PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : marşa basıca motordan gürültülü bir gıczzzz sesi geliyor

dede350z
16 Şubat 2009, 12:38
dede350z´isimli üyeden Alıntı
slm arkadaşlar bana motor arızası hakkında yardım edebilirmisiniz

benim 125 asya t scooterim var marşa bastığımda motor kısmından çok berbat bir ses geliyor gıccczzzzz diye bağırıyo motor ama çalışınca ses gidiyor özellikle sabahları ve motor soğukken yapıyor bunu acaba sebebini bilen varsa bana yardım edebilirmi

aparat
16 Şubat 2009, 12:45
marş rolesinden geliyo olabilir servise göstermende fayda var:cat:

Makine
16 Şubat 2009, 12:48
UYARI: Devamlı aynı konuda mesaj atmayı bırakın. Müsait olan ve bilgisi olan arkadaşlar size yardım edecektir. Ayrıca insanların size yardım etme gibi bir zorunluluğu da yoktur.

dede350z
16 Şubat 2009, 12:52
o zaman etme sen kardeş edenler sağolsun millet senin gibi anlayışsız değil hem bura senin tapulu arazinmide bana fırça çekmeye kalkıyosun bende bi motorcu olarak sorunlarıma çözüm arıyorum ama senin gibiler adamın asabını bozuyo sen tamircisin galiba ondan bu bozuluşun

aparat sağol kardeş

makine bide hemşeri olacaksın bi sorunumuzu paylaşalım dedik bunumuzdan getirdin hem daha yeni üye oldum neyi nerde bulacağımıda bilmiyordum o yüzden yazdım bi kaç sayfaya ama sende yanlış cevap verdin güzellikle söyleyebilirdin neyse kuralları öğrenmiş olduk budan sonra gerekeni yaparız

erdemd
16 Şubat 2009, 13:11
Biraz kendinizi mod ve adminlerin yerine koyun. Günde kaç mesaj okuyolar biliyomusunuz. Yada kaç kişiyle uğraşıyorlar. bi yerde düzen olmazsa karmaşa olur.

Bu arada ses marştan geliyor. aynı ses bendede var bozuluna kadar kullanmanı tavsiye ederim.

GKN
16 Şubat 2009, 14:26
marş debriyajı tam yakalamadığı için sıırıyodur kolayca yolda bırakabilecek bi sıkıntı deil. servise götür, çözerler.. maliyeti fazla olmaz.

dede350z
16 Şubat 2009, 14:50
ilginize teşekkürler ben yeni olduğum için bilmiyordum daha önce hiçbir foruma üye olmamıştım o yüzden öle yazdım yardım eden arkadaşlara tekrar teşekkür ederim

aparat
16 Şubat 2009, 15:03
olsun dostum zaman içerisinde iyice öğrenirsin umarım sorununa en kısa zamanda çözüm bulursun :cat:

aramıza hoşgeldin:rendeer:

huceyn
16 Şubat 2009, 15:16
bozulana kadar beqle:wiinkk:

yucika
16 Şubat 2009, 16:05
Marş bilyası dağılmak üzere. Eğer ayak marşın varsa dağılana kadar idare edebilirsin. Ancak yoksa yolda kalmamak için yaptırmaya çalış.

ercaan
16 Şubat 2009, 16:56
hocam bende bu sorunu bir kaç çin malı scooter larda görmüştüm sorununu halledinceye kadar ayak marşıyla çalıştır ama ihmal etme mutlaka göster bi servise

banarlı
16 Şubat 2009, 17:22
sorun senin marş motorunda marş motorunu bozulana kadar kullan yani önemli bişi değil takma kafana yeni marş motoru aldığın zaman sorun çözülür

kurubuz
16 Şubat 2009, 17:34
Evet bencede sorunun marş ile daha doğrusu marş dişlisi ve karşıtı olan volan ile ilgili. Genelde motor çalışırken marşa yanlışlıkla basma sonucu olur ama çoğu motorda bu engellenmiştir. Tek bir dişliyi değiştirerek de geçici çözüme ulaşabilirsin ama her ikisini de değiştirmen gerekecektir. Tabii bizimkisi uzaktan gazel okumak, ustanın görmesi gerekir. Bir de moderatörlerin üstüne gitme onlar sitenin düzeni için uğraşıyorlar. Onların sayesinde bu ve benzeri siteler belli bir seviyeyi koruyabiliyor, yoksa katılımcıların karşılıklı küfürleştiği arenaya döner burası. O zaman site senin de işine yaramaz.

dede350z
16 Şubat 2009, 23:20
yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim