PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir sorum olucak

rakadeniz
26 Şubat 2009, 11:35
Ben Ankarada yaşıyorum, % 40 oranında Ayağımdan özürlüyüm fakat motorsiklete ve bisiklete binmeyi çok seviyorum,motor kullanmayı araba kullanmaktan daha çok seviyorum,fakat benim sorum bende %40 oranında özürlü olduğuma dair rapor var. sıfır bir motor alsam ÖTV. vergisi ödermiyim.birde % 40 oranında raporum olduğu için A sınıfı ehliyet alabilirmiyim. Lütfen acil yardım bekliyorum.Saygılarımla

okan_style
26 Şubat 2009, 11:37
once engelli olarak bı ehliyet almanız lazım ayagınızdaki ozrun yanı heyet raporunda yazan tehsıs nedır bılgılenrırmısınız

rakadeniz
26 Şubat 2009, 11:42
ayağımda 5 cm kısalık var ve birazda ince diğer bacağıma göre ama yıllardır bisiklet kullanırım uzun yola çıkarım,hiç otobüse binmem schooter de kullanıyorum ,ama ehliyet verirlermi bilmiyorum. Ehliyet vermeselerde kullansam motoru sorun olurmu çünkü scooter kullananların %80 ninde hiç ehliyet yokta :)

okan_style
26 Şubat 2009, 11:51
%80nı bılıncsızmıs demekkı eger ayagınızda posturel bır bozukluk yada sınırsel bır dayanıksızlık varsa ehliyet alamassınız ama gorunuse gore yok ve rahatca kullanıyorsunuz bu yuzden ehliyet almanızda bı sorun yok tabıkı engelli ehliyetı ayrıca scooterda cok bı sorun yasıycagınızı sanmam bence ehliyetınızı alıp gonul rahatlıyla bının motorunuza

rakadeniz
26 Şubat 2009, 11:56
Teşekkür ederim ilgin için sağol ustam:) ozaman ben sağlık raporuyla başlıyım işe raporu alır almazda motoru alıyım. sonrada kursa felan yazılıyım en sağlamı bu olur heralde :cat:

mobiprofesör
26 Şubat 2009, 12:43
geçmiş olsun dileklerimi sunarak,,,2 tekerlekli için trafiğin motorsiklet sirmenize izin vereceğini sanmıyorum,3 tekerlekli özel yapım,racing,ve benzeri çok motorsikletler var resmi açıdan bunlardan birini tercih edebilirsin bana kalırsa,normal şartlarda,şu da var tabi,ayağınız daki özür sadece kısalık ise,trafik kanunlarına göre cevirmede vs,memur,evraklarınızı aracınızdan inmenize zorunluluk tanımadan ayağınızdan alıp ayağınıza getirmek zorunluluğu var,bu tür olayda memurun yanında yürümezseniz,böle bir sorunla karşılaşmazsınız,ehliyetiniz hiç yoksa esas sıkıntı burada almak zor,gayri resmi yolarıda mümkün aslında bu olayın ama önermem,ben olsam gayri resmi yani bu şekilde,bir şey yapardım çok merakım varsa,dreksyon kursuna başka bir arkadaşınızı torpil vs benzeri şekilde olabilir,

yürekçe
26 Şubat 2009, 12:58
Teşekkür ederim ilgin için sağol ustam:) ozaman ben sağlık raporuyla başlıyım işe raporu alır almazda motoru alıyım. sonrada kursa felan yazılıyım en sağlamı bu olur heralde :cat:

HAYIR, ÖNCE RESMİ İŞLEMLERİ HALLETMELİSİN.
800tl civarı cezası var, yaralamalı/ ölümlü bir kazaya karışırsan vicdani sorumluluk yanı var, var oğlu var yani. al bakalım raporunu ondan sonra ehliyetini. azmini göster ve biz de seni örnek gösterip sonraki yardım isteyenlere adres olmanı isterim şahesen :wiinkk:

ne demek istediğimi anlıyorsun değil mi, yani özrünün arkasına sığınan insanlardan biri olmadığın belli. sen bu irade ve istekle başarırsın ustam :rendeer::rendeer:

okan_style
26 Şubat 2009, 13:09
hayat engel tanımaz lafını ben bırcokez asan ınsanları tanıyorum ve tanıyamada devam edıyorum ayrıca benı tanıyan bılen bılıyor nese yurekcenın dedıgı gıbı once azım inş basarırsın basarıcagınada emınım

kuyucadısı
26 Şubat 2009, 14:07
senden konuyla ilgili güzel haberler bekliyoruz karadeniz :rendeer:

rakadeniz
26 Şubat 2009, 16:47
Valla arkadaşlar çok sağolun mesajlarıma cevap verdiğiniz ve beni bilgilendirdiğiniz için. Dediğiniz gibi resmi işlerimi halledip , motorumu alıcam. ve benim durumumda olan arkadaşlarımada burdan ne yapmaları gerektiğini tek tek anlatıcam , ve motorumu aldığım zamanda resimimi koyucam siteye :)

oğuz-antalya
26 Şubat 2009, 16:49
İnşallah. :)
Bekliyoruz.