PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cbr 125 yolda bıraktı..!!

mehmet45
16 Şubat 2009, 03:05
merhaba arkadaşlar.13000 km de cbr 125 im var.yaklasik bir hafta önce yolda seyrederken biraz yüksek devirlerde 3. ve 4. vitesleri gectikten sonra 5. vitese attım.yaklasık 500 metre gittikten sonra motor birden yavaşlamaya başladı.(sanki benzin biter gibi)motorun stop edeceğini anladım ve gazı kesmeden motoru durdurdum.motor boğuk calısıyordu.1. viteste motoru kaldrdım 2 ye attım çekmedi bende bıraktım motor stop etti ve birdaha çalışmadı.Motosiklet tamircisi olan bi arkadaşıma evde gösterdim buji ve karbiratöre baktı yakıtta ve elektrikte sorun yok gibi görünüyor dedi.

motoru servise götüreceğim. arkadaşlar başına böyle bişey gelen veya bilen varsa arıza nerdedir ve ne kadara patlar bana yardımcı olursanız sevinirim...

praetorian
16 Şubat 2009, 03:22
biraz yuksek devirden kastin kac?
11500 12000 civarimi..
gerci arkadasina gostermisssin motorda ciddi bisi olsa(motor kitleme vs gbi) farkederdi heralde,bakimlari tammi yetkli servistemi yapildi yoksa x ustanin yanindami?

mehmet45
16 Şubat 2009, 03:36
10000 d/d yi gecmedim.bakımlarında bazen gecikmeler olabiliyo ama aksatmadım sadece zaman uymuyo. tanıdığım güvenilir bi ustaya yaptırıyorum.servisine cok nadir giderim önemli bişey olursa

praetorian
16 Şubat 2009, 03:40
hmm
yagsiz kalmis ihtimalini dusundum ama bogukta olsa calismasi bunu da engelliyor..
pis yakittan dolayi karburatore pislik kacmis olabilir,bence yarin servisin yolunu tut..gunduz gozuyle iyice bi bakilsin..

Shrieker
16 Şubat 2009, 05:15
Yukarda bahsedilenlere ek olarak hava hortumlarından biri boğum yaptığı için motor boğuluyor olabilir.Servisten çıktıktan sonra benim de başıma gelmişti.Böyle olup olmadığını anlamak için motor stop ettikten sonra depo kapağını açıp çalıştırmayı dene motoru.

cakalaz
16 Şubat 2009, 09:20
Elektrik aksamından kaynaklanan bir durum sanırsam :)

mehmet45
16 Şubat 2009, 15:54
motorum yağını sık sık kontrol ederim o gün binmeden öncede kontrol etmiştim zaten.Elektriktede sorun yok gibi çünkü buji ateşliyo...

yunuskocak
16 Şubat 2009, 16:00
Benzinde bir sorun olabilir mi acaba? Depodaki benzin diplerde miydi?

huceyn
16 Şubat 2009, 16:02
bende pislikten şüpheleniyorum.ciddi bişy olacağını sanmıyorum

mehmet45
16 Şubat 2009, 16:12
benzin ibresi son çeyreği gösteriyor yani benzin var ve benzini dibine kadar harcadığımda bile yapmamıstı böyle bişey.bu pislik olabilme ihtimaline göre benim uygulayabileceğim bişey varmı pisliği bulup temizlesem nerde nasıl arıyacam??

facia42
16 Şubat 2009, 16:12
benim başka bi motorumun başına gelmişti,arızalandı diye götürdüm çalışmıyor dedimusta sen bırak ben bi bakıyım sen 1-2 saat sonra gel dedi,gittim baktım sapa sağlam çalışıyo ne oldu dedim,filtrlerini karbiratörü temizledik düzeldi dedi.. 5liraya yaptı saolsun

sen hiç elleme motoru arkadaşım servisine götür yada kendi ustana o halleder.

mehmet45
16 Şubat 2009, 16:22
en kısa sürede servise götürecem umarım önemli bişey yoktur pahalıya patlamaz malum öğrencilik hali.

yardımlarınız için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar...:)

MaRaNtZz
16 Şubat 2009, 16:23
Benzinde pislik olabilir.Muhtemel sorunda budur gibi...

canicellat
16 Şubat 2009, 17:09
benimde basima gelmisti ayni sorun motor kendilinden stop etmisti sebebi karburator yapmisti onuda temizledikten sonra tikir tikir calismaya dvm etti!!

G.BEREKET
16 Şubat 2009, 18:57
Anlıyorsan filtrelerini karbüratörü temizle baktın çalışmıyor götür servise.

mehmet45
17 Şubat 2009, 12:45
hava filtresini temizlerimde karbiratör zor, karmasık gibi görünüyo.en iyisi hiç bişeye dokunmadan servise götürmek.

mach1
17 Şubat 2009, 22:20
Birde yakıt filtrene baktır o kirliyse onu değiştir onu değiştirmesi kolay

guv_09guv
18 Şubat 2009, 20:42
merhaba arkadaşlar.13000 km de cbr 125 im var.yaklasik bir hafta önce yolda seyrederken biraz yüksek devirlerde 3. ve 4. vitesleri gectikten sonra 5. vitese attım.yaklasık 500 metre gittikten sonra motor birden yavaşlamaya başladı.(sanki benzin biter gibi)motorun stop edeceğini anladım ve gazı kesmeden motoru durdurdum.motor boğuk calısıyordu.1. viteste motoru kaldrdım 2 ye attım çekmedi bende bıraktım motor stop etti ve birdaha çalışmadı.Motosiklet tamircisi olan bi arkadaşıma evde gösterdim buji ve karbiratöre baktı yakıtta ve elektrikte sorun yok gibi görünüyor dedi.

motoru servise götüreceğim. arkadaşlar başına böyle bişey gelen veya bilen varsa arıza nerdedir ve ne kadara patlar bana yardımcı olursanız sevinirim...

BENZIN SEVIYESI AZKEN HEP YAPIYOR BENDE

BENZINI GENELDE DOLU TUT YOLA DEVAM SONRA

AMA SEN YINEDE BENCE GOTUR BI SERVISE BAKTIR

ferotr
18 Şubat 2009, 20:47

aynı olay bir arkadaşın hyo 250'sinde oldu .. sorun bujideymiş bujiler gevşemiş.tabi aynısı olmayabilir ama istersen bujisine bir bak derim ben..

tetikçi
18 Şubat 2009, 21:04
dediğin gibi ya karbüratör yada elektrikten

hurricane_cbr
18 Şubat 2009, 22:39
karbüratörde su ya da pislik var tecrübeyle sabittir!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:ca t::cat::cat::cat::cat::cat::cat::cat::cat::cat::ca t::cat::cat::cat::cat::cat::cat::cat::cat::cat::ca t::cat::cat:

halilihsan
18 Şubat 2009, 23:27
Depoya şeker türü bişiler atmış olsa olanacağını pek kestirmiyorum cünkü onların depolarını her motor gibi anahtarlı biraz saçma yaklaşım oldu.

mehmet45
20 Mart 2009, 12:35
arkadaşlar elimde olmayan nedenlerden dolayı motorum 1 aydır arızalı olarak yatıyodu.bu vesileyle honda servisini biraz arastırma fırsatım oldu ve pekte iyi şeyler duyduğumu söyleyemicem.sorduğum arkadaşlar bana motosiklete yıllarını vermiş bi abiden söz ettiler ve motorumu dün o abiye götürme sansım oldu.motorun derdini 2 dk da anladı sorun hava filtresindeymiş.temizlediler bakımını yaptılar.
artık motoruma kavustum--mutluyum:)

serkanADH13
20 Mart 2009, 13:49
keşke kendın temızlemeyı deneseydın,
en kolay işlerden biridir fıltre temızlıgı,

neyse Şansın Bol Olsun,
Allah Bir Daha Yolda Kalmayı Nasıp Etmesın...

gezgin_33
20 Mart 2009, 14:11
arkadaşlar elimde olmayan nedenlerden dolayı motorum 1 aydır arızalı olarak yatıyodu.bu vesileyle honda servisini biraz arastırma fırsatım oldu ve pekte iyi şeyler duyduğumu söyleyemicem.sorduğum arkadaşlar bana motosiklete yıllarını vermiş bi abiden söz ettiler ve motorumu dün o abiye götürme sansım oldu.motorun derdini 2 dk da anladı sorun hava filtresindeymiş.temizlediler bakımını yaptılar.
artık motoruma kavustum--mutluyum:)

Bakımlarını tanıdıgın bi ustaya haptırdıgını soylemişdin. Bence o ustanı degiştir derim. Adam hiş hava filitresini temizlememiş. Daha 10.000 küsürde motorun başına bunlar geliyorsa bakımsızlıktan geliyor muş demekki... Sadece benzin koy gazla. Olay sedece b degil... Motoruna iyi bakmalısın ki yolda bırakmasın... Kazasız sürücler dilerim

blck_chopper
20 Mart 2009, 14:25
benzin filtresini üslemiştim böyle bi durum banada olmustu üfleyince geri düzelmişti denemekte fayda var :)

excalibur90
24 Mart 2009, 17:17
elektrik yada beyindendir.Motorunu fazla sıkıştırma derim.Ateşleme avansını ve eksantrik ayarına baktır.bozulması nadir şeyler ama bozulabilir.Mesela benim motor son gazda tekliyordu sorun beyindeymiş