PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : egzoz yardım

moto-x
22 Şubat 2009, 21:18
125 cc cup motorumun egzoz saplamaları kırıldı ve parçaları içinde kaldı tornacı ya götürdüm paslanmış dedi çıkaramadı demir telle bağladı ancak egzoz tam oturmadığından motorun sesi yüksek çıkıyor ben acaba ordan hava kaçmaması için ne yapa bilirim ısıya dayanıklı yapıştırıcı silikon alçı gibi acaba buna benzer şeyler tutarmı yani ezoz sabit duruyo telle bağlı yanlız hava kaçmaması için şimdiden teşekürler

poyraz010
22 Şubat 2009, 21:20
bendede olmuştu o tornacıya götürdüm bişeyi soktu saplamalara çevire çevire çıkardı içinden sonra yenisini taktı.. 10 kağıtımı aldı..

moto-x
22 Şubat 2009, 21:22
abi burdaki tornacı çıkaramadı

halilihsan
22 Şubat 2009, 21:28
Tornacı cıkaramadı mı:silent:

exile
22 Şubat 2009, 21:33
senin tornacında iş yok onları çıkaramadıysa matkapla onları körleyip vida için delik açması lazım, deliği açtıktan sonra helekol yapması lazım yani ona diş açması lazım, başka bi tornacıya başvur,

moto-x
22 Şubat 2009, 21:56
Abi Burda Bitane Tornacı Var Oda çıkaramadı Acaba Kendim Ne Yapabilirim Egzoz Zatenduruyo Yanlız Havayı Engelleyecek Bişiy Yapışkan Vb

kral39
22 Şubat 2009, 22:22
bizim traktörün egsozunu değiştirirken çat diye egsoz sapalamasını kırmıştım aynı senin gibi hemde paslıydı..gittim hemen kaynakçıya öne oksijenle ısıttı sonra ince bi saplama kaynattı we ingiliz anahtarla çıkardı...sen en iyisi usta bi ustaya git bence :)

moto-x
22 Şubat 2009, 22:55
Bide Bu Egzoz Silindir üst Kapağına Giriyo Bu üst Kapak Kolayca Söküle Bilirmi Sökülmesini Bi Bilen Varsa Lütfen Anlata Bilirmi

kral39
22 Şubat 2009, 22:56
Bide Bu Egzoz Silindir üst Kapağına Giriyo Bu üst Kapak Kolayca Söküle Bilirmi Sökülmesini Bi Bilen Varsa Lütfen Anlata Bilirmisilindir üst kapağıyla alakası yok.sen adam gibi bi ustaya git o halleder...

moto-x
22 Şubat 2009, 22:59
NASIL ALAKASI YOK İŞTE EGZOZ BURAYA BAĞLANİYO
http://www.rialli.com/urunler/cin-grubu/42_silindir-ust-kapak-grubu/7447__rialli-silindir-kapagi-ciplak-cup-100-kh-ms4631/

kral39
22 Şubat 2009, 23:20
NASIL ALAKASI YOK İŞTE EGZOZ BURAYA BAĞLANİYO
http://www.rialli.com/urunler/cin-grubu/42_silindir-ust-kapak-grubu/7447__rialli-silindir-kapagi-ciplak-cup-100-kh-ms4631/
kardeşim kırık saplamayı çıkarmak için gidip silindir üst kapağını mı sökeceksin???? sana anlatıoruz...git böle böle yaptır olur die.bilmiosun bari bişi idda etme tabii kide egsoz saplamasını sökmekle silindir üst kapağının sökülmesinin alakası yoq...o zmn başlığı silindir üst kapağı nsl sökülür diye değiştir..

moto-x
22 Şubat 2009, 23:58
kardeşim kırık saplamayı çıkarmak için gidip silindir üst kapağını mı sökeceksin???? sana anlatıoruz...git böle böle yaptır olur die.bilmiosun bari bişi idda etme tabii kide egsoz saplamasını sökmekle silindir üst kapağının sökülmesinin alakası yoq...o zmn başlığı silindir üst kapağı nsl sökülür diye değiştir..

abi benim demek istediğim burda bi tornacı var o çıaramadı eğer sökersek ile gönderir ordaki tornacıya yaptırırız yani senin öğrettiğin gibi ama göndermemiz için mecburen sökmek gerekir burdaki yapamadı

NNOOSS_2
23 Şubat 2009, 00:24
telle tutturacana yeni al ben ce pahalı demi

moto-x
23 Şubat 2009, 00:40
telle tutturacana yeni al ben ce pahalı demi

abi sorun egzozda değil motor kapağında saplamalar kaldı

exile
23 Şubat 2009, 01:00
kardeş bu ülkede eli tornavida tutan biraz parası olan dükkan açıyor, adam gibi usta bulmak gerçekten zor sana hak veriyorum ama kafası çalışan başka bi tornacıya git anlat derdini

moto-x
23 Şubat 2009, 01:03
kardeş bu ülkede eli tornavida tutan biraz parası olan dükkan açıyor, adam gibi usta bulmak gerçekten zor sana hak veriyorum ama kafası çalışan başka bi tornacıya git anlat derdini

evet abi haklısın çok doğru ama burda başka tornacı yok mecburen kapağı söküp yollmak gerekiyor acba söke bilirmiyim bilen varmı

exile
23 Şubat 2009, 01:06
kapagı söküp takabilirsen usta olmuşsun demektir bunun için en yakın ilçe veya il merkezine motorla gidip orda yaptırmandır tel yapıştırıcı vs ararsan daha beter olur işin, ehliyetin varsa atla motora dediğim gibi git yoksa bi şekilde kamyonet vs atarak mutlaka işini ehli bi tornacıya götür..