PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gaz yememe

Klasikci
24 Şubat 2009, 23:27
Selamlar ben aranıza yeni katıldım sayılır aslında yeni değil yıllardır siteyi takip ediyorum ama kısmet bugün üye olmaymış. Neyse 1984 model Suzuki Gs500E' motosikletim var.Bu motosikletin gaz yememe demiyimde tam olarak, ilk gazı verdiğimde boğuluyor gibi oluyor.Ben yıllardır kendi motorlarımı kendim tamir ederim(racing/naked vs vs).Bazen cikleyi çekip kalkış yapıyorum başka türlü olacağı yok çünkü:))Buji demeyin ateşleme demeyin çünkü problem yok hepsi ölçüldü biçildi bozuk olan ne varsa değişti.Yağı on numara.Ateşlemede problem yok.Hava filtresi bu kadar etkilermi eğer etkiler diyorsanız lütfen motordan anlayan iyi ustalar cevap versinler.Nerden bulabilirim bu olayı?Birde sübaplar kurum tutmuşsa veya sübap lastikleri gitmişse veya sübap ayarı istiyorsa bunun belirtileri ne olabilir?Senkron ayarı yaptırmak çözüm olabilirmi?Önemle belirtmek istiyorum ;

Suzuki GS500E 1984 model 4 silindir 492cc 4 karbüratör 8 valve

Fotolarını yayınlayacam ancak şu an bakımda bakımdan tam olarak çıkınca yayınlarım saygılar...

Bu arada avatar rasgele seçilmemiştir.:cherry::cherry::cherry:

1991 Yamaha TZR250R 'dir kendileri(önceki motorum):bounce:

KEMALETTİN
24 Şubat 2009, 23:35
aramıza hoşgeldin.Aynı problemi kendi motorumda da yaşadım.Motor soğukken çok güzel ancak ısınınca boğulma yapıyordu.Senkron ayarı ile sorunum çözüldü.

Klasikci
24 Şubat 2009, 23:51
Sağol kardeşim Hoşbulduk!
Benim motor soğukken hiç gaz yemiyor ısınınca belki bu problem %80 oranında gidiyor ama %20lik dilim epeyce başımı ağrıtıyor.Düşük devirde gaz yememesi motor 4000 devire ulaşınca ortadan kalkıyor.Ama dedğim gibi soğukken hiç gaz yemiyor.Isındıktan sonrada kalkışta falan cikleyle kalkıyorum ve 4000 devirden sonra gidişi gayet iyi bu durumda bile 170 i gördüm.:cat:

ahmet93
24 Şubat 2009, 23:52
Benim tam tersi motor soğukken cikle çekik değilse 3-4 bin arası bir boğulma oluyo ama gazı bırakıp cikleyi çekince öyle bişey olmuyo ve bu motor soğukken oluyo ve bunuda son 2-3 aydır yapıyo yani kış başladığından beri benimkinde bir sorun yoktur dimi tamamen motorun soğuk olmasından bence..

Klasikci
24 Şubat 2009, 23:56
sorunumuz aynı galiba cikle çekik değilken oluyor zaten ama cikleyi çekince ve de motor sıcakken bu dediğim hadise olmuyor.