PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : lütfen yardım suzuki an 125

kaleriders
20 Şubat 2009, 22:51
arkdaslar aranıza yeni katılıyorum ve cok tecrübeli değilimama blki aynı sorunu Suzim ilk motorum ve gayet memnundum fakat bir gün malum canakkle fırtınasında evin onunde yan düşmüs ardan 1-2 hafta gectikten sonra su-yag toplama borusunda her bınısmde 1 parmak su ve yag karısık sıvı cıkmaya basladı ve motrum git gide performanstan düstü..dahası gecen gün yag gostergesine baktıgımda o da ne yag gostergesi bomboş motoru calıstrdıktan 10-15 dakıka sonra yarılandı bıraz gezınce gösterge fullendi fakat stop ettikten sonra motor soguyunca yeniden bos gösteriyor yag göstergesi ve motsikletımde performans cok düstü sanki zor gidiyor .1000 kmde yagını deiştrmstım sımdı 1600 de ..acaba ne olabilir sorun yardım edebilirmisinz?? yag deiştirsem yine su-yag toplamadan atarmı??ve cok sesli calısmaya basladı ilk calıstrmalarda motsikletin arka tekerleği kendi kendine delice dönüyor.. titresim olustu ne yapmam gerekiyor burdaki servis ınsanın yuzune bile bakmıyor lütfen yardım edin_:silent:

sedat_57
20 Şubat 2009, 22:53
en yakın servise gitmekten başka care gelmiyor aklıma şimdilik garantili motor nede olsa geçmiş olsun:rendeer:

alp_tunay
20 Şubat 2009, 23:03
Hangi ildesin?... Öncelikle onu söylemelisin....

İlk çalıştırdığında tekerin dönmesi çok normal..Otomatik jikle devrede olur..1 dakika sonra devreden çıktığında normale dönecektir....

kral_turna
20 Şubat 2009, 23:25
arkadaşımmm önce selam ederimmm..bendede an125 var...yağ olayı servislik sanırım onun için bi yardımım olmaz ama...motor ilk çalıştığında arka tekerin dönmesi normalll motor ısınınca otomatik olarak kesiyooo motoru yağlamada dönerek sadece yardımcı oluyor ooo tek nedeni buuu...ilk çalıştırdığında dönmez ise problem var demektirrr..için rahat olsunnn...gezdikten sonra motor iyice ısındıktan sonra dene çalıştır motoru dönmezzz kesinlikleee...ben 1445 km.oldu maşşşalllah tık yoookkk...yakıt kokluyooo 6.5 ltre 210 km rahat gidiyorrr....iyiki almışımmmm....kazasız belasız motorlu günlerrrr

alp_tunay
20 Şubat 2009, 23:34
motor ilk çalıştığında arka tekerin dönmesi normalll motor ısınınca otomatik olarak kesiyooo motoru yağlamada dönerek sadece yardımcı oluyor ooo tek nedeni buuu...

Çok güzel aıklamışsın.....Ama ben inanmadım...:queen::queen::queen::queen:
:queen:Tek sebebi bumuymuş hakkatten?....:queen:
:queen:

mach1
21 Şubat 2009, 00:09
Şimdi motor yan yatmış 1-2 hafta yağmur yağdıysa hava filtresinin ordan yağmur suyu girebilme şansı var bir kaç soru sorcam bu olay olduktan sonra kaç km yaptın motorla.Birde o yağ göstergesi yağ basıncını göstermesi lazım yada elektroniksel bir problemde olabilir en iyisi yağa ölçmek:cyclopsan

kral_turna
21 Şubat 2009, 00:29
Çok güzel aıklamışsın.....Ama ben inanmadım...:queen::queen::queen::queen:
:queen:Tek sebebi bumuymuş hakkatten?....:queen:
:queen:

arkadaşımmmm benimmm motorummm hala ortada sen haklıysan al anahtarı helal olsunnnn sana ama ben haklıysam sana bi kıyakkk aradaki fiat farkını da vericem sana başımın gözümün sadakası içinnnnnn uyarmııııı:bounce:

aggressive
21 Şubat 2009, 00:40
arıza çok enteresan motorun yağmurda kalmasıyla oluşacak bişey olmamalı şeker mi bu eriyecek.garantin varsa servis yolu görünüyor sana.

ilk çalıştırınca değil her daim arka teker havadayken tüm scooterlarda gaz vermeden arka teker azda olsa döner eğerki arka freni sıkı değilse tabi.bunun sebebi variatör sisteminin titreşimlerden dolayı arka tekere ister istemez bir güç aktarımı yapmasıdır.elle ayakla durdurulamayacak kadar sert bir dönüş varsa debriyajın yaylarında yada debriyajında bir sorun vardır.

kral_turna´isimli üyeden Alıntı
motor ilk çalıştığında arka tekerin dönmesi normalll motor ısınınca otomatik olarak kesiyooo motoru yağlamada dönerek sadece yardımcı oluyor ooo tek nedeni buuu...

motorun yağlamasıyla bir alakası yoktur.motorda her daim zaten yağlama vardır.

kral_turna
21 Şubat 2009, 00:50
doğrudur her daimmotor yağlama yapmazzz sadece çalışırken motor yağlama yaparrr...kaldıkı bu vitesli değil otomatik bir scoterrrr...motor iyice ısınana kadar arka tekerlek döner kardeşlerimmmm...kimki inat ediyorsa benim yazdıklarım ortada buyursungelsinnnn motorummm suzukı an125hk.2007 madel...ardaki kazanan kişinin motor farkınıda verecemmmmm yaaahuuuu daha ne diyiiimmm lafı atıp inasanları yanlış bilgilendirip kaçmayııınnn yaaaahuuu...sen gibi biri daha vardııı tamam abi sen haklısı dedi kaçtı gittti daha ne diyimmm ben burdayııım mademmm sen doğrusun buyur gellll al anahtarıııı...peess yani daha ne diyiiimmm sizlereeee yaniii....

alp_tunay
21 Şubat 2009, 01:05
doğrudur her daimmotor yağlama yapmazzz sadece çalışırken motor yağlama yaparrr...kaldıkı bu vitesli değil otomatik bir scoterrrr...motor iyice ısınana kadar arka tekerlek döner kardeşlerimmmm...kimki inat ediyorsa benim yazdıklarım ortada buyursungelsinnnn motorummm suzukı an125hk.2007 madel...ardaki kazanan kişinin motor farkınıda verecemmmmm yaaahuuuu daha ne diyiiimmm lafı atıp inasanları yanlış bilgilendirip kaçmayııınnn yaaaahuuu...sen gibi biri daha vardııı tamam abi sen haklısı dedi kaçtı gittti daha ne diyimmm ben burdayııım mademmm sen doğrusun buyur gellll al anahtarıııı...peess yani daha ne diyiiimmm sizlereeee yaniii....

:queen::queen::queen::queen::queen::queen::queen:
Genç tabi.....Heyecanlı.... :queen::queen::queen:

hasanpinar0537
21 Şubat 2009, 01:18
:queen::queen::queen::queen::queen::queen::queen:
Genç tabi.....Heyecanlı.... :queen::queen::queen:

yeter gülme gülmekten katıldım bende yaa adam hala ısrar ediyor arka teker dönüyormuş motoru yağlıyormuş... :queen::queen::queen:

kral_turna
21 Şubat 2009, 01:46
eeeee gülmekle olmaz bu işler yiyosa ben burdayııımmmm daha buna maçanız yemiyokiiiii sizlerinnnnn......ben sizlere gülemiyorummm sadece acıyorummmmm....bide motorcusunuzzzzz...

mach1
21 Şubat 2009, 19:58
eeeee gülmekle olmaz bu işler yiyosa ben burdayııımmmm daha buna maçanız yemiyokiiiii sizlerinnnnn......ben sizlere gülemiyorummm sadece acıyorummmmm....bide motorcusunuzzzzz...

Sende motorcusunda o tekerin dönmesi devirin yüksekliğinden,yağ pompası zaten motora bağlı o yüzden 2000rpmde teker dönsede aynı yağlar dönmesede

kaleriders
21 Şubat 2009, 21:16
Şimdi motor yan yatmış 1-2 hafta yağmur yağdıysa hava filtresinin ordan yağmur suyu girebilme şansı var bir kaç soru sorcam bu olay olduktan sonra kaç km yaptın motorla.Birde o yağ göstergesi yağ basıncını göstermesi lazım yada elektroniksel bir problemde olabilir en iyisi yağa ölçmek:cyclopsan

motosiklet yan yattı fakat havada yağmur yoktu.. 100km yapmısımdır ve 100 kmdir her binişimde borudan yag su karısımı sıvı gelmekte servis buna normal diyor.. yag göstergesi manuel bir pencere motosikletin altında orada motsiklet calısmazken bos gözüküyor sonra 15-20 dakika sonra dolmaya baslıyor (eskiden böyle deildi..)

bu scooterı kullanan arkadaslar için soruyorum motsiklet sogukkende sıcakkende yag göstergesi full gösteriyor deilmi arkadaslar bn hep bakıyordum ve hep öyleydi ..bizm motorlarda yağ cubuğu varmı? birde motosiklet yagmura maruz kalırsa kartere su kacarmı yada baya yagmurlu bir havada 20-25 dakika yagmur yese seyir halindeyken?