PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : piston yatağına yağ gelirmi ???

dede350z
18 Şubat 2009, 01:51
slm arkadaşlar aklıma takılan bir konu var piston yatağına motor yağı gidermi yoksa sadece benzin ve hava karışımımı bulunur piston yatağında eğer sadece benzin ve hava karışımı bulunuyorsa pistonun aşınması daha çabuk olmazmı ? sonuçta metal yüzeyler birbirine sürtünüyor buda aşınmayı hızlandırır tabi eğer motor yağı karışmıyorsa benimki sadece fikir kesin bir bilgim yok bilgisi olan arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim.

deli_mavi
18 Şubat 2009, 02:10
evet pistonun kenarinda bulunan sekmanlarin arasindan yag gelir bu yaglamayi saglar:)benzin hava karisimi ise ust katta olur yani yaglama pistonun kafa kismi dedigimiz yerde degil gomlek dedigimiz blok ile piston kenar kisminda olur tipki hastanelerde kullanilan igne gibi dusun ilaci ceken ve kalcaya veren kisim bizim patlamanin oldugu kisim yani hava yakit karisiminin oldugu yer.siyah plastigin oldugu kisim ve geride kalan ise yaglamanin oldugu yerler...umarim canlandirabildin kafanda

dede350z
18 Şubat 2009, 02:27
sağol dostum gerçekten süper anlattın

deli_mavi
18 Şubat 2009, 02:30
Rica ederim bir parca katkim oldu ise ne mutlu...

Lucas
18 Şubat 2009, 02:52
Rica ederim bir parca katkim oldu ise ne mutlu...

Valla hayran kaldım zekana, nerden aklına geldi enjektör örneği helal valla :)

deli_mavi
18 Şubat 2009, 02:59
Valla hayran kaldım zekana, nerden aklına geldi enjektör örneği helal valla :)
Sagolasin esimde sorar boyle sorular bana hep bu sekil cevaplar ve ornekler veririm daha iyi akilda kaliyor anlama bakimindan:)sende dene yenge merak ederse..cok komplike anlatinca bayanlar bozuluyolar maalesef :)

Lucas
18 Şubat 2009, 03:17
Bende çok örnekli anlatırım da, seninki cuk oturmuş :)

SercysSs
18 Şubat 2009, 09:05
:cherry: süper örnek gerçekten çok beğendim.

takendy
18 Şubat 2009, 10:02
evet pistonun kenarinda bulunan sekmanlarin arasindan yag gelir bu yaglamayi saglar:)benzin hava karisimi ise ust katta olur yani yaglama pistonun kafa kismi dedigimiz yerde degil gomlek dedigimiz blok ile piston kenar kisminda olur tipki hastanelerde kullanilan igne gibi dusun ilaci ceken ve kalcaya veren kisim bizim patlamanin oldugu kisim yani hava yakit karisiminin oldugu yer.siyah plastigin oldugu kisim ve geride kalan ise yaglamanin oldugu yerler...umarim canlandirabildin kafanda

konuyu öyle anlatmışsın ki bloke olmuş diecek hiç bişey yok ...helal !! :rendeer: