PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet Kullanırken Panik Atak yapanlar için sizlere Bir Formül

halilihsan
06 Mart 2009, 15:25
ALINTIDIR!

PA ğın etkisini azaltmanın tarafimdan denenmiş formülü ..(1983 yilinda keske PA taninsaydi tedavisi bilinseydi)
(butun deneyimlerim bu kadarla sinirli degil bunlar ozetdir)
----------------------------------------------------------------------
Arkadaşlar..Doktorunuz tarafindan PA teshisi konmussa Tavsiyelerimi okuyunuz..sorularinizi bana yaziniz..
Bende başlangıcta duruma Teshise göre ilacla tedaviye başlandi..
Bir rahatlama ve tedaviye cevap geldiği görülünce uygun ilac tedavisine
devam edilirken beraberinde hastalık hakkında bilgilendirildim..

ilacların verdigi kimyasal yoksunlugu yerine koyma ve rahatlatmanın devamında
bizler rahatsızlığımızı yani bizdeki fiziksel rahatsızlıkları yapan düşmanı ;doktor terapi ve kitaplar ile
forumdaki ve toplantılara etkinliklere katılabilen aynı sorunları yaşamış yasayan arkadaşlardan denenmis
bilgiler alarak tanıyoruz.

Hastalıgımızın bize neler yapıp yapamayacagını hangi davranışlarla gelmesini veya elimizde olmadan atak gelmişse bize vereceği geçici sıkıntının etkilerini
nasıl en aza indirebiliriz..bunları öğrenmeli ve uygulamalıyız..

panik atağı yüzdeyüz kontrol edebilmek veya ilerki zamanlarda hiç tekrarlamamasını sağlayabilmek veya atak gelme araliklarini cok uzun araliklarla olmasini hafif gecmesini saglamak yeniler için mumkun .. ama cok eski ve kronikleşmişler için Tıp her geçen gün gelişiyor ilerde neden olmasın bunada çok şükür diyorum..PA da yasamimiz boyunca Tansiyon hastalığı gibi bizimle beraber olabilir..anlatabildim sanıyorum..
Panik Atak rahatsizligimiz bir yasam boyu bizimle olacak sekilde uzerimizde eskimisse telasa gerek yok yinede yapacaklarinizla onunla buyuk olcude bas edecek ve yasantinizi tamamen ele gecirmesine firsat vermeyeceksiniz..

Mucadelemizde...
sadece ilacla tedavi bazilari icin yeterli olabilirsede cogumuz icin yetersiz..
sadece sözle telkinle hipnozla terapi ile bitkisel otla saplada tedavi buyuk cogunlukla yetersiz..
ilaç var bilgilendirme terapi de var oldumu oldu ama ....

Ben şunları yaptım başardım siz daha iyisini yapın benden de daha iyi olun..

Dogrusu :ilac desteği+PA hakkinda bilgilenme+Terapi+bunların eşliğinde yaşadığınız ortamda
korkularınız fobileriniz ne ise yavaş yavaş uygun ortam ve zamanlar oluştugunda onlar ile yüzleşme+doktorunuzun dediklerini harfiyyen yapmak (bir cogumuz yaptigini iddia eder..gercekten denileni hakkiyla yapmissaniz doktorunuzla durum degerlendirmesi yapiniz 6 ayi coktan gecmis ve hic bir iyilesme belirtileri iyiye gidis yoksa Dogru doktordamiyiz dusunelim)

kafanıza göre ilac kullanmayı bırakmak azaltmak yanlış+çevrenizdekilere hastalığınızı kısa ve öz ve hatta dergi kitap ve broşürlerle anlatabilmek (zor ama yapılması şart)+Farkinda olmadan yillarca damla damla icimizde bastirdigimiz duygularimizin ve hassas duyarli kisilikle yasam bicimimizin getirdigi ve bir gun Ansizin yakamiza yapisan rahatsizligimizin 1-2 ay gibi kisa bir zaman icinde Tamamen iyilesmesini beklemek sabirsiz davranmak tedaviyi aksatmak terketmek cok yanlistir.Tedavinizi daha da uzatmaktan hatta en basa donmekten baska ise yaramayacagini iyi biliniz.+Alkolden ve maddelerden uzak durunuz..sigara varsa azaltiniz becerebiliyorsaniz azaltarak tamamen birakiniz..ben tam beceremedim..sigara dumani kapali havasiz yerlerdeki kotu ortam gibi insani etkileyip ataklara zemin hazirliyor veya atak gelmisse hizlandiriyor bu bende boyle etkiler yapti..
+en azından kendinizi iyi hissedene kadar üzücü olaylar ve tv yayınları acılı şiddet ve sıkıcı filmlerden,devamlı uflayan Puflayan dertlenen sıkıcı insanlardan uzak durmak+Tika basa olmayan doğru beslenme ile düzenli uyku ve egzersiz yapmak +ihtiyac varsa uygun vitamin desteği+hobbyleriniz yoksa edinmek kendinize sevdiklerinize daha cok zaman ayırmak arkadaşlarınızi arasında neşeli sohbeti sıkıcı olmayan mutlu pozitif düşünceli insanlardan secmek ve kendinize de olaylara pozitif olumlu bakış açısını yerleştirmek

+zihni boş bırakmamak hep bir şeylerle meşgul olmak..cinsel yasantinizi gozden gecirmek+cay kahve kola en aza indirmek yerine bitkisel caylardan tuketmek..
+dini inaçlarınıza ibadetinizede zaman ayırmak ruhunuzu da doyurmak+maddi durumunuz elverdigince tatil yapmak veya yeşil alan deniz kenarı gibi oksijeni bol olan yerlerdede yürüyüş yapmak+sık sık duş almak ve ++++gibi ozetleyebilirim..
aslinda dikkat edersek zaten Hasta olsun olmasin her saglikli insanin yasaminda bunlara dikkat etmesi gereken hususlardir..
demekki bizler elimizde olarak veya bilmeden hoyratca kendimizi ihmal etmisiz..zararin neresinden donersek kardir degilmi..

canercamalan
06 Mart 2009, 15:56
yok öyle bişey ama inş faydası dokunur birilerine teşekkürler