PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çalınmaya karşı ev sigortası...

35Z750
12 Mart 2009, 01:36
Merhaba arkadaşlar forumda okrken dikkatimi çekti. Çalınma işlemi genelde bina önü site bahçesi gibi alanlardan yapılıyor. Ve bunun için ekonomik gayaet başarılı yöntem olan evi sigortalatmak ve motorunda ev sigortası içerisinde piyasa değerinden göstererek sigortalatabilrsiniz. Ben HDI sigortayı kullanıyorum global çalışan bir şirkettir.

Gelelim bu sistem nasıl işliyor. Önceliklie bunun için apartmanınızın bir otopark alanı olacak, yani apartman planı içerisinde otopark olarak belirlenmiş sınırları olan açık veya kapalı fark etmez alan olacak. Eğer oturduğunuz evin böyle bir alanı var ise bu şeklide evinizi sigortalattığınızda otopark içerisindeki aracınızıda sigorta kapsamına alabiliyorsunuz. Böylece eğer motorunuz buradan çalınırsa sigorta şirketi motorunuzu gösterdiğiniz değer üzerinden size ödemek yapacak. Sakın yüksek veya dşük değer göstermeyin bir kasko şirketinden değer tespti yaptırarak bu değer üzerinden sigorta yaptrın.

Benim yaptırdığım sigortada evi 8.000 TL ve Motoru (2007 Kawasaki Z750 ABS) 15.000 TL toplam 23.000 TL lik teminat gösterdim. Bu bana yıllık 100 TL(yüz türk lirası :mrgreen:) na mal oldu.

Bu sistem sadece sizin belirttiğiniz alan içerisinden çalınma olursa ödeme yapıyor. Bence gayet başarılı bir sistem. Kasko yapmak istedim full kasko 2500 tl hesap çıkarttılar, yapıkredi sigorta çalınma almazsan 1500 tl olur demişti. Bilgilerinize herkese trafikte bol şanslar....

draggy
12 Mart 2009, 01:45
İlginç bir fikir denenebilir, ama biraz daha araştırmalıyım :)

Lucas
12 Mart 2009, 22:15
Motoru evin önünden ayırmamak lazım :)

septimus
12 Mart 2009, 22:41
Evet oldukça akıllıca bi fikir..Fiyat çok uygun. Tek dezavantaj sayılabilecek husus motorun sadece evin otoparkı dahilinde sigortalı olması.

35Z750
12 Mart 2009, 22:59
Motoru evin önünden ayırmamak lazım :)

geceleri gönül rahatlığı ile uyumak için bence gayet makul ve ekonomik bir çözüm olduğunu düşünüyorum...

asfalt meleği
12 Mart 2009, 23:08
gece huzurla yatabilmek için gayet iyi bir fikir.. genelde bir yere gittiğinizde gözünüzün önünde oluyor nasıl olsa..

tamayaytam
13 Mart 2009, 01:09
Hocam harikasın. Çok dahice bir fikir yarın bir bakayım benim sigortacım duruma ne diyecek.

COQ
13 Mart 2009, 02:42
Benim yaptırdığım sigortada evi 8.000 TL ve Motoru (2007 Kawasaki Z750 ABS) 15.000 TL toplam 23.000 TL lik teminat gösterdim. ....

Motoru bosver hocam.
Eve 10 bin vereyim hemen.:)

Full kasko yapin arkadaslar, basiniz agrimasin.
Yok tekerleginin bir kismi alanin disinda kaliyordu, yok kilit AB standartlarina uygun degildi, yok brandasi yoktu, yok poliçede lastikler soyleydi geyikleriyle ugrasacaginiza,kasko yaptirin olsun bitsin.
Ama motosikletinizi butun gun ayni yerde tutacaksaniz, ve baska yerde kesinlikle çalinmayacaksa, problem yok.:)

GorkeM
13 Mart 2009, 03:30
Eğer parkınız var ise, evinizi de sigortalatacaksanız , bu şekilde düşünülüp motoru da gece durduğu yerde güvenceye alabilirsiniz.

Fakat mutlaka motoru da kaskolatmalısınız. Bu sayede motoru çalınmadan muaf kaskolatabilirsiniz. Çok daha hesaplı olacaktır.Ama çıktığınız gezilerde motoru göz önünden ayırmayın...

Tabi en iyi çözüm full kasko.

dreamdark
15 Mart 2009, 21:31
Ben biraz daha hesaplı olması için Anadolu Sigorta'dan muafiyetli kasko yaptırdım. Motorun çalınması veya pert durumunda %25 muafiyet uygulanıyor. Bir de isterseniz kaza anında %1 - %3 arası ödeme muafiyetini siz belirleyerek primleri biraz daha düşürme şansınız var. Full kaskoya 2500 TL demişlerdi, bu şekilde 1100 TL ödedim 10 aylık periyodda. Hiç yoktan iyidir dedim. Kafam biraz da olsa rahat. :)