PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motor boğulma gaz kesme yardım

moto-x
12 Mart 2009, 00:13
arkadaşlar motorun karbüratörünü söktüm benzin filitresini falan temizledim musluk yerinide söktüm tekrar taktım benzin girişinden üfledim hava biraz zor gidiyo acaba sökmeden öncede aynımıydı ben söküncemi böyle oldu bilmem karbiratörün memeleri falan söküp temizledim şimdi taktım motor düşük devirde sorunsuz ama biraz gaz verince hemen kesiliyo bide jikle karbüratöre bağlı değil ondan da olabilir yardımlarınızı bekliyorum

ExTReMa
12 Mart 2009, 00:17
karbüratöre zaten üfleyince hava gitmez şamadıra açmaz kendisini benzin olduğu için :)
Hava ayar vidası vardır birtane onu bir iki tur sola çevir birde öyle dene
Yada sağa çevir bazılarında terstir vida :wiinkk:

vlad1462
12 Mart 2009, 00:18
benzin filtresini ters takmadın dimi:silent: karbüratör ayarların ne alemde. taktıktan sonra ayar yaptınmı???????

moto-x
12 Mart 2009, 00:22
abiler benim hava ayrı genelde 2 tur falan yapardım gine aynı bide motor pek rönalti tutmuyo şu jikleyi takmadım jikle hava girişini tutuyo acaba jikle takıken hava girişini biraz kapatıyomuydu şimdi jikle takık olmadığı için tam açık duruyo fazla havamı geliyo acaba

ExTReMa
12 Mart 2009, 00:25
Motorun markası modeli ne?

motorhocası
12 Mart 2009, 00:29
Hava ayar civatasını sök temizle :cat:

moto-x
12 Mart 2009, 00:42
motor 125 cc cup ta hava ayar vidasının ne yini temizliyicez abi tam anlamadım

motorhocası
12 Mart 2009, 00:43
motor 125 cc cup ta hava ayar vidasının ne yini temizliyicez abi tam anlamadım

Kardeşim relantide durmuyo-devirlenmede stop ediyorsa sorun odur:bounce:

moto-x
12 Mart 2009, 00:45
Kardeşim relantide durmuyo-devirlenmede stop ediyorsa sorun odur:bounce:

abi anladımda hava ayar vidasının takıldığı yerimi temizliyicez nasıl yapıca biraz anlatsan

motorhocası
12 Mart 2009, 00:47
abi anladımda hava ayar vidasının takıldığı yerimi temizliyicez nasıl yapıca biraz anlatsan

Sök al vidayı gazyağı kolonya al bişey temiz bezle temizle, sıkıştır iyice vidayı sonra 3.5 tur gevşet ayarına getir olay bu:cat:

kuyucadısı
12 Mart 2009, 00:53
Sök al vidayı gazyağı kolonya al bişey temiz bezle temizle, sıkıştır iyice vidayı sonra 3.5 tur gevşet ayarına getir olay bu:cat:

eminmisin hocam :bounce: :P

motorhocası
12 Mart 2009, 00:54
eminmisin hocam :bounce: :P

Eminim ya Kuyucadısı daha dün başıma da geldi :queen:

moto-x
12 Mart 2009, 00:54
bide abi benim motor 4 zamanlı olmasına rağmen 3.5 tur fazla gibi geliyo bana 2 turda iyi oluyor dediğini yapacağım yani vidanın kendini temizliyoz teşekürler bide benin egzoz saplamaları kırıldı motorda kaldı tornacı çıkaramadı şimdi demir telle bağladım biraz kaçırıyor motora bi zararı olurmu sübaplara falan

motorhocası
12 Mart 2009, 00:57
bide abi benim motor 4 zamanlı olmasına rağmen 3.5 tur fazla gibi geliyo bana 2 turda iyi oluyor dediğini yapacağım yani vidanın kendini temizliyoz teşekürler bide benin egzoz saplamaları kırıldı motorda kaldı tornacı çıkaramadı şimdi demir telle bağladım biraz kaçırıyor motora bi zararı olurmu sübaplara falan

Hayrına motor tamir ediyoruz burada ya:cherry: Kredi kartın var mı:queen:

Senin sorunun orası o zaman kardeşim civata kaynatıp kalan saplamayı çıkartmalısın, egsoz çıkışı rahat değil ondan devrin yükselmiyor.

