PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yolda müzik keyfi

Sayfa : [1] 2

ZAMANSZ
14 Şubat 2009, 19:53
arkadaşlar

mp3 player, gps, psp, ipod, ceptelefonu, çeşitli walkmanler...

yolda müzik dinlemek için kullandığınız aletleri
hareket halinde ses kalitesi ve
hareket halindeki konforu açısından eleştirirmisiniz?

şimdiden teşekkürler

babaçi
14 Şubat 2009, 20:06
nokia 6230i kullanıyorum hem bloototh kulaklığım hem normal kulaklığım var,çağrı geldiğinde otomatik cevaplanabiliyor:)

watercolours
14 Şubat 2009, 20:10
Motosiklet sürerken müzik dinlemek bence çok sağlıklı değil. motosiklet zevkine rağmen ciddi oranda konsantrasyon isteyen bir araç ve müzik çok kolay bir şekilde insanın dikkatini dağıtabilir diye düşünüyorum.

oğuz-antalya
14 Şubat 2009, 20:12
Motosiklet sürerken müzik dinlemek bence çok sağlıklı değil. motosiklet zevkine rağmen ciddi oranda konsantrasyon isteyen bir araç ve müzik çok kolay bir şekilde insanın dikkatini dağıtabilir diye düşünüyorum.

Katılıyorum....

iyireklam10
14 Şubat 2009, 20:16
bence de dinlememek en iyisi başka araçların korna ve uyarılarını göremeyip
tehlikeye neden olabilir ve hayatınızdan olabilirsiniz...

ayrıca ruzgardanyeterince duyamayacak dolayısı ile çift kulaklık takacaksınız buda dışarıyı tamamen duyamayacaınız anlamına geliyor...

poyraz010
14 Şubat 2009, 20:36
ayna diye bişey var bence uzun yolda gayet keyifli olur sürekli van van araba sesi dinleyeceğine müzşk dinlersin.. :) bendede bluethoth kulaklığım var eşleştiriyorum ama müzik çalmıyor yau :)

motorhocası
14 Şubat 2009, 20:38
Telefon olabilir, ama ben arabada dahi motor-egsoz sesi için Hi-fi müzik sistemini bile açmıyorum.

osmaniyeli
14 Şubat 2009, 20:43
motosiklet üstünde müzik risk gibi duruyor
motor zevki varken müziğini napacan demi::music2::

omeritu
14 Şubat 2009, 20:50
Bende sony mp3+radyo walkman var.. motor ve müzik tutkunu olarak seyir halinde dinliyorum... şuana kadar bir sıkıntısını çekmedim.. ama sennheiser kulaklıklarım var onları kullanmıyorum çünkü kesinlikle dışarıdan ses almıyorsun bu kadarına gerek yok bence..

Özetle dışarıdan sesler duyulabildiği sürece seyir halinde "bence" dinlemekte sakınca yok.. Player özelliklerine gelince benimkinin sesi güzel.. radyo için tavsiye edebilirim fakan mp3 player olarak shuffle özelliğini kullanan biriysen benim gibi, her defasında aynı sıralamayla gittiği için tavsiye etmiyorum...

vlad1462
14 Şubat 2009, 20:57

water diyosa vardır bi hikmeti, sözünü dinlemek lazım.:cat:

nerdesin len water, erdi diyolardı senin için:)

mach1
14 Şubat 2009, 21:00
Motosiklette müzik dinlemek pek sağlıklı değil hem arkandaki arabayı hissedemiyorsun hemde kornaları duymuyorsun açıkçası ruh gibi oluyor tabi blutoot kulaklık bi derece:)

Ümit
14 Şubat 2009, 21:02
Creative Zen mp3 player kullanıyorum, kaskın yapısından dolayı kulaklarıma tam oturması biraz sorun oluyor.. Üç kerede ancak 1 kez tam oturuyor.. :)

130km/sa hızın üzerinde kulağıma gelen müziğin sesi düşüyor , daha düşük hızlarda kusursuz dinleyebiliyorum..

Motor üzerinde müzik dinlemenin herhangi bir sıkıntısını yaşamadım.. Hareketli şarkılarda bazen gereksiz hızlanma haricinde tabiki.. Birde varış noktasına geldiğimde Vaya Con Dios' tan Puerto Rico çalıyorsa motordan inemiyorum :mrgreen: Planlı bir yolculuk değilse bir anda işler değişmiş oluyor ve kendimi alakasız yerlere doğru giderken buluyorum :)

ZAMANSZ
14 Şubat 2009, 21:05
yapmayın arkadaşlar
uzun yolda müzik dinlemek riske girilmiyecek kadar küçük bir zevk değildir!

tıpki motora binmek gibi;)

ve o okadar da büyük bir risk olduğunada inanmıyorum

tıpki motora binmek gibi;)

canercamalan
14 Şubat 2009, 21:14
bluetooth 4ever

ZAMANSZ
14 Şubat 2009, 21:16
peki bu bluetooh denen nane nassıl dir... kesinti oluyormu pil ömrü... uymluluk

aykan
14 Şubat 2009, 21:24
bluetoot aygıtlarda çok fazla kesinti oluyor rüzgar acayip parazit yapıyor tavsiye etmem......

clemenze
14 Şubat 2009, 21:25
Ben egzozu ve motorun hımırtısını dinliyorum:P Ama görüyorum amcamlar GOLD WİNG ile herkese dinletiyorlar:bounce:

Hay.alper.est
14 Şubat 2009, 21:26
En iyisi tek kulaklık diğer kulakta korna vs. algılamak için ben öyle yapıyorum.

osmaniyeli
14 Şubat 2009, 21:27
bluetoothlu kasklar var almak istersen
yüksek ses hastasıysan dadmin edermi bilmem ama kulağıma hoş tınılar gelsin
dinleyeyim yeter diyosan güzel olur elbet
ah arabadaki bass lar ah

exile
14 Şubat 2009, 21:49
İntercom bağlanabiliyosa bu neden olmasın? İstanbul trafiği için tamam riske etken olabilir aama
hafta içi otobandan bi edirneye gidin göriyim sizi bariyer asfalt yeşillik bariyer asfalt yeşillik yolda düz, can sıkar bazen. hafif tınır mıngır bi müzik iyi gelir.

adanalı
14 Şubat 2009, 21:58
Creative Zen mp3 player kullanıyorum, kaskın yapısından dolayı kulaklarıma tam oturması biraz sorun oluyor.. Üç kerede ancak 1 kez tam oturuyor.. :)

130km/sa hızın üzerinde kulağıma gelen müziğin sesi düşüyor , daha düşük hızlarda kusursuz dinleyebiliyorum..

Motor üzerinde müzik dinlemenin herhangi bir sıkıntısını yaşamadım.. Hareketli şarkılarda bazen gereksiz hızlanma haricinde tabiki.. Birde varış noktasına geldiğimde Vaya Con Dios' tan Puerto Rico çalıyorsa motordan inemiyorum :mrgreen: Planlı bir yolculuk değilse bir anda işler değişmiş oluyor ve kendimi alakasız yerlere doğru giderken buluyorum :)

(motor kullanmamdaki en büyük amaç;yolun keyfini çıkararak,etrafımla alakadar,tabiatı seyrederek,zevk alarak sürüş gerçekleştirmek.)
ben de mp3 kullanıyorum.tabii,şehirdışı kullanımlarda.zaten sürat sevmeyen biri olduğum için (max.100-110),keyifle dinliyorum.kulaklık konusuna gelince,onu da şöyle çözdüm,gözlük sapı gibi kulağın arkasına geçebilen kulaklıklar satın aldım.kaskı,çıkarıp-takarken de sorun olmuyor.sakıncalı olan nokta bence şu:özellikle uzun yolda slow,sakin müzik,insanı gevşetebileceğinden,sürüş emniyetini bozacaktır.

yürekçe
14 Şubat 2009, 22:02
bence de dinlememek en iyisi başka araçların korna ve uyarılarını göremeyip
tehlikeye neden olabilir ve hayatınızdan olabilirsiniz...

ayrıca ruzgardanyeterince duyamayacak dolayısı ile çift kulaklık takacaksınız buda dışarıyı tamamen duyamayacaınız anlamına geliyor...

yanlış :bounce:
ben tek kulaklık kullanıyorum...
araba kullanırken müzik dinlemiyor muyuz?

motorhocası
14 Şubat 2009, 22:04

Evet yürekçe, araba kullanırken dediğin slowmotion ise evet.

yürekçe
14 Şubat 2009, 22:12

Evet yürekçe, araba kullanırken dediğin slowmotion ise evet.

:wiinkk::bounce:

CBA
14 Şubat 2009, 22:16

+1 bencede çok sakıncalı

PIERzig
14 Şubat 2009, 22:27
Sürerken tavsiye ederim Nickel Back - Too bad ::xrock::

Ümit
14 Şubat 2009, 22:35
(motor kullanmamdaki en büyük amaç;yolun keyfini çıkararak,etrafımla alakadar,tabiatı seyrederek,zevk alarak sürüş gerçekleştirmek.)
ben de mp3 kullanıyorum.tabii,şehirdışı kullanımlarda.zaten sürat sevmeyen biri olduğum için (max.100-110),keyifle dinliyorum.kulaklık konusuna gelince,onu da şöyle çözdüm,gözlük sapı gibi kulağın arkasına geçebilen kulaklıklar satın aldım.kaskı,çıkarıp-takarken de sorun olmuyor.sakıncalı olan nokta bence şu:özellikle uzun yolda slow,sakin müzik,insanı gevşetebileceğinden,sürüş emniyetini bozacaktır.

Bende aynı çözümü düşünmüştüm.. O kulaklıklar sizde sorunu gidermişe benziyor.. Ben de deneyeceğim.. :cat:

ahmet93
14 Şubat 2009, 22:47
Ben şimdi telefonun kulaklığını kaskla denedim olmadı olduda kulağımda ağrı yaptı..

emrahkrm
14 Şubat 2009, 22:49
Sandisk sansa mp3 çalar ve fm radyom var uzun yolda iki kulaklığıda takıp dinliyorum.Şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım.Sadece 1 saat sonra kulağım acımaya başlıyor yolda verilen molayla bu da ortadan kalkıyor:))100-120 km/h hızlarda rüzgar ve motor sesinden korna sesini ne kadar duyabiliyoruzki (kamyon ve otobüslerin havalı kornaları hariç),yada işitme engelli arkadaşlar hiç araç kullanmıyormu.Motor üzerinde etrafı duymadan seyehat etmenin bilincinde olmak aynaları daha fazla kullanmak biraz daha dikkat yeterli bence.

Ramazan Can
14 Şubat 2009, 22:50
motor kullanırken motorun sesine ve rüzgar sesine kulak veriyorum............

huceyn
14 Şubat 2009, 23:01
takarım mp3 mü ohhh mis gibi...
korna da duyarım,egzosu da,kopa kopa giderim yani

mudix
14 Şubat 2009, 23:02
sony ericsson k550i kulllanıyorum hem mp3 hem radyo olaraktan ...hatta bi seferinde YÖN radyonun düzenledigi yarısmaya katılıp oradan BAGLAMA bile kazanmıstım ..öyle ki artık müzik dinlemek alıskanlık oldu bende ...2 tane arkadasım ileve akü ile oto teybi baglamak suretiyle müzik keyfine diger sürücüleri de dahil ediyor..:mrgreen::queen:

G.BEREKET
14 Şubat 2009, 23:08
Baktımda herkez dinliyormuş benim düşüncem insanın dikkatini dağıtabilir ama denemediğim için bilemiyorum çünkü motorumu daha almadım.:)

canercamalan
14 Şubat 2009, 23:21
süper oluyor bide kulaklığa 40 ytl kadar bi para veripte dinlersen daha bi bass lı oluyor :D

ahmet93
14 Şubat 2009, 23:23
Benim sony ericsonunun kulaklığı olmamıştı ama eski e250 nin kilel oldu ama telefon çalışmıyo en son tamircide 10 tl demişti sinirimden yaptırmamıştım şimdi yaptırayım onu
Aklımda hiç böyle bişey yoktu ama yarın motoru çıkarıp bi test edicem bakalım nasıl oluyo dikkat filan bozuyo mu diye..

muratx22
14 Şubat 2009, 23:25
bende motorlar gezerken müzik dinlemeyi iyi bulmuyorum muzige kendini kaptırabilir insan sonucta 2 tekerlek üstüneyiz.

Ramazan Can
14 Şubat 2009, 23:31
sony ericsson k550i kulllanıyorum hem mp3 hem radyo olaraktan ...hatta bi seferinde YÖN radyonun düzenledigi yarısmaya katılıp oradan BAGLAMA bile kazanmıstım ..öyle ki artık müzik dinlemek alıskanlık oldu bende ...2 tane arkadasım ileve akü ile oto teybi baglamak suretiyle müzik keyfine diger sürücüleri de dahil ediyor..:mrgreen::queen:

:queen::queen::queen::queen::queen::queen::queen:

tubejh
14 Şubat 2009, 23:32
kafa üstü bandlı kullaklık ben ce çok iyi olur dışardan sesi alır hem de müzik dinleyebilirsin, çok kaliteli istersen koss porta pro yu önere bilirm bass ları çok güçlü ödüllü bir kullaklık.

tıkaç gibi takılan kullaklıkları tafsiye etmem dışardan hiç ses almıyor.

acemi60
14 Şubat 2009, 23:50

katılıyorum.:cat:

krts
15 Şubat 2009, 00:08
Ben moskova da yasiyyorum burda chooperlar bangir bangir muzik caliyolar oyle ses kirliligi felan diye bi sey de yok,hic kulaklikla gezeni de gormedim,burda yaz icin 2 ufak hoporlor (sonsuz twiterli) aldim bi de mp3 var kaldi ufak bi amphi motor icin ama kararsizim bakalim:pale:

ekuzdere
15 Şubat 2009, 00:15
Nokia N95 imle heryerde derste, okulda, arabada, otobüste, dağda, uyurken, uyanırken müzik dinlerim çünkü onsuz yapamam.. Bluetooth kulaklığı tavsiye etmiyorum kalitesi rezalet.. Jak girişli kulaklık herzaman daha iyidir =) Bi çok mp3 ve telefonda kulaklık dengesi ayarlanabiliyor tek kulaklığı takıp bütün sesleri ona verebilirsin..

watercolours
15 Şubat 2009, 01:24
Ben de ondan diyecektim. bir de motora ses sistemi bağlayıp sesi sonuna kadar açıp geceyarısından sonra sokakta dolaşan yaratıklar var. Ses gürültüsü dışında zararsız canlılar, korkmanıza gerek yok :D

@vlad, ne ermesi yav, eridim eridim :)

anılyuksel
15 Şubat 2009, 01:28
creative nin 2+1 sistemi var ama subwooferi çok büyük 12V la çalışıyo ondan alabilirsin ben öyle yaptım hem evde hem motorda 2007 de gold tan 150 ytl ye almıştım

deli_mavi
15 Şubat 2009, 01:31
Katılıyorum....
yaw iyide Antalyadan Kocaeliye donerken sikintidan patladim actim muzigi :)

oumar
15 Şubat 2009, 01:31
elbette riskleri var ancak ben uzun yollarımın hepsinde müzik dinledim philips in bir mp3 playerını kullanıyorum, genellikle metal müzik dinlerim zinde tutuyo, elbette yeterince zevk alamıyorum dinlediğim müzikten çünkü sesini gerekenden biraz daha az açıyorum, etrafa hakim olmak adına

tutankhamon
15 Şubat 2009, 01:40
şehir içinde bence de pek sağlıklı değil tabi uzun yolda bilemem.Goldwinglerde bulunan ses sistemi nasıl peki?

teknoali
15 Şubat 2009, 02:34
apple i-pod 8gb var. qüzel bi de PHİLİPS kulaklık.Okula felan qiderken takıyorum kaskın içinde çift kulaklık. Açıyorum sesinide , sağdan sağdan gidiyorum.Zaten sabah hava sağuk oluyo hız yapmaya gelmiyo. 65-70 km de öle boş boş çekilmez ki her gün :)

ZAMANSZ
15 Şubat 2009, 02:47
Arkadaşlar cvp veren herkese teşekkürler...
bnde sonyericsson k750i kullanıyorum bu iş için

konfor:
maske yoksa kaskı takarken kulaklıklar çıkıyor
ve ciddi süreler alıyor onları oraya oturtmak ...
kaldıki uzun yol genelde yazın olur yazın da maske saçma olur:)

gidona yerleştirebileceğim bir kumandasi
yada direk aletin kendisini gidona takabilsem süper olurdu..
ses seviyesi / şarkı atlama / play pause gibi kontroller
yolda yapılabilse çok iyi olurdu

ses kalitesi:
yüksek hız yada rüzgarlı havalr dışında idare eder...

kaskın kıçına bie jak yuvası içeride hoparlör sabitlemeyi bile düşündüm!

--------------

kesinliklee sakıncalı dinlenmemeli diyen arkadaşlara bişii sorucam!

(şehir içi tamam ama uzun yol için)

YAHU!
şu yağmurlu havalarda
evde, işte, toplu taşımada dinlediğiniz müzik
hiç mi hayal kurdutmadı size....
hiç mi; ulen şimdi güneşli bi otobanda yol yapmak vadı dedirtmedi????

vioLence
15 Şubat 2009, 09:19
bnde star 103 te bazen telefonumla müzik dinliorm N73 ile orjinal kulaklığım war takıorm gayet güzel ve keyifli ama rüzgar seside eksik olmuo hani :)

azgurbuz
15 Şubat 2009, 10:26
TTnet reklamında çocukların kullandığı kablosuz kulaklığın ne olduğunu bilen varmı?

(Özkan gitar çalıyor şarkı söylüyor, çocuklar oralı olmuyor...)

Tüm Türkiye onun ne olduğunu arıyormuş meğer nette;

şuna bir bakın;

http://www.gsm-earpiece.com/order.html