PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gerçekten Bilenler Söylesin Lütfen

ikrahleme
17 Şubat 2009, 14:49
ARKADAŞLAR NEDEN BU KONU HAKKINDA HİÇBİR YERDE NET CEVAPLAR BULAMIYORUM ?

ŞU ÜÇ MOTORDAN HER HANGİ BİRİ VEYA ÜÇÜ HAKKINDA KM BAŞINA KAÇ LİRA YAKTIĞINI BİLEN ARKADAŞLAR LÜTFEN CEVAP YAZABİLİRLER Mİ

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

1 km. de kaç ytl ?

HONDA TODAY 50 CC : ?

HONDA CBF 150 CC : ?

YAMAHA YBR 125 CC : ?

(MOTORU FAZLA BAĞIRTMADAN KULLANAN BİRİ İÇİN):silent:

RECOKARAP
17 Şubat 2009, 14:55
arkadaşım bu kouda net bi değer alamaman gayet doğal.Motorların rodajlarından tutta filrelerinin tıkanıklığı bakımların aksaması v.s. bi çok duruma göre yakıt sarfiyatı her zaman fark eder. Ayrıca yakıt fiyatlarınında sürekli sabit bi fiyatı yok illlere göre yakıt fiyatı farklı ve zam olayları çok değişken misal benim geçen sen km'de 100 ykr yakan X motorum bu sene Y 125 ykr yakar. Yani bu kouda tam net bi yanıt alamamn normal bence soruyu
.....
.....
.....

motorların 100 km/lt yakıt sarfiyatı nedir die sorarsan daha keskin yanıtlar alırsın

ikrahleme
17 Şubat 2009, 14:59
arkadaşım bu kouda net bi değer alamaman gayet doğal.Motorların rodajlarından tutta filrelerinin tıkanıklığı bakımların aksaması v.s. bi çok duruma göre yakıt sarfiyatı her zaman fark eder. Ayrıca yakıt fiyatlarınında sürekli sabit bi fiyatı yok illlere göre yakıt fiyatı farklı ve zam olayları çok değişken misal benim geçen sen km'de 100 ykr yakan X motorum bu sene Y 125 ykr yakar. Yani bu kouda tam net bi yanıt alamamn normal bence soruyu
.....
.....
.....

motorların 100 km/lt yakıt sarfiyatı nedir die sorarsan daha keskin yanıtlar alırsın

100 KM DE NE KADAR YAKIYORLAR DİYE DE SORABİLİRİM ?

YAHUT DA DAHA ÖNEMLİSİ MESELA TODAY : 5 YAKIYOR SA YBR 80 YAKIYOR VE DE CBF 100 YAKIYOR GİBİ KARŞILAŞTIRMALI BİR CEVAPTA OLABİLİR..

AMA TABİ LÜTFEN GERÇEKTEN BİLENLER SÖYLESİN

SPEKÜLASYONA YER VERMEDEN

TEŞEKKÜRLER

motorhocası
17 Şubat 2009, 15:00
today<ybr<cbf:bounce:

kingman30
17 Şubat 2009, 15:06
CBF150 ile 9.600 km yapmış biri olarak bugüne kadar yaptığım ölçümlerle şunu söyleyebilirim 100 km de 2.5 litre ile 3 litre arasında yakar.Rüzgara karşı uzun yolda sürekli dip gaz giderek en fazla 3.5 litre yakar.Ancak bu üç motor arasında en tatlısı da cbf150'dir.

ikrahleme
17 Şubat 2009, 15:10
today<ybr<cbf:bounce:

:) ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ÇOK AÇIKLAYICI OLDU
İNANILMAZ BİR GRAFİKLE HERŞEY EN İNCE AYRINTISINA KADAR ORTAYA ÇIKMIŞ:)

gokhand
17 Şubat 2009, 15:11
Bu düşük ccli motorların az yakacagı malum ve bu 3 motorun arasında da 0.5 lt ya fark eder ya etmez, oda zaten senin veya soruyu sorduğun GERÇEKTEN BİLENLER'in motoru kullanım tarzı ile değişebilir azalır yada artar. Yakıt sarfiyatı konusunu bu kadar kafana takma, beğendiğini al gönlünce gez dolaş...

ikrahleme
17 Şubat 2009, 15:14
CBF150 ile 9.600 km yapmış biri olarak bugüne kadar yaptığım ölçümlerle şunu söyleyebilirim 100 km de 2.5 litre ile 3 litre arasında yakar.Rüzgara karşı uzun yolda sürekli dip gaz giderek en fazla 3.5 litre yakar.Ancak bu üç motor arasında en tatlısı da cbf150'dir.

BENDE BURSA NİLÜFERDE OTURUYORUM
TODAY ALMAYACAĞIM KARAR VERDİM AMA ONUNDA YAKIT PERFORMANSININ DİĞERLERİNE GÖRE NASIL OLDUĞUNU MERAK EDİYORUM

TABİ ASIL MERAK ETTİĞİM CBF 150 VE YBR 125 ARASINDAKİ ORAN

ZİRA ALACAĞIM MOTOR BUNLARDAN HERHANGİ BİRİ

AZ KULLANILMIŞ..

:silent:

TAMAM.. SADEDE GELECEĞİM O HALDE

CBF 150 Mİ ALAYIM YBR 125 Mİ ???

KULLANAN ARKADAŞLAR SİZE SESLENİYORUM

HANGİSİ VE NEDEN ?

TEŞEKKÜR EDERİM..

RECOKARAP
17 Şubat 2009, 15:35
Arkadaşım almayı düşündüğün motorlarla ilgili açılmış ve binlerce mesaj yazılmış,her türlü konunun tartışıldığı topikler ver. Yakıt sarfiyatından konuyu motor tavsiyesine kadar getirdin. Ben ilk motorunm cbr125 i almadan önce abartmıyorum dörtyüz küsür sayfalık CBR125 topiğini komple okudum. Şimdi yediyüz küsür sayfalara topik Cbr125 ustası oldum nerdeyse. Tavsiyem alacağın motorla ilgili topiği dikkatlice oku. Armut piş ağzıma düş nereye kadar dimi

G.BEREKET
17 Şubat 2009, 17:48
Sonuçta 2 motordan birini alıcaksın ve ikisi arasında çok fazla yakıt farkı yok seç beğen herkezin değişik bir seçimi varben olsam görüntüden dolayı ybr seçerdim ama ben bile kararsızım.

DARKDIAMOND
17 Şubat 2009, 18:21
CBF ve YBR çok yakın iki model.Kurye arkadaşlarımızın kullandığı ana iki model olarak bizim karşılaştırmamız biraz mantıksız olur.Fakat ikisinide birbirine yakın olduğunu söyleyebiliriz.Aslında buradaki tercih sadece kişisel zevklerle yapılabilir.Ben olsam CBF'i seçerim.

ercaan
17 Şubat 2009, 18:35
DARKDIAMOND doğru söylemiş performans ve yakıt olarak birbirinden pek uzak olmayan motorlar burada tamamen görecelik ön plana çıkıyor yani sana kalmış bende cbf150 yi tercih ederdim

mach1
17 Şubat 2009, 20:04
Bencede cbf 150 .Daha oturaklı,daha hızlı ve birazcık daha vibrasyonu az:)

Ramazan Can
17 Şubat 2009, 20:42
ybr 125 şehir içi 75 yakıyor.........

halilihsan
17 Şubat 2009, 20:44
Kalbini dinle :cat:

burak07
18 Şubat 2009, 20:09
Güç + Konfor + Ataklık + Güvenlik + Tasarruf = Honda Cbf 150 :cat: