PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mondial 150zat pas sorunu Kırılan Alt Sepha

SezginYes
08 Mart 2009, 15:40
Bugün motosikletimi park ederken alt sephanın ayak basma yeri küt diye yere düştü.
Alalı 6 ay olan bir motosiklet, varın siz verin kalite kararını. Piyasa fiyatı 3.000 TL.

Elimdeki sigorta belgesine göre ücretsiz araç çağırma, tamir ettirme falan hakkım var. Ama alt sepha kırılması ne kadar alakalı olabilri diye servisi arıyorum. Karşıma çıkan telesekreter klasik bir sigorta şirketi menüleri sunuyor. Vaz geçiyorum.

Mondial yetkili servisini arıyorum. Garanti kapsamına girmez cevabı alıyorum, İnternette fiyatı 25 tl olan parça için 30 tl 10 tl'de işçilik istiyor.

Uğur Motorlu Araçlar Nazilli'yi arıyorum. Karşıma bekçi çıkıyor. Bugün fabrika kapalı diyor.

İşte böyle sıfırdan, 6 ay içinde pas ve dökülmeler. Üstelik hız kesme tümseklerine çarpma ile zerre alakası olmayan bir yerden pastan kırılma..

Al 3 bin lirayı çöpe at. Oysa 700-800 tl'ye de sıfır mondialler de var. Ne gereği vardı 3 bin'i çöpe atmanın diğeleri dururken diye düşünüyor insan..

Burdan çıkarılacak sonuç 150ZAT, 3 bin lira olmayı haketmediği gibi çürük ve sürekli servislerine para kazandıran bir motor.

Burhansefa
08 Mart 2009, 16:14
arkadaşım bence işin arkasını bırakmassan rahatsız müşteri izlenimi verirsen bütün istediklerini tıkır tıkır yaparlar

sana ilk blöflerini yapmışlar

yemediğini gargara yaptığını öle klasik hımbıl müşteri olmadığını belli edersen motoru bile komple değiştirirler

kırmızı bölgeyi attım:mrgreen:

safak112
08 Mart 2009, 16:44
Merhaba sezgin.
2006 model 150 zat ım var.ama nedense ayaklıkta bir pas sorunu olmadı.Ayaklık bile kırılmadı.Bence aldıgın yerle bır gorus derim.

MaxiBoost
10 Mart 2009, 12:39
valla bir yanlışlık var ,başka bir nedenden olmasın ?
150zat 6 ayda paslanacak kadarda balon değil canım !
benimki 3 seneyi geçti eksoz hariç pas yok ,
hele hele pastan dolayı alt sepha düşecek ?? yok artık .

resim falan koyabilirmisinz ?

slm

Limankalesi
11 Mart 2009, 23:56
aynı şekilde benim zatında 1. ayında ayaklığın basma yeri kırılmıştı 25 tl ye değiştirmiştim....

enginogurlu
12 Mart 2009, 00:03
o kadarda değil yaa sana çürüğü denk gelmiştir yanı ellerinde cok uzun zamandan beri beklemiş bi motor vermişlerdir normalde zatın şasesi diğer çinli maxilere göre daha düzgün ve sağlam bunu düzgün tamircilerin hepsi diyor zatı diğer çinlilerle kıyaslamayın o bi başka diyorlar ama biraz ilgi alaka istiyor sen aldığın yerle bi görüş