PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çalınan motosiklet denizden çıktı

By Mükemmel
16 Şubat 2009, 12:35
Çalınan motosiklet denizden çıktı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde 4 gün önce çalındığı bildirilen motosiklet, denizde bulundu.

İlçede kaybolan Amerikalı astronot heykelinin bulunması için çalışma başlatan deniz polisi, yat limanında deniz dibinde motosiklet tespit etti.
Motosikletin bulunduğu yere dalan arama ekibindeki dalgıç, aracın plakasını kıyıda bekleyen polislere bildirdi.

Polisin yaptığı araştırma sonunda, 48 N 6085 plakalı motosikletin Feyzullah Koç'a ait olduğu belirlendi.

Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen Koç, “Motosikletim 4 gün önce kaybolmuştu. Polise çalıntı ihbarı yaptım. Ben de sürekli motosikletimi arıyordum. Arayan polis, motosikletin yat limanında bulunduğunu söyledi. Geldiğimde denizin içinde olduğunu öğrenince şaşırdım. Ümidimi kesmişken, tesadüf sonucu motosikletimin bulunmasından mutlu oldum” dedi.

Dalgıç tarafından halatla bağlanan motosiklet, vinç yardımıyla çıkarıldı. Motosikleti çıkarma çalışmasını, kıyı boyunca toplanan çok sayıdaki vatandaş izledi.

Kaynak:A.A.

Makine
16 Şubat 2009, 12:41
Motor ne marka/modelmiş acaba?

ahriman
16 Şubat 2009, 12:44
hayır gelir mi tekrar o motordan? yazık :(

takendy
16 Şubat 2009, 13:00
çalan iti de çıkarmışlar mı ?
hayvan motorla beraber suya gömülmüştür umarım

Şenonar
16 Şubat 2009, 13:05
Plakası: 48N6085
Markası: HONDA
Modeli: 2004
Sahip Belge Tarihi: 08.12.2003
Tescil Birimi: MARMARİS
Renk 1: SİYAH
Renk 2: -
Cinsi: MOTOSİKLET
Çalıntı Mı: HAYIR
Hak Mahrumiyeti: YOK

Motosikletin bilgilerini buldum ama modeli ne çıkmıyor artık eskiden modelinide veriyordu site ama artık vermiyor :pale:

yürekçe
16 Şubat 2009, 13:11
çalan Kişiyi Ayağından O Motora Bağlayıp Tekrar Denize Salmalı. Emek Hırsızlarına Acımıyorum. Hele Ki Umut Hırsızlarına ......... ( Boşluğu Istediğiniz şekilde Doldurabilirsiniz)

G.BEREKET
16 Şubat 2009, 13:29
Heralde motordan hayır gelmez yazık olmuş.

m.s
16 Şubat 2009, 14:30
tuzlu suyu yediyse iflah olmaz artık...

TORAMAN
16 Şubat 2009, 14:53
Yazık arkadaş motosikleti bulundu diye seviniyor ama tatlı su olsa belki motor tekrar kullanılır hale getirilirdi.

CBA
16 Şubat 2009, 14:58
ulan madem nedize atcaktında niye çaldın kardeşim adamın motorunu..
bu tip adamları yakaladınmı tıkacan içieri yaa haysiyetsizler.

Levsy
16 Şubat 2009, 15:15
Hırsızlıktan ziyade bir düşmanlık olayına benziyor sanki ::saad::

deli_mavi
16 Şubat 2009, 15:15
Motor ne marka/modelmiş acaba?
:cherry:markasi???markadan ziyade calan kisiyi yakalasalar cok iyi olur bence insallah dosya kapanmaz...

Makine
16 Şubat 2009, 16:07
:cherry:markasi???markadan ziyade calan kisiyi yakalasalar cok iyi olur bence insallah dosya kapanmaz...

Çalan kişiyi bulabileceklerini hiç sanmıyorum. Benim bu soruyu sormaktaki sebebim motorun marka/model'ine göre ne için çalınabileceğini tahmin etmek ve neden denize atıldığı üzerine yapacağım tahmine yorum katmak içindi. Dosya bence motor bulunduğu anda kapandı.

alkadras
16 Şubat 2009, 16:30
bir daha çalışmayacağı konusunda emin misiniz?

erdemd
16 Şubat 2009, 16:37
4 günde bi zarar olcağını sanmıyorum. hırsız bi zarar vermediyse yada parça çalmadıysa. elektronik parçalar değişir. mekanik iyice temizlenir. marşa basılır.

MaRaNtZz
16 Şubat 2009, 16:49
çalan iti de çıkarmışlar mı ?
hayvan motorla beraber suya gömülmüştür umarım

:queen::rendeer::queen:

kurubuz
16 Şubat 2009, 17:01
Çalışır çalışmasına ama motorun tamamen sökülmesi gerekir. 2 zamanlı motorlarda pek bir sorun olmaz ama 4 zamanlıları tuzdan arındırmak için pistonları bile sökmek gerekir. Masrafı kurtarmayabilir. Elektrik ve elektronik aksamı da kablolar dahil tamamen değişmelidir. Marş motoru ve gösterge panelleri de artık işe yaramaz. Motor ne kadar karmaşık ve yeni teknoloji ise kurtarmak o kadar pahalı olur. Aynı zamanda amatör balıkçıyım, küçük bir teknem var bazen suya motor düşürürüz veya tekne batar, limanda muhabbeti çok geçer, oradan biliyorum.

mevlutgs
16 Şubat 2009, 17:36
sürdü attılar işte denize

genç kaptan
16 Şubat 2009, 17:39
motosiklet bulunmasına bulunmuş sahibinin göz<ü aydın :)
ama denizdeki tuzlu suyu motor yemiş bi kere
o motordan hayır gelirimi?

deli_mavi
16 Şubat 2009, 17:53
Çalan kişiyi bulabileceklerini hiç sanmıyorum. Benim bu soruyu sormaktaki sebebim motorun marka/model'ine göre ne için çalınabileceğini tahmin etmek ve neden denize atıldığı üzerine yapacağım tahmine yorum katmak içindi. Dosya bence motor bulunduğu anda kapandı.iste bunu sevmiyorum ya zararin neresinden donsek kardir mantigi adam rahat rahat el aticak demekki baska bi motosiklete elleri kirilsin:( amacim seni elestirmek degildi umarim yanlis anlamadin :)

muzaffer1968
16 Şubat 2009, 18:00
Bence motoru gezmek için çalmışlar, benzini bitincede doğru denizin dibine göndermişler :cyclopsan
Yanlış bilmiyorsan, suyun altında bile parmak izleri kaybolmuyormuş. Polis isterse hala parmak izi alabilir ve sonra hırsızı yakalayabilir ama nerdeeeeee :pr:

Makine
16 Şubat 2009, 18:33
4 günlük motorda tuz aşınması gerçekleşmez. Ancak o motor baştan sona sökülüp tek tek parçalarının kumdan ve tuzlu su artığından arındırılması, yağlanması, tekrar temizlenip monte edilmesi gerekiyor. İşçilik masrafı çok tutar. Arkadaşın elinden geliyorsa motorun dışındaki tüm parçaları kendi söküp temizleyip bakımını yaparak geri taksın. Motoru da ustaya açtırıp temizletip geri toplatsın. Zaten bu toplama işinden sonra da kullanmayıp satacağını şimdiden tahmin edebiliyorum.

WOLF 81
16 Şubat 2009, 19:44

evet dogru söylüyosun bencede düşmanlık yada intikam olabilir diyorum.

erdemd
16 Şubat 2009, 20:39
4 günlük motorda tuz aşınması gerçekleşmez. Ancak o motor baştan sona sökülüp tek tek parçalarının kumdan ve tuzlu su artığından arındırılması, yağlanması, tekrar temizlenip monte edilmesi gerekiyor. İşçilik masrafı çok tutar. Arkadaşın elinden geliyorsa motorun dışındaki tüm parçaları kendi söküp temizleyip bakımını yaparak geri taksın. Motoru da ustaya açtırıp temizletip geri toplatsın. Zaten bu toplama işinden sonra da kullanmayıp satacağını şimdiden tahmin edebiliyorum.

abi bişey merak ettim. şimdi pistonların üstüne kadar tuzlu su akar dimi bundan sonrasına geçmemesi lazım değilmi suyun. yani kartel haznesine su gelirmi gelirsede çok önemli değil bende. 4 zamanlı alette yağı yenileyip birde carbon clear yaptırsak kurtaramazmıyız makinayı açmadan.

Makine
16 Şubat 2009, 23:55
Piston'dan geçmediğini kabul edelim peki hava filtresi kutusuna bağlı olan karter havalandırmasından suyun giremeyeceğini nereden bileceğiz :)

Motoru mutlaka açmak gerekecek. Komple gazyağı ile yıkanacak. Motoru tuzlu sudan ve kumdan iyice arındırıldığına emin olunacak. Tüm hareketli kısımlar yağlanıp tekrar monte edilecek. Hortum içleri temizlenecek. Tüm filtreler değişecek. Tüm elektrik tesisatının soketleri kontakt temizleyici ile temizlenip yağlanacak. Muhtemelen kablolar kurtarılır ama elektronik ekipmanların değişmesi gerekecek. Diye yapılacak işler listesi uzayacak gidecek.

osmaniyeli
17 Şubat 2009, 00:00
aklıma geldi
3 sene önce ralli de focus sudan geçerken emme manifoldundan silindire su alıyor
ve motor sıkıştırırken suyu sıkıştıramadığından biyel kolu yamuluyordu
vay be demiştim
demek segman bu kadar muazzam

alp_tunay
17 Şubat 2009, 00:10
motosiklet bulunmasına bulunmuş sahibinin göz<ü aydın :)
ama denizdeki tuzlu suyu motor yemiş bi kere
o motordan hayır gelirimi?

tuzlu suyu yediyse iflah olmaz artık...

Yazık arkadaş motosikleti bulundu diye seviniyor ama tatlı su olsa belki motor tekrar kullanılır hale getirilirdi.
İşte bilen de konuşuyor bilmeyen de......:pr::pr::pr:
Neden çalışmasın ki?........ Kaç tane tuzlu sudan motor çıkardılar sa?....:pr::pr:

Hep kulaktan dolma hurafeler..... :pr::pr::pr:

bir daha çalışmayacağı konusunda emin misiniz?
Bilseler zaten bu şekilde yazmazlardı... :cat::cat:

4 günde bi zarar olcağını sanmıyorum. hırsız bi zarar vermediyse yada parça çalmadıysa. elektronik parçalar değişir. mekanik iyice temizlenir. marşa basılır.
Aynen öyle yapılır.... :cat::cat::cat:

cbr125faik
17 Şubat 2009, 00:18
sahıbının gozu aydın ama muamma bır durum var ortada...

morrigan
17 Şubat 2009, 00:32
Plakası: 48N6085
Markası: HONDA
Modeli: 2004
Sahip Belge Tarihi: 08.12.2003
Tescil Birimi: MARMARİS
Renk 1: SİYAH
Renk 2: -
Cinsi: MOTOSİKLET
Çalıntı Mı: HAYIR
Hak Mahrumiyeti: YOK

Bunlar motor çalındıktan ne kadar süre sonra güncelleniyor:silent:

Şüphelendiğimiz motorların çalıntı olup olmadıklarını anlayabileceğimiz başka bir yol mu var yoksa benim bilmediğim::sapka::

thaii_vtec
17 Şubat 2009, 00:58

fikirlerimiz aynı heralde bende onu düşündüm =)

bukaleon34
17 Şubat 2009, 01:43
Bu denizden babam çıksa yerim diyen arkadaşlar için enteresan haber

nacre nike
17 Şubat 2009, 02:17
arkadaşlar 2004 ve honda dan bahsediyoruz.ve 4 gün diyoruz.işlemlerden sonra ayaga kalkar ve tekeri sorunsuz bir şekilde yere basar.

Lucas
17 Şubat 2009, 02:31
Neye niyet neye kısmet diye boşuna dememişler :) O heykel çalınmasa, o motor sittin sene bulunamazdı değil mi? :)

beykurt
24 Şubat 2009, 01:40
ya hadi çaldın bari kenara bırak be haysiyetsizler.benim komşumun çalınmıştı bi hafta sonra bos bi arazide kullanılıp bırakılmış halde bulundu.yazık ya.kim bilir ne hayellerle almıştır onu.bunun cezasını burda çekmeseler de öbür dünyada elbet cezalarını bulacaklar arkadaşlar hiç kendinizi üzmeyin

STeReO
26 Şubat 2009, 17:09
ne şerefsizler var ya ... çalıyosun denize niye atıyosun??? off of ......

ruckerpark
26 Şubat 2009, 17:42
bizim 30 luk 4 zamanlı tekne motorumuz teknemiz battığı için suya gömülmüştü motoru çıkarttık yaptırdık oldu şu an gidiyor ama eskise kadar güven ve perfomans vermiyor arada boğuluyor yada tekliyor olur olmasınıda eskisi gibi omaz tabiki . . .

acun0
26 Şubat 2009, 18:11
çok adi herifler var dünyada

By Mükemmel
26 Şubat 2009, 18:32
Her ne kadar intikam işine benziyorsa da, yinede hırsızlık işi olduğunu düşünüyorum.Çaldı ama elden çıkaramayınca korktu ve denize attı.