PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Teknik destek ve yardim...

deli_mavi
22 Şubat 2009, 13:50
MErhaba arkadaslar konuyu burada acmayi uygun buldum cunku dun sirkeciye gittim ve bizzat dolastigim halde(arkadaslarin tavsiyesi uzerine)bulamadim.Bana gt250r arka disk fren balatalari ve on fren balatalari ile zincir ve on disli lazim ancak on disli 2 dis buyuk olacak.bilgisi olan arkadaslar ve fiyat alabilecegim bi yer varmi bildi,giniz?odemeyi ya taksitlendirecegim eger uygun oluyrsada pesin odeyecegim ancak pekde uygun olacagini sanmiyorum cunku bunlarin toplami benim tahminim en az 500 eder gibi geliyor...yardimlarinizi ve bilgisi olan var ise internettende baktim sahibinden ve gitti gidiyordan ama bulamadim.moderator arkadaslar da dahil yardimci olurlarsa sevinirim.motosikletimi yaza hazirliyorum.cunku hic uyumadi :)dinlenmedi...yaz kis yollarda arka disk bitti balata daha bitmemis ve orjinal olmasina ragmen.sasirdim acikcasi ve komple degisicem.on disklerdende olmayalim diye onleride degisicem.evet bilgi paylasimlarinizi bekliyorum...telefon,link.her tur yardima acigim...bu arada ozellikle 2 dis buyuten arkadaslar var ise onlarda bilgi versinler malum uzun yolda cok kullaniyorum ben...

Sinan Er
22 Şubat 2009, 13:53
Diskmi bitti ? Walla bravo.

Neyse fazla yorulmazsın tronada yaptır olsun bitsin.

deli_mavi
22 Şubat 2009, 13:54
Diskmi bitti ? Walla bravo.

Neyse fazla yorulmazsın tronada yaptır olsun bitsin.
valla ne ben nede servis anladi durumu balata yarida ama disk bitti... tornada ne kadara patlar ve diskin cinsi nedir?metal sertlik duzeyi?eger yamulursa isininca benide bitirmesin....Servis derken ozel servise goturuyorum.senelerdir bildigim birine...

Sinan Er
22 Şubat 2009, 13:56
Msn de benım bi tornacı arkadaş var jantfalan yapıyordu du bi sorayım

deli_mavi
22 Şubat 2009, 13:57
sen eredesin bu arada? tesekkurler bilgi icin dun istanbuldaydim sirkecide zincire o ringli 100 e veririm dediler.

Sinan Er
22 Şubat 2009, 13:59
sen eredesin bu arada? tesekkurler bilgi icin dun istanbuldaydim sirkecide zincire o ringli 100 e veririm dediler.

Ben istanbuldayım. Arkadaşa ulaşamadım görüşünce sana haber veririm.

deli_mavi
22 Şubat 2009, 14:01
cok sagol haber bekliyorum birde bu 2 dis buyuk disli olayini biliyormusun ?bunuda biliyorsan sana zahmet birde arkadasin dislide yapiyormu?

rocko007
22 Şubat 2009, 14:34
e-bay'den bak.. en ucuza oradan alırsın..

muyago
22 Şubat 2009, 14:37
ebay veya sahibinden.com a bakmanda fayda var...

DARKDIAMOND
22 Şubat 2009, 14:38
Bi ara orijinal yerine,daha iyi olan ve modifiye için kullanılan fren disklerinin ve balatalarının daha ucuza geldiği tartışılmıştı.Yanlış hatırlıyorda olabilirim ama motoruna uygun,daha kaliteli malzeme alabilirsin sanırım.

deli_mavi
22 Şubat 2009, 14:41
bulamadim sahibinden ve gitti gidiyordan bakmisdim...ebaydada goremedim link atin lutfen...

rocko007
22 Şubat 2009, 15:28
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Hyosung-Comet-GT-250-GT250-GT250R-Front-Brake-Rotor_W0QQcmdZViewItemQQitemZ260303950872QQptZMoto rcyclesQ5fPartsQ5fAccessories

fazla hazır istiyorsun bunun gibi ebay'den devam et.. buna benzer google aratması yap.. üretici firmayla irtibata geç.. yurtdışından bulamam diye birşey yok..

deli_mavi
22 Şubat 2009, 15:45
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Hyosung-Comet-GT-250-GT250-GT250R-Front-Brake-Rotor_W0QQcmdZViewItemQQitemZ260303950872QQptZMoto rcyclesQ5fPartsQ5fAccessories

fazla hazır istiyorsun bunun gibi ebay'den devam et.. buna benzer google aratması yap.. üretici firmayla irtibata geç.. yurtdışından bulamam diye birşey yok..

cok sagol tesekkurler

osmanba
22 Şubat 2009, 16:34
Bende kanuni tiger 250 var. Ön dişliyi 2 diş büyüğü ile değiştim. Makine res men 1 vites daha artmiş gibi oldu. Ben iyi bir iş yaptığıma inaniyorum . Tavsiye ederim.

deli_mavi
22 Şubat 2009, 16:35
Bende kanuni tiger 250 var. Ön dişliyi 2 diş büyüğü ile değiştim. Makine res men 1 vites daha artmiş gibi oldu. Ben iyi bir iş yaptığıma inaniyorum . Tavsiye ederim.
peki bu disliyi nereden bulacagim?

rocko007
22 Şubat 2009, 16:39
peki bu disliyi nereden bulacagim?

google it!

deli_mavi
22 Şubat 2009, 17:04
ebay de. den aldigim fiyat cok ucuk bu mumkunmu ? 101€uro diyor.tornada yaptirmak en iyisi sanirim :(

İHTİYAR
22 Şubat 2009, 18:32
Dişliyi,azdırma ve divizörü olan bir tornacı.firezeci,kalıpçıda yaptırmanız mümkün hatta kaliteli bir makina zinciri bile kullanabilirsiniz.
Ancak fren diskini (((çalışma ortam değişkenlerinden dolayı)))uygun malzeme bulup işlemeniz zor.
Benzer bir diski uydurmak daha kolay olabilir.

Not:Yoğun frende gece-karanlıkta diskin kızardığını görebilirsiniz:wiinkk:

deli_mavi
22 Şubat 2009, 18:43
Dişliyi,azdırma ve divizörü olan bir tornacı.firezeci,kalıpçıda yaptırmanız mümkün hatta kaliteli bir makina zinciri bile kullanabilirsiniz.
Ancak fren diskini (((çalışma ortam değişkenlerinden dolayı)))uygun malzeme bulup işlemeniz zor.
Benzer bir diski uydurmak daha kolay olabilir.

Not:Yoğun frende gece-karanlıkta diskin kızardığını görebilirsiniz:wiinkk:

maliyeti ne kadar tutacaktir bir yorum yapmaniz mumkun mu?

İHTİYAR
22 Şubat 2009, 19:33
Torna saati 5 lirayada,25 lirayada çalışan bulunuyor.
Bir bildik vasıtası ile seri çalışmayan bir atölyede dişliyi (malzeme hariç)15-20 liraya yaptırabilirsiniz.
Dişliyi diş sayısı tutan bir dişliden ya da eski dişliye geçme yaptırabilirsiniz.:cat:

Aynı yöntem disk için de uygulanabilir.

Balata çoook elzemse elde işlenebilir 5-10 liraya Çıkar.(tabii kendin yaparsan)

deli_mavi
22 Şubat 2009, 19:42
cok tesekkurler insallah dediginiz gibi bir usta bulurum kocaelide bu turlu isler maalesef cok vahim.usta denecek biri bulmak cok ama cok zor...Her ne kadar sanayi bolgesi desekde gercek ustalari sirketler kapiyor..bu nedenlede fasonlar geriye kaliyorlar...insallah dediginiz ayarda iyi bir usta bulabilirim :(

alplion
22 Şubat 2009, 20:41
forumda diski bulamayıpta yaptıran bi arkadaş var dı ama bi araştır derim.

deli_mavi
22 Şubat 2009, 21:03
forumda diski bulamayıpta yaptıran bi arkadaş var dı ama bi araştır derim.

ah bulabilsem
neler dedim arattim ama nafile :(

osmaniyeli
22 Şubat 2009, 22:18
http://www.richardhyosunggvgt.com/shippingrates.htm

bu siteyi bir dene hatta hyosungcular bu siteden aradıkları parçaları isteyebilir
çünkü korede bu firmanın adresi
ayrıca eğer ebaya kayıtlı iseniz yani paypalınız varsa
paypalla ödeme yapabiliyorsunuz
shipping de Türkiye de var
krank isteyenler için krank ta var yuppiii:cherry::queen:

deli_mavi
22 Şubat 2009, 23:12
http://www.richardhyosunggvgt.com/shippingrates.htm

bu siteyi bir dene hatta hyosungcular bu siteden aradıkları parçaları isteyebilir
çünkü korede bu firmanın adresi
ayrıca eğer ebaya kayıtlı iseniz yani paypalınız varsa
paypalla ödeme yapabiliyorsunuz
shipping de Türkiye de var
krank isteyenler için krank ta var yuppiii:cherry::queen:

iyide bu arkadas ile ben bire bir gorusuyorum zaten olay sudur ki richard kardesimle hic alisverisim olmadi msn de mevcut bende ama kredi karti ile alisverise hicmi hic guvenemedim bugune dek sorunda bu onun fiyatlari cok ama cok uygun biliyorum ama guven meselesi...

osmaniyeli
22 Şubat 2009, 23:22
iyide bu arkadas ile ben bire bir gorusuyorum zaten olay sudur ki richard kardesimle hic alisverisim olmadi msn de mevcut bende ama kredi karti ile alisverise hicmi hic guvenemedim bugune dek sorunda bu onun fiyatlari cok ama cok uygun biliyorum ama guven meselesi...

haklısın ama ebay a ne kadar güveniyosan bu adama da o kadar güven aynı şey sonuçta

bi yerde okumuştum 1-2 ay içinde ebaydan alışveriş yaptığın ürünü eleman göndermezse bankaya dilekçe yazıp paranı geri alabilme hakkın varmış

ben olsam richarddan sipariş verirdim göndermezse tehdit ederdim
bak koçum richard ben Türk üm oraya gelmim derdim
hala göndermezse yııllar geçse de koreye gidip richardı görürüm yani o derece:)

ama yinede sen risk almak istemeyebilirsin sonuçta siparişte versen en erken 10 günde eline geçer diskler

deli_mavi
22 Şubat 2009, 23:47
haklısın ama ebay a ne kadar güveniyosan bu adama da o kadar güven aynı şey sonuçta

bi yerde okumuştum 1-2 ay içinde ebaydan alışveriş yaptığın ürünü eleman göndermezse bankaya dilekçe yazıp paranı geri alabilme hakkın varmış

ben olsam richarddan sipariş verirdim göndermezse tehdit ederdim
bak koçum richard ben Türk üm oraya gelmim derdim
hala göndermezse yııllar geçse de koreye gidip richardı görürüm yani o derece:)

ama yinede sen risk almak istemeyebilirsin sonuçta siparişte versen en erken 10 günde eline geçer diskler
:D supersin yaw ...