kuyucadısı
12 Mart 2009, 01:01
Eminim ya Kuyucadısı daha dün başıma da geldi :queen:

ben sadece emin olup olmadıgını merak etmiştim :P

motorhocası
12 Mart 2009, 01:03
ben sadece emin olup olmadıgını merak etmiştim :P

Ya müneccime benzer bir halim mi var manifold civatası tutmuyosa ben ne yapayım:salut:

moto-x
12 Mart 2009, 01:11
Hayrına motor tamir ediyoruz burada ya:cherry: Kredi kartın var mı:queen:

Senin sorunun orası o zaman kardeşim civata kaynatıp kalan saplamayı çıkartmalısın, egsoz çıkışı rahat değil ondan devrin yükselmiyor.

ama abi egzoz 3 4 aydır böyle istediğim devire çıkıyodu bu karbüratörü falan kurcaladım ondan sonra oldu

not:kıredi kartım yok spottan yaşamayı severim:cherry:

motorhocası
12 Mart 2009, 01:15
ama abi egzoz 3 4 aydır böyle istediğim devire çıkıyodu bu karbüratörü falan kurcaladım ondan sonra oldu

not:kıredi kartım yok spottan yaşamayı severim:cherry:

Karbüratörün hava da alıyor olabilir,boğaz contalarını vs. hava giriş borularına bak hava almasın kelepçeler iyi sıksın. Sorunun bana göre karbüratör bağlantılarındaki kaçaktan hava alıyor.

kuyucadısı
12 Mart 2009, 01:17
siz bu gece bu motosikleti komple parçalar bi daha toplarsınız :P

moto-x
12 Mart 2009, 01:18
abi dediklerine harfiyen uyacam iyi bi kontrolden geçirecem herşey için sağol başka bi fikri olan varsa denemeye açığım yarın bakıcaz

motorhocası
12 Mart 2009, 01:18

İstersen otobüs toplayalım Kuyucadısı insan bir el atar terledim ya:queen:

moto-x
12 Mart 2009, 01:19

abi sende süpürgeni komple parçala bu gece:cherry:

kuyucadısı
12 Mart 2009, 01:20
şimdilik izliyorum hocam beceremezseniz yardım edicem :P

abi sende süpürgeni komple parçala bu gece:cherry:

abi... eyvallah birader :P

moto-x
12 Mart 2009, 01:22
abi süründürme işte bildiğini anlat yoksa biraz çıraklık yapalım sürünelim sonramı el koyacan duruma

motorhocası
12 Mart 2009, 01:23
abi süründürme işte bildiğini anlat yoksa biraz çıraklık yapalım sürünelim sonramı el koyacan duruma

Başka birşey çıkmaz bundan çıksa motora ineceğim o da sana pahalıya patlar:P

moto-x
12 Mart 2009, 01:31
evet yarın bakıcaz sonucu yazarım forumda yardım sever insanlar oıldukça çözülmeyecek sorun yok motor hocası inşallah kuyucadısı bize kızmadı süpürge işinden

ExTReMa
12 Mart 2009, 03:41
Hava ayar civatasını sök temizle :cat:

Çok merak ediyorum arkadaşım acaba motosiklet hocası falanmısın yada meslek lisesinde motor hocalığı falan mı yaptın?
Bu nedir yahu hava ayar vidasını temizle :queen:
Arkadaşım ucu iğne gibi bir vida neresi tıkancak neresi kirlencek bunun?
Zaten vidayı takarken kir pas varsa bile bir iki diş tuttur kendiliğinden temizlenecek hava ile benzin karışım noktasına gelmiycek bile o kirler...

moto-x sende hava ayar vidasını sonuna kadar sık 2,5-3 tur sök.
Orjinal ayar budur..
Sonrada sıvı silikon al karbüratör boğazının altında siyah bir conta ve içinde siyah bir oring vardır
O siyah oringi çıkar üzerine film gibi silikon geç sonra yeniden montajla..
Ha olmadı mı?
Hava ayar vidasını sık motora son gaz ver vidayı sökmeye başla en iyi devir yaptığı yerde ayarı bırak..
Rolantide durmuyosa eğer hava ayarını elleme rolanti vidasından rolanti ayarını yap..

mterayes26
12 Mart 2009, 04:06
Çok merak ediyorum arkadaşım acaba motosiklet hocası falanmısın yada meslek lisesinde motor hocalığı falan mı yaptın?
Bu nedir yahu hava ayar vidasını temizle :queen:
Arkadaşım ucu iğne gibi bir vida neresi tıkancak neresi kirlencek bunun?
Zaten vidayı takarken kir pas varsa bile bir iki diş tuttur kendiliğinden temizlenecek hava ile benzin karışım noktasına gelmiycek bile o kirler...

moto-x sende hava ayar vidasını sonuna kadar sık 2,5-3 tur sök.
Orjinal ayar budur..
Sonrada sıvı silikon al karbüratör boğazının altında siyah bir conta ve içinde siyah bir oring vardır
O siyah oringi çıkar üzerine film gibi silikon geç sonra yeniden montajla..
Ha olmadı mı?
Hava ayar vidasını sık motora son gaz ver vidayı sökmeye başla en iyi devir yaptığı yerde ayarı bırak..
Rolantide durmuyosa eğer hava ayarını elleme rolanti vidasından rolanti ayarını yap..

motorhocası gökhan abim bnm motorumu da adam etti , bir başka motorda hava ayar vidasını söküp benzinle temizledik motorun çalışışı değişti .

ExTReMa
12 Mart 2009, 04:08
motorhocası gökhan abim bnm motorumu da adam etti , bir başka motorda hava ayar vidasını söküp benzinle temizledik motorun çalışışı değişti .

Sakın o motorun çalışmasının değişmesi temizleme ile ilgili değilde, Vidayı yeniden taktıktan sonra yaptığınız ayarla ilgili olmasın :queen: :queen: :queen:

mterayes26
12 Mart 2009, 04:15
Sakın o motorun çalışmasının değişmesi temizleme ile ilgili değilde, Vidayı yeniden taktıktan sonra yaptığınız ayarla ilgili olmasın :queen: :queen: :queen:

tamamda biz o vidayı temizledikten sonra , 2.5 tur da çıkarmıştık sanırım çıkardığımız gibi de geri yerine taktık yani ayar değişikliği olmadı :bounce::bounce::bounce:

ExTReMa
12 Mart 2009, 04:16
tamamda biz o vidayı temizledikten sonra , 2.5 tur da çıkarmıştık sanırım çıkardığımız gibi de geri yerine taktık yani ayar değişikliği olmadı :bounce::bounce::bounce:

Eminmisin?
Sakın yarım tur çeyrek tur sağ sol yapmış olmayasınız :P

mterayes26
12 Mart 2009, 04:49
Eminmisin?
Sakın yarım tur çeyrek tur sağ sol yapmış olmayasınız :P

valla hoca ustaları seyrederken 1-2 şey kaptım ama 1 numaralı motosiklet ustası olsam yine motorcuya gotururum o adam ondan ekmek yiyor , bnm felsefem bu .. . adam yaparken ben öyle gördüm , yarın gelince kendi anlatır farklı bir aletle yapmıştı

moto-x
12 Mart 2009, 13:31
dediğim gibi bakıcaz bende karbiratörün biyerden hava aldığını düşünüyorum ama bakalım bide jikle karbüratöre hiç takılı değil bundan olmaz dimi

ExTReMa
12 Mart 2009, 14:23
dediğim gibi bakıcaz bende karbiratörün biyerden hava aldığını düşünüyorum ama bakalım bide jikle karbüratöre hiç takılı değil bundan olmaz dimi

Olabilir tabiki arkadaşım jigle devamlı açık konumda olup fazla benzin veriyor olabilir..

SaRı39
12 Mart 2009, 21:03
motorhocası gökhan abim bnm motorumu da adam etti , bir başka motorda hava ayar vidasını söküp benzinle temizledik motorun çalışışı değişti .[/QUOTE]

YANİ BU NEDEMEK oluo arkadaşlar sizler ve bizler boşuna karbüratör temizliyoruz herşey hava ayar vidasındaymış yani bunca sene aybeye uğraşmışık karbüratör temizlemekle hava ayarıda yapmaya gerek yokmuş sadece hava ayar vidasını temizleyi gazyağı kolanya ayçiçek yağı komili zeytin yağı eee bide tereyağıyla temizlersek 2 kat performans kazanıopmuşuk onuda başka bir motor hocası arkadaş söylemişti:pr: ulan karbüratör
:queen::queen::queen:

moto-x
12 Mart 2009, 21:23
arkadaşlar yardımlar için sağolun konu çözüldü hallettik