PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : scooter kayış problemii..?

tgb_303
02 Mart 2009, 15:14
Bugun motrumun kayısnı kontrol etmek amclı kayıs kapagını soktugumdee kayısın kopmak uzere oldugunu gordum şimdi bn kayısı degıstırıcem kalıtelı bır kayıs alsam performansta degısıklık olrmu bırde bagaları kac grm takıyım onlarıda degıstırıcem....?NOT:MOTOR 150CC GY6 SCOOTER TGB303R

erdemed
03 Mart 2009, 13:48
hocam kayısı kalıtelı bı kayısla degıstırmek performansı dogrudan etkıler ben japon bandoo kayısını tavsıye ederım unutma marka bandoo
benım motorcu bı arkadas var bı sorunum oldugunda ona gıdıyorum gecen gıttım kayısım yenı oldugu halde degıstırdı yenı bı kayıs getırmıs markasını hatırlamıyorum ama oldukca kalın ve kalıtelı oldugu bellı ıdı motorun uzerınden cıkan kayıs yanında don lastıgı gıbı kalıyordu neyse
kayıs degıstıkten sonra motor 20-25 km fark ettıduz yolda zorla 100 derken sımdı 120 yapıyor abartmıyorum

E-M-R-E
03 Mart 2009, 13:53
japon bando bende bunu taktırdım en son çekişte farklılığı hessediyosun 35-40tl arası bi fiyatı var
değiştirirken debriyaj balatasına da baktır. .

motorhocası
03 Mart 2009, 13:54
Kayışı yağlamadıktan sonra orjinali en iyi işi görecektir,ki marka var altında. Kalkışlarda biraz sakin hızlan ,orjinal kayış kullan derim.

tgb_303
03 Mart 2009, 17:07
arkdaslar bn motorun kayısına baktım uzerındekı ztn bando kayıss kıtapcıgına baktıgımda yıne bando kayıs var...! ilgınız ıcın teskuler yıne bando takmayı dusunuorum pekı kayısta ince kalın olması ne gıbı farklılık verır...?

erdemed
04 Mart 2009, 15:27
kayıs yanaklarının aktarma organlarına daha ıyı tutunmasını saglıyormus hocam bendede once bando vardı onuda arkadas taktı ama bu kayıs nasıl soyleyeyım oldukca kalın ıdı scooter kayısı olmayabılır ama tam geldı abartmıyorum anında 20-25 km hız ve kalkısta muthıs bı fark ettı ogrenebılırsem buraya yazarım

GKN
05 Mart 2009, 01:38
kayışın bando ise , üzerinde zati yeşilli kırmızılı renkler ve beyazla yazılar vardır, orda 835 e 20, 20 gibi ölçü rakamları vardır, ordaki ölçüye uygun olan aynı ebatta kayışı almalısın..
eğerki numaralar silindiyse kopmadan kayış satan bi yere götürüp aynı ölçüde alabilirsin. çünkü genellikle yüksek süratte koparsa parçalanıyo kayışlar ölçü almak imkansızlaşıyo..

Şenonar
05 Mart 2009, 01:46
Bando KAyıştan Kaçma ORjinal ebatlarında al ince alırsan çabuk kopar kalın alırsanda kayış zamanla yuvasını genişletir:bounce: Ben bando kayış takmadan önce 3 kere kayışım koptu bando kayış taktım baya kullandım hç bişey olmadı geçenlerde motor kalkmakta zorlanıyor gibi oluyordu kayıştan zannettim gittim yeni kayış aldım meğer debriyaj gitti hazır kayış almışken yenisiyle değiştirdik eski kayışımıda arkadaşımın motoruna taktık şu anda arkadaşımın motorunda hiçte bir sorun olmadı kesinlikle bando dan şaşma :bounce:

tgb_303
07 Mart 2009, 05:54
vatana ve mıllete hayırlı olsun dun kayısım koptuu 100km hız ılee allahtan cok fazla surumedıı tekerıı hemen saldıı bugun actım kayısı bulamadım ıcerde....:D tuz buz olmus ama dha onceden olcuyu almıstım yarın degıstırıcem verdıgınbız bılgıler ıcın tesekkurler..:D

stubborn
07 Mart 2009, 10:05
mitshobushi mi ne var bu ne malı acaba bilen varmı ?

tgb_303
07 Mart 2009, 18:34
arkdaşlar 846-20-30 kayıs bualamdım. Piyasada 842 20 30 vardı onu aldım olr dedıler ancak kalın geldıı motor resmen olduu gotunu kaldırmıyor orjınal kayısını nerden bulucam yardım TGB YEDEK PARCA NERDE VAR ANTALYDAA

stubborn
07 Mart 2009, 18:39
benim kayışın üzerindeki numaralar silindiği için alamadım :(
piaggio x8 200 bende bando alacağım ama elimde no yok :(

KUM_ADAM
07 Mart 2009, 19:28
arkadaslar piyasada oto kayış ve keçe satan yedekparçacılar var.elinizdeki eski kayışı götürün.kopmuşta olsa farketmez ölçüsüne göre bando,dayco veya pirelli marka kayış alabilirsiniz.

tgb_303
07 Mart 2009, 23:49
arkadaslar piyasada oto kayış ve keçe satan yedekparçacılar var.elinizdeki eski kayışı götürün.kopmuşta olsa farketmez ölçüsüne göre bando,dayco veya pirelli marka kayış alabilirsiniz.

gezmedıgım yer kalmadıı...:pale:

benim kayışın üzerindeki numaralar silindiği için alamadım :(
piaggio x8 200 bende bando alacağım ama elimde no yok :(

motorun kıtapcıgına bakabılırsın veyaa servısne osr...:)

ümmet perkitan
08 Mart 2009, 15:41
ayrıca özellikle debriyajın öntarafında varyata var yuvarlak,onun içinde bilyalar var özelliğini kaybederse hemen koparır kayışı fazla ısınmadan oluyor tabi

tgb_303
08 Mart 2009, 15:55
halan kayış bulamdım yardımcı olrsanız sevınırım....:silent:
motorun markası: TGB
modelı: 303r
kayış: bando 846-20-30

nitrious81
08 Mart 2009, 16:11
ayrıca özellikle debriyajın öntarafında varyata var yuvarlak,onun içinde bilyalar var özelliğini kaybederse hemen koparır kayışı fazla ısınmadan oluyor tabi

Ümmet abi ben ne cektım o bilyalardan erıyıp gıdıyordu Varyatoru ıyı acamadıgı ıcın kalkısda tıtreme hızda dusme vs vs cok etkılıyor skuterın performansını...

ümmet perkitan
08 Mart 2009, 20:12
halan kayış bulamdım yardımcı olrsanız sevınırım....:silent:
motorun markası: TGB
modelı: 303r
kayış: bando 846-20-30

asıl adı cihan ustadır adresi açık olarak yazıyorum adımı verirsen yardımcı olur hertürlü kayışı bulur sana

CAKIROĞLU MOTOR TAMİRHANESİ - SÜLEYMAN ÇAKIR

KIZILTOPRAK MAH. Y.EMRE CD. NO:14 MERKEZ ANTALYA
Telefon: 0 242 322 19 13

MOTOCARİZMA
04 Şubat 2010, 20:21
piyasadaki mevcut kayışlar bando dahil problem çıkarmaktadırlar kısa zamanda kopma ve bollaşma yapmaktadırlar piyasada iki senedir satılmakta olan uzr marka kayış sorunu çözmüştür ilgilenen arkadaşlara duyrulur hem fiyatı hem kalitesi çok iyi tavsiye ederim.0555 9746908 cep.

Emrah.ark
04 Şubat 2010, 20:28
Bende bandoo kayış alıcam ama Didimde bulamıyorum..oto parçacılarına hiç bakmadım bulunurmu oralarda :silent:

oguzhan1245
05 Şubat 2010, 01:11
Arkadaşım kesinlikle uzr kayısını tavsiye ederim motocarızma adlı arkadaşımız dogru söylüyor bende o kayısı kullanıyorum motorun cekısınde artıs oldu. Kazasız belasız surusler dilerim

hsk
12 Şubat 2016, 03:24
Benim scooter da da mitsubishi kayış var.Çok dandik sanırım bollaşmış iyice motor yokuş çıkmıyor,boşa dönüyor resmen.Önceki asya mda bandotakmıştım gerçekten çok iyiydi.bando bulursam bunada alıcam ölçüleri 893*24*30