PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kanuni enduro amortisör

ozanzumrut
09 Mart 2009, 01:49
kanuni enduro ön amortisör yağını değiştirmem gerekiyo hangi yağdan ne kadar koymalıyım...

serkanADH13
09 Mart 2009, 03:34
arkadaşım bende RACER 200 var,
ve 1 su bardağı kadar koydum,
çünki o kadar hatta çok az daha az çıktı içinde,

yanı kısaca 1 su bardağı bir tarafına koyarsan ıyı gelecektır...
(komple boşalttıktan sonra tabiii)

Makine
09 Mart 2009, 09:47
Genelde ustaların çoğu 1 çay bardağı kadar der. Ölçüler motorlara göre farklılık gösterebilir. Tam ölçüleri servis kitapçığında belirtilir.

ozanzumrut
09 Mart 2009, 18:26
arkadaşlar bu enduro bir su bardağı belki yarısını doldurur?

ozanzumrut
11 Mart 2009, 01:54
şaka gibi kanuninin ne servisleri nede kuralkan ne kadar yağ koyulacağını bilmiyor nasıl iş anlamadım.kuralkan müşteri hizmetlerine soruyorum sabahtan akşama kadar döncem size diyorlar ama kimse yok mesai bitiyo kapatıp gidiyorlar.biz hala cevap bekliyoruz.sertvisleri küçük amortisör yağ oranı veriyo...

road
11 Mart 2009, 02:10
Arkadaşım Asya as 200 gy-2 nin ölçülerini veriyorum belki faydası olur.Tek amortisör için 200 ml.+ veya - 10 ml. olabilir.Kullanılan yağ HQ-10. HQ serisi yağlar genelde iş makinaları ve benzeri silindir sistemlerinin içine konulan yağdır.

ozanzumrut
11 Mart 2009, 02:22
sağol hocam bu traktör şanzıman yağımı kırmızı

road
11 Mart 2009, 02:28
sağol hocam bu traktör şanzıman yağımı kırmızı

hayır hayır.Asansör sistemlerinde de kullanılıyor.Yani hidrolik pistonlarda.Ama çokta ince eleyip sık dokuma derim ben.Normal 10 numara yağ koysanda olur sanırım.Yada iş makinası tamiri yapan biryere sorsan da yardımcı olurlar.

ozanzumrut
11 Mart 2009, 02:49
peki ne kadar koymalıyım gerçi sert frende tak diye ses gelmesini kesene kadar yani amortisörün dibe vurmasını kesene kadar diye biliyorum ama.

kanuni firması aynı gün akşamı beni arayıp.Enduro modelimizin ön amortisör yağ miktarı 210-220 ml ‘dir. (Tek amortisör için)bilgisini verdiler.değiştirecek arkadaşlara yararlı olacaktır umarım.

zeko
18 Mart 2009, 23:09
bizdede bi enduro var bizde amatusorlere 350ml koyduk yapan ustaya servisten 350 demisler neyse sunu orenmek istiyom simdi varmı bi sorun oldumu yani biizmkide oldu ama yagkecesi orjinal satılmıyo piasadan aldık bizde onlarda tek taraflıı normalde cift taraflı olması lazım oda ozel getirtiolarmıs hala getirecekler bizimkinin sorunu tektarflı oldugu icin su karıstırıyo onun cozumude cifttaraflaı yag kecesi simdi ben anlamadım hangimizinki doru 210 ml yoksa 350ml:D

ozanzumrut
19 Mart 2009, 21:48
Hocam benim en büyük hatam tartmadan yenisini koymak oldu.benim keçelerle ilgili bir sorunum olmadı.bana kanuni müşteri hizmetleri mail olarak attı modelimizin ölçüleri budur diye bende koydum.dediğin gibi servislere de sordum mesela lider motor 125ml tek amortisör için diyo toplam 250 diyo izmirde servislerin çoğu bilmiyor.bazı servislerde 150 ml birine diyor.yani aslında bu seçenekler içinde diğer firmalarında muadil markalarında olduğu gibi 210 civarı sanırım daha mantıklı geldi bana o yüzden bende 220 ml koydum sert çukurlarda vurma falanda yapmıyor.

ama en sağlıklısı kendi söküp tartıktan sonra ortalama sağa sola bulaşma olasılığı 05,08 ml olduğunu da var sayarsak değiştiren bir arkadaşımızın bize deneyimini aktarması olacak.

zeko
19 Mart 2009, 22:00
sen yag kecellrini aldınmı aldınsa nerden aldın biz bulamıyoz kececi getircem dedi amam olme esem olme aylar oldu

ozanzumrut
19 Mart 2009, 22:02
rjinal keçelerin patlakmıydı ondanmı değiştirdin. benimde motorcular patlak olduğunu söyediler bende açtım sadece üstte bulunan toz keçesinde bulunan gres yağının azaldığını fark ettim içine dolan suda amortisöre geliyor ve iz yapıyordu yani alt keçe sağlamdı.açmışken içinide değiştirdim ama ölçmeden koydum.göz kararıyla sonra bir servislere sorayım dedim herkes farklı söylüyodu yani tam bilen yok.

zeko
19 Mart 2009, 22:27
yok kaza yaptım miler egilmisti sokuldu tornacı duzelti ondna sonra kacırmayay basladı bizde servise sorduk satılmıyo dediler kecelri komle alacaksın oda 170 tl 5 tl lik bisey icin komle amatusormu degisir cok sacma yav orjinal yedek parcasının olamamsı

ozanzumrut
27 Mart 2009, 01:51
alanya servisi 350 ml koyman gerekli dedi sonunda motor düzeldi.konuyla ilgili yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

asfalt meleği
27 Mart 2009, 02:36
Kusura bakmayın arkadaşlar ama..
lafa gelince yerli üretim yapıyoruz diye ortada zırıldayan kanuni nin de aslında ne halt olduğunu gösteriyor bu örnek..
insan kendi ürettiği, yada tasarladığı motosikletin teknik özelliklerini bilmez mi?