PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Korna çalmıyor.

motorhocası
03 Mart 2009, 23:07
Arkadaşlar ruhsat çıkarmak için muayeneye götüreceğim motoru korna çalmıyor:mrgreen:, 2 tane var ikisine de tornavida sapıyla vurunca çalışıyor, düğmeyi bırakıp tekrar basıyorum tık yok(2003 model kornalar, hiç sökülmemiş, mührünü ben açtım, dışarıdan yeni gibi görünüyorlar). Kornaları söktüm ,kontakt spreyiyle banyo yaptırdım yine de çalışmıyor (motor garajda, ehliyet de yok , elektrikçi mi getireyim şehire 8 km uzakta?)

73 model çamurluk altında korna gördüm böylesini görmedim:silent:

Tornavida sapını vurunca canavar gibi ses veriyorlar. Yapılması gereken birşey var mı? Miyadı doldu mu:salut:
http://img11.imageshack.us/img11/7057/cimg0007c.jpg (http://img11.imageshack.us/my.php?image=cimg0007c.jpg)

mterayes26
03 Mart 2009, 23:08
kornanın arkasında ki vida ile oyna elektrik varken , yada en temizi 10 ytl ye yeni bir korna

DETAYİN
03 Mart 2009, 23:11
şimdiden hayırlı uğurlu olsun yeni kornalaarın :)yapıcak bişey kalmadı geriye bi kere sukoy verdimi salla gitsin ....

motorhocası
03 Mart 2009, 23:11
kornanın arkasında ki vida ile oyna elektrik varken , yada en temizi 10 ytl ye yeni bir korna

Vidayla da oynadım Eray ses bozuluyor. Bir tane daha küçük vida var o hepten mühürlü, ben açılmam diyor zorlamadım.

osmaniyeli
03 Mart 2009, 23:12
hocam korna rölesi bozulmuş olabilir
korna da bozulmuş olabilir
1 çift korna ile 1 röle al
büyük ihtimal çalışır
çalışmazsa aldıkların yedekte dursun her zaman lazım olan parçalar sonuçta

stubborn
03 Mart 2009, 23:13
bende yarın muayene gidiyorum,
aklıma geldi benim kornada sanki nezle gibi çalıyor :(

motorhocası
03 Mart 2009, 23:14
hocam korna rölesi bozulmuş olabilir
korna da bozulmuş olabilir
1 çift korna ile 1 röle al
büyük ihtimal çalışır
çalışmazsa aldıkların yedekte dursun her zaman lazım olan parçalar sonuçta

Röleyi baştan alayım o zaman,teşekkürler.:cat:

ferotr
03 Mart 2009, 23:14
bence hiç uğraştığına değmez :) eray'ın söylediği gibi yeni bir korna almak en matıklısı..:cat:

halilihsan
03 Mart 2009, 23:15
Arkasında vidası var onun ayarınla oyna sıkmanı tavsiye ederim cumartesi günüde aynısı basıma geldi yandı diye söktüm ulan dedim son kez deniyyeyim enametten bir yere tutturdum kornaya basmaya calısırken düştü şaseye vurmasınla çalması bir oldu bir kac kere tokatladım eskisinden daha cok sesi cıkıyo arkasındaki vidayıda sonuna kadar sıktım Süper oldu :cat:

motorhocası
03 Mart 2009, 23:17
Arkadaşlar teşekkürler kornalar bağırıyo sesi süper, sadece Röle galiba.

mesudum
04 Mart 2009, 20:28
benim kornada da aynı sorun vardı serviste uğraştık 1 saat olmadı 10 tl ye yeniledim 1 ay önce

motorhocası
04 Mart 2009, 21:00
benim kornada da aynı sorun vardı serviste uğraştık 1 saat olmadı 10 tl ye yeniledim 1 ay önce

Sonuç, bu motosiklet kornaları açıktaysa bozuluyormuş, elekrikçiye gösterdim orada da aynı, illa tepelemek lazım, evde 3v adaptöre bağladım kedi sesi veriyor :queen:

motorhocası
07 Mart 2009, 02:34
Sonucun ertesi; bozuldu diye kornalarınızı atmayın,sapasağlam çıktı ikisi de, kornanın arkasında minik bir yıldız vida var onu az gevşettim, oldu bitti, bişeycikleri yokmuş. Röle falan da almadım.:cat: