PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kanuni caracal sorunu

mterayes26
19 Şubat 2009, 20:05
bir arkadaşımın motorunda şöyle bir sorun var , motor sıcak veya soğuk fark etmiyor . 11 bin devirde redline oluyor . 6-7 bin devirde ani gaz açıp birde debriyaj bırakınca fırlamak yerine kösülüp stop ediyor . ve yolda giderken birden gaz açınca önce yığılıp sonra topukluyr .

yardım lütfen

kawasaki26
19 Şubat 2009, 20:07
bir arkadaşımın motorunda şöyle bir sorun var , motor sıcak veya soğuk fark etmiyor . 11 bin devirde redline oluyor . 6-7 bin devirde ani gaz açıp birde debriyaj bırakınca fırlamak yerine kösülüp stop ediyor . ve yolda giderken birden gaz açınca önce yığılıp sonra topukluyr .

yardım lütfen

eray abi inşallah çözüm bulursunuz. :pale:

mterayes26
19 Şubat 2009, 20:10
eray abi inşallah çözüm bulursunuz. :pale:

inşallah 25 karakter

osmaniyeli
19 Şubat 2009, 20:19
aynı cikle çekilmiş unuttuğunda giderken ki gibi mi hissediyorsun

mterayes26
19 Şubat 2009, 20:34
aynı cikle çekilmiş unuttuğunda giderken ki gibi mi hissediyorsun

aynen öyle jikle açık giderken bastın mı hooorrrrrr edip kasıyor kendini ya . bu kalkışta yapıyor . ani kalkıs ve yolda birden gaza basarsan

osmaniyeli
19 Şubat 2009, 20:38
benim motorda da hemen hemen aynı sorun oldu çeşitli zaman aralıklarında ama hepsinde
farklı sorunlardan oldu
başka arkadaşlar bi yazsın
bulamazsak ben her bozulduğunda tamir ettiğim(ettirdiğim) parçaları yazarım

mterayes26
19 Şubat 2009, 20:45
benim motorda da hemen hemen aynı sorun oldu çeşitli zaman aralıklarında ama hepsinde
farklı sorunlardan oldu

kimi beyin diyor ne alakaysa . servis karbüratör temizliği diyor . kimisi manifolttn hava alıyordur dıyor . kimi karbüratorde su vardır dıyor . bilenler çıkar şimdi

tskler osmaniyeli

solmyr
19 Şubat 2009, 20:55
karbüratördeki hava ayarından %51, oradaki vidayı rolantide çalışırken oyna, 1000 - 1100 devire gelinceye kadar. eğer rolanti zaten öyleyse, benzin borusu uzun baya, aşağıya doğru sarkınca, depoda dolu değilse boru kırılıyor, yada benzin basıncı fazla olmadığında tam geçemiyor, boruyu yan kapağın üzerine koy. (ben o boru olayını bilmiyoken çalıştıramamıştım) karbüratör temizlenebilir,hava filtresi temizlenebilir, buji eskiyse değiştirilebilir, yada topraklanabilir. yakıta su vb maddeler karışmış olabilir. . .

mterayes26
19 Şubat 2009, 22:10
farklı sorunlardan oldu

karbüratördeki hava ayarından %51, oradaki vidayı rolantide çalışırken oyna, 1000 - 1100 devire gelinceye kadar. eğer rolanti zaten öyleyse, benzin borusu uzun baya, aşağıya doğru sarkınca, depoda dolu değilse boru kırılıyor, yada benzin basıncı fazla olmadığında tam geçemiyor, boruyu yan kapağın üzerine koy. (ben o boru olayını bilmiyoken çalıştıramamıştım) karbüratör temizlenebilir,hava filtresi temizlenebilir, buji eskiyse değiştirilebilir, yada topraklanabilir. yakıta su vb maddeler karışmış olabilir. . .

borumu kısallttım . hemde çok kısa . orjınal benzın fıltresının ömrü bitti onun ıcın daha buyugunu bulup degıstırdım .ondan olacagını sanmıyorum . birde karbüratör temizleyelim bakalım

mach1
19 Şubat 2009, 22:29
Eğer honlama yapıyorsa fazla hava alıyor demektir.Ama senin dediklerine göre bence manifolt çatlak :silent:

solmyr
20 Şubat 2009, 01:49
kaç km de?

mterayes26
20 Şubat 2009, 02:14
Eğer honlama yapıyorsa fazla hava alıyor demektir.Ama senin dediklerine göre bence manifolt çatlak :silent:

manifolt çatlak evet , ama servis ondan yapmaz onu titreşim çatlağıo dedi . , halbuki soğuk sıcaktan yapıyor o çatlağı

mterayes26
22 Şubat 2009, 01:16
sorun kapış pompası tıkalı çıktı . bilginize

mterayes26
06 Mayıs 2009, 21:44
arkadaşlar sorunun kesin çözümü çatlak manifolt çıktı . Başka arkadaşların başına gelirse diye hortlattım konuyu . Şimdi aynı hareketi yapınca patinaj çekiyor .

mach1
06 Mayıs 2009, 21:57
Az biraz anlarım:)