ben ayakla 25-30 defa bastıktan sonra biri ittirerekmi çalıştırayım yoksa jikleyi açıp ayaklamı çalıştırmaya çalışayım

huceyn
14 Mart 2009, 13:53
jikleyi çek.ayakla çalıştır.
olmadı tak 2 ye iteklesinler.
kontağı açmayı unutma.ben bi kere unutmuştumda:cherry:
ha uğraşırken fazla gaz verme.boğulur.

tsp77
14 Mart 2009, 13:57
tamamdır aqam sen takıl burlarda ben gelirim bi yarım saate çok sağolasın herşey için

motorhocası
14 Mart 2009, 14:13
Boğulduysa sök bujiyi fırçala tak.
Uzun süre yatmışsa benizini çok zor çeker, karbüratör yakıt borusunu sök ağzınla çek benzini yardım et. Önce yağ seviyene bak.

murat_190
14 Mart 2009, 14:19
anladığım kadarıyla boğulmuş biraz uğraşmayı bırak sonra tekrar dene.Aynı sorun bendede vardı ama yokuş aşağı 3.vites vurduruyoduk çalışıyodu...

tsp77
14 Mart 2009, 15:05
arkadaşlar çalıştı herkese çok çok teşşekür ederim beni büyük dertten kurtardınız yazan elleriniz dert görmesin

kuyucadısı
14 Mart 2009, 15:30
hadi geçmiş olsun kazasız sürüşler

huceyn
14 Mart 2009, 16:09
arkadaşlar çalıştı herkese çok çok teşşekür ederim beni büyük dertten kurtardınız yazan elleriniz dert görmesin

geçmiş olsun:cherry: