PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : scooterda jant çatlağı

mesudum
24 Şubat 2009, 23:34
merhaba değerli paylaşımcı arkadaşlar mondial 151 rs motorumun arka teker havası hergün iniyordu 2 gündür 3-4 saat dayanmıyor gene iniyor. jantında çatlak tespit ettim hava oradan kaçıyor
hava kaçırmayacak şekililde nasıl kapatırım çatlağı fikri olan varsa paylaşsın lütfen

Şenonar
24 Şubat 2009, 23:55
Sanayide Güzel bir ARGON kaynakçısınına git işin çözülür:wiinkk:

mesudum
25 Şubat 2009, 00:03
teşekkür ederim SaXoFoN denicem

yürekçe
25 Şubat 2009, 00:10
argon kaynağı işini görür. doru demişler. ama tekradan boyatman gerekecek...

Şenonar
25 Şubat 2009, 00:17
argon kaynağı işini görür. doru demişler. ama tekradan boyatman gerekecek...

sanırım arkadaşın motosikletinin jantı mat gri kaynakçı işini güzel yapıp kaynağıda iyi temizlerse aslında boyaya gerek kalmaz :wiinkk: tabiki MESUDUM adlı arkadaş jantın bu şeklinden rahatsız olmazzsa gerçi göze batıcak kadar kötü bi görüntü olmaz:cat:

canercamalan
25 Şubat 2009, 00:48
kaynak yaptır memnun kalmassan mutlaka jantı değştir sallama sonuçta motor SENİ taşıyor ;)

canercamalan
25 Şubat 2009, 00:52
inş tutar paylaşırsın sonucu??;)

rocko007
25 Şubat 2009, 01:13
20tl'ye CO2 tüpü al.. bir benzinciye git, lastiklerinin havasını indir.. tüpü uyguladıktan sonra tekrar şişir.. yapışkan özellikle tüm yüzeyleri kaplıyor..

hurricane_cbr
25 Şubat 2009, 02:56
silikon sık aralara :P :queen:

Makine
25 Şubat 2009, 09:58
İçten kaynatıp kalan çapakları güzelce aldıktan sonra bir sorun olacağını sanmıyorum. Yalnız dikkat et mutlaka fazlalıklar alınsın aksi taktirde tekerlekte ciddi balansa sebep olabilir. Kaynak sonrasında da balans testi yapmayı ihmal etme.

mesudum
25 Şubat 2009, 17:02
vay be neler varmış ta haberimiz yokmuş arkadaşlar çok teşekkür edrim bilgileriniz için ordu fatsa dayım bakalım sonucu paylaşırım

anılyuksel
25 Şubat 2009, 17:10
benimkide çatlamıştı ama çok ufak sanayiye gittim lastikçide jantı söktürdüm gittim tornacıya kaynattırdım sonra kaynağın üstünü biraz zımparaladım tamam eskisi gibi oldu ama benimki ön fant bide bişey diyicem ben bunu bianchiye yapmıştım mondiallerin jantları boyalı(bizimki öylede) kaynak sırasında boya yanarsa çok kötü olabilir bide balans noluyo ben hiç sokturmadım öy bişeye benim tekeri