PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sente ayarı dediğinizin hepsi bu muydu ?

dede350z
21 Şubat 2009, 17:47
slm arkadaşlar yine ben hani sente ayarı için tamirciye gitmek zorundayım demiştim ya gittim usta yaptı sente ayarını aynı ayarı zaten ben yapmıştım motoru toplamıştım ama motor çalışmayınca sente ayarını yanlış yaptığımı sanmıştım aslında doğru yapmışım motorcuda aynı ayarı yaptı pistonu ü.ö.n. ya getirdi eksantrik milini emme zamanı başlangıcına getirdi ve zinciri taktı eee bunun aynısını bende yapmıştım ama sorun ateşlemedeymiş her neyse sonuçta sente ayarını yaptık 10 liramda havaya uçtu bazı arkadaşlar bana cesaret verdi bazı arkadaşlarda beni korkuttu yok ince ayar yok motoru öldürürsün daha neler neler ya arkadaşlar bırakın ustaları siz kendi motorunuzu kendiniz yapın ben bundan sonra böyle yapacam sente ayarı dahil.

yürekçe
21 Şubat 2009, 17:51
ne güzel işte pekiştirmişsin. 1 kere kendin ödersinartık para vermezsin ;)

babaçi
21 Şubat 2009, 17:56
eski başlıktan devam edebilirdin:)

şimdi sırada ne var merak ediyorum?

dede350z
22 Şubat 2009, 10:22
http://JPEG
slm arkadaşlar yine ben hani sente ayarı için tamirciye gitmek zorundayım demiştim ya gittim usta yaptı sente ayarını aynı ayarı zaten ben yapmıştım motoru toplamıştım ama motor çalışmayınca sente ayarını yanlış yaptığımı sanmıştım aslında doğru yapmışım motorcuda aynı ayarı yaptı pistonu ü.ö.n. ya getirdi eksantrik milini emme zamanı başlangıcına getirdi ve zinciri taktı eee bunun aynısını bende yapmıştım ama sorun ateşlemedeymiş her neyse sonuçta sente ayarını yaptık 10 liramda havaya uçtu bazı arkadaşlar bana cesaret verdi bazı arkadaşlarda beni korkuttu yok ince ayar yok motoru öldürürsün daha neler neler ya arkadaşlar bırakın ustaları siz kendi motorunuzu kendiniz yapın ben bundan sonra böyle yapacam sente ayarı dahil.

http://img100.imageshack.us/img100/1200/3motoyamahar1tuning.th.jpg (http://img100.imageshack.us/my.php?image=3motoyamahar1tuning.jpg) umarım doğru yapıyorumdur arkadaşlar bir çok arkadaşıma faydalı olacağını düşündüğüm bir iş yapmak istiyorum buda burda sizlerle resimli motor tamiri ile ilgili ama resimleri buraya nasıl eklicemi araştırıyorum bilgisi olanlar...

driver600f
22 Şubat 2009, 10:49
helal olsun gardaşıma:)

dede350z
23 Şubat 2009, 10:49
motoru yeniden topladımhttp://img22.imageshack.us/img22/1241/fotoraf0269a.th.jpg (http://img22.imageshack.us/my.php?image=fotoraf0269a.jpg)

everlasting
23 Şubat 2009, 11:52
dede helal olsun. ayrıca kolay gelsin motor takozlarını nasıl değiştirdin ben bir ara amortisör takozlarını değiştireyim dedim kaynamış sanki çıkmadı eskileri.

dede350z
23 Şubat 2009, 19:34
bak ben bütün takozları çıkartırken önce lastik kısmını keskin bir tornavida ile parçaladım sadece dış çemberi motorda kaldı amortisör takozunu çıkartırken eksozu motora bağlayan 12 lik vida varya onu çıkardım ters çevirdim takozun içine geçirdim ve çekiçle yavaş yavaş vidaya vurarak takozu çıkardım ama sert vurma bloğu kırma tehlikesi var eğer bu yötemle açamazsan bir başka yolu daha var takozların lastiklerini parçaladıktan sonra sadece çember kısmı orda kalıyor o çemberin içine girecek ölçülerde demir testeresini al ve çemberi yavaşca kes bloğa zarar vermeden kestikten sonra tornavida ile vur rahatlıkla çıkar.

tgb_303
23 Şubat 2009, 21:16
vllaa ben zevkıne motorumu soken bır pıskopat olarak dıyorum...:mrgreen: sente olayı basıt bır olay....:D

omer48
03 Eylül 2014, 00:13
slm arkaşalar ben muğladan katılıyorum bende 250 bisan lifan var hangi tamirciye gittiysem sente sibob ayarını yapamadılar bana yardımcı olursanız çok seviririm beni bu dertten kurtarın

KUVVETMİRA
03 Eylül 2014, 00:15
tamirciler taş mı yisin gardaşım?

omer48
03 Eylül 2014, 00:41
tamm doğru söylüyosun ama bende baya rezil oldum bu işte

acayüp
03 Eylül 2014, 01:04
Doğrumu yaptın bilmem ama , yukarıda anlattığın doğru değil. Kimsede farketmemiş herhalde.

mterayes26
03 Eylül 2014, 01:31
Doğrumu yaptın bilmem ama , yukarıda anlattığın doğru değil. Kimsede farketmemiş herhalde.

nesi yanlıskı , arkadaş kendısı atlak yaparak taktıgı için motor çalışmamış

acayüp
03 Eylül 2014, 01:45
nesi yanlıskı , arkadaş kendısı atlak yaparak taktıgı için motor çalışmamış
Onuda siz bulun , ben kuyuya taşı attım.
Yukarıda nasıl yaptığını anlattığı cümledeki hatayı bulana çokonat ısmarlicam . (hadi yine iyisiniz : )

COMTAN
03 Eylül 2014, 03:14
Onuda siz bulun , ben kuyuya taşı attım.
Yukarıda nasıl yaptığını anlattığı cümledeki hatayı bulana çokonat ısmarlicam . (hadi yine iyisiniz : )

çokanat şöyle bir dursun fakat konu geçmiş gece gece olay psikoya bağlandı.4 zamanlı bir motorda piston üön ya 2 kere gelir.1 subap bindirmesi yani eksoz zamanının bitip emme zamanının başlangıcı 2. durum emme zamanının sonunda piston üön ya hareket eder. ve sente budur yani emme ve eksoz subaplarının kapalı pistonun üön da olduğu durum...

mterayes26
03 Eylül 2014, 20:30
Gece gece beyin şarj etmemiş ama yine de bildim atlak takmış , sübaplar yamulmadıysa iyidir

acayüp
03 Eylül 2014, 21:52
Comtan kardeşim ( yada abim neyse artık ) tam olarak olmasada cümlenin içerisinde cevabı vermiş , tebrik ediyorum kendisini.
Eğer özel den adresini gönderebilirse çokonatını yarın kargoya verebilirim. :)

Bu arada atlak diye bir tabir ilk defa duydum. Bir motor ya sentededir ya değildir atlak nedir ya. ( ne demek istediğini anlamadığım manasına gelmiyor bu )