PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ybr125 parçalarını nasıl bakım yapabilirim?

espri kutusu
20 Şubat 2009, 22:06
arkadaşlar yeni aldığım ybr min gidonunun ve fren,debraj manetlerinin üzerinde ki kromajlarında hafif dökülme var, bunu nasıl eskisi gibi yapabilirim. birde bu plastik aksamında ve deposunda da matlıklar ve bazı yerlerin boyalarında problem var. onları nasıl boyayabilirim? birde bu vites aksamının orada olan geniş beyaz renkte paneller var, zannedersem onlarda plastik onlarıda boyamak istiyorum orjinal rengine ama nasıl yapabileceğimi bilmiyorum? son soru olarakta motorun pis kısımlarını ve yağ birikintileri var gösterge kısımlarında, onlarını nasıl temizleyeceğimi söylerseniz veya bana nasıl yapacağım konusunda bir yol gösterirseniz çok sevinirim.:rendeer:

exile
20 Şubat 2009, 22:10
kormajcıya gitmen lazım kromlar için, boya yeteneğin varsa hava komprosörlü tabanca kullanabiliyosan motorun renk kpduyla boyacıya git istediğin renklerini yaptır. boya işlemine geç. bu işten anlamıosan bi oto boyacı bul boyayı yine kendin yaptır 30 -40 ustaya at boyasın.

espri kutusu
20 Şubat 2009, 22:21
kormajcıya gitmen lazım kromlar için, boya yeteneğin varsa hava komprosörlü tabanca kullanabiliyosan motorun renk kpduyla boyacıya git istediğin renklerini yaptır. boya işlemine geç. bu işten anlamıosan bi oto boyacı bul boyayı yine kendin yaptır 30 -40 ustaya at boyasın.

hocam amacım motorum üzerinde kendi emeğimle bişeyler yapabilmem, kromaj işlemlerini tamam yapamayabilirim. yalnız plastik aksamlarının boyasını nasıl yapabileceğim hakkında bilgin varsa ve benimle paylaşabilirsen çok sevinirim. motoru aldığım usta su zımparası ile zımparala dedi ve sonrada spreyle boya dedi ve eskisi olacağını söyledi ama güvenemedim açıkçası. birde bu benzim deposu mat duruyor, parlaması lazım ama matlaşmış. acaba diyorum cila veya ince bir zımpara ve sonra onada bir sprey yapsam eski halini alırmı?

digi_boy26
20 Şubat 2009, 22:22
başlık açmamışın ama olmdı bak :D önce hayırlamak lazımdı :D krom yerler için kaplamacı bulmalısın bi tane.:)

boya için aynı tonu tutturabilirsen sprey boya ile de boyayabilirsin. :)

yağlı kısımlar için de ilk önce kaba yağı kuru bezlerle dağıtmadan temizle. daha sonra koçtaş gibi yerler varsa yakınında orda yağ sökücüler var ben aldım. onlarla hem yağları hem jantlarını da temizleyebilirsin. :)

motorun tebrik başlığını bekliyorum fotoğraflarıyla :)

espri kutusu
20 Şubat 2009, 22:33
başlık açmamışın ama olmdı bak :D önce hayırlamak lazımdı :D krom yerler için kaplamacı bulmalısın bi tane.:)

boya için aynı tonu tutturabilirsen sprey boya ile de boyayabilirsin. :)

yağlı kısımlar için de ilk önce kaba yağı kuru bezlerle dağıtmadan temizle. daha sonra koçtaş gibi yerler varsa yakınında orda yağ sökücüler var ben aldım. onlarla hem yağları hem jantlarını da temizleyebilirsin. :)

motorun tebrik başlığını bekliyorum fotoğraflarıyla :)

hocam motora güzel bir bakım yapayım size çok güzel bir topic açıcam. ve sizlere motorumu o zaman göstericem. ama üzerinde saçmasapan stickerlar var onları sökücem, bazı yerleri boyayacağım ve son olarakta güzel bir ciladan sonra hemen sizler için bir başlık açıcam, dönüşüm süper olucak:P tavsiyen için teşekkür ederim de bişey sorucam.

boya yapmadan önce zımpara çekmem lazımmı? plastik aksamına veya deposuna?

exile
20 Şubat 2009, 22:35
sprey boya alman yerine boya yapanlar istediğin boyayı yapıyorlar ve bu boyayı basınçlı kapalı teneke kutulara koyabiliyorlar, biraz maliyeti artar ama orjinalinden uzak kalmamaış olursun, boya içinse ufak bi örnek veriyim, ustanın ediği su zımparası dogru bu arada

http://renault9.wordpress.com/2007/01/26/plastik-kisimlarin-yeniden-boyanmasi/

bu linkte ona yakın bi çalışma var umarım yardımcı olur..

espri kutusu
20 Şubat 2009, 22:44
sprey boya alman yerine boya yapanlar istediğin boyayı yapıyorlar ve bu boyayı basınçlı kapalı teneke kutulara koyabiliyorlar, biraz maliyeti artar ama orjinalinden uzak kalmamaış olursun, boya içinse ufak bi örnek veriyim, ustanın ediği su zımparası dogru bu arada

http://renault9.wordpress.com/2007/01/26/plastik-kisimlarin-yeniden-boyanmasi/

bu linkte ona yakın bi çalışma var umarım yardımcı olur..

hocam çok sağol, güzel yapmış arkadaş. hiç yoktan nasıl yapacağıma dair bilgim oldu :cat: