PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön ve arka lastikler aynı marka ve özelliktemi olmak zorunda ?

buskas
20 Şubat 2009, 01:25
2 ay önce motorun arka lastiği (130x70 - 12) değişti , usta biraz dandik bir marka takmış sanırım.. Lastik için 60 ytl aldı :)
Şimdi ön lastiğide (120x70 - 12) değiştirmek istiyorum , michelin gibi marka taksam bir problem olurmu acaba ön arka lastik uyumu açısından.
Yada böyle bir uyum varmı onuda bilmiyorum , :)

draggy
20 Şubat 2009, 01:40
2 ay önce motorun arka lastiği (130x70 - 12) değişti , usta biraz dandik bir marka takmış sanırım.. Lastik için 60 ytl aldı :)
Şimdi ön lastiğide (120x70 - 12) değiştirmek istiyorum , michelin gibi marka taksam bir problem olurmu acaba ön arka lastik uyumu açısından.
Yada böyle bir uyum varmı onuda bilmiyorum , :)

Aynı marka ve model olması yol tutuşun için önemlidir, bizimkiler en ucuz 450 den başlıyo 60 olsa her 5.000 de değiştirirdim herhal :queen:

mhrrmkpnr
20 Şubat 2009, 01:54
Aynı marka ve model olması yol tutuşun için önemlidir, bizimkiler en ucuz 450 den başlıyo 60 olsa her 5.000 de değiştirirdim herhal :queen:

benimki 750lira:pale: 60lira olsa yagdan bile ucuz olur 2500de degiştiririm ben:P

mirty
20 Şubat 2009, 01:58
bende bu sorunun cevabını hep merak etmişimdir. önde pirelli arkada metzeler var pirellinin fiyatlarına baktığımda arka lastik için 65-70 civarı gibiydi yanlış hatırlamıyorsam

draggy
20 Şubat 2009, 01:59
benimki 750lira:pale: 60lira olsa yagdan bile ucuz olur 2500de degiştiririm ben:P

Arabadan bile pahalı anlamadım bu işi :) kalitelisi tabi ki daha da pahalı 15.000 e geliyor yazdan önce değiştirmem gerek en ucuz bulduğum bu :)

muyi
20 Şubat 2009, 02:23
aslında aynı anda aynı marka ile değiştirsen çok çok iyi olur ama hız yapmayacaksan olabilir

exile
20 Şubat 2009, 02:33
motorların özellikle cruiser tarzı motorların arka ve ön lastikleri farklı ebat ve genişlikte olur diş derinlikleri su kanalları bile farklı olur, mantıgı nedir farklı marka olmamasının ?
araba olsa anlarım ön 2 teker aynı oldugu zaman frenleme ve kalkışlar daha konforlu hale geliyor, ama motorsikette ön arka baglantısını anlayamadım? sonuçta fren merkezleride farklı?

Makine
20 Şubat 2009, 10:26
Ön ve arka lastikler aynı marka ve özellikte mi olmak zorunda ?

Güvenli yol tutuş ve frenleme için evet.

SilentScream
20 Şubat 2009, 10:29
aynı markanın farklı desenleri bile çok büyük problemler çıkarabilir , mümkünse aynı markanın aynı desenli lastiğini almalısın...

fullthrottle
20 Şubat 2009, 10:38
ayni markanin farkli iki modelini takmakta farkli markalari takmakta guvenli degildir.. siz evden cikarken bir ayaginiza bot digerine spor ayakkabi giyerseniz ne olursa motorunuzda ayni seyi yasayacaktir.. yada ayni spor markanin farkli iki modelini giydiginizde ne olacaksa onu..

farkli modeller farkli hamura ve dolayisiyla farkli isinma, yol tutus, islak ve kuru reflekslere sahiptirler.. on lastiginiz ben kaymayacagim dediginde arka lastiginiz yok ben kayayim derse basiniza dert olur, lastiklerinizin isinma oranlarindan asinma yuzdelerine, yol tutuslarindan, esnekliklerine hic biri armoni icinde olmayacaktir.. iki teker ustundeyken yerle olan tek baglantiniz olan lastiklerinizi ikinci plana atmamaniz lehinizedir..

muzaffer1968
20 Şubat 2009, 10:51
ayni markanin farkli iki modelini takmakta farkli markalari takmakta guvenli degildir.. siz evden cikarken bir ayaginiza bot digerine spor ayakkabi giyerseniz ne olursa motorunuzda ayni seyi yasayacaktir.. yada ayni spor markanin farkli iki modelini giydiginizde ne olacaksa onu..

farkli modeller farkli hamura ve dolayisiyla farkli isinma, yol tutus, islak ve kuru reflekslere sahiptirler.. on lastiginiz ben kaymayacagim dediginde arka lastiginiz yok ben kayayim derse basiniza dert olur, lastiklerinizin isinma oranlarindan asinma yuzdelerine, yol tutuslarindan, esnekliklerine hic biri armoni icinde olmayacaktir.. iki teker ustundeyken yerle olan tek baglantiniz olan lastiklerinizi ikinci plana atmamaniz lehinizedir..

::plus1:: :cat: