PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muayene takriben kaça patlar ?

stubborn
19 Şubat 2009, 22:38
2004 model motor sahibiyim muayene süresi doldu bana kaça patlar ?

wert_35
19 Şubat 2009, 22:40
kaç ay doldu?

stubborn
19 Şubat 2009, 22:41
daha 4 günüm var
zaman varken öğrenmek istedim

wert_35
19 Şubat 2009, 22:47
motosiklet için muayene ücreti 63.72Tl dir...

geçmiş her ay için ana paranın üstüne %5 faiz koyarlar...

stubborn
19 Şubat 2009, 22:55
herhangi bir harç falan yatırmak gerekmiyormu.

wert_35
19 Şubat 2009, 22:58
herhangi bir harç falan yatırmak gerekmiyormu.

gittiğiniz yerde yani tuvtürkte yatırıyosunuz harcı tabi motorun herhangi bir trafik yada vergi borcu olmaması gerekiyor harç dediğimiz 63.72TLdir:cat:

stubborn
19 Şubat 2009, 22:59
yani okadarmı?
son bir soru wert_35 bizzat ruhsat sahibinin
olması şartmı ?

cousinecruis
19 Şubat 2009, 23:15
şart değil stubborn

stubborn
19 Şubat 2009, 23:18
çok teşekkürler :cat:

motobike45
19 Şubat 2009, 23:21
benim motor nisan 2006 model hiç muayene yaptırmadım kaça patlar acaba
muayene bitiş tarihi 25.04.2007:silent:

candash
19 Şubat 2009, 23:22
muayene sorusu varken bende alakalı bi soru soriym

aracım 34 plaka... farklı bi sehirde muayene yaptırabilirmiyim...?

marefb
19 Şubat 2009, 23:23
stubborn sen senin aletde hangi aküyü kullanıyorsun ve fiyatınıda yazarsan sevinirim wala :)

stubborn
19 Şubat 2009, 23:27
stubborn sen senin aletde hangi aküyü kullanıyorsun ve fiyatınıda yazarsan sevinirim wala :)

inan daha 500 km oldu alalı inan hiç bilmiyorum:pale:

bende yağ değiştirecem usta 10/40 diyor
üstünde 05/40 yazıyor:silent:

canicellat
19 Şubat 2009, 23:31
arkadaşlar motorumu muayene yaptırıcamda 11/04/2007 muayenesi bitmiş ve o günden beri muayene yaptırılmamış acaba bana ne kadar masraf açar?

stubborn
19 Şubat 2009, 23:36

bence mantıken hiç bir sorun olmamalı tabi bence:)

marefb
19 Şubat 2009, 23:37
10/40 castrol power scooter kullan...

hogan
19 Şubat 2009, 23:39

bildiğim kadarıyla mart ayından sonra kuzey-güney,doğu-batı ayrımı kalmayacakmış ve randevulu sisteme geçilecekmiş ama sen yinede bi araştır tam olarak emin değilim

digi_boy26
21 Şubat 2009, 00:19
motosiklet muayene sistemi hakkında bilginiz varmı? nerelerine bakıcaklar ? lastik ? sinyaller farlar ?

aggressive
21 Şubat 2009, 00:52
motosiklet muayene sistemi hakkında bilginiz varmı? nerelerine bakıcaklar ? lastik ? sinyaller farlar ?

evet daha yenı yaptırdım tuvturkte harcı gıttıgın yerde yatırıyorun vergi borcu harcı olmayacak ceza falan mutlaka gıtmeden ınternetten sorgula sen yok bılırsın ama nette gorunur elınde makbuzda olsa kabul etmıyorlar.

nelere bakıyolar demıssın far sınyal stop frenlerini test ettırıyolar git gel anı fren yap dıyor far ayarların ve parlaklıkları ıyı olsun renkli ampul felan takmanızı tavsiye etmem ben de xenon vardı mtec park ampullerı var dı hepsını sokup oyle gittim lastık olculerıne bakıyorlar onları rapora not edıyorlar lastık dıs derınlıgıne bakıp not edıyorlar farlarda oyle km bılgısınıde yazıyolar artık km sıfırlama tarıhe karısacak bu cok ıyı olmuş :))

anılyuksel
21 Şubat 2009, 12:27
konu ile fazla alakası yok ama geçen gün sakaryanın kaynarca ilçesindeyim muyane istasyonu varmış gidip bi bakıyım dedim ne oluyo ne olmuyo adamın biri geldi 2008 model fiat doblo yu soktu makina elli tane kusur buldu adamın biri 89 mu 90 mı ne bitane hacı muratı soktu adamın girişi ile çıkışı bir oldu 1 tane bile kusur bulamadı o makina doblonun sahibi de öle baka kaldır çok komik bi durumdu

motobike45
21 Şubat 2009, 12:42
benim motor nisan 2006 model hiç muayene yaptırmadım kaça patlar acaba
muayene bitiş tarihi 25.04.2007:silent:

bi kişi cevap versin yaaa

willy_chorlu
21 Şubat 2009, 13:10
pas faizler varya gerçe fazla tutmaz yine ya

garomir
22 Şubat 2009, 13:15
her geçen aya %5 faiz hesaplanıyor. Ama istersen sen direk tüvtürkü arayıp hesaplattırabilirsin gitmeden.

bahadr
22 Şubat 2009, 13:26
twisterla istanbulda tuvtürke gittim..ön far kısa ve uzun far ayarın bozuk gidip servisinde yaptırman gerekiyo denildi..bende elimizle yapalım ne kadar aşagı indirilmesi gerekiyosa dedim..onlarda hayır makinayla ölçtürülerek yapılması gerekiyo iyi bir servise gitmen gerekli denildi..bende sanayiye gittim,far ayarı yaptırıcam dedim,usta baktı motosikletemi dedi..evet dedim,dalgamı geçiosun dedi,bende ben değil tuvtürk geçio galiba dedim..tekrar döndüğümde kısa far ayarı olmamış diyerek hafif kusurlu olarak işledi..böyle cins bir kurum işte..çevremde ikinci kez gelipte geçemeyen birçok araç sahibinin paraları yandı..bu arada sabah sekizde otuzuncu sıradaydım akşam dörtbuçukta bitebildi işim...teşekkürler tuvtürk(!)..çok dua ettim arkalarından..

PIERzig
22 Şubat 2009, 13:36
Farlar,sinyaller ,frenler,stop lambaları ... dikkat ediliyormuş

ayrıca vergi borcunun olmamasının yanında sigortasının da olması gerekiyomuş mötörun

motobike45
22 Şubat 2009, 18:20
her geçen aya %5 faiz hesaplanıyor. Ama istersen sen direk tüvtürkü arayıp hesaplattırabilirsin gitmeden.

tüvturkun nosunu bilen buraya yazsın veya bana özelden atsın
yardımcı olanlara teşekür ediyorum

SilentScream
22 Şubat 2009, 19:22
bi kişi cevap versin yaaa

ben sorduğumda her ay ek %5 faiz alıyoruz demişti , eğer her ay %5 faizli tutara ekliyor iseler %292 gibi fazla bi tutar ödeyeceksiniz demektir bu da 65*2.92 eder. yok eğer her ay + %5 ise , 22 ay geciktiğine göre 22*5 = 110 , 65*2.1 eder...

motobike45
22 Şubat 2009, 19:32
ben sorduğumda her ay ek %5 faiz alıyoruz demişti , eğer her ay %5 faizli tutara ekliyor iseler %292 gibi fazla bi tutar ödeyeceksiniz demektir bu da 65*2.92 eder. yok eğer her ay + %5 ise , 22 ay geciktiğine göre 22*5 = 110 , 65*2.1 eder...

toplam 110 , 65 oluyo yani

digi_boy26
23 Şubat 2009, 00:10
evet daha yenı yaptırdım tuvturkte harcı gıttıgın yerde yatırıyorun vergi borcu harcı olmayacak ceza falan mutlaka gıtmeden ınternetten sorgula sen yok bılırsın ama nette gorunur elınde makbuzda olsa kabul etmıyorlar.

nelere bakıyolar demıssın far sınyal stop frenlerini test ettırıyolar git gel anı fren yap dıyor far ayarların ve parlaklıkları ıyı olsun renkli ampul felan takmanızı tavsiye etmem ben de xenon vardı mtec park ampullerı var dı hepsını sokup oyle gittim lastık olculerıne bakıyorlar onları rapora not edıyorlar lastık dıs derınlıgıne bakıp not edıyorlar farlarda oyle km bılgısınıde yazıyolar artık km sıfırlama tarıhe karısacak bu cok ıyı olmuş :))

teşekkürler dostum bilgilendirmen için :cat: km geri sarma olayı için de haklısın iyi olmuş o da. :wiinkk:

twisterla istanbulda tuvtürke gittim..ön far kısa ve uzun far ayarın bozuk gidip servisinde yaptırman gerekiyo denildi..bende elimizle yapalım ne kadar aşagı indirilmesi gerekiyosa dedim..onlarda hayır makinayla ölçtürülerek yapılması gerekiyo iyi bir servise gitmen gerekli denildi..bende sanayiye gittim,far ayarı yaptırıcam dedim,usta baktı motosikletemi dedi..evet dedim,dalgamı geçiosun dedi,bende ben değil tuvtürk geçio galiba dedim..tekrar döndüğümde kısa far ayarı olmamış diyerek hafif kusurlu olarak işledi..böyle cins bir kurum işte..çevremde ikinci kez gelipte geçemeyen birçok araç sahibinin paraları yandı..bu arada sabah sekizde otuzuncu sıradaydım akşam dörtbuçukta bitebildi işim...teşekkürler tuvtürk(!)..çok dua ettim arkalarından..

far ayarını nasıl yapıcaz ki başka ? 2 tane civata tutuyor farı zaten ? ben de senin gibi gidip yaptırmış gibi ayarıyla oynayıp geri gelirim artık :)

Farlar,sinyaller ,frenler,stop lambaları ... dikkat ediliyormuş

ayrıca vergi borcunun olmamasının yanında sigortasının da olması gerekiyomuş mötörun

borçları yok da aklıma far takıldı işte pier. bizim motorlarınkileri yol durumuna göre ben bozuyordum ama ince ayar isterlerse napıcaz bilmiyorum. :)

arkadaşlar ceza sorgulama ekranını bulamadım yardımcı olurmusunuz ? plakayı girip ödenip ödenmemiş vergi borçlarının çıktığı ekran vardı değişmiş bulamadım.....

SERKANS
23 Şubat 2009, 19:09
peki motorda zenon varsa far ayarında ne diyorlar , birde racing motorda lastik diş derinliğini neye göre bakıyorlar hiç bu konularda muayeneden geçen varmı???

SERHAN YORUK
23 Şubat 2009, 21:23
ben geçen hafta yaptırdım...70-tl piaggio skipper 2004 model 150 cc