PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : En iyi 200cc Hangisi(Piaggio,Aprilla,Kymco,Sym)?

kuzgunnn
03 Mart 2009, 12:05
Merhabalar.Aranıza yeni katıldım.
200cc bir motorsiklet almak istiyorum.Şehir içi güzel ama şehir dışı da beni yolda bırakmayacak bir model arıyorum.Birsürü model var piyasada.Piaggio carnaby 200 ile Aprilla Scarabeo 200 gidip geliyorum.Kymco ve Sym de iyidir diyorlar 4 parçaya ayrıldım :)

Bu modelleler ile ilgili Bilgilerinizi,Tecrünelerinizi,Yolda kalışlarınızı, Servis deneyimlerinizi(Kazıklanma,iyi servis kötü servis,ilgi alaka vs.) paylaşır mısınız?

E-M-R-E
03 Mart 2009, 12:33
büyük lastik scooter düşünüyosun anladığım kadarıyla yalnız 200cc yazanların gerçek cc leri değil özellikle kymco ve sym için iyi araştır derim kendi sitelerinde özellikleri yazıyo piaggio tabiki markalar arasında öne çıkıyo paraya kıyarım sevise bakımını aksatmam no problem diyosan italyan işi diyorum. ..

SELÇUK ASLAN
03 Mart 2009, 12:39
büyük lastik ve italyandan şaşma

acun0
03 Mart 2009, 12:44
herkes kendi fikrini savunacaktır elbette fakat büyük tekerde 200 cc de sym hd 200 ü tek geçerim 15,5 hp güç ve yüksek torkuyla uzun yol ve kısa yolda ister tek ister 2 kişi olsun seni üzmeyecek bir motordur.

kuzgunnn
03 Mart 2009, 12:46
evet biliyorum hepsi tam 200cc olmuyor.Ben şehir dışına çıkıp 200 -300 km gezip gelmek istiyorum.Büyük teker ve italyan çok sıkı olur diye düşünüyorum.
Özellikle konu başlığındaki italyan modellere sahip arkadaşların yedek parça ve servis fiyatları konusundaki deneyimlerini paylaşmalarını rica ediyorum.

zacay
03 Mart 2009, 12:48
Beverly 250 :cat:

MrSandman
03 Mart 2009, 12:50
Bende Sym HD200 ü tavsiye ederim. acun0'ın da dediği gibi seni üzmeyecek bir motor.

Deryali
03 Mart 2009, 12:52
200 değilde 250cc düşün derim ( en azından )
Yamaha X-City 250 yi bir incele.
Sym200, 170cc ve 15.5 beygir
Mesela Honda Dylan 150cc ama 16.0 beygir. Yani ha 200cc almışsın ha 150 çok fark etmeyecek.
Ben Honda Dylan ile 1600km lik gezi yaptım ve yolun hakkını verdi.
Eğer scooterımı satmayı düşünseydim 400cc den aşağı ( ör: majesty400) motor bakmazdım. Bi süre sonra tatmine etmeyecek seni

Ancak 250cc bbir motosiklet aldığında hem şehir içi hemde şehirler arası işini görecek ve kısa vadede motor değiştirmek istemeyeceksin.

Saygılar.

stubborn
03 Mart 2009, 13:00
ben 1000 km kadardır yani oldukça yeni piaggio x8 200 kullanmaktayım ,
sürüşü ve rahatlığı oldukça güzel ben memnun kaldım.:):cat:

kuzgunnn
03 Mart 2009, 13:00
ben tek başına gezmek de istemiyorum.arkamdaki kişinin de rahatını düşünerek bir model arıyorum.Ben rahat edicem,arkamdaki rahat edicek ve motor da bizi hem şehir içi hem şehir dışı(özellikle) bizi üzmeyecek.Bilgilerinizi bu derğerlendirmelere göre de paylaşır mısınız?

motorhocası
03 Mart 2009, 13:06
Aprillia Scarabeo 200 ,parça ve servis problemi olmuyorsa en şık ve 19 Hp ekonomik motoruyla en eğlencelisi (bana göre).

melcor09
03 Mart 2009, 13:07
arkadasım acık konusmak lazım birsure sonra bide sehirler arası diyosun bu bahsettigin hd 200 olsun veya digerleri seni uzun yolda memnun etmez gercekleri konusmak lazım cunku bunlar mac
xi degil uzun yol yapcaksan en kotu ihtimalle 250 cc maxi al derim.

canercamalan
03 Mart 2009, 13:32
uzun yol yapıcaksan naked türlerinede bi göz at derim ben ;)

morveotesi
03 Mart 2009, 13:35
malaguti ye bah fiyatları uygun

TanImsIz
03 Mart 2009, 14:15
Dylan 16 hp diyip işin içinden çıkan arkadaslar o motorun 16 hp üretmek icin kaç d/d çevirdiğini biliyormu acaba? gazı açar acmaz sana 16 hp vermiyor, sıkıştırma oranı fazla ve motorun ömrü digerlerine nazaran daha kısa. 200cc sınıfında piaggionun yeni modeli carnaby çok ideal bi motor jant ebatları 16 gücü ve torkuda bekleneni karşılıyacak kadar yeterli ve fiyatıda dylan 150 ile nerdeyse aynı. İtalyan motorun parca fiyatı pahalı olduğunu savunan veya düşünen arkadasar dylan ın parca fiyatından bi haberdar sanırım ? Ayrıca forumda çok yazılıp çizildiği üzere yabancı int sitelerinden artık çok rahat alısveris yapılıyor parca sıkıntısını ferco gibi esnaflıktan nasibini almamıs godoman insanlarla uğrasmadan halledebilirsiniz!

kuzgunnn
03 Mart 2009, 14:23
"TanImsIz
Dylan 16 hp diyip işin içinden çıkan arkadaslar o motorun 16 hp üretmek icin kaç d/d çevirdiğini biliyormu acaba? gazı açar acmaz sana 16 hp vermiyor, sıkıştırma oranı fazla ve motorun ömrü digerlerine nazaran daha kısa. 200cc sınıfında piaggionun yeni modeli carnaby çok ideal bi motor jant ebatları 16 gücü ve torkuda bekleneni karşılıyacak kadar yeterli ve fiyatıda dylan 150 ile nerdeyse aynı. İtalyan motorun parca fiyatı pahalı olduğunu savunan veya düşünen arkadasar dylan ın parca fiyatından bi haberdar sanırım ? Ayrıca forumda çok yazılıp çizildiği üzere yabancı int sitelerinden artık çok rahat alısveris yapılıyor parca sıkıntısını ferco gibi esnaflıktan nasibini almamıs godoman insanlarla uğrasmadan halledebilirsiniz! "

evet devir konusuna benim de kafam takıldı.dylan 16 lık beygir gücünü belli bir devirde üretiyor.Peki carnaby için 21 beygir üretiyor,bu carnaby nin ömrünü mi kısaltır??Aslında carnaby e sıcak bakmaya başladım.Karışık bir durum?

acun0
03 Mart 2009, 14:46
bir arkadaşın yazdıgı yazıyı alıntı yaptım hondanın parçaları ne kadar ucuz 250 lik hondanın km sayacını sorsun 1200 tl honda sh 150 honda daylan 150nin aynı motoru var üzerinde
Honda sh150 yi zorla bıraktım desem yeridir, 2 kere komple motor (silindir, üst kafa, piston sekman, subap, eksantrik zinciri...maliyeti ise 2500 ytl civaı tuttu) yeniledim ama ilkinde usta hatası yüzünden ikincisinde de krank kolu koparak bloğu kırdı, yeniden tamiri çok masraflı olduğu için moturu bırakıp başka motor almaya karar verdim o da performans bakımından sh150 ye benzediği için hd200 oldu

Limankalesi
03 Mart 2009, 14:59
Dostum hem artçın olacak hemde şehir dışı çıkıcan hemde rahat olucan hemde 200 cc olmaz.Şehir içi için artçıyla bile 200 cc ile çok rahat edersin ama şehirler arasında en sağda 80 km ile giden kamyonu daracık emniyet şeridinden sağlayamayacağına göre (sağlama zaten çok tehlikeli kör noktada görünmezsin) rahat sollamak için bi 500 mt 110-120 km hıza çıkman lazım. 2 kişi, birde kilonuz fazla ise birde sırt çantası filan çok zorlanırsın stres olursun yolun zevki kalmaz.En az 250 cc derim naçizane.... yada sadece şehir içi....

kuzgunnn
03 Mart 2009, 15:25
ok.250 cc diyorsunuz.şöyle ki piaggio carnaby 200 21 beygirli güç üretiyor,piaggio x7 ise 250cc o da 22 beygir üretiyor ??? bu ne perhiz bu ne lahana turşusu :)

cey_cey
03 Mart 2009, 15:26
italyan tabiki :bounce:

cotonak28
03 Mart 2009, 15:39
bencede Beverly 250 :cat:

Deryali
03 Mart 2009, 17:29
Dylan 16 hp diyip işin içinden çıkan arkadaslar o motorun 16 hp üretmek icin kaç d/d çevirdiğini biliyormu acaba? gazı açar acmaz sana 16 hp vermiyor, sıkıştırma oranı fazla ve motorun ömrü digerlerine nazaran daha kısa. 200cc sınıfında piaggionun yeni modeli carnaby çok ideal bi motor jant ebatları 16 gücü ve torkuda bekleneni karşılıyacak kadar yeterli ve fiyatıda dylan 150 ile nerdeyse aynı. İtalyan motorun parca fiyatı pahalı olduğunu savunan veya düşünen arkadasar dylan ın parca fiyatından bi haberdar sanırım ? Ayrıca forumda çok yazılıp çizildiği üzere yabancı int sitelerinden artık çok rahat alısveris yapılıyor parca sıkıntısını ferco gibi esnaflıktan nasibini almamıs godoman insanlarla uğrasmadan halledebilirsiniz!

Kusura bakmayın polemik yapmak istemiyorum sadece bilgi için soruyorum.
Dylan 16 beygir gücü acaba hangi devirde üretiyor Söyleyebilir misiniz ?
Ayrıca Dylan'ın motor ömrünün kısa olmasını kıyaslayabileceğiniz bir örnek verir misiniz ?

İtalyan'lar kadar olmasada evet honda'nında parçaları pahalı ancak kesinlikle daha az sorun çıkarıyor hatta hiç çıkarmıyor.

örneğin honda'nın pahalı olan parçaları Amortisor takımı, Egzos, gösterge paneli vb.. Ancak bunlar her ay değişen parçalar değil hatta eğer düşmezseniz ömürlük parçalar..

Buna karçın hondanın bakım masrafları çok uygun
Örneğin Buji : 20, hava filtresi 20, yağ değişim 20,
Ben 4bin bakımlarında 50-60 liradan fazla ödemiyorum önemli olan bu
Oysa İtalyan olan Beverl250'nin 12.000 km bakımını bir sorgulayınız 450 liradan aşağı olmadığını göreceksiniz.

Youtube'dan Dylan 100.000 Diye aratırsanız motor ömrü hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bende bizzat 13 ayda 23.000km yol yaptım ve daha karbürator suyu eksilmedi siz düşünün. Ayrıca 0-100km arası hızlanmada 250cc motorlara çok rahat kafa tutabiliyorum ( Buda 16 beygiri kaç devirde verdiğine bir örnek olabilir mi ?)

Bir motoru en iyi kullanan en iyi şekilde test edebilir.

Herkes kendi motorunu tavsiye ediyor nedense ancak ilk yazışmama bakarsanız arkadaşın ihtiyacına X-City 250 yada Majest400 cevap verebilir diye belirttim.

Hoşça-...

G.BEREKET
03 Mart 2009, 17:42
Bencede 250cc al paran varsa tabiki italyan al ama imkanların kısıtlıysa kymco olabilir yanlız kymco'nun 200'lük makinesi 160cc civarı yani iyi araştır.

ExTReMa
03 Mart 2009, 17:48
Kusura bakmayın polemik yapmak istemiyorum sadece bilgi için soruyorum.
Dylan 16 beygir gücü acaba hangi devirde üretiyor Söyleyebilir misiniz ?
Ayrıca Dylan'ın motor ömrünün kısa olmasını kıyaslayabileceğiniz bir örnek verir misiniz ?

İtalyan'lar kadar olmasada evet honda'nında parçaları pahalı ancak kesinlikle daha az sorun çıkarıyor hatta hiç çıkarmıyor.

örneğin honda'nın pahalı olan parçaları Amortisor takımı, Egzos, gösterge paneli vb.. Ancak bunlar her ay değişen parçalar değil hatta eğer düşmezseniz ömürlük parçalar..

Buna karçın hondanın bakım masrafları çok uygun
Örneğin Buji : 20, hava filtresi 20, yağ değişim 20,
Ben 4bin bakımlarında 50-60 liradan fazla ödemiyorum önemli olan bu
Oysa İtalyan olan Beverl250'nin 12.000 km bakımını bir sorgulayınız 450 liradan aşağı olmadığını göreceksiniz.

Youtube'dan Dylan 100.000 Diye aratırsanız motor ömrü hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bende bizzat 13 ayda 23.000km yol yaptım ve daha karbürator suyu eksilmedi siz düşünün. Ayrıca 0-100km arası hızlanmada 250cc motorlara çok rahat kafa tutabiliyorum ( Buda 16 beygiri kaç devirde verdiğine bir örnek olabilir mi ?)

Bir motoru en iyi kullanan en iyi şekilde test edebilir.

Herkes kendi motorunu tavsiye ediyor nedense ancak ilk yazışmama bakarsanız arkadaşın ihtiyacına X-City 250 yada Majest400 cevap verebilir diye belirttim.

Hoşça-...

İşinize karışmak gibi olmasın ama..
Dylanın neden 4bin bakımı ile beverlynin 12000 bakımını karşılaştırıyosun?
Dylanın 4bin bakımında 3 şeye bakılıyor beverlynin 12000 bakımında sadece hava filtresi buji ve yağa mı bakılıyor ki?
Yada dylan kaç kmlerde bakıma gidiyor
beverly kaç kmlerde bakıma gidiyor?
Biraz mantıklı olun arkadaşlar lütfen nasıl ki dylana taktığın buji hava filtresi yağ 50-60 tutuyosa beverlyninde yağ hava filtresi buji değişimi aynı fiyata gelir..
Yada şöyle sorayım dylanın bujisi hava filtresi yağı ucuzda beverlyninkisi altından mı? :)

kuzgunnn
03 Mart 2009, 19:14
Arkadaşlar seninki üstün benimki üstün tartışması yapmayalım lütfen.Konunun özünden uzaklaşmayalım.Konu başlığında da belirttiğim gibi bu motorları alırsam hem ben hem artçım iiçin artıları nelerdir?Param yok arkadaşlar.6-7 bin arası verebilirim.Benim için herşeyden öte iki kişi bincem motora artçım rahat etmeli motor(200cc likler tercihimdir) şehir dışına çıktığımızda(200-300 km) bizi zorlamamalı,yormamalı.Amacım hız yapmak değil motorsikletten zevk almak.Yeni yerler keşfetmek :)
Bazı arkadaşlar farklı öneriler getirdiler 250cc falan al dediler. Bu düşüncelerim 200 lükler için az kalabilir haa o zaman bir üst sınıfı düşünürüm. :pale:

Amaç; biz motorseverler olarak servislerde nelerle kaşılaşıyoruz,ne kadar kazık yiyoruz.istediğimiz motor ihtiyacımıza uygun mu?Bunları paylaşalım istiyorum.bir gün herkesin ihtiyacı olur bu bilgilere.

ExTReMa
03 Mart 2009, 19:22
http://www.sahibinden.com/burgman_an400-67WQQaXQQ9644770WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/2002_model_25000km_de_masrafsiz_burgman-94WQQaXQQ9450412WQQpXQQdisplayitem

Deryali
03 Mart 2009, 21:27
İşinize karışmak gibi olmasın ama..
Dylanın neden 4bin bakımı ile beverlynin 12000 bakımını karşılaştırıyosun?
Dylanın 4bin bakımında 3 şeye bakılıyor beverlynin 12000 bakımında sadece hava filtresi buji ve yağa mı bakılıyor ki?
Yada dylan kaç kmlerde bakıma gidiyor
beverly kaç kmlerde bakıma gidiyor?
Biraz mantıklı olun arkadaşlar lütfen nasıl ki dylana taktığın buji hava filtresi yağ 50-60 tutuyosa beverlyninde yağ hava filtresi buji değişimi aynı fiyata gelir..
Yada şöyle sorayım dylanın bujisi hava filtresi yağı ucuzda beverlyninkisi altından mı? :)

Üstan kim dedi 4bin bakımından bahsettiğimi... ?

Scooterdan fazla anlamadığın belli.
Dylan'ın bakımları her 4000km de bir. B250 ise 6000'de bir.
ben 20.000 bakımına kadar olan süreçte her 4000'de ortalama 50-60 ytl ödedim.

En uygunu 16.000 bakımında sadeec 20lira ödedim. En pahalısıda 101 lira ödedim. Tüm bakımların faturaları mevcuttur Ayrıca Honda Güngör motordan bilgi alabilirsiniz.

hava Filtresi, buji, yağı malasef Dylan ile bevery arasında fark var.
Mesela yağ değişimi bizde 20 lira iken, b250lide 60 lira, Ayrıca Mesela değişmesi gereken Varyatör kayışı Dylan'da 80 lira iken beverlyde 250 lira..
Havafiltresi ve buji fiyatlarıda daha farklı araştırırsan göreceksin.

Ben Motorumu satıp Beverly alacağım gün arkadaşımın beverlysinin 12.000bakım masrafını görünce vazgeçtim. Çünki ayda 300okm yapıyordum ve her 2 ayda bir o kadar bütçe ayıramazdım.

Arkadaşlar seninki üstün benimki üstün tartışması yapmayalım lütfen.Konunun özünden uzaklaşmayalım.Konu başlığında da belirttiğim gibi bu motorları alırsam hem ben hem artçım iiçin artıları nelerdir?Param yok arkadaşlar.6-7 bin arası verebilirim.Benim için herşeyden öte iki kişi bincem motora artçım rahat etmeli motor(200cc likler tercihimdir) şehir dışına çıktığımızda(200-300 km) bizi zorlamamalı,yormamalı.Amacım hız yapmak değil motorsikletten zevk almak.Yeni yerler keşfetmek :)
Bazı arkadaşlar farklı öneriler getirdiler 250cc falan al dediler. Bu düşüncelerim 200 lükler için az kalabilir haa o zaman bir üst sınıfı düşünürüm. :pale:

Amaç; biz motorseverler olarak servislerde nelerle kaşılaşıyoruz,ne kadar kazık yiyoruz.istediğimiz motor ihtiyacımıza uygun mu?Bunları paylaşalım istiyorum.bir gün herkesin ihtiyacı olur bu bilgilere.

Üstad http://www.hayatonda.com/geziyazilari.asp?kat=3 al dylan'ın neler yapabildiğini gör yaşanmışlıklar herşeyi açıklar üstelik paranında 3 bin lirası cebine kalsın 2.el temiz 4bin civarı bulursun. Satarkende asla zarar etmezsin.

musti14
03 Mart 2009, 21:33
Merhabalar düşünürsen ben motorumu satmaya niyetlendim.Düşünürsem ilanımın linki aşağıda

http://www.sahibinden.com/2008_model_tertemiz_5_aylik_garaj_motoru-54WQQaXQQ10491824WQQpXQQdisplayitem

seethru
03 Mart 2009, 22:03
kalite ve problemsizlik açısından yukarıdaki markalardan hiçbiri ile major
problemler yaşayacağını zannemiyorum. İki sene dylan kullandım tık demeden heryere her koşulda gitti geldi. Fiyatlarda ise uçurumlar var, SYM ve Kymcolar 5.000 tl, honda ps 150 6.000.tl, carnaby ve scarabeo 6.500 tl peşin motovisyonda var. Bu aşamada en doğru kararı artçınız ile birlikte motorların oturuş pozisyonlarını deneyerek karar verebilirsiniz diye düşünüyorum. Ancak çok öznel bir tercihle ben olsan tip olarak carnaby derdim.

TORAMAN
04 Mart 2009, 00:54
Öncelikle konu başlığı modellerinin sıfır fiyatlarını görelim(fiyatlarına göre güçleride farklılıklar göstermektedir);
Piaggio Carnaby 200-6.750 TL
Aprilia Scarebeo 200-3.422 Euro
Sym Hd 200-6.250 TL
Kymco People S 200-5280 TL
Benim kullandığım model diğerlerine göre fiyatı daha azdır bunun yanında 163 cc.dir 12 bg.gücündedir hava soğutmalıdır. Ama bana göre performansı gayet güzeldir koltuğu çok rahattır stop lambaları ledlidir ve çok gösterişlidir hız sensörlü farlarıyla aküyü çabuk bitirmez kış aylarında bile bir kerede motosikletini çalıştırırsın herşeyden önce 16 inç jantlı scooter keyfini kullanmayan bilmez çünkü çok emniyetli sürüş sağlar. Scooterimle ilgili birkaç fotoğraf sunarken tabiiki son karar senin arkadaşım. Selamlar.:)
http://img57.imageshack.us/img57/3955/s6001078pu5.jpg

http://img228.imageshack.us/img228/1411/s6001101na9.jpg

http://img140.imageshack.us/img140/2861/s6001025yp2.jpg

motorhocası
04 Mart 2009, 00:58
Toraman Abi misilleme gibi olmasın,Scarbeo 200.
http://www.sahibinden.com/ada_motor_aprilia_scarabeo_200-01WQQaXQQ7578349WQQpXQQdisplayitem

TORAMAN
04 Mart 2009, 01:05
Toraman Abi misilleme gibi olmasın,Scarbeo 200.
http://www.sahibinden.com/ada_motor_aprilia_scarabeo_200-01WQQaXQQ7578349WQQpXQQdisplayitem

Evet bu ilanda Aprilia Scarebeo 200 Konya'daki bir arkadaşta 6.190 TL olarak gözüküyor arkadaşımız düşünsün taşınsın kararını ona göre versin..:)

motorhocası
04 Mart 2009, 01:08
Herhalde ellerinde kalmış diyeceğim birkaç yerde gördüm böyle uygun fiyatlı, yeni model de gelebilir,çünkü karbüratörlü bu.:cat:

kuzgunnn
04 Mart 2009, 10:24
toroman arkadaşım kymco nu çok veriyorsun :) çok güzel.

seethru güzel demiş en güzeli benim artçım ile gidip motorları denemem gerek.Ama Carnaby de içime işlemiyo değil hani :D Bişey soracam bu carnaby 198 cc tam olarak ama 21 beygir güç üretiyor,X7 250 cc modeli ile aynı.piaggionun vardır bir bildiği fakat carnaby nin ömrü kısa olmasın sakın ????

melcor09
04 Mart 2009, 10:46
tekrar merhaba daha once bu konu hakkındaki sahsi gorusumu belirtmistim ama galiba suan baska bi cevap vermem gerekiyo tamam haklısın x makina x beygir y makina x beygir diye degerlendirmen onemli ve dogru ama alacagın makinanın beygirini nerde olcceksin makina sana ne verirse o kadar gitceksin omru kısa olurda oyle olur boyle olur bence sacma durumlar ama sehirler arasında bu tarz (bana gore maxilere gore daha korunaksız) motorlar iyi degil. bir arkadas grand dink motorunu satmaya karar vermiş ve bunu sanada yazmıs guzel motordur granddink 2004-2006 arası 2 defa kusadası-fethiye arası gezi yapmıstım o motorla ve cok memnunşiyetli bir motordur sattgıım kisi hala tıkır tıkır geziyo veya xciting 250 lere bak derim ben

http://www.sahibinden.com/21000_km_2007_model-10WQQaXQQ11256778WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/satilik_xciting_250-93WQQaXQQ11007473WQQpXQQdisplayitem

veya bu ilanda cok guzelmis bence

http://www.sahibinden.com/burgman_an400-67WQQaXQQ9644770WQQpXQQdisplayitem

hem zaten diger hangi motoru alırsan al 2nci elde piyasası inanılmaz derece dusecek o yuzden mecut piyasasında ( 2nci el) almanı tavsiye derim su yarını goremedigimiz piyasada.

TanImsIz
04 Mart 2009, 10:52
Deryali kardesim kimse polemik yapmak istemiyor sonucta burası bir paylasım platformu herkez bildiğini veya doğru bildiğini paylasıyor,ben bilemediğimi senden, sen bilemediğini benden öğrenceksin paylasicaz bunları :) ama ben kullandığım motoru pofpoflamıyorum(kaldıki kullanmadımda) Dylan'a kalitesiz ömrü kısada demiyorum ama şu bi gercekki İtalya'nın motosiklet konusunda japonlardan bir adım önde olduğudur, heleki Piaggio gibi scooter konusunda uzman olmus bi şirket.
Devir meselesine gelelim ; Dylan 153 cc ile 8500 devirde 15.3 hp güç üretiyor sıkıştırma oranı 11:01 nerdeyse 250 cc makinenin ürettiği gücü elde etmeye çalısıyor bunun icin motor çok daha fazla yoruluyor ömrünü kısaltmasından kastım buydu. Tabiki mondial gibi hor kullanımla 10.000 km de at çöpe bi motoru yok. Kaliteli cub modeli ile dünyaya ne olduğunu zaten ispatlamıs bi markadır.

Kuzgunnn : Devir meselesi ve hp meselesi kafana cok takılmasın 200 ve 250 cc arasındaki güç farkı 200 cc motorun sıkıştırmasının ve devrinin biraz yukarda olmasından kaynaklanıyor, piaggio kolay kolay ölecek motor zaten yapmaz ayrıca alacağın motor ne olursa olsun uzun yola çıkacaksan su soğutmalı olması şart.

Deryali
04 Mart 2009, 11:06
Deryali kardesim kimse polemik yapmak istemiyor sonucta burası bir paylasım platformu herkez bildiğini veya doğru bildiğini paylasıyor,ben bilemediğimi senden, sen bilemediğini benden öğrenceksin paylasicaz bunları :)

:cat::cat::rendeer::cat::cat:

tarikiko
04 Mart 2009, 11:18
ben 1000 km kadardır yani oldukça yeni piaggio x8 200 kullanmaktayım ,
sürüşü ve rahatlığı oldukça güzel ben memnun kaldım.:):cat:

Dostum benimde ilk motorum x8 200 idi, çok keyifli şekilde biniyordum. Taki debriyajdan anormal sesler gelene kadar. Defalarca servise gittim her seferinde debriyajı söküp zımparalayıp geri verdiler, 200km sonra aynı sorun.
Garanti süresi bitene kadar bunu tekrarladılar, kesinlikle debriyajı değiştirmediler..
Lanet olsun dedim sattım motoru bir arkadaşıma, o gitmiş cebinden para vermiş debriyajı değiştirmiş. 10.000 km dir biniyor tık yok.
İnşallah benim yaşadığım problemi sen yaşamazsın.
İtalyan italyan diyor ba zı arkadaşlar ama servisi 5 kuruş etmez.

Merhabalar.Aranıza yeni katıldım.
200cc bir motorsiklet almak istiyorum.Şehir içi güzel ama şehir dışı da beni yolda bırakmayacak bir model arıyorum.Birsürü model var piyasada.Piaggio carnaby 200 ile Aprilla Scarabeo 200 gidip geliyorum.Kymco ve Sym de iyidir diyorlar 4 parçaya ayrıldım :)

Bu modelleler ile ilgili Bilgilerinizi,Tecrünelerinizi,Yolda kalışlarınızı, Servis deneyimlerinizi(Kazıklanma,iyi servis kötü servis,ilgi alaka vs.) paylaşır mısınız?

Arkadaşım yamaha x-max almıştı bende kullandım gayet seri bir makinesi var, ayrıca bağajıda büyüktür.
Benim burgmanım var onu sınıfında tek geçerim ama sen 200 cc demişsin bence x-max e bir göz at.

Yok göz atma bence, şimdi fiyatına baktım, uçmuşşşş

Ferco konusundaki tespitler 10 numara

E-M-R-E
04 Mart 2009, 11:26
şu bi gercekki İtalya'nın motosiklet konusunda japonlardan bir adım önde olduğudur, heleki Piaggio gibi scooter konusunda uzman olmus bi şirket.
.

Asıl polemiği şimdi yarattın italyan - japon kıyaslaması yapıyosun ! ve italyanllar bir adım önde olduğunu iddea ediyosun sana fikrimi söyleyim ,
4 japon bu işi iyi biliyor insanlar da tabi, istisnalar senin gibi kaideyi bozmuyor , :mrgreen: :mrgreen:

kuzgunnn
06 Mart 2009, 16:36
sanırım ya piaggio carnaby ya da piaggio X7 alıcam.Hadi hayırlısı :)

TOP SPEED
06 Mart 2009, 16:49
Tek kelimeyle İtalyan derim.Yıllardır kullanıyorum asla vazgeçmem dünya devi İtalyan.Al bi APRİLİA 25 sene bin :cat:

tasarslan
06 Mart 2009, 16:50
sanırım ya piaggio carnaby ya da piaggio X7 alıcam.Hadi hayırlısı :)

Her ikiside sağlam motorlar.fakat X 7 alan ve kullanan bazı arkadaşlar grenajların çok kaliteli olmadığından bahsetmişti,fuarda gördüğümde bende hak vermiştim doğrusu..Aşağıdaki başlıkta kullanan arkadaşlar var onlardan da bilgi alabilirsin..:cat:

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/5499-piaggio-vespa-gilera-kullanicilari-buraya-57.html

Bu ilanı değerlendir bence..

http://www.sahibinden.com/piaggio_carnaby_200_ihtiyactan_fiyat_guncellendi_4 _800_2000_km-62WQQaXQQ12674403WQQpXQQdisplayitem

TORAMAN
06 Mart 2009, 22:46
Seçmiş olduğun modellerin ortak özelliği 16 inç jantlı scooter olmalarıdır.
Hangisini alırsan al güle güle kullan derim.:)

SERHAN YORUK
07 Mart 2009, 00:47
ben sadece PİAGGİO diyorum...31 000 km şehirlerarası 10 000 km şehiriçi toplam 41 000 km yol yapmış bakımları zamanında yapılan 2004 model Skipper a biniyorum....TIK yok...yine de sen karar ver.