PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorumda Arıza Lütfen Yardım!!!

mertyagci
26 Şubat 2009, 20:38
Arkadaşlar motorum Mondial 125RT.Motorum şu an 4600 km'de.Motorumun her zaman yağları zamanında değişmiştir hatta değişme zamanını beklemeden yararlı olur diye sık değiştirdiğim zamanlar bile oldu.Bujiyi 2 defa değiştirdim ilki 2800.kmde.İkinci 4500.km'de.İkinci değiştirdiğim buji NGK Japon.Hava filtresinide 2800.kmde değiştirdim.4500 .kmde yeni japon kayış taktırdım,debriyaj bilyelerini değiştirdim,bujiyi değiştirdim ve yağı değiştirdim.Fakat motorum artık eski performansında değil çekiş yüzde 25 oranında düştü.Aslında 4500.kmde yaptığım bu işleri motorun bu çekiş düşüklüğü düzelir diye yaptım fakat hiçbir sonuç alamadım.Motorum yüzde 60 eğimli yokuşu bile 2 kişi hiç zorlanmadan çıkardı gerçekten.Şimdi çıkamaz oldu.Tek kişi bağıra bağıra anca çıkıyor.Düz yolda önceden 100 e geldiğim oluyordu şimdi 80'e zor geliyorum.Motorun bu kötü hali son 700 kmden beri böyle.Motorumda başka hiçbir problem yok.Fazla ısınma,aşırı vibrasyon gibi sorunların hiçbirisi yok.Arkadaşlar lütfen yardım edin.Daha ne yapmalıyım ben bu motora nesi vardır bunun.

mobiprofesör
26 Şubat 2009, 20:42
fikrimce rodaj zamanında çok sıkıştırmadıysan sağır açılmış olabilir,yada tek kişi bile bağırıyor diyosunuz,devrijay balataları kaydırıyor olabilir

halilihsan
26 Şubat 2009, 20:44
Rodajda motoru artçı ile mi sürdün?

mertyagci
26 Şubat 2009, 20:49
Rodajda motorun durumu gayet iyiydi yazdığım gibi son 700 kmden beri böyle bu motor.Dahada kötüleşiyor.Bazen artçıyla biniyorum.Kız arkadaşımla.