PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bakmadan geçmeyin.yardımınız lazım.

helmastas
07 Mart 2009, 20:10
Arkadaşlar motorumun sol sinyali takılı yerinden kırıldı.o halde yanmasında bi sorun yok.Ancak farlar gücünü motordan almasına rağmen motor stop halde sol sinyal sürekli yanmaya başladı.düğmeden denedim olmadı.ampulü söktüm bu sefer tüm sinyaller yanmaya başladı.Akü başlığını soktüm.ışık zayıfladı.ikinci başlığı söktüm.yinede tamamen sönmedi.Her şeyi geri taktım.normale döndü ama arda bi tekrarlıyor.Anlayan arkadaşlar bir fikir verirse sevinirim.Malum yarın pazar.ustaya gösterme şansım yok.

askon
07 Mart 2009, 20:17
baktım ama yardım edemıyorum üzgünüm kolay gelsın
:silent:

sıradışıbiri
07 Mart 2009, 20:25
anlattığın kadarıyla sinyal kablonda bir yerden izalasyonu sıyrılmış ve şase alıyor.elektrik tesisat problemleri çok ciddidir.kısa devreler yangın çıkarabilir.motorunuzu kullanmayınız ve elektrik tesisatına baktırınız.mümkünse benzin deponuzuda boşaltınız

NEONCU
07 Mart 2009, 20:27
Valla kardeş benim bi ara yağmur esnasında bu gibi benzer bi sorunum olmuştu.Tüm ışıklar siznyaller falan sapıtmıştı,hemen durdum stop ettim.Biraz bekledim çalıştırıp düğmeyi açtım fakat gene aynı idi anahtarı kapalı olmasına rağmen ışıklar yanıyordu.Ara sıra göz kırpıyordu.Hızlı bir şekilde eve geldim.Ertesi gün tüm tesisatı kontrol ettim, bir yerinde elektrik bantının azda olsa açık olduğunu gördüm burdan kısa devre olmuş.Tekrar bant sardım diğer bazı kısamlarıda bantladım.Bence tesisatı komple kontrol et.Eğer yerin yakınsa bende geleyim istersen yardıma.

helmastas
07 Mart 2009, 20:42
Teşekkürler neoncu arkadaşım.Antalyadayım.keşke aynı şehirde olsaydık.Zaten pazartesiye kadar binmem herhalde.

NEONCU
07 Mart 2009, 20:44
Hatta aklıma kısa devre sorunu sonrası Allah korusunda,yangın çıkma olasılığına karşı küçük bir söndürücü taşımayı düşünüyorum.Belki trafikte başkasına bile yardım şansımızda olabilir.1 lt.lik pet şişe büyüklüğünde aslında ayak koyma yeri olan scooter larda monte etme yeride müsait olur.Evet diğer arkadaşımızında dediği gibi tesisat çok önemli, aman dikkat edelim.

Malesef uzakmışın, aman emin olmadan binme.Kolay gelsin.Ama unutma bu sitede üye olan herkes birbirine yakındır.Biz bir aileyiz.Hepimiz birimiz,birimiz hepimiz...

chopperrider
07 Mart 2009, 20:56
bi kaçak olup şase aldığı kesin ama kutup başlarını söktükten sonra dahi nasıl yandı sinyal onu anlayamadım:silent:

moto-x
09 Mart 2009, 23:51
abi flaşörden olabilir kabloları kontrol et kısa devre yoksa flaşördendir