Giriş

Orijinalini görmek için tıklayınız : zzr 1100 le 320 gördüm desem !!

Sayfa : 1 2 3 [4] 5

okayyorukcuoglu
13 Mart 2009, 11:03
geçen akşam rüyamda gördüm depoya 1 damla performans arttırıcı koydum scooterim 320 yapıyordu inanılmaz performans sergiledi :P:queen:

by_001
13 Mart 2009, 11:15
kawalye nerdesin la..ha bi kere gel şuraya..a.b.v

kavalye_24
13 Mart 2009, 12:47
ya ben eger bu hıza cıktıysam basıma ne gelecegınıde gayet ıyı bılıyordum neden bu kadar kotu elestırı yapıyorsunuz onuda anlamıs dıgılım sankı bı ben surat yapıyorum sız sankı hıc hız yapadınız hıc kadranı sona dayamadınız bana neler dıyosunuz kardesım bu scooter dıgılkı yavas yavas gıt hı yavas gıdılecek yerler var tabı yerı geldıgınde yavas yerı geldıgınde hızlı bu kadar kotu elestırı cok canımı sıktı bırdahada konuda acmam artık :pale:

plur
13 Mart 2009, 13:03
ya ben eger bu hıza cıktıysam basıma ne gelecegınıde gayet ıyı bılıyordum neden bu kadar kotu elestırı yapıyorsunuz onuda anlamıs dıgılım sankı bı ben surat yapıyorum sız sankı hıc hız yapadınız hıc kadranı sona dayamadınız bana neler dıyosunuz kardesım bu scooter dıgılkı yavas yavas gıt hı yavas gıdılecek yerler var tabı yerı geldıgınde yavas yerı geldıgınde hızlı bu kadar kotu elestırı cok canımı sıktı bırdahada konuda acmam artık :pale:

İyide arkadaşım bizde senin başına bişi gelmemesi için fikrimizi belirttik. Herkesin eleştirisi bir olmuyor kimileri sert yazıyor kimileri alaylı ama önemli olan motor camiasından birilerini kaybetmemek... Gerçi konu motorların son hızlarına döndü ama :queen: Sen yavaş git arkadaşım ve daha uzun zaman bin motoruna, allah kaza bela gelmesin. Moralınıde bozma paylaşıma devammmm :cat:

kavalye_24
13 Mart 2009, 13:29
kardes yorumun ıcın tsk ler ınsallah hepımız daha uzun sureler bınerız motorlarımıza motorcu olmak bence bı ozgurlur bır sanat tum motorcu arkadaslarımın cuma gunu mubarek olsun

COQ
13 Mart 2009, 13:41

Canim kardesim.
Sen bize bakma.
Aksam gulduk eglendik biraz.
Gerçekten buna ihtiyacimiz vardi.

Geçtigimiz hafta 5 olum haberi forum ahalisini çok sarsti.
Son bir kaç gundur kimsenin bisey yazasi yok.
Ben bile hiç tanimadigim halde bu kaybettigimiz arkadaslarin uzuntusunu tasiyorum.

Yani bu topic biraz kafamizi dagitmak için de firsat oldu.
Gunlerdir suregelen karamsarligi ve uzuntuyu dagitti.
Aslinda sana bunun için bir tesekkur borçluyuz.
Kalbini kirdiysak da ozur dilerim.:rendeer:

Ama bilki yapilan elestrilerin hepsi, senin bir dakika daha fazla ve saglikli yasaman içindir.
Umarim çikarman gereken dersleri çikarir, sen de gelecek nesillere aktarirsin.

Kendine iyi bak.:wiinkk:

beykurt
13 Mart 2009, 13:55

ağır eleştirmişler ki bundan sonra uslu çocuk ol üzme kimseye diye:queen::queen:

AydoganX
13 Mart 2009, 14:11

"Benim için MT bitmiştir . Bi dahada davosa pardon MT'ye gelmem artık." cümlesine benzemiş :):P

motorhocası
13 Mart 2009, 14:21
Herşeyin bir mekanik dayanımı ve ömrü vardır, motorun yeni olursa bile Tr şartları için uygunsuz hızlar bunlar.:)

alp_tunay
13 Mart 2009, 14:50

Bir çok şey söylendi.... İşallah bişeylere değmiştir.... Faydalı olabilmişizdir...:P

satoyama
13 Mart 2009, 15:42
inatla 3. kez tekrar yazıyorum bakalım kim farkına varacak

konu fake arkadaşlar boşa yorum yazmayın :)

şifre kelime: "zzr"

zzr türkiyede ne anlama gelir: süper sport , süper touring tarzı motorların anadoluda yarış motoru diye tabir edilir kawasaki ve zzr den başka model marka bilinmez genelde konular kültürel olarak şu şekilde gelişir
örnekler..
"bende 800lük kawasaki vardı"
"dayımda 700lük zzr1100 vardı"
"arkadaşın 900lük zzr ile gitmiştik"
"arkadaş gpzr500 ile 260 görmüş"

kavalye_24
13 Mart 2009, 15:47
ya varya o sızın pıstlerdekı ölçdügün hızlar adam uzun yola cıkıpta dayamıyolar ne yazıkkı hayabusayla adam uzun yola cıkacak 278 yapacak bana bunumu soyluyorsun sen en az 340 gorur bılende konusuyor bılmeyende bu arada motorumun ozellıklerını yazayım 97 model 1100 cc motoruda modıfıyelıdır ayrıca o ankı yaktıgı yakıt katkılı yakıttı yag dıgıldı normal yakıtla 300 zor goruyor yasımda 25 cocuk dıgılım 14 yasından berı 4 sılındırlı motor kullanıyorum ben motorların ıcınde buyudum

satoyama
13 Mart 2009, 15:50
ya varya o sızın pıstlerdekı ölçdügün hızlar adam uzun yola cıkıpta dayamıyolar ne yazıkkı hayabusayla adam uzun yola cıkacak 278 yapacak bana bunumu soyluyorsun sen en az 340 gorur bılende konusuyor bılmeyende bu arada motorumun ozellıklerını yazayım 97 model 1100 cc ayrıca o ankı yaktıgı yakıt katkılı yakıttı yag dıgıldı normal yakıtla 300 zor goruyor yasımda 25 cocuk dıgılım 14 yasından berı 4 sılındırlı motor kullanıyorum ben motorların ıcınde buyudum

:cat::cat:
süpersin

video hiç olmazsa motorla birlikte bi foto koysaydın bari

Taner YILMAZ
13 Mart 2009, 15:52
boyyyyyy nerdesin boyyyyy..

mehmet bu aralar yok ...gelsede bi el atsa şu olaya ..

her zaman dedim ss ler benim tarzım olmadı hiç bu gidişlede olmayacak..

ama gp ve diğer yarışlarda kullanılan motorlarda son hızdan daha önemli olanın çabuk hızlanma olduğunu biliyorum .. discovery bi ara bu konu ile ilgili bi belgesel yapmıştı.. zaten mantıklı düşününcede bu tip yarışlarda son hız değilde hızlanmanın daha önemli olduğu açıktır.

bir çok video portalında ibrelerin 300+ lara dayandığını gördük tabiki bu ne kadar doğrudur. orası sorgulanabilir..

şimdi gelelim asıl konuya .başlığı açan arkadaş 320 gördüm demiş.. İlk sormamız gereken soru bir motorsever neden ss alır .. amacı şehiriçinde 40 km hız limitinde veya taş çatlasın otobanda 110 km max sürati yapabilmek olan birine ybr 125 yetecektir.. zaten yasal mevzuata göre ybr 125 üstü motorların satışı bile yasaklanmalıdır.:)

elbetteki bu motora binen gaz açacaktır. yoksa o motoru neden alsın ..

eğri oturalım doğru konuşalım .. 1 günlük sürüş esnasında acaba kaç kere kural ihlali yapıyoruz .. her kalkışınızda sinal verip kalkacağınızı gösteriyomusunuz ... :)

her şerit değiştiğinizde yine sinyal veriyomusunuz.:)

trafik tıkandığında emniyet şeridi yada en solda bulunan 70-100cmlik şeridi kullanmıyomusunuz :)

büyük iler dışında yaşayanlara soruyorum kask hep kafanızdamı...:)

motorlu taşıt trafiğine kapalı alanlara hiç motosikletle girmiyomusunuz.:)

kaldırıma hiç çıkmıyomusunuz ....

sorular arttırılabilir ...

ben bunların çoğunu yapıyorum .. ne yani yalanmı atim ..

içinizden biri eğer derseki ben yukarda saydıklarının tamamına her zaman her şartta uyuyorum .. zaten o motorcu değildir .. yada acemidir :)

trafik sıkışmış arabanın ardında bekleyecem mi .. yok kardeşim yardıra yardıra giderim ...

ha yaşım 40 oldu bir çok ss le şehirlerarası yol yaptım. gördüğüm max hız 180km/h oda ibre doğruysa tabi...

yemedi daha hızlanmak yalan değil.. nasıdurur bu motor diye düşündüm o hıza çıktığımda bile ... yanda otobanın korkulukları rende gibi geldi gözüme .. lastik patlasa motor savrulsa düşsem o bariyerler rende gibi her çarptığımda bir uzvumu alır .. kol bacak kafa ne varsa bırakırız .. kask korurmuş .. o hızda kask mask korumaz ..

İsteyen 320 de yapar 350 lide .. bizde buradan geride kalanlara sabır dileriz olur biter ..

:cat::cat::cat:

Arkadaşlar biraz dürüst olalım.. Trafikte her türlü haltı yiyip, bilgisayar başına oturduğumuzda dört dörtlük sürücü rollerinde ahkam kesmeyelim..

efendy_iso
13 Mart 2009, 15:56
Bende 600rr la 5. viteste o süratı görüyorum,şimdi bunada kimse inanmaz...:P

sıradışıbiri
13 Mart 2009, 16:04
Allah akıl ,fikir nasip etsin desem...!

E-M-R-E
13 Mart 2009, 16:10
bi an hayalettim sonra vazgeçtim sakın o motordan düşeyim deme bak bendemiştim diyecek bir dünya arkadaşın oldu :mrgreen:

kavalye_24
13 Mart 2009, 16:36
ya bu kadar abartılacak bısey yok bence her 4 sılındırlı motor 320 rahat gormustur bence

dark_face
13 Mart 2009, 16:45
valla türkiye şartlarında bu gerçekten ölümle dans oluyor. bana göre çok gereksiz rakamlar bunlar tabiki herkesin kendi zevki kendi hayatı karışmak bize düşmez.. ama genede dikkatli ol dostum bu aralar gerçekten haber gazete okuyamaz olduk... kazasız sürüşler sana.

Tequ
13 Mart 2009, 17:15
Bende 600rr la 5. viteste o süratı görüyorum,şimdi bunada kimse inanmaz...:P

mümkün deil :P
Tekerde +300 gördüğümü söylemeye korktum çok tepki alırım diye bende :P

acemi60
13 Mart 2009, 17:28
Merak ettim araştırdım. M1A1 Bazukası ile atılan bir merminin namlu çıkış hızı 80m/sn. imiş. bu hız saatte 288 km.ye tekabül eder. İlerde insanlar gerçek roketlerin üzerine ata biner gibi binip sürüş yapmaya kalkarsa "kardeşim zevk bu kimseyi ilgilendirmez" diyeceğiz herhalde. İyi sürüşler.

pg13
13 Mart 2009, 17:34
helal sana :mrgreen:

kalidor
13 Mart 2009, 17:40
İnsanlık için önemli bir adım:cat:

alp_tunay
13 Mart 2009, 17:55
:cat::cat::cat:

Arkadaşlar biraz dürüst olalım.. Trafikte her türlü haltı yiyip, bilgisayar başına oturduğumuzda dört dörtlük sürücü rollerinde ahkam kesmeyelim..

Kimse ahkam kesme peşinde değil...Kimse 4x4 lük sürücüyüm de demedi... Bunu söyleyen arkadaş konuyu açan arkadaş....O sürati herkes yapamaz...

Konu burda paylaşması... İyi bişey mi yaptı tartışması.... Motosiklet yarışması değil.... :cat::cat::cat:

Ayrıca bu yapılan trafikte yapılan her halta benemez... 1 kere yaparsın son yaptığın bile olabilir... Oysa trafiktekini hergün yapıyorsundur..:cat::cat:
Anlaşılabildim mi?.... :bounce:

kavalye_24
13 Mart 2009, 17:56
sankı benı elestırenler sutten cıkmıs ak kaşık var bak bındıklerı motorun kadranının sonunu ne kadar zorlamıslardır gaz teli kopasıya kadar gel bın sende bakım 4 sılındırlıye ondan sonra 100 100 kenardan kenardan sakin sakin usul usul gıt bakalım ne kadar gıdebılırsen

ben bu hızı yaptıgımdada otoyol zaten bostu o kadar gerı zekalı dıgılım hemkı adamlar you tubede o kadar trafıgın ıcınde 350 goruyorlar

ben ılk defa 300 ustune cıkmıyorum cocuk dıgılız senelerdır yapıyorum suraya bı konu actık yerden yere vurdunuz

solmyr
13 Mart 2009, 18:06
sankı benı elestırenler sutten cıkmıs ak kaşık var bak bındıklerı motorun kadranının sonunu ne kadar zorlamıslardır gaz teli kopasıya kadar gel bın sende bakım 4 sılındırlıye ondan sonra 100 100 kenardan kenardan sakin sakin usul usul gıt bakalım ne kadar gıdebılırsen

itiraf ediyorum, bende geçengün denizli yolunda top speed yaptım,:bounce:

kanuni caracal ile 105 gördüm desem:queen:

takendy
13 Mart 2009, 18:10
itiraf ediyorum, bende geçengün denizli yolunda top speed yaptım,:bounce:

kanuni caracal ile 105 gördüm desem:queen:

abi bişe soracam çok titreşim yapıyor mu ?
bende hız meraklısıyım caracal alayım olmadı :):)

kavalye_24
13 Mart 2009, 18:11
komıksın yaa :):)

solmyr
13 Mart 2009, 18:13
komıksın yaa :):):rendeer:

benim TEK eleştirdiğim nokta trfiğe açık alanda yapman bunu. başka birine zarar verme hakkına sahip değilsin. yoksa bence çok güzel hareketler bunlar, tebrik ederdim ama, olmaz, piste git, coş.:rendeer:

ek, pistte sana tezaurat yapmaya bile gelirim, otoyolda yuhalamaya!

tutankhamon
13 Mart 2009, 18:14
herkesin bi hayatı,yaşam tarzı vardır ve en önemlisi herkesin hayatı KENDİNE karışmamak lazım..

takendy
13 Mart 2009, 18:15
:rendeer:

benim TEK eleştirdiğim nokta trfiğe açık alanda yapman bunu. başka birine zarar verme hakkına sahip değilsin. yoksa bence çok güzel hareketler bunlar, tebrik ederdim ama, olmaz, piste git, coş.:rendeer:

sabiha gökcen pistinde 550 mph yaptım olleyy :queen::queen:

solmyr
13 Mart 2009, 18:23
abi bişe soracam çok titreşim yapıyor mu ?
bende hız meraklısıyım caracal alayım olmadı :):)

hız meraklısıysan boşuna meraklanma dediğim gibi 105. ha rüzgar vardı, olmasa 110 en iyi ihtimalle 115, ben 120 de gördüm ama inişte:cherry:

6000deviri geçince hafiften başlıyo,(daha öncesindede önemsenmiyecek kadar ki cruiserde o kadar titreşim az bile) şöle açıklıyım, 6000 - 7000 devre kadar telim titreşimdeyse, birinin aradığı rahatça belli oluyo:wiinkk: ama 7000 devri geçince kimse aramadı beni:cherry: 7000den sonra telin titreşimini hissedemeyebilirsin.

emRRe79
13 Mart 2009, 18:31
artık havalar ısındı arkadaslar 5 mart 2008 tarıhınde yanı gectıgımız gunlerde konya ankara yoluna motorumu test surusune cıkardım ve ınanılmaz bır performas sergıledı benı sasırttı motorum 320 gordum sanırım katkı ıse yarıyor arkadaslar sızde deneyın performans katkısı bıraz pahalı ama :) deyıyo

küçük attda civcivler yesin hatta az at kalede kimse yok

takendy
13 Mart 2009, 18:32
hız meraklısıysan boşuna meraklanma dediğim gibi 105. ha rüzgar vardı, olmasa 110 en iyi ihtimalle 115, ben 120 de gördüm ama inişte:cherry:

6000deviri geçince hafiften başlıyo,(daha öncesindede önemsenmiyecek kadar ki cruiserde o kadar titreşim az bile) şöle açıklıyım, 6000 - 7000 devre kadar telim titreşimdeyse, birinin aradığı rahatça belli oluyo:wiinkk: ama 7000 devri geçince kimse aramadı beni:cherry: 7000den sonra telin titreşimini hissedemeyebilirsin.

abi iisimi boşvereyim ben 120 ile giderken telefonu duyamazsam konuşamam o zaman heyecanı kalmaz cık olmadı :P

solmyr
13 Mart 2009, 18:34
abi iisimi boşvereyim ben 120 ile giderken telefonu duyamazsam konuşamam o zaman heyecanı kalmaz cık olmadı :P

korkarsın zati çıkamazsın o hıza, ben 105 e çıktım ama paçalarımdan akıyodu:queen:

takendy
13 Mart 2009, 18:37
korkarsın zati çıkamazsın o hıza, ben 105 e çıktım ama paçalarımdan akıyodu:queen:

abi tam korumalı gezmelisin paça koruması almalısın

neyse fuarda bakarız ;)

EFSANE98_1
13 Mart 2009, 21:18
arkadaşım ilk basta konya ankara kara yolunda yaptım demişti şimdi otoban dio ilginç türkiyede inşaa baya hızlı işliyor 2 ay önce istanbula gittim ankaraya kadar otoban görmedim:silent:ayrıca konyalı arkadaşlar bilirler o yol üzerinde o hız resmen ölümle dans babam 35 yıllık şöför olmasına rağmen ve altında gayet güvenli araç olmasına rağmen o yol üzerinde 120yi geçemedi!!! daha doğrusu geçmedi. baban yavas adam diyebilirsin haklısın güvensiz yolda çok yavas. sadece otobanda yol boş olduğu sürece 160 180 gördüğümü hatırlar gibiyim:P

kavalye_24
14 Mart 2009, 09:59
sana otoban dıye kım dedı kardes oto yol dedım ne sacmalıyorsunkı otoban fılan nerden uyduruyorsun

kımseye yalan borcum yok allah ızın verırse bu pazar konya ankara 20 ıncı km cıkacagız arkadaslarla ve bunun video sunu cekecegım eger kendıne guvenen varsa gelsın o kısıde gözleriyle sahit olsun bu motor 320 buluyormu bulmuyormu eger ben bu motora ıkıncı kez 320 dedırttıremezsem bırdaha asla yemın edıyorum motora bınmeyecegım sen basamıyosan motorun hakkını veremıyorsan ben ne yapayım kardes bakın ıdda edıyorum

cey_cey
14 Mart 2009, 11:29
konu reyting yapmış :)

solmyr
14 Mart 2009, 17:07
ben bu motora ıkıncı kez 320 dedırttıremezsem bırdaha asla yemın edıyorum motora bınmeyecegım sen basamıyosan motorun hakkını veremıyorsan ben ne yapayım kardes bakın ıdda edıyorum

kavalye'yi nasıl bilirdiniz arkadaşlar:silent::salut: demeyelim

TORAMAN
14 Mart 2009, 17:21
sana otoban dıye kım dedı kardes oto yol dedım ne sacmalıyorsunkı otoban fılan nerden uyduruyorsun

kımseye yalan borcum yok allah ızın verırse bu pazar konya ankara 20 ıncı km cıkacagız arkadaslarla ve bunun video sunu cekecegım eger kendıne guvenen varsa gelsın o kısıde gözleriyle sahit olsun bu motor 320 buluyormu bulmuyormu eger ben bu motora ıkıncı kez 320 dedırttıremezsem bırdaha asla yemın edıyorum motora bınmeyecegım sen basamıyosan motorun hakkını veremıyorsan ben ne yapayım kardes bakın ıdda edıyorum

Kardeşim! Tamam o sürati yaptın videosunuda çektin diyelim ne olacak sonra?

Madalya falanmı bekliyorsun bu süratleri yapmanın amacı ne?

Zevk desen ölümle dans etmek pek zevkli olmasa gerek motosikletinin gücünü kanıtlıyayım dersen tutki kanıtladın ne olacak sonra? Aaaa arkadaş ne güzel 320 yapmış diye övgüler gelecek mi sanıyorsun.

Öyle ya da böyle kaza nedenlerini tam olarak bilemem ama son zamanlar kaza-ölüm haberleriyle bunaldık ve çok canımız sıkılıyorken sen hala sürat peşindesin.

Bir büyüğün olarak makul süratlerde dolaşmanı tavsiye ediyorum her zaman için sloganımız; "bir yere geç gidelim ama sağ salim gidelim bizi bekleyenler sevenler üzülmesin" olmalıdır.:cat:

AYBERK
14 Mart 2009, 17:38
günlerdir okuyorum...

feyk....

EFSANE98_1
14 Mart 2009, 18:52
OTOYOLa çıkmadan önce arkadaşından ödünç kask felan al neolur neolmaz:D

topic ::ban::

ayrıca motorun hakkını vemek için 320 ögstermek gerekiyormuş öğrenmiş oldum :queen: yarın ilk işim motor kiralıycam hakkını vercem inş. motor hakkımı avcuma vermez:D

motopisklet
14 Mart 2009, 19:13
motorunun hakkini verme bizim burda motorcu hakki var ona ver cok temiz ustadir :)

StoneOfDeath
14 Mart 2009, 19:14
ben hep dıorum gece yatarken ustunuzu ıyi ortun dıe hep acık kalıo sonra 320ler havada ucusuo tamam kardesım sen 320 bas yaparsın ya vıdeyoda cekersın sen busun ya senı hafıfe alıyolar ya aaaa olmazkıııı hatta vıdeoyu sabıtleme kadranın ustune tek elınle tutarsın sen gıdon ustunede cıkarsın lutfen yaa :D

göktuğ_BURSA
14 Mart 2009, 19:15

arkadaşım yapma gözünü seviyim bi kere yapmışsın işte işi iddaya bindirip bi daha bidaha denemenin ne anlamı var tamam altındaki motor scooter değil anlıyorum ama herşeyin orantılısı yapmak lazım. 320 yi ikinci bi kez gördüğünde hayatında ne değişicek sölermisin?? birilerini inandırmak zorunda değilsin bişeyleri ispatlamak zorunda da değilsin!! inanan inanır inanmayanda inanmaz. düşünüyomusun hiç 320 km hızla Allah göstermesin bir kaza yaparsan ne hale geliceğini herşeyden önemlisi annenin babanın kısacası seni sevenlerin ne hale geleceğini... onların üzülmesini yıkılmasını feryad etmesini istiyosan eğer hiç düşünme bu yolda devam et sen...! kimseyi üzmeye hakkının olmadığını unutma...

umarım yanlış bişey söyleyip kalp kırmamışımdır sürçü lisan ettiysem affola

aykan
14 Mart 2009, 19:24
bu konu artık sıkmadımı??????????????

AYBERK
14 Mart 2009, 19:56
müjdemi isterim...

ben bu gün 321 kmh bastım!!!!!!!!!

:queen:

tam da 322'yi görecektimmmm-ki... yavaşlamak zorunda kaldım:(

allah gülen yüzlerimizi soldurmasın... amin

askon
14 Mart 2009, 21:50
abi bu ne ya bütün site calkalanmış :cyclopsan ben derımkı omotora bınıyorsan sebebi vardır eğer iyisen biz kenan sofuoğlu gibi pistlerde daha cok türk görmek isteriz şakir kalaycı gibi motocroscu görmek isteriz ama pistlerde ama biz çok sevdiğimiz motoru ve motorcuların arkasından alkışta tutmak isteriz bravo helalolsun da deriz. Ama hiç hoşumuza gitmez gitmesede ALLAH rahmet eylesınde deriz

alp_tunay
14 Mart 2009, 22:10
arkadaşım ilk basta konya ankara kara yolunda yaptım demişti şimdi otoban dio ilginç türkiyede inşaa baya hızlı işliyor 2 ay önce istanbula gittim ankaraya kadar otoban görmedim:silent:ayrıca konyalı arkadaşlar bilirler o yol üzerinde o hız resmen ölümle dans babam 35 yıllık şöför olmasına rağmen ve altında gayet güvenli araç olmasına rağmen o yol üzerinde 120yi geçemedi!!! daha doğrusu geçmedi. baban yavas adam diyebilirsin haklısın güvensiz yolda çok yavas. sadece otobanda yol boş olduğu sürece 160 180 gördüğümü hatırlar gibiyim:P

Orası seferberlik anında veya lazım geldiği anda uçaklar insin diye geniş ve düz yapılmış bir yol.... Ama öyle abartıldığı gibi otoban kalitesinde yol değil.... Zift üzerine asfalt dökülüp çiğnenmiş bir yol.... Defalarcaa geçtim... Mz ile 110 un üzerine çıkamadık... Sebep rüzgar çok ve zaten yolun kalitesi kötü.... Birde rüzgarın geldiği yön hiç bir zaman sabit değil.... :cat::cat: