PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : scooterde subap ayarıı....

tgb_303
23 Şubat 2009, 22:28
http://img340.imageshack.us/img340/3097/supapayariut9.jpg
arkdaslar scooterde subab ayarıı emme kac egzoz kac oolmalıı..? 10-15 dedıler ayarladım ses yapıorr...motor 150cc:pr:

bu ses benı ıyıce uyuz ettıı arkdaslar lutfen yardım..:S

dede350z
24 Şubat 2009, 10:50
bende aynı dertten gidiyorum dostum ama araştırmalarıma göre emme 0.06 egzos 0.10 olmalı ama hala araştırmalarım devam ediyor sen motoru komple indirdinmi resimdeki senin motorun mu ?

tgb_303
24 Şubat 2009, 17:11
yok kardes resmı netten buldum dha acıklayıcı olması acısından ben motoru ındırdım sılındırı rektefıye yaptırdım tekrar topladım toplarken subab ayarının 10-15 olcanı soyledıler sentıl aldım ayarladım ozellıklede sordum cok degılmı ses yapmazmı dıyee tornacı dahıl herkes aynı seyı dedıı bu seferde acayıp ses yapıo :pr: duzgun bır ayar yapmak ıstıyorum ne yapmalıyım bılgılendıren olrsa sımdıden tesekurler:silent:

_OLD_
24 Şubat 2009, 18:00
İngilizce ama aradığını gösteriyor.
E-mail adresini ver kitabı göndereyim.
Kolaygelsin.

http://i405.photobucket.com/albums/pp132/mnz53/Ayarlar/SubabAyar.jpg

Makine
24 Şubat 2009, 18:10
Motorunuzun marka modeli nedir?

NeO-SouL
24 Şubat 2009, 18:28
TGB 303R 150'nin servis kitapciginda subap araliklari soyle yaziyor;

emme: 0.08 - 0.10 mm
egsoz: 0.08 - 0.10 mm

motor yeni durumda ise rodaj bitene kadar 0.08 mm ayarlamanizi, daha sonra ise 1000 km sonunda 0.10 mm'ye cikartmanizi tavsiye ederim araliklari..

Kolaygelsin.

vermis oldugunuz bilgi, honda gy6 50 cc'nin subap ayar bilgileridir..
arkadasin motoru gy6 motoru degil, 150 cc TGB motorudur, yani tamamen farklidir. honda gy6 50 cc motoru su an kymco agility 50'de kullanilmaktadir.

mach1
24 Şubat 2009, 22:46
Subap sesi benzinin kalitesinede bağlı dün bi depoyu fulledim subap sesi başladı:farao:

tgb_303
25 Şubat 2009, 18:37
Kolaygelsin.

boksor_07@windowslive.com şimdidem tesekkurler:cat:

Motorunuzun marka modeli nedir?

TGB 303R 150CC SCOOTER :pale:

Subap sesi benzinin kalitesinede bağlı dün bi depoyu fulledim subap sesi başladı:farao:

yok bn yukarıda belırttım bnımkıı ayarları oynadıktan sonraa olduu yanı sentıle ayarladıktn sonraa onceden elle ayarlamıstım gayet ıyı olmustuu hep bu ıs bılmez tamırcıler yzunden...:)

TGB 303R 150'nin servis kitapciginda subap araliklari soyle yaziyor;

emme: 0.08 - 0.10 mm
egsoz: 0.08 - 0.10 mm

motor yeni durumda ise rodaj bitene kadar 0.08 mm ayarlamanizi, daha sonra ise 1000 km sonunda 0.10 mm'ye cikartmanizi tavsiye ederim araliklari..

vermis oldugunuz bilgi, honda gy6 50 cc'nin subap ayar bilgileridir..
arkadasin motoru gy6 motoru degil, 150 cc TGB motorudur, yani tamamen farklidir. honda gy6 50 cc motoru su an kymco agility 50'de kullanilmaktadir.yenı 5mm degıl pekı yardımcı olcak oln yokmu...?:cat:

pekı cok sagolun arkdasın yazısını yenı farketıım 08mm olarak ayarlıorum ynlız egzoz bıraz daha gevesk olmamalımıı........?:)

nse bı denıyelım hayırlısı...bıde benzınde farkjedermı subab ayarı...?

NeO-SouL
25 Şubat 2009, 21:33
boksor_07@windowslive.com şimdidem tesekkurler:cat:

TGB 303R 150CC SCOOTER :pale:

yok bn yukarıda belırttım bnımkıı ayarları oynadıktan sonraa olduu yanı sentıle ayarladıktn sonraa onceden elle ayarlamıstım gayet ıyı olmustuu hep bu ıs bılmez tamırcıler yzunden...:)

yenı 5mm degıl pekı yardımcı olcak oln yokmu...?:cat:

pekı cok sagolun arkdasın yazısını yenı farketıım 08mm olarak ayarlıorum ynlız egzoz bıraz daha gevesk olmamalımıı........?:)

nse bı denıyelım hayırlısı...bıde benzınde farkjedermı subab ayarı...?

valla servis kitapciginda yazan bu..yani fabrikanin verdigi deger, fabrika cikisi motorlarda gelen degerler ayni zamanda..
bu degerler her motorda her hacimde degisir, biri digerinkine uymaz. kulaktan dolma bilgilere inanmamanizi tavsiye ederim. her motorun karburator ayari kendine has oldugu gibi subap ayarida hastır.
yakit tuketiminde biraz farkedebilir, ayarlar yalnisken fazla yakit tuketen ve sersem calisan motor orjinal ayarlarina geri donucegi icin fabrika degerlerinde yakit tuketimi olacaktir ve saat gibi tikir tikir calisacaktir.

tgb_303
26 Şubat 2009, 15:16
valla servis kitapciginda yazan bu..yani fabrikanin verdigi deger, fabrika cikisi motorlarda gelen degerler ayni zamanda..
bu degerler her motorda her hacimde degisir, biri digerinkine uymaz. kulaktan dolma bilgilere inanmamanizi tavsiye ederim. her motorun karburator ayari kendine has oldugu gibi subap ayarida hastır.
yakit tuketiminde biraz farkedebilir, ayarlar yalnisken fazla yakit tuketen ve sersem calisan motor orjinal ayarlarina geri donucegi icin fabrika degerlerinde yakit tuketimi olacaktir ve saat gibi tikir tikir calisacaktir.

eyvllh sagolasın

Engin_Ercan
22 Ekim 2020, 16:39
gy6 chines scooter 80 cc için subap ayar aralıkları ne kadar olmalıdır., şu an için 0,05/0,10 mm ayarladım